Stránka 5 z 7
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 15:37
od Jiri.Demel
Ono přinucení posalnců má ale své důvody - můžeme něco, co se nám úplně nezamlouvá, ale nejsme zásadně proti, odhlasovat výměnou za podporu našeho programu. Třeba jemné naladění daňového systému.
Toto jsem taky definoval v prvé odpovědi - ano dám slib,protože podporuji tuto stranu,ale ......atd, takže vlastně máme na věc stejný názor Kamile.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 15:57
od Kamil Horky
Ondrej Profant píše:Kamile, ale to se mohou dohodnout poslanci? Bez lidské dohody nejde nic. Dobře to víme. Hraní si na sliby, přísahy, závazky a tak to jen zkomplikuje.
Souhlas.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 18:01
od Petr.Vileta
Ondrej Profant píše:Leč tak je strana vytvořena a prezentována. Máme svá témata a jasné cíle.
Tím jen zaobaleně chceš, abychom se přihlásili k nějaké ideologii či jiné straně - tomu se kategoricky bráním.
No pokud se dostanou naši poslanci do parlamentu a bude se rozhodovat třeba o reformě zdravotnictví tak mohou být na stole dva návrhy: levice bude chtít zvýšit výběr pojistného a zrušit poplatky, pravice bude chtít ponechat současný stav. No a naši 4 poslanci co? 2 budou hlasovat pro a 2 proti? Tedy já, jako volič, bych takovou stranu už v příštích volbách nevolil se slovy "To se nemůžou domluvit a jasně říct předem, jak budou hlasovat a dát si to do programu?"
Ondřeji, ať chceš nebo ne, naši (případní) poslanci se budou muset nějak postavit k tématům, o která se jako strana vůbec nezajímáme. A obávám se, ze ačkoliv prohlašujeme dělení na pravici a levici za překonané, tak při tom hlasování se levicové či pravicové cítění našich poslanců projeví.
Pokud se budeme držet opravdu jen našich hlavních cílů, pak jsme odsouzeni na věky být jen stranou s podporou něco kolem 5-10% a při hlasování "mimo náš program" by bylo asi nejslušnější odcházet ze sálu

Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 18:11
od Ondrej.Profant
Petře, ale o to jde!
Budeme tlačit na kandidátky bezpáteřní svině, protože lidi s názorem se nebudou chtít přihlásit? ANO- to je tvůj návrh. Jsem pirát, prosazuji pirátské názory a mám své názory, kdyby nebyly slučitelné s pirátstvím, tak bych do této strany nelezl.
Voliče to stejně nezajímá, obvykle nejsou schopni si ani urovnat kdo je strana a kdo ne... natož kdo jak hlasoval. Dozvídají se to z blogů etc., kde každý kandidát a poslanec může vyjádřit svůj názor.
V jakém světě žiješ?! Já volím kandidáty s kterými jsem se seznámil (byť jen zprostředkovaně) a tedy vím, co čekat. Ano, většinou jsou z jedné strany, protože strana sdružuje lidi s PODOBNÝM názorem. Koneckonců, proč bych jinak trávil tolik času nad vyplňováním těch 60 otázek, že?
Je to i zcela proti duchu naší strany! V tom případě navrhni, ať máme v programu změnu parlamentního zřízení - stačí aby stranu zastupoval ataše, který bude mít příslušný počet hlasů a ušetříme platy cca. 194 poslanců...
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 18:15
od Petr.Vileta
Jana Syrovátková píše:... ať neskončíme právě jako zelení, kteří se nerozhádali na "zelené" problematice, ale na pravici x levici. Naopak, u nás by na kandidátce měli být lidi v těchto otázkách nastřídačku - a lidem dát jasně vědět, kdo je kdo - ať rozhodují preferenční hlasy.
Jenže já se bojím, že to tak dopadne i u nás. Někdo je pacifista, jiný je "válečný štváč", někdo je pro větší (vynucenou) solidaritu, jiný má názor "ať se každý snaží sám".
Ano, svoboda Internetu, svoboda projevu, transparence státní správy, na tom se shodneme všichni, dokonce najdeme i dost voličů, kteří mají stejný názor. Ale co zahraniční politika, zdravotnictví, důchody, doprava, životní prostředí? My nic, my ajťáci, nás to nezajímá?
Já nechci dělat žádný vnitrostranický puč, nechci ČPS změnit na něco jiného. Jde mi jen o to, abychom si vyjasnili, jak se vlastně mimo naše témata budeme projevovat vůči veřejnosti. Vždyť to znáte. Nějaký novinář se zeptá předsedy na postoj ČPS k reformě zdravotnictví. Kamil něco řekne a novinář napíše "ČPS se staví ke zdravotní reformě TAK.". Pak se jiný novinář zeptá 1. místopředsedy na totéž, ten odpoví jinak a novinář napíše "1. místopředseda ČPS zcela popírá názor předsedy na reformu zdravotnictví.". A nebo horší varianta, že oba novináři napíší "ČPS reforma zdravotnictví nezajímá a neví, jak budou její poslanci hlasovat".
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 18:32
od Jana.Syrovatkova
Na témata, která přímo neodpovídají straně, hlasují "malé strany" často různorodě. Naopak se mi nelíbí vynucené hlasování velkých stran. A myslím, že budou body, kde se všichni shodnou - ty vypíchne onen předseda. A z dalších otázek se buď vykroutí nebo bude znát odpovědi. Novinář je školen dostat nás, kam on chce - my se musíme naučit, dostat novináře, kam my chceme.
Myslíte si, že je správné zrušit poplatky 30 Kč u lékaře?
Už pan Rath jako ministr zdravotnictví přišel s myšlenkou, že není možné mít zdravotnictví zcela zdarma a spolupodíl občanů je nutný. Dá se dále diskutovat o tom, zda raději vybírat 30 Kč poplatek či provést jinou regulaci. O tom jaká přesně by tato regulace měla být, se dá samozřejmě dále diskutovat nicméně to je již na diskusi odborníků. Je ale jisté, že 30 Kč poplatek zamezil plýtvání na mnoha místech a v nějaké podobě je vhodné podobnou regulaci mít.
Podobně třeba k radaru, finanční krizi...
I metoda "kafemlejnek" zabírá. Když se novinář zeptá znovu a jinak, odpovědět to stejné, jen jinými slovy.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 20:10
od Jiri.Demel
co se týká chování před médii, toto jsem již řešil kostrou "manuálu jak se chovat před médii"
dal jsem ji Jirkovi Vontrobovi aby ji posoudil a dal návrhy na opravu.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 18 zář 2009, 00:06
od Jana.Syrovatkova
Jiri Demel píše:co se týká chování před médii, toto jsem již řešil kostrou "manuálu jak se chovat před médii"
dal jsem ji Jirkovi Vontrobovi aby ji posoudil a dal návrhy na opravu.
Chtělo by to takovou "knihovničku návodů" - ať už existujících nebo těch, co na nich někdo pracuje. Možná bychom si ušetřili plno diskusí a hádek, protože by bylo jasné, že tohle je už rozebráno v manuálu a je to tam dobře.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 18 zář 2009, 00:36
od Petr.Vileta
Dobrá myšlenka, udělat návod "Kterak zacházeti s novinářem"

Jen by ten návod měl být už pro Piráty dostupný, byť nekompletní.
A dovolím si připravit mou odpověď, když se mě novinář zeptá na téma, které nemáme v programu:
Ano, v této otázce skutečně nejsme jednotní, tady jsme opravdu oním 'pytlem blech', ale většina z nás ve své každodenní činnosti používá logické myšlení, takže budeme souhlasit s rozumným řešením.
Jako ateista musím po této větě zvolat: "Ježíši, Maria, já už jsem skoro jako Lidovci"

Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 18 zář 2009, 01:28
od Dalibor.Placek
Tak jsem se prokousal celou vaší diskusí. S každým názorem se dá souhlasit, jen jste zapomněli na jednu podstatnou věc. Vím že to jde řešit jen "smluvní pokutou" ale to by mělo být jádro Pudla poslaneckého slibu.
Všimněte si že strana TOP nevím kolik se dnes již považuje za stranu vládní. Proč? Proto že do ní přeběhlo dost poslanců kteří kandidovali za jinou stranu a tak šli po korytě a ne za ideou strany a slibem daný voličům. Chcete tomu zabránit, a jde to vůbec? Mělo by jít takového poslance zcela odvolat členskou základnou z funkce v PS.
Dalibor.