Stránka 11 z 17
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Napsal: 16 zář 2013, 15:33
od Lukas.Novy
Politicka strana a politicke hnuti je to stejne, dokonce pro to zakon o pol. stranach zavadi legislativni zkratku tj. politicke strany = politicke strany a hnuti.
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Napsal: 16 zář 2013, 17:17
od Ivo.Vasicek
Už je to bezpředmětné (už 14 lidí hlasovalo PROTI nebo se zdrželi).
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Napsal: 16 zář 2013, 17:19
od Frantisek.Navrkal
Ivo Vasicek píše:Už je to bezpředmětné (už 14 lidí hlasovalo PROTI nebo se zdrželi).
Otázka teď je, jestli se mám do elektorátu počítat já a Víťa
Už by nás AO mohlo hodit do skupiny RV, ať máme cool barvičku jména a tak

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Napsal: 16 zář 2013, 17:25
od Martin.Kucera
Frantisek Navrkal píše:Otázka teď je, jestli se mám do elektorátu počítat já a Víťa

IMHO ne, protože jste byli zvoleni až po zahájení hlasování.
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Napsal: 16 zář 2013, 18:33
od Vojtech.Pikal
Chtěl bch se jen připodotknout k původnímu tématu:
Žádný předpis není sto posoudit mimořádnost či závažnost nějaké události, ani sám o sobě oprávněnost zdůvodnění.
Mimořádnost a závažnost posoudí orgán, kterému je to dáno posuzovat - tedy RV a pravdivost zdůvodnění pak může přezkoumat moc soudní - RK.
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Napsal: 16 zář 2013, 18:49
od Ondra.kl
Lukas Novy píše:Politicka strana a politicke hnuti je to stejne, dokonce pro to zakon o pol. stranach zavadi legislativni zkratku tj. politicke strany = politicke strany a hnuti.
To ovšem platí pro politická hnutí starého typu - tj. taková která se organizují, definují svoje cíle atp. Takováto politická hnutí se fakticky nijak neliší od politických stran.
Zákon v tomto případě evidentně nepočítá s politickým hnutím nového typu - s takovým které se nijak se neorganizuje a za jehož člena se neváhá prohlásit kde kdo.
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Napsal: 16 zář 2013, 20:02
od Ivan Sirko
Jsem rad, že toto vlákno jé už neaktuální ale bylo to prospěšné, říct nějaké věcí
Frantisek Navrkal děkují za návrh, ale do nějakého podnětu jé to moc brzy. Téma přímé, tekuté a "tvrdé" demokracie pomalu probíráme tady:
Liquid Democracy vs. Demokratické minimum
Ale vzhledem k volebnímu období, asi to nebude teď nějak aktuální.
Václav Málek má dobry postřeh, že máme nesrovnalost mezí programem a faktickým stavem co se tyče přímé demokracií. Nebo musíme přestat prohlašovat že jí máme, nebo musíme jí skutečně zavést

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Napsal: 16 zář 2013, 20:52
od MilanM
Adam Skorepa píše:Prý původní rozměr pirátství. Nech si o tom zdát, Boodine.
A přirozeně dochází k selekci na ty, které je vhodné nominovat (a tím jim dát svou důvěru), a na ty druhé.
Pouze bych si dovolil připodotknout fakt, že přirozenou selekci na ty jenž je vhodné nominovat a dát jim svou důvěru, provedou s konečnou platnosti občané - voliči.
Dle průběhu diskuse v tomto vlákně a v dalších vláknech souvisejících to vypadá, že si tento fakt Piráti ne zcela dobře uvědomují.
Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Napsal: 16 zář 2013, 22:16
od Libor.Spacek
Ivan Bartos píše:Libore, nepodosuvej mi prosím nějaký nesmysly, že jsem ho označi za blbce, a že je to důvod, proč jsem navrhl, aby se o jeho kandidatuře hlasovalo. Ani jsem nezmiňoval žádné procesní pochybení (co podepsal, nepodepsal, jestli má profil). .....
Dobře, to beru. Nebyl jsi to Ty Ivane, ale Tvoji podpůrci. Třeba příště, až podáš něco co dává smysl, budeš mít nějaké lepší

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti
Napsal: 16 zář 2013, 22:35
od Ivan.Bartos
Poslední slovo si uzurpuji já (možná):-) Z logiky reprezentace strany ve volbách jako její kandiát nemá Boodin na kandidátce co dělat. Podobně mohl bý třeba u Zelených, jako principiálně nezelený rebel korigující jejich přizelenalou při... byrokratickou s....

Jako pravý zelený individualista. Zelená politika přece není nic o stádu...strana nominuje do voleb člověka kterej popírá její východiska i program. Však proč ne?