sledujuserialy.cz

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
pavel.k
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2011, 23:22
Profese: student matematiky
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od pavel.k »

Jiri Kaderavek píše:Já si dlouhodobě myslím, že nemáme provozovat žádný takový web, neb nás to bude při hledání východisek s našimi oponenty limitovat. Na jednu stranu nás to prezentuje jako protestní hnutí, které zneužívá statut politické strany (už to je špatně) a přitom chceme s vážnými tématy do sněmovny (mj. i s tím, že by politici žádná privilegia mít neměli). Tady je prostě (nikdy nediskutovaný) střet strategií, z nichž se obávám, že tedy ani jedna nebude úspěšná. Navíc doprovázený závažnými přešlapy, viz. tento.
S timhle moc nesouhlasim, nevim nic o tom, ze by provozovani podobne stranky bylo trestne, a proto by to skryvani za politickou stranu bylo k necemu. Jde o to, ze ti studenti neudelali nic spatneho, ale jsou sikanovani korporacemi z pozice pravni sily a penez. To, ze nejaky soud je potom odsoudi, jeste ukazuje obrovskou nekompetentnost dnesnich soudu. Takze nevim, co by na tom bylo spatneho, ze politicka strana se zastavi a brani lidi sikanovanych komercnimi subjekty.

Proto mi taky trochu prijde to odmitani reklamy divne. Ono pokud by se to dalo pravne nejak osetrit, tak bych naopak povazoval za nejlepsi tam tu reklamu mit stejne jako v pripade tech pronasledovanych stredoskolaku, a podporovat z toho treba nejakou charitu (nebo zalozit nejaky fond na podporu lidi nepravem stihanych kopirovacim prumyslem).

A jinak myslim, ze se tady rada lidi pousti do Mikiho prilis drsne. Dela toho pro piratskou stranu hodne a stane se, ze neco nevyjde. Myslim naopak, ze i politik by mel byt schopny uznat, ze neco nevyslo, a ne hajit svoje stanovisko do posledniho bodu. Kazdopadne pokud kazdy neuspech bude kazdemu otloukan o hlavu, tak se pak stane, ze nikdo nic delat nebude (nebo alespon nic, co by mohlo nevyjit, takze se budou resit same hlouposti).
Tito uživatelé poděkovali autorovi pavel.k za příspěvky (celkem 3):
Michal Spacek, Ondrej.Profant, Josef.Kadlecek
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Robert.Adamek »

Každý racionálně uvažující člověk chápe, o co v tomhle tématu jde, co se stalo, proč se to stalo a jak závažné může mít dopady. Ti co to nechápou by měli vzít lopatu a hledat si k ní vhodnou práci, i kopáčů je v naší společnosti potřeba!

EDIT: Týká se dospělých samozřejmě. Děti nemusí hned k lopatě, jen se potřebují více a déle učit, pak by tomu měly rozumět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Adamek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, rvh
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Martin Kucera píše:
Jiri Kaderavek píše:Na jednu stranu nás to prezentuje jako protestní hnutí, které zneužívá statut politické strany (už to je špatně) a přitom chceme s vážnými tématy do sněmovny (mj. i s tím, že by politici žádná privilegia mít neměli).
Já bych to viděl trochu jinak - my přece jako strana žádná privilegia nemáme, můžeme být zažalováni úplně stejně jako nějaký studentík (ostatně i jiné politické strany čelí různým žalobám).
Akorát máme oproti tomu studentíkovi výhodu, že jsme schopni účinnější obrany a větší medializace, ale to přece není žádné privilegium, které by nám příslušelo ze zákona v důsledku toho že jsme politická strana, to je zkrátka výhoda organizovanosti.
Podívej, my chceme být rozhodčí. Máme určité představy o tom, jak by měla vypadat pravidla hry. Poukazujeme na to, že současná pravidla jsou špatná a hraje se podle nich špatně. To je úkol politické strany. Namísto toho se sami profilujeme do pozice hráčů a myslíme si, že té změny dosáhneme tím, že sami ta pravidla budeme porušovat. Jenže, hráč už nemůže být rozhodčím, protože ztratil odstup a nepřesvědčí diváky a ostatní hráče, že od teď bude nezaujatý. Já vím, že je to asi pro Tebe příliš abstraktní a nekonkrétní úvaha, ale tak se prostě věci mají. Lidé chtějí vědět, že se bude hrát podle pravidel, a to zda jsou levá nebo pravá je v podstatě nepodstatné, důležitá je ta právní jistota a záruka kontinuity, schopnosti nenechat se diskreditovat atp. Já jsem chtěl říkat, takhle by to mělo být (kopírovací monopol) a chtěl jsem o tom přesvědčit ostatní. Miki se s žádným přesvědčováním nesere, on prostě rovnou realizuje jak si to představuje a nás členy si bere, jak ty správně píšeš, jako onen organizovaný štít. Koho tím přesvědčí? Jen ty přesvědčené. A ty ostatní nám vmetou do ksichtu, že nejsme seriózní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 7):
Michal Wagner, Petr.Vileta, Karel.Fuzik, Robert.Adamek, Frantisek.Navrkal, Dominika.Michailidu, Dalibor.Zahora
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jiri Kaderavek píše:Namísto toho se sami profilujeme do pozice hráčů a myslíme si, že té změny dosáhneme tím, že sami ta pravidla budeme porušovat.
Vždyť přece celou dobu tvrdíme, že odkaz není zločin, tedy že pravidla neporušujeme.
Přičemž když se ČPU vrhne na nějakého studentíka, tak kalkuluje s tím, že a) studentík nemá na protřelého právníka, b) soudce není zběhlý v autorském právu a jejich právník ho domanipuluje k výsedku ve prospěch ČPU.
Je to podobná vychcanost jakou provozuje Isifa/Logicall - udělají bububu a kalkulují s tím, že oběť nezná autorský zákon a radši zaplatí než aby došlo na soud (o němž netuší, že by na něj nedošlo a pokud jo, že by to Isifa projela).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Ondra.kl, Mikulas.Ferjencik, pavel.k, Ivo.Vasicek, Dalibor.Zahora, Ivan.Mikolas
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já Jirkův pohled chápu, ale neztotožňuju se s ním. My nechceme být rozhodčí, my chceme změnit pravidla. Rozhodčího ať dělá někdo nezávislý, podle námi spoluvytvořených pravidel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora, Ivan.Mikolas
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Martin Kucera píše:Vždyť přece celou dobu tvrdíme, že odkaz není zločin, tedy že pravidla neporušujeme.
A nebude, pokud to nebudeme zneužívat a vydělávat na tom, že to někdo respektuje. Ovšem tahle kauza i ty minulé jsou o přesném opaku. Je to jako podporovat právo nosit zbraň tím, že okolo sebe budu demonstrativně střílet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Karel.Fuzik, Dominika.Michailidu, Dalibor.Zahora
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Takze mirror the Piratebay je taky chyba? Potazmo cela akce o svobodny hudbe do restauraci? To prece ne. Kdyby si tam kluci nedali bez naseho vedomi reklamu, tak je ta stranka naprosto koser a zcela naplnuje podstatu nasi politiky v oblasti volneho sireni informaci a nekomercniho sdileni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Nevím, proč zmiňuješ akci se svobodnou hudbou, tam přece nemůže být žádný spor, protože umělci tento model sami vyžadují tím, že dílo uveřejní pod svobodnou licencí. Není zde tedy žalobce ze strany autorů, jediný kdo prská je OSA jako taková.

Na kdyby nehraju, to je vždy velmi ošidné. Faktem totiž je, že tam reklama je (i na těch ruských serverech), což dává protivníkům do ruky pádné argumenty. Druhým faktem také je, že oni to bez náhrady dělat nebudou (takže jen za peníze).

Takže pro mne je zásadním problémem to, že na tom vydělává někdo jiný než ten, kdo k tomu má právo a my se tváříme, že činí dobrodiní (tedy podporujeme nelegální komerční sdílení). Bohužel, je to jeho nelegální byznys a chce si vydělat na nové auto, dovolenou a holky. Takže tu vystupujeme jako lobisté těchle vyčuránků a ti vyčuránci až budou velcí, tak celou Pirátskou stranu pošlou do hajzlu i s našimi ideemi a spojí se s tím pravým legálním byznysem a budou zrovna jako on šlapat po těch, kdo si skutečně chtějí díla vyměňovat nekomerčně.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Robert.Adamek »

Vidím to úplně přesně stejně jako Jirka, akorát jsem to tak nedokázal úplně podat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Adamek za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 3515
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 7685 poděkování
Dostal poděkování: 5946 poděkování

Re: sledujuserialy.cz

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

a my žádný takový 2 studentíky, kteří by to (s přesvědčením, za duševní uspokojení a dobré slovo) dělali, nemáme? nebo to ani není možný, abychom jim to takhle přebrali? (sry, za asi blbou otázku, mám trochu hokej v tom, čí to je a ohledně přístupů na správu)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Josef.Ulehla, Dalibor.Zahora, Karel.Fuzik
77S 2I 3I 3I
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“