Martin Shanil píše:kritizovat církevní restituce
1. už není aktuální 2. je to příliš populistické 3. muselo by se kritizovat provedení a nikoliv odluka takže by to bylo těžko vysvětlitelné.
Kritizovat obsah toho zákona už není aktuální, protože se s tím nedá nic moc dělat. Ale tak jsem to nemyslel. Myslel jsem to tak, že musíme pořád připomínat, co tady předchozí vlády provedly, a jasně říct, že je nepřijatelné, aby pouhých 101 poslanců něco takového prosadilo navzdory odporu skoro 90 % všech občanů téhle země.
Celá naše slavná parlamentní demokracie, za kterou teď pravicoví politici tak urputně bojují, funguje tak, že se v poslanecké sněmovně sestaví pohodlná většina, a pak při každém jednání tahle většina nechá všechny názorové odpůrce vykecat (ať už v parlamentu nebo mimo parlament) a stejně si protlačí to svoje. Tohle není žádná demokracie, to je střídavá diktatura parlamentní většiny.
Edit: Jestli si nějaký kus tohohle příspěvku chcete přivlastnit do TZ, tak klidně můžete.
Edit 2: Masaryk říkal, že demokracie je diskuze. To znamená, že menšinové názory se nesmějí ignorovat, ale naopak politici mají povinnost hledat řešení přijatelná pro co největší počet občanů. Politik, který po protestech několika tisíců lidí prohlásí, že "křiklouni patří k demokracii", nemá v parlamentu co pohledávat.