Stránka 4 z 7
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 16 zář 2009, 22:56
od Ondrej.Profant
*tlesk* Jana má pravdu, moc hezky řečeno.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 00:00
od Jiri Vontroba
Rovněž tleskám. Lépe to napsat nešlo.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 00:35
od Michal.Zdrazil
Tak to je moc pěkné, to se mi líbí
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 01:00
od Petr.Vileta
Také s Janou v mnohém souhlasím. Jen chci podotknout, že pod pojmem
oficiální názory jsem nemyslel názory předsednictva nebo republikového výboru, ale názor většiny členské základny. Kromě tohoto slibu se totiž angažuji také v prosazování elektronického vnitrostranického referenda.
Jde mi o to, abychom nebyli označeni za "pytel blech", podobně jako Zelení. Ještě před jejich rozštěpením byl Bursík váhavě pro radar, Stropnický kategoricky proti. Pokud se dostanou naši zástupci do Sněmovny, většinu veřejnosti nezajímají "ty internety"

ale třeba náš postoj k důchodové reformě, k poplatkům u lékaře, k jaderné energetice atd. Jednou budeme nuceni se i k těmto tématům jako strana vyjádřit. Pokládal bych za nešťastné voličům lakonicky sdělit, že jako celek na to nemáme jednotný názor a každý náš poslanec bude hlasovat podle svého osobního postoje. Pak se staneme tím "pytlem blech" a volit nás bude jen úzká skupina voličů.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 12:21
od Ondrej.Profant
Leč tak je strana vytvořena a prezentována. Máme svá témata a jasné cíle.
Tím jen zaobaleně chceš, abychom se přihlásili k nějaké ideologii či jiné straně - tomu se kategoricky bráním.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 12:42
od Jana.Syrovatkova
Omlouvám se, ale pokud bude opravdu požadavek hlasovat podle jednotného názoru vzešlého z elektronického referenda členů a to i o otázkách zcela se netýkajících našeho programu, nejsem si jistá, zda bych vůbec chtěla být za takovou stranu v parlamentu.
Stačí mi téma vojenského radaru v Brdech - mnoho z nás na toto má jasný a kategorický názor. Část ten, že radar určitě ano, část ten, že radar určitě ne. Představa, že se udělá hlasování na fóru, vyjde 60:50 a potom budou všichni poslanci hájit "oficiální" názor, mi přijde děsivá. Zvláště otázky novinářů typu: "V minulosti jste spolupracoval s aktivitou Stop základnám, co se změnilo, že nyní hlasujete pro?" mohou být horší než to, že 6 poslanců bude hlasovat pro radar a 5 proti.
To už mi přijde lepší to, že poslanci budou povinně hájit názor RV nebo odstoupí. Co se stane, když z těch 60 někdo 6 lidí přesvědčí, že radar raději ne a bude to potom 54:55? Nebo naopak se přidá 11 lidí, kteří radar nechtějí? Všichni poslanci pojednou "otočí"?
Samozřejmě je správné, aby téma prošla skupina lidí, zjistila vše relevantní a seznámila ostatní s výsledky a možnostmi. Je dobře, pokud poslanci přihlédnou i k názorům členů. A je dobře, když se poslanci domluví a budou hlasovat jednotně. Ale strana by to neměla vynucovat. ČPS se profiluje, že není ani vlevo ani vpravo. Klidně se poté můžou někteří poslanci profilovat jako "praví" někteří jako "leví" - a hlasovat konzistentně se svým svědomím. A je dobře, když se předem domluvíme a nebudeme se v tomto hádat - ať neskončíme právě jako zelení, kteří se nerozhádali na "zelené" problematice, ale na pravici x levici. Naopak, u nás by na kandidátce měli být lidi v těchto otázkách nastřídačku - a lidem dát jasně vědět, kdo je kdo - ať rozhodují preferenční hlasy.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 15:13
od Jiri.Demel
Možná je můj protest jenom proto, že sliby beru velmi závazně a vážně - z vágních slibů jsem již vyrostla.
[/quote]
Toto je přesně ten výplod , který měl vyznít jako odpověď pro Petra.
Jen ještě dodám,že dané sliby beru nejen vážně a i závazně ,ale jsem i velice zásadový člověk.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 15:16
od Kamil Horky
Samozřejmě máš pravdu. Pokud bychom chtěli vynucovat hlasování našich poslanců, musel by být názor členů alespoň 75:25, jinak bych nic nevynucoval. V některých věcech, které jsou více osobního charakteru než politického (trestnost od 14ti, potraty, atd.) by se měli poslanci rozhodovat úplně sami.
Ono přinucení posalnců má ale své důvody - můžeme něco, co se nám úplně nezamlouvá, ale nejsme zásadně proti, odhlasovat výměnou za podporu našeho programu. Třeba jemné naladění daňového systému.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 15:33
od Ondrej.Profant
Kamile, ale to se mohou dohodnout poslanci? Bez lidské dohody nejde nic. Dobře to víme. Hraní si na sliby, přísahy, závazky a tak to jen zkomplikuje.
Re: Předvolební slib kandidáta
Napsal: 17 zář 2009, 15:35
od Petr.Kapounek
Přesně tak. Není potřeba někoho nutit, Prostě před uzavřením konkrétní dohody se zjistí jakou podporu má u našich poslanců a tím číslem se můžeme ohánět...