Stránka 7 z 7
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 20 zář 2009, 01:05
od Robert.Adamek
Nečekal jsem, že se na toto téma strhne taková debata, nicméně když už tady je tak já jsem do čps vstoupil s tím, že budu hájit zájmy a programové cíle strany, tím jsem se uvázal v rámci stanov, nicméně jsou otázky, kterí čps neřeší nebo nejsou pro můj kraj dobré. Tím pádem se ale dostávám do určiténázorové neshody a já budu hájit předevšímzájmy svých voličů ve svém regionu. Takový slib tedy nemůžu nikdy složit a nemůžu odstoupit jen proto, že se to zrovna čps nepozdává, nevolí mě čps, volí mě lidé. Druhá věc ovšem je, pokud si schválení či neschválení odhlasujeme, pak je to zájem čps s jasným výsledkem a ten budu respektovat.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 20 zář 2009, 10:18
od Jiri.Kaderavek.sen
Já, kandidát na poslance za Českou pirátskou stranu, veřejně slibuji, že pokud budu zvolena, budu vždy hájit svobodu na internetu i mimo něj, budu bojovat proti plýtvání a netransparentnosti státní správy a budu požadovat revizi autorského zákona tak, aby sloužila autorům i čtenářům či posluchačům a nikoli zákonnému mocenskému aparátu ke zbohatnutí.[/quote]
Jano jsi jednička. Klidně bych toto vlákno tvým návrhem na slib ukončil. Podařilo se ti myslím vyjádřit velice krátce to, o čem mnozí vedou dlouhé diskuze. A přitom to je vlastně názor skoro všech. Pod tímto se klidně a rád podepíši. Děkuji.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 21 zář 2009, 01:23
od Petr.Vileta
Ano, pod tohle se jiste dokazeme podepsat vsichni a jiste to i vsichni splnime. Problem neni, co clovek dela, pokud souhlasi. Problem nastava, kdyz clovek s necim nesouhlasi. Co udela? Podridi se dobrovolne vetsine? Bude prosazovat svuj nazor navzdory vetsine jen proto, ze proste ma tu moc? Odstoupi a prenecha sve misto jinemu? To je prave to, oc mi jde.
Ciste teoreticky: budeme ve Snemovne a budu tam napriklad i ja. Bude se resit zdravotni reforma. Protoze to je mimo nas program, tak se CPS v internim referendu zepta na nazor clenu a dejme tomu se prikloni k reseni levice "zrusit veskere poplatky a pokud nebudou penize, tak zvysit vyber pojistneho". Pro to bych ja osobne nikdy hlas zvednout nemohl, jenze by to byl nazor vetsiny nasich clenu. Co ted? No ja, jako Petr Vileta, bych slozil mandat a prenechal ho nekomu, kdo pro to muze hlasovat s cistym svedomim.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 21 zář 2009, 09:28
od Jana.Syrovatkova
Jenže tady je otázka, jak by to referendum vypadalo a dopadlo. Pokud by to bylo 90:10, tak jsem asi ve špatné straně. Pokud by ale bylo 60:40, pak je otázkou, zda to, že 4 poslanci hlasují proti a 6 pro neodpovídá vlastně i tomu, co si myslí lidi ve straně. Protože pak by mohlo snadno nastat i to, že přijetím 10 lidí by se hlasování otočilo a byli bychom potom na tom podobně jako některé strany - hledat nové lidi, aby podpořili "náš" návrh. A celé pirátství může jít do kytek. To by nebyla strana, za kterou bych chtěla být v parlamentu a doufám, že tímto směrem to nepůjde.
Nehledě na to, že co se týče sociální politiky mi ODS přijde levicová a ČSSD populistická - dokud byla ČSSD ještě levicová, tak i ona tvrdila, že spoluúčast pacientů je nutností. Že vše lze mít zdarma je jen populismus. A pokud toto nedokáží ti, co si myslí něco jiného, vysvětlit lidem ve straně, pak je asi něco špatně. Obecně mám pocit, že dokud bude ČPS stranou inteligentních jednotlivců a nikoli zmanipulovanou masou, tak se v hlavních bodech domluvíme. Protože většina informací, kterou máme a podle nichž se rozhodujeme, jsou informace z médií, která mluví k masám. Ale pokud si tu navzájem řekneme, kdo se proč rozhodl tak či onak, pojednou zjistíme, že je jen málo cest k výsledku. To jen stávající politici, kteří spolu často nekomunikují, se dokáží pohádat jen proto, aby měli pocit, že oni sami něco vložili.
Vše je i o tom nabízet atypická řešení problémů - a snažit se je najít.