Návrh nových stanov

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh nových stanov

Příspěvek od Jakub.Michalek »

To nebyl termín legální, ale faktický.
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Návrh nových stanov

Příspěvek od Kamil Horky »

Jakube, můžeš prosím udělat kompilát na wiki? Aby se s tím lépe pracovalo.
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Návrh nových stanov

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Jakub Michalek píše:To nebyl termín legální, ale faktický.
Osobně mi přijde, že je více důvodů, proč být v jiném KS než přesně tam, kde bydlím (ať už přechodně či trvale) - lepší dostupnost okrajových částí kraje zcela jinam než je "jejich" krajské město, možná spolupráce partnerských dvojic v rámci jednoho KS... Kdo to bude chtít obejít, ten to obejde (jelikož pojem mají definována tak maximálně některá bytová družstva a tam považují za relevantní dobu delší než 15 dní v kuse - tzn. půjde-li o účelový pokus narušit celé KS, může dotyčný přijet někam na dovolenou, prohlásit to za přechodný pobyt, stát se členem a je to). To je lépe napsat "zpravidla" nebo dát doporučení nebo to podmínit schválením (někoho konkrétního) či vysvětlením. Ať mě případně právník opraví, ale zmínit do stanov (= právní dokument, který může být užit v případě sporů) pojem, který není nikde definován, je dle mého špatně. Možná jsem paranoidní, ale už jsem zažila pokus o likvidaci jednoho občanského sdružení právě účelovým nabíráním členů a jen to, že já se o tom dozvěděla a byla jsem v tom účelovém nabírání taky šikovná a pohlídala jsem si stanovy (taky pořádně vágní) zajistilo, že jsme se nerozhádali i jen o tom, kdo vůbec má právo hlasovat o rozpuštění a nakonec to navrhovatel (jedna osoba!) vzdal.

Bylo by případně (nebo až se domluvíme) možné dát alespoň link na kompletní opravené znění stanov třeba se zvýrazněním změn? Takhle tu je vždy několik úprav a dohledávat to je dosti složité.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh nových stanov

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Kompilované znění vypracuji. Pokud se jedná o přechodné bydliště, znamená to místo, které splňuje předpoklady splňující požadavky kladené na trvalé bydliště, ale není jím. Nemyslím, že je potřeba ve stanovách upravovat tuto záležitost tak detailně, neboť jí lze vysvětlit logickým výkladem.

Pojistka, kterou zmiňuješ, již existuje (a proto mohu vůbec použít termín přechodné bydliště), a to v kompetenci krajského předsednictva přihlášku odmítnout, pokud nemá náležitosti nebo není dané krajské předsednictvo zjevně příslušné, případně zamítnout, z jiných důvodů (např. kandidát na člena se zjevně chová proti cílům strany), proti čemuž se lze (podle návrhu) odvolat k rozhodčí komisi.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen strany nezařazený do KS
Příspěvky: 1681
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 687 poděkování
Dostal poděkování: 1263 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh nových stanov

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Navrhuji zahrnout do stanov následující ustanovení:

Ke každému technické řešení které používá ČPS, musí mít správcovský přístup musí celé předsednictvo. Uživatel, který má správcovský přístup k řešení jej svévolně nesmí předsednictvo odepřít nebo odebrat. Zároveň je možné správcovský přístup odepřít nebo odebrat konkrétní osobě na základě rozhodnutí 75% předsednictva.

(Konec proprietárních krtkovátek.)
zastupitel města Prostějova, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
odpadlík, rebel, nejhorší muž strany OFFTOPICa bude hůř, pamětník, vizionář, profesionální bořič zdí hlavou, katalyzátor apokalypsy
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Návrh nových stanov

Příspěvek od Kamil Horky »

Petře, to nemá ve stanovách co dělat. To může být součástí vnitřních předpisů.

Abyste mi rozuměli, proč pořád něco chci mít ve vnitřních předpisech - ty se nemusí posílat na ministerstvo a nemusí nám je nikdo schvalovat.
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen strany nezařazený do KS
Příspěvky: 1681
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 687 poděkování
Dostal poděkování: 1263 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh nových stanov

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Ok, prosím založ topic, vnitřní předpisy...
zastupitel města Prostějova, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
odpadlík, rebel, nejhorší muž strany OFFTOPICa bude hůř, pamětník, vizionář, profesionální bořič zdí hlavou, katalyzátor apokalypsy
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh nových stanov

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr Kapounek píše:Navrhuji zahrnout do stanov následující ustanovení:

Ke každému technické řešení které používá ČPS, musí mít správcovský přístup musí celé předsednictvo. Uživatel, který má správcovský přístup k řešení jej svévolně nesmí předsednictvo odepřít nebo odebrat. Zároveň je možné správcovský přístup odepřít nebo odebrat konkrétní osobě na základě rozhodnutí 75% předsednictva.

(Konec proprietárních krtkovátek.)
Prosím jmenuj alespoň jedno „proprietárních krtkovátko“, do kterého nemá vedení ČPS správcovský přístup. Mimochodem, jak je to s administrací například pirátské sítě, pirátský novin či youtube?

Kamil přesně vystihl i můj názor, proč podobné věci do stanov nepatří.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen strany nezařazený do KS
Příspěvky: 1681
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 687 poděkování
Dostal poděkování: 1263 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh nových stanov

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Netvrdím, že to musí být ve stanovách. Tvrdím, že je třeba taková pravidla dodržovat.
zastupitel města Prostějova, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
odpadlík, rebel, nejhorší muž strany OFFTOPICa bude hůř, pamětník, vizionář, profesionální bořič zdí hlavou, katalyzátor apokalypsy
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Návrh nových stanov

Příspěvek od Kamil Horky »

O tom žádná. ČPS zatím nevlastní vůbec nic ze svých systémů jako strana. Vše je v rukou soukromých osob. Sice to jsou všechno lidé, kterým věřím, ale pokud by to patřilo straně, tak to bude určitě lepší.
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“