Stránka 3 z 14
Re: sledujuserialy.cz
Napsal: 31 srp 2013, 21:59
od Robert.Adamek
Lukáši? Já ti nerozumím. Diskreditační kampaň? To si způsobilo předsednictvo samo že degradovalo Piráty na Zloděje, takže půjde o pravdu a pokud pravda někoho diskredituje, tak to je pak samozřejmě mrzuté no.
Nekomerční užití díla versus komerční. Sledujseriály byl deklarován jako projekt v rámci akce Odkaz není zločin, ale stále se mělo jednat o nekomerční užití, řeknu ti rozdíly:
A) Spustím web s tím, že někam někdo nahrál autorsky chráněný obsah, lidé tam chodí právě kvůli tohoto obsahu, třeba proto, že ho nemohou najít jinde. Někdo na něj odkáže a poskládá z něj webovou stránku na které nic nevydělává, dělá to pro lidi aby jim zprostředkoval obsah, který jinde nenajdou.
B) Spustím web, nahrávám autorsky chráněný obsah někam, následně z něj splácám web abych vydělal na reklamě proto, že tam díky tomu chodí hromada lidí.
C) Spustím web, dám na něj embedy, vydělávám na tom, peníze účetně vykazuji.
Otázka: Je správně A, B nebo C? Nápověda, správně mohou být 2 odpovědi.
V předchozích případech figurovali Michal Zdražil, který v podstatě na základě toho rezignoval a Adam Šoukal, který na základě toho znovu do RP nekandidoval, taková malá zákulisní dohoda. Rozebírat to nebudu, je to už pryč ale pamětníci jsou.
PS: Nezkoušejte tu debatu otočit někam jinam.
Re: sledujuserialy.cz
Napsal: 31 srp 2013, 22:07
od Mikulas.Ferjencik
Ano, i přestože to dal správce na web bez předchozí konzultace, nezveřejním jeho identitu a to proto, že jestli sis toho nevšiml tak za odkazování jsou u nás lidé u soudu odsuzováni. Sedm dní to trvalo, protože jsem měl na práci věci, které jsem považoval za důležitější, jako třeba začátek kampaně. Adam Šoukal žádný finanční průser neudělal, takže si tohle pokoutný očerňování nech od cesty Roberte. Jak jsem napsal, už se to nebude opakovat.
Re: sledujuserialy.cz
Napsal: 31 srp 2013, 22:21
od Robert.Adamek
Dobrá tedy, jak už jsem napsal, to mi nestačí.
Jsem samozřejmě rád, že se zabýváš kampaní na místo věcí, které umí stranu položit. Chápu že jde o priority.
Případ tedy předám Kontrolní komisi a věřím, že pochopí jeho závažnost, další kroky zvážím, veškerými podklady disponuji i přes nápravu stavu.
Už předem říkám, že pokud nezveřejníš jméno člověka, pak takový člověk nemusí existovat nebo jsi tím člověkem ty a jsi tedy zodpovědný, vyzývám tě tedy k převzetí odpovědnosti za finanční nesrovnalosti, vložení reklamního kódu do stránek sledujuserialy.cz a obohacování se na Pirátské straně a žádám, aby jsi neprodleně podal svou rezignaci na místopředsednickou funkci.
Re: sledujuserialy.cz
Napsal: 31 srp 2013, 22:23
od Lukas.Findeis
Robert Adamek píše:To si způsobilo předsednictvo samo že degradovalo Piráty na Zloděje...
Zloděje? On někdo něco ukradnul? Tohle je demagogie.
Takže je špatně, když je na takovém webu reklama? Majitelé webů to maj dělat pro dobro lidstva, věnovat tomu vlastní čas a náklady hradit ze svýho, aby mohli ostatním poskytovat službu? Proč se teda takovejch webů zastáváme? Odkaz není zločin. Tečka. S odkazama si člověk může dělat co chce.
Michal Zdražil? Tu kauzu si pamatuju. Porušil stanovy, protože u sebe dost dlouho měl stranický peníze, než je předal straně. Porušil předpis, byl potrestán a nebyl mu dokázán úmysl. Argumentace tímhle případem je manipulativní.
http://www.pirati.cz/rk/2_2010
O pozdější aféře Adam Šoukal nic nevím. Řešila to RK, nebo to má být nějaká konspirační teorie, která se odehrála v zákulisí?
Robert Adamek píše:PS: Nezkoušejte tu debatu otočit někam jinam.
Třeba takovouhle argumentací?
Re: sledujuserialy.cz
Napsal: 31 srp 2013, 22:31
od Mikulas.Ferjencik
ok, budu se hájit před rozhodčí a kontrolní komisí.
Re: sledujuserialy.cz
Napsal: 31 srp 2013, 23:08
od Frantisek.Navrkal
Problém spočívá teď v tom, že pokud by se celá věc do detailu rozkryla, tak bychom tím ohrozili ty původní provozovatele.
Na druhou stranu, když to nerozkryjeme, tak nemůžeme uspokojivě dokázat to, že se tu tak na účet strany (ten web platí strana) někdo úmyslně neobohacoval (peníze z reklamy odtékají "kamsi").
Problém nastal ve chvíli, kdy se web přebíral. Dotyční, co se celým tímhle projektem ze strany pirátů zabývali si na toto měli dát pozor.
Snad to bude poučením pro další podobné akce, kde bychom jako strana po někom něco přebírali - je vidět, že se to může vymstít.
Re: sledujuserialy.cz
Napsal: 31 srp 2013, 23:08
od Robert.Adamek
Lukáši proč si nepřečteš celé téma?
Já jsem nikde netvrdil, že to není v pořádku. Je v pořádku něco dělat a něco na tom vydělat, třeba na reklamě.
Jen je třeba to mít účetně v pořádku. Tady bylo tvrzení, že Piráti na tom webu nevydělávají, ale vydělávají. Bylo to postaveno jako projekt, který nevydělává a vydělávat nemá, ale vydělává. Pak je třeba mít ty prostředky někde zaevidované. Ovšem to nejsou, protože Piráti na tom podle tvrzení Mikuláše nevydělávají. Vydělává na tom někdo imaginární, proč na tom teda nevydělávají piráti, když je to podle tebe ok? Protože Piráti to podle Mikulášer nestavěli jako výdělečný projekt, takže do toho prostředky sypou a vydělává na tom někdo jiný?
Správně by to bylo tak, kdyby to mělo být výdělečné, že Piráti získají prostředky z reklamy, zdaní je, transparentně vykáží, zaplatí tomu, kdo na tom pracuje. Nemám výhrady.
Ovšem tak to není. Takže když teda nekadou díla, okrádají stát na daních. Pokud dotyčný platí ze svých příjmů z pirátského webu daně, pak zase okrádá piráty.
Už si rozumíme?

Tady je totiž reálný svět, pořád existují zákony, podnikání má pravidla, existují finanční úřady, živnostenské úřady atp. jsem zvědavý jak to projde auditem nebo jak jím to vůbec projít mohlo
Re: sledujuserialy.cz
Napsal: 31 srp 2013, 23:15
od Robert.Adamek
Františku já si uvědomuji dopady a vůbec z toho nemám radost. Když je ale někdo blbý, tak potřebuje dostat přes prsty aby příště každou pitomost zvážil. Sledujuserialy.cz považuji za vynikající projekt a můžeme ho tím třeba i odepsat. V zásadě to může položit stranu ať už skrze ČPU nebo přes pokutu finančáku nebo i jinak.
Vidím to ale tak, že pokud začne strana už před vstupem do parlamentu s podobnýma kauzama, tak jak ji můžou voliči věřit, že podobnou botu neudělá v rámci parlamentu? Proto chci aby se to prošetřilo a padly hlavy, protože to veřejnost příjme tak, že ano, udělali chybu, ale našli odpovědné lidi a potrestali je. Takže je to ukázka toho, co mohou v parlamentu dokázat. Když se to dostane ven, a já slibuji že dostane, s tím, že se to zametlo pod koberec, tak to bude mít dopady mnohem horší.
Re: sledujuserialy.cz
Napsal: 31 srp 2013, 23:36
od Lukas.Findeis
KK bude muset zveřejnit jméno původního provozovatele?
Re: sledujuserialy.cz
Napsal: 01 zář 2013, 00:14
od Robert.Adamek
Co udělá KK je na nich, co udělá RK je taky na nich.
Mi stačí, když prověří účetnictví toho fiktivního člověka, účty na etargetu a u dalších poskytovatelů (protože se nejedná jen o etarget, naštěstí je ve statistikách odkud se zeklamy zobrazovaly), ověří, jestli byly odvedeny daně a následně přesune vydělané prostředky na účet Pirátské strany, na základě nějakých účetních podkladů, tato to řádně zaúčtuje a následně může dotyčnému zaplatit za jeho práci.
Takhle je to správně a už i to je ústupek jako prase, protože je otázka jak dlouho tam opravdu reklama byla a jestli to bude možné zpětně zaúčtovat.
Bez podkladů je to takové to jedna paní povídala, bylo to tam měsíc, tři, dva, rok, týden...
Pak je třeba zjistit, kteří konkrétní lidé z Pirátské strany za to byli odpovědní a ti by měli být potrestáni. Stejně tak by to mělo zajímat šéfa FO, který je odpovědný za finance a to podání ke KK měl dát on, ne řadový člen strany.
Jinak samozřejmě Pirátská stran jako dobrý hospodář nemůže dopustit, aby byla "okrádána" a měla by podat trestní oznámení.
Každopádně to nepovažuji za banální záležitost a myslím že pánové z předsednictva si to dobře uvědomují, speciálně doktor Michálek dobře ví, že tento způsob je protizákonný.