Návrh nových stanov
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Návrh nových stanov
Osobně mi přijde, že je více důvodů, proč být v jiném KS než přesně tam, kde bydlím (ať už přechodně či trvale) - lepší dostupnost okrajových částí kraje zcela jinam než je "jejich" krajské město, možná spolupráce partnerských dvojic v rámci jednoho KS... Kdo to bude chtít obejít, ten to obejde (jelikož pojem mají definována tak maximálně některá bytová družstva a tam považují za relevantní dobu delší než 15 dní v kuse - tzn. půjde-li o účelový pokus narušit celé KS, může dotyčný přijet někam na dovolenou, prohlásit to za přechodný pobyt, stát se členem a je to). To je lépe napsat "zpravidla" nebo dát doporučení nebo to podmínit schválením (někoho konkrétního) či vysvětlením. Ať mě případně právník opraví, ale zmínit do stanov (= právní dokument, který může být užit v případě sporů) pojem, který není nikde definován, je dle mého špatně. Možná jsem paranoidní, ale už jsem zažila pokus o likvidaci jednoho občanského sdružení právě účelovým nabíráním členů a jen to, že já se o tom dozvěděla a byla jsem v tom účelovém nabírání taky šikovná a pohlídala jsem si stanovy (taky pořádně vágní) zajistilo, že jsme se nerozhádali i jen o tom, kdo vůbec má právo hlasovat o rozpuštění a nakonec to navrhovatel (jedna osoba!) vzdal.Jakub Michalek píše:To nebyl termín legální, ale faktický.
Bylo by případně (nebo až se domluvíme) možné dát alespoň link na kompletní opravené znění stanov třeba se zvýrazněním změn? Takhle tu je vždy několik úprav a dohledávat to je dosti složité.
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh nových stanov
Kompilované znění vypracuji. Pokud se jedná o přechodné bydliště, znamená to místo, které splňuje předpoklady splňující požadavky kladené na trvalé bydliště, ale není jím. Nemyslím, že je potřeba ve stanovách upravovat tuto záležitost tak detailně, neboť jí lze vysvětlit logickým výkladem.
Pojistka, kterou zmiňuješ, již existuje (a proto mohu vůbec použít termín přechodné bydliště), a to v kompetenci krajského předsednictva přihlášku odmítnout, pokud nemá náležitosti nebo není dané krajské předsednictvo zjevně příslušné, případně zamítnout, z jiných důvodů (např. kandidát na člena se zjevně chová proti cílům strany), proti čemuž se lze (podle návrhu) odvolat k rozhodčí komisi.
Pojistka, kterou zmiňuješ, již existuje (a proto mohu vůbec použít termín přechodné bydliště), a to v kompetenci krajského předsednictva přihlášku odmítnout, pokud nemá náležitosti nebo není dané krajské předsednictvo zjevně příslušné, případně zamítnout, z jiných důvodů (např. kandidát na člena se zjevně chová proti cílům strany), proti čemuž se lze (podle návrhu) odvolat k rozhodčí komisi.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
- Petr.Kapounek
- Člen strany nezařazený do KS
- Příspěvky: 1681
- Registrován: 13 črc 2009, 23:30
- Profese: manažer, zastupitel
- Bydliště: Prostějov
- Dal poděkování: 687 poděkování
- Dostal poděkování: 1263 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh nových stanov
Navrhuji zahrnout do stanov následující ustanovení:
Ke každému technické řešení které používá ČPS, musí mít správcovský přístup musí celé předsednictvo. Uživatel, který má správcovský přístup k řešení jej svévolně nesmí předsednictvo odepřít nebo odebrat. Zároveň je možné správcovský přístup odepřít nebo odebrat konkrétní osobě na základě rozhodnutí 75% předsednictva.
(Konec proprietárních krtkovátek.)
Ke každému technické řešení které používá ČPS, musí mít správcovský přístup musí celé předsednictvo. Uživatel, který má správcovský přístup k řešení jej svévolně nesmí předsednictvo odepřít nebo odebrat. Zároveň je možné správcovský přístup odepřít nebo odebrat konkrétní osobě na základě rozhodnutí 75% předsednictva.
(Konec proprietárních krtkovátek.)
zastupitel města Prostějova, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
odpadlík, rebel, nejhorší muž strany
, pamětník, vizionář, profesionální bořič zdí hlavou, katalyzátor apokalypsy
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725
odpadlík, rebel, nejhorší muž strany
, pamětník, vizionář, profesionální bořič zdí hlavou, katalyzátor apokalypsymail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Re: Návrh nových stanov
Petře, to nemá ve stanovách co dělat. To může být součástí vnitřních předpisů.
Abyste mi rozuměli, proč pořád něco chci mít ve vnitřních předpisech - ty se nemusí posílat na ministerstvo a nemusí nám je nikdo schvalovat.
Abyste mi rozuměli, proč pořád něco chci mít ve vnitřních předpisech - ty se nemusí posílat na ministerstvo a nemusí nám je nikdo schvalovat.
- Petr.Kapounek
- Člen strany nezařazený do KS
- Příspěvky: 1681
- Registrován: 13 črc 2009, 23:30
- Profese: manažer, zastupitel
- Bydliště: Prostějov
- Dal poděkování: 687 poděkování
- Dostal poděkování: 1263 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh nových stanov
Ok, prosím založ topic, vnitřní předpisy...
zastupitel města Prostějova, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
odpadlík, rebel, nejhorší muž strany
, pamětník, vizionář, profesionální bořič zdí hlavou, katalyzátor apokalypsy
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725
odpadlík, rebel, nejhorší muž strany
, pamětník, vizionář, profesionální bořič zdí hlavou, katalyzátor apokalypsymail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh nových stanov
Prosím jmenuj alespoň jedno „proprietárních krtkovátko“, do kterého nemá vedení ČPS správcovský přístup. Mimochodem, jak je to s administrací například pirátské sítě, pirátský novin či youtube?Petr Kapounek píše:Navrhuji zahrnout do stanov následující ustanovení:
Ke každému technické řešení které používá ČPS, musí mít správcovský přístup musí celé předsednictvo. Uživatel, který má správcovský přístup k řešení jej svévolně nesmí předsednictvo odepřít nebo odebrat. Zároveň je možné správcovský přístup odepřít nebo odebrat konkrétní osobě na základě rozhodnutí 75% předsednictva.
(Konec proprietárních krtkovátek.)
Kamil přesně vystihl i můj názor, proč podobné věci do stanov nepatří.
- Petr.Kapounek
- Člen strany nezařazený do KS
- Příspěvky: 1681
- Registrován: 13 črc 2009, 23:30
- Profese: manažer, zastupitel
- Bydliště: Prostějov
- Dal poděkování: 687 poděkování
- Dostal poděkování: 1263 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh nových stanov
Netvrdím, že to musí být ve stanovách. Tvrdím, že je třeba taková pravidla dodržovat.
zastupitel města Prostějova, člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
odpadlík, rebel, nejhorší muž strany
, pamětník, vizionář, profesionální bořič zdí hlavou, katalyzátor apokalypsy
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725
odpadlík, rebel, nejhorší muž strany
, pamětník, vizionář, profesionální bořič zdí hlavou, katalyzátor apokalypsymail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Re: Návrh nových stanov
O tom žádná. ČPS zatím nevlastní vůbec nic ze svých systémů jako strana. Vše je v rukou soukromých osob. Sice to jsou všechno lidé, kterým věřím, ale pokud by to patřilo straně, tak to bude určitě lepší.