Návrh pro CF: IP o systému hlasování při výběru předsednictv
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jiri.Rezek
- Republikový výbor
- Příspěvky: 5005
- Registrován: 23 čer 2009, 19:35
- Profese: výzkumný pracovník
- Bydliště: Sokolovská, Plzeň
- Dal poděkování: 1697 poděkování
- Dostal poděkování: 2635 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh pro CF: IP o systému hlasování při výběru předsednictv
to zní rozumně!!
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
- Ondrej.Polansky
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 1108
- Registrován: 12 čer 2009, 12:13
- Profese: ---
- Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
- Dal poděkování: 1196 poděkování
- Dostal poděkování: 1027 poděkování
Re: Návrh pro CF: IP o systému hlasování při výběru předsednictv
ano, systém hlasování potřebujeme znát již před samotným sjezdem, podporuji tento.
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin
-
Ondrej.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 419
- Registrován: 22 dub 2009, 22:48
- Profese: _
- Bydliště: Havlíčkův Brod
- Dostal poděkování: 10 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh pro CF: IP o systému hlasování při výběru předsednictv
Návrh IP neřeší, kolik členů ČPS musí minimálně hlasovat, aby volba vůbec mohla proběhnout. I kdyby žádné omezení nebylo, uvedl bych to tam.
Návrh zřejmě vychází z předpokladu, že kandidáti budou mít zájem o jakoukoliv pozici v předsednictvu. Co když ale někdo bude chtít být jen místopředsedou a ne předsedou? Nebo když bude chtít být posledním místopředsedou? Třeba proto, že ti "vyšší" mají obvykle víc práce a on ví, že tolik času tomu věnovat nemůže. Asi by se to dalo řešit tak, že pokud se někdo dostane na pozici v rámci předsednictva, na kterou nechce, bude se posouvat o jedno místo v pořadí tak dlouho, dokud se nedostane na nejvyšší požadovanou pozici. (Což je ale problematické v tom, že v případě nízkého počtu zájemců o post předsedy, by se mohlo stát, že předseda bude mít velmi slabý mandát, tzn. že získal málo hlasů). Prostě myslím, že to je téma, nad kterým se bude muset ještě trošku popřemýšlet.
Bude volba tajná? Není to zcela jednoznačné.
Druhou větu bych od slova "doporučený" včetně nahradil "je závazný, pokud se před volbou pro potřeby pouze této volby nedohodnou prostou většinou přítomných jinak". Původní konstrukce je trochu nešťastná, protože de se vždy musí dohodnout na tom, zda použijí doporučený postup nebo jiný, což by mohl být v případě nějaké extrémní rozhádanosti problém.
Přesně bych specifikoval časový okamžik, kterým je kandidát zvolen. Např. okamžikem sečtení posledního hlasu.
S návrhem IP souhlasím.To, že mám dost připomínek rozhodně neznamená, že by byl nekvalitní.
Návrh zřejmě vychází z předpokladu, že kandidáti budou mít zájem o jakoukoliv pozici v předsednictvu. Co když ale někdo bude chtít být jen místopředsedou a ne předsedou? Nebo když bude chtít být posledním místopředsedou? Třeba proto, že ti "vyšší" mají obvykle víc práce a on ví, že tolik času tomu věnovat nemůže. Asi by se to dalo řešit tak, že pokud se někdo dostane na pozici v rámci předsednictva, na kterou nechce, bude se posouvat o jedno místo v pořadí tak dlouho, dokud se nedostane na nejvyšší požadovanou pozici. (Což je ale problematické v tom, že v případě nízkého počtu zájemců o post předsedy, by se mohlo stát, že předseda bude mít velmi slabý mandát, tzn. že získal málo hlasů). Prostě myslím, že to je téma, nad kterým se bude muset ještě trošku popřemýšlet.
Bude volba tajná? Není to zcela jednoznačné.
Druhou větu bych od slova "doporučený" včetně nahradil "je závazný, pokud se před volbou pro potřeby pouze této volby nedohodnou prostou většinou přítomných jinak". Původní konstrukce je trochu nešťastná, protože de se vždy musí dohodnout na tom, zda použijí doporučený postup nebo jiný, což by mohl být v případě nějaké extrémní rozhádanosti problém.
Přesně bych specifikoval časový okamžik, kterým je kandidát zvolen. Např. okamžikem sečtení posledního hlasu.
S návrhem IP souhlasím.To, že mám dost připomínek rozhodně neznamená, že by byl nekvalitní.
- Martin.Potucek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 621
- Registrován: 03 črc 2009, 23:06
- Profese: vývojář software
- Bydliště: Plzeň
- Dal poděkování: 146 poděkování
- Dostal poděkování: 269 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh pro CF: IP o systému hlasování při výběru předsednictv
Velice zajimavy navrh. Udela sice to, ze fakticky kazdy bude kandidovat na predsedu, ale zase se drzi nesla ten nejlepsi vyhrava, druhy je druhy, atd. To se mi opravdu zamlouva. Zamezi to do budoucna takovym tem hratkam, ktere se naposledy staly u Lidovcu a Socanu: "Ted jste me zvolili predsedou. Jako mistopredsedy chci tohodle a tamtoho." Jsem taky PRO.
Největší borec v KS Plzeňský kraj
můj profil a krajský profil na facebooku
můj profil a krajský profil na facebooku
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh pro CF: IP o systému hlasování při výběru předsednictv
Některé mé výhrady již Ondra řekl, dál mi tam chybí zakotvení pořadí kandidátů na lístku – navrhuji los. Přepočet na body je zbytečný, označením kandidáta je udělen hlas a ty lze sčítat a řadit. Dále bych specifikoval například, co je nutnou a postačující podmínkou platnosti hlasu, měli bychom myslet i na strojové zpracování/skenování, ověřování ručním přepočtem, možné korekce výsledku, protesty a archivaci. Pak ještě vyřešit možnost stažení kandidatury v libovolném kroku. Časové limity jednotlivých kroků je IMHO taky vhodné v tomto předpisu mít.
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Re: Návrh pro CF: IP o systému hlasování při výběru předsednictv
Podle mě to značně zkomplikuje volbu, protože když máte vybrat jednoho nejlepšího z pěti lidí, tak od třetího místa už budou mít jen dva nebo tři hlasy.
Tahanice, které se Vám nelíbí u soc.dem. a lidovců jsou podle mě dobře zdůvodnitelné. Pokud vyhraje nějaká frakce, tak chce mít jako spolupracovníky podobně smýšlející lidi. U nás to zatím není, ale kdo ví, co bude za rok.
Rozdíl mezi předsodou a místopředsedy je v tom, že předseda může jako jediný podepisovat dokumenty za stranu. Může k tomu sice dát plnou moc, ale ono je to celkem jedno, jestli máte jít na poštu s plnou mocí nebo přímo s tím papírem, co byl potřeba podepsat.
Tahanice, které se Vám nelíbí u soc.dem. a lidovců jsou podle mě dobře zdůvodnitelné. Pokud vyhraje nějaká frakce, tak chce mít jako spolupracovníky podobně smýšlející lidi. U nás to zatím není, ale kdo ví, co bude za rok.
Rozdíl mezi předsodou a místopředsedy je v tom, že předseda může jako jediný podepisovat dokumenty za stranu. Může k tomu sice dát plnou moc, ale ono je to celkem jedno, jestli máte jít na poštu s plnou mocí nebo přímo s tím papírem, co byl potřeba podepsat.
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Re: Návrh pro CF: IP o systému hlasování při výběru předsednictv
Což jsou úplně všechny. Jsme malá strana a méně důležité dokumenty než zásadní nemáme 
Jediná výjimka jsou plné moci krajům, které musí podepsat taky předseda.
Jediná výjimka jsou plné moci krajům, které musí podepsat taky předseda.
- Zdenek.Stepanek
- Člen KS Ústecký kraj
- Příspěvky: 3519
- Registrován: 25 črc 2009, 22:46
- Profese: IT Expert
- Bydliště: Varnsdorf
- Dal poděkování: 1481 poděkování
- Dostal poděkování: 3048 poděkování
Re: Návrh pro CF: IP o systému hlasování při výběru předsednictv
V zasade nic proti nemam, ale pochopil jsem spravne ze volba je v obou kolech povinna? I kdyz "k volbam by mel jit kazdy", jako povinnost bych to asi nedaval. V prvnim kole muze volic zaskrtnout 0~5 kandidatu a v druhem zvolit jednoho nebo zadneho kandidata. V zasade by to nemel byt problem.
dale si myslim ze vznikne problem v druhem kole. Kazdej si zvoli svyho predsedu (coz z peti lidi budou tak dva) a zbyvajici tri dostanou asi minimum hlasu a bude to plichta. Navrhuju jeste jednu dovolbu a pokud to nepomuze tak los. Nebo jiny navrh. V druhem kole bud krouzkovat 0~2 lidi. nebo jeste treti, mozna nejzajimavejsi navrh, 5 kandidatu obodovat 1~5.
dale si myslim ze vznikne problem v druhem kole. Kazdej si zvoli svyho predsedu (coz z peti lidi budou tak dva) a zbyvajici tri dostanou asi minimum hlasu a bude to plichta. Navrhuju jeste jednu dovolbu a pokud to nepomuze tak los. Nebo jiny navrh. V druhem kole bud krouzkovat 0~2 lidi. nebo jeste treti, mozna nejzajimavejsi navrh, 5 kandidatu obodovat 1~5.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...
Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“ F. Gellner
Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“ F. Gellner
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Re: Návrh pro CF: IP o systému hlasování při výběru předsednictv
Nábych byl pro zachování původního systému z ustavujícího fóra. Navíc to bude lépe reflektovat naše stanovy.
Celostátní fórum ve výlučné působnosti:
1. volí a odvolává předsedu a čtyři místopředsedy strany v přímé tajné volbě
tj. jak předseda tak místopředsedové se volí přímo, tím že napřed se zvolí předsednictvo jako celek to podle mě nebude splněno.
Na ustavující fóru jsme napřed volili předsedu a pak místopředsedy, každý mohl označit 0-4 kandidáty, ten s největším počtem hlasů byl 1. místopředseda a ten s nejmenším 4.
Celostátní fórum ve výlučné působnosti:
1. volí a odvolává předsedu a čtyři místopředsedy strany v přímé tajné volbě
tj. jak předseda tak místopředsedové se volí přímo, tím že napřed se zvolí předsednictvo jako celek to podle mě nebude splněno.
Na ustavující fóru jsme napřed volili předsedu a pak místopředsedy, každý mohl označit 0-4 kandidáty, ten s největším počtem hlasů byl 1. místopředseda a ten s nejmenším 4.
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrh pro CF: IP o systému hlasování při výběru předsednictv
Na CF se bude nebude hlasovat i o pozmenovacich navrzich a nebo o proti navrzich ne?
Na zacatku zasedani se hlasuje o programu, resp. o zarazeni danych bodu na program. Pojistil bych nejak, ze se musi projednavat i pozmenovaci navrhy a dalsi navrhy na zmenu stanov.
Na zacatku zasedani se hlasuje o programu, resp. o zarazeni danych bodu na program. Pojistil bych nejak, ze se musi projednavat i pozmenovaci navrhy a dalsi navrhy na zmenu stanov.