Zvláště v počátku se častokrát stane, že se k nám přidá nový člověk, chvíli mu bude trvat, než se rozkouká a možná zjistí, že ČPS není to pravé pro něj. Někdo zpočátku ani nemusí pochopit procesy a může být zrovna problém na kraji - a než ho kraj podchytí, může to trvat. Někdo může odjet na 2 měsíce pryč. Jak by se měřila ta neaktivita? A jak by se podle té neaktivity vylučovalo? Myslím, že měření aktivity 1x za rok tím, že zaplatil členský příspěvek, je postačující. Maximálně se může ověřovat, zda to není tak, že za něj platí příspěvek i hlasuje někdo jiný.Kamil Horky píše:2. zkušit nadpoloviční většinu a neřešit neaktivní členy.
Obě varianty mají svoje klady a zápory. První je dobrá v tom, že výsledky hlasování budeou lépe odpovídat názorům členů a všichni, kdo jsou členy strany se budou aktivně podílet na naší politice. Druhá nám zajistí více papírových členů (ale chceme je?) a nebudeme mít nikdy problém s usnášeníschopností.
Kdyby se měli řešit neaktivní členové, muselo by se to všechno definovat. To mi přijde jednodušší definovat nějaké náhradní hlasování či svolávání pokud se na prvním nesejde nadpoloviční většina členů (aby si někdo něco neschválil sám proti všem).