Stránka 4 z 14

Re: sledujuserialy.cz

Napsal: 01 zář 2013, 00:44
od Petr.Vileta
Lukas Findeis píše:A ono je něco špatnýho na tom, když stránka poskytující odkazy vydělává na reklamě? Jak něco takovýho může Pirát napsat?
Lukáši, výdělek na takovýchto webech je jediný nenapadnutelný argument v případném soudním sporu. Když dojde k takovému sporu, může se majitel webu hájit, že to dělal z neznalosti nebo z přesvědčení, ale jak se zjistí, že z toho měl příjmy, nikdo mu nepomůže. Takže, pokud ten web financujeme my, nemá na tom nikdo co vydělávat a žádná reklama, ani na trička, tak být nesmí a nebo ty příjmy mají plynout nám. Obávám se, že z nás, tedy konkrétně z Mikuláše, zase někdo dělá vola a je to ten člověk, kterého ukrýváme.

Mimochodem, když je tam reklama na trička, kolik nám firma Seriálový svět s.r.o. již darovala peněz?

EDIT: Na jejich webu jsem totiž žádný odkaz na náš stranický web nenašel, takže nejde o vzájemnou výměnu odkazů.

Re: sledujuserialy.cz

Napsal: 01 zář 2013, 08:20
od Ivan.Bartos
Chtel jsem k tomu napsat neco dalsiho, ale Petr Vileta ma tady 100 pravdu. Nekdy pred pul rokem jsme to resili skoro podobne a nevim jiz kdo v komunikaci s tvurci to znovu akcentoval. Pres FB chat jsem tvurci vysvetli, ze fakt ani na pivko jim to vydelavat nesmi. Mikulas to v tom smeru resil take. To, ze jsou tam reklamy (technologii nerozumim) je proste spatne. Kdy se tam objevili? Tezko rict. Miki to bud nechce nebo nedokaze pochopit. Hajeni se pred komisi, ok. Ale copak komise dokaze, ze tvurce nekupuje kazdy mesic predsednictvu serii anglicaku? Ne Piratech proste nesmi ulpet zadna spetka netransparence a se vzajemnou duverou to nema nic spolecnyho. Jediny reseni vidim v urychlenem ztransparentneni prijmu z reklamy na nami provozovane sluzbe a souvisejici kroky...ty nedokazu ted urcit, ale varianty zaznely. aferu z toho delat je trapny. Vyresit se to musi.

Re: sledujuserialy.cz

Napsal: 01 zář 2013, 08:38
od Martin.Kucera
Petr Vileta píše:pokud ten web financujeme my, nemá na tom nikdo co vydělávat a žádná reklama, ani na trička, tak být nesmí a nebo ty příjmy mají plynout nám.
Řekl bych, že ani nám ty příjmy plynout nemají, protože možné zdroje příjmů politické strany jsou dány zákonem a tohle by do nich byl problém napasovat.
Každopádně pokud z té popup reklamy mají plynout nějaké peníze, tak na to musí existovat nějaká smlouva, bych předpokládal. Pokud o žádné takové smlouvě neví předsednictvo a ani ji nikdo z předsednictva neuzavřel, tak to nejsou stranické příjmy, čímž je vyřešena otázka stranického účetnictví a je třeba vyřešit otázku těch peněz jako takových, protože z tohohle konkrétního webu příjmy mít nikdo nesmí. IMHO by použitelným řešením byl dar na nějaký charitativní projekt a vtipným řešením dar do státního fondu kinematografie. (Tj. vymáčknout je z příjemce peněz a uskutečnit zmíněný dar.)

Re: sledujuserialy.cz

Napsal: 01 zář 2013, 08:47
od Vit.Konecny
Pokud tam někdo, koho chráníme a kryjeme, vložil po půl roce znovu reklamu a tentokrát nenápadně, aby vypadala jako reklama z vloženého videa, tak pochybuji, že to byl omyl. Již po převzetí webu a jeho zaštítění bylo jasně řečeno, že jakýkoliv výdělek prostě ne.

Někde jsem snad zaslechl, že to původní správce baví a mají to jako koníček i bez výdělků, tak proč tohle?
Vzpomínáte na vložky Petra Stehlíka, které se řešili na RV v Brně?
Chápete, že tohle by opravdu mohl být průser při auditu?
Jak bychom to pak obhajovali u soudu, že odkaz s výdělkem není zločin?

Zůstává hodně otazníků.

Re: sledujuserialy.cz

Napsal: 01 zář 2013, 09:13
od trinitrofenol
Pokud se problém opakuje, tak bych je kopnul do prdele i s celejma seriálama, tohle není důvěryhodný partner. Bojovat za ojebávače, kterým je u zádě, že za ně nasazuje někdo jiný krk, je program na hovno. Dámy prominou.

Re: sledujuserialy.cz

Napsal: 01 zář 2013, 09:18
od Ivan.Bartos
Tak já bych zase trochu klidnil hormón o ojebávačích apod. Prostě chceme vědět jak to je, kolik to sype, kdy se to tam dostalo a co s tím hodlá on a my následně dělat.

Re: sledujuserialy.cz

Napsal: 01 zář 2013, 09:56
od Janek.Wagner
Mikulas Ferjencik píše:Ano, i přestože to dal správce na web bez předchozí konzultace, nezveřejním jeho identitu a to proto, že jestli sis toho nevšiml tak za odkazování jsou u nás lidé u soudu odsuzováni. Sedm dní to trvalo, protože jsem měl na práci věci, které jsem považoval za důležitější, jako třeba začátek kampaně. Adam Šoukal žádný finanční průser neudělal, takže si tohle pokoutný očerňování nech od cesty Roberte. Jak jsem napsal, už se to nebude opakovat.
Ty zřejmě absolutně nechápeš prioritu u hrozících průserů. Proč jsi o tom neinformoval RP?

Re: sledujuserialy.cz

Napsal: 01 zář 2013, 13:22
od Robert.Adamek
Ivane nebagatelizuj to prosím, dle mých zkušenosti s etargetem, adsense a popunders se nejedná o nějaká trapná čísla, tohle není na angličáky ale za měsíc na bazarovou Octavii z roku 2000 a víc ;-)

Re: sledujuserialy.cz

Napsal: 01 zář 2013, 13:38
od Ivan.Bartos
Já to nebagatelizuju a ty angličáky jsem dal jen jako příklad. Nevim, jakým způsobem to generuje prachy, ale dokážu si představit, že když je tam unikátních 1mio IP návštěv tejdně, může mít ten "tvůrce obsahu" kldině míč na kontě. Situiaci se snažím řešit. Až se s klučinama (já je znám jen přes FB) spojim, budu trvat na F2F schůzce. Nemám k jednání sice žádnej mandát, ale situace je vážná a rizika si více než uvědumuju. Takže asi tak. Předpokládám, že zejtra. Pokud mohu prosit o odhad, kolik ten provoz mohl vydělat (trička nepočítám) abych měl něco v ruce.
Jinak si myslím, že ta reklama se tam objevila, když byl Miki na svatební cestě...:-(

Re: sledujuserialy.cz

Napsal: 01 zář 2013, 14:40
od Robert.Adamek
Milion to není určitě. Je to asi takhle:

V každém videu je eTarget reklama Seznamu (nebo byla, vycházím ze stavu, který byl) která překrývá ovládací prvek videa

Při každém spuštění videa je potřeba reklamu zavřít, překliknutí se není problém, tedy při 35 000 návštěvních denně a neznámém počtu přehrání videí (předpokládejme 3) se jedná o 105 000 zobrazení eTarget reklamy denně.

Standardní poměr "překliknutí" a kliknutí na takto umístěnou reklamu je 5-10% tedy zjednodušeně řekněme 500-1000 kliknutí denně.

Průměrnou cenu prokliku u eTargetu bych odhadl na 3Kč podle zkušeností z dřívějška.

Tedy 1500-3000Kč v průměru denně a tedy 45 000 - 90 000 Kč za měsíc.

Vycházím z úplně nejnižších možných čísel, která se běžně platí za ADULT obsah. Non-adult obsah je placený výrazně více ale proklikovost bývá nižší.
Čísla se tedy mohou za měsíc lišit +- 10 - 15 000

Jiná situace je u POPUNDERS
zde se jedná o unikátní zobrazení, zobrazí se pouze 1x za den na 1 návštěvníka (tedy ne návštěvu jako u eTargetu) a jelikož toplist měří poněkud více, než je skutečné číslo (započítává návštěvu 1x za 10 minut) odhaduji skutečný denní počet popunders na 15 - 20000.

Jsou i poněkud hůř placeny takže zde podle zkušeností opět z adult obsahu, který, jak už jsem řekl, je placený hůř, 20USD/den cca 2USD za 1000 zobrazení.
To jsou zhruba 400 Kč za den a za měsíc tedy dalších 12 000 Kč

Otázkou je, jaký typ popunders byl použit, jestli pay per click (PPC), pay per view (PPV) nebo pay per signup (PPS) liší se pak i výdělky, takže je těžko odhadnout. Někdo platí třeba 3USD za signup, někdo jen za zobrazení, někdo zas proklik v tom popunderu.

Takže kdybychom byli skromní, řekněme že za měsíc ten web dokáže vydělat 40 000 Kč bez větších obtíží.

Samozřejmě vařím z vody, mám jen kusé čísla z Toplist.cz a zkušenosti z internetové reklamy, bylo by optimální aby dotyčný předložil podrobné výpisy z účtu etargetu a optimálně samozřejmě i z popunder reklamy. Jisté je, že to nejsou částky, které by se daly nazvat "drobné na pivo" pokud dotyčný nevlastní hospodu :-)