Pokud vas to zajima, tak z venci je vnimano, ze Pirati chteji PRIMOU DEMOKRACII a myslim, ze jsem tyto terminy od jednotlivych clenu v kontextu i cetla...Vaclav Malek píše:Já bych klidně všechny pravidla změnil, kdyby mi šlo podle té definice, kterou jsem psal Ivan o přímou demokracii. Ale mě o ní nejde.
...a abychom se vrátili na začátek...
Ivane, pokud vezmeme definici přímé demokracie, kterou si sem hodil, tak ano máš pravdu, že pokud ČPS někde tvrdí, že prosazujeme přímou demokracii, tak je to blbost. Já doufám, že to nikde netvrdíme, protože to co prosazujeme jsou tedy pouze části přímé demokracie: http://www.pirati.cz/program/prima_demokracie . Snad nebudeme podle názvu bodu v programu tvrdit, že ČPS prosazuje přímou demokracii... (ale tohle je skutečně podle mě slovíčkaření, když někdo od Pirátů tohle řekne... pokud to někdo řekl. Ano, neměli bychom mystifikovat a správě říkat, že prosazujeme "prvky" PD ( nastavujeme procesy))
Jestli jsme jí někdy prosazovali, tak to muselo být někdy hodně dávno v 10 lidech a bylo to jen někde v hospodě u piva...
Třeba někdy v budoucnu budou mít Piráti jen jeden orgán (CF), který bude o všem rozhodovat a třeba to bude i fungovat.. Zatím ale takovou vůli zde nevidím.
Taky bych chtěl na fórum 2000, hrozně moc, ale mám moc práceUžij si to.
Jak rika Vaclav Malek: Ano, neměli bychom mystifikovat a správě říkat, že prosazujeme "prvky" PD ( nastavujeme procesy
Je dulezite trvat na presnych terminech nebo se neustale budem tocit v kole a taky nas pri diskuzich vzdy napadnou a nebudou protiargumenty....