Pracuji na nástřelu datového modelu, pro začátek alespoň koncepčním neb konkretizace bude vyžadovat nějaké kolektivní posouzení. Trochu se to pozdrželo novými podněty které změnily základní koncepci, takže jsem musel zahodit část již vypracovaného a musím si to v hlavě celé nově přerovnat

Navíc se tomu nemohu věnovat full time. Takže žádný strach, případné mlčení z mé strany neznamená že jsem hodil flintu do žita, jen ještě nemám v ruce něco co bych se nestyděl předložit k posouzení jako (alespoň částečný) design document. Nicméně pokud někdo máte čas a chuť, tak se mnou nenechejte zdržovat a klidně sem valte nápady, představy a potřeby, neb požadavky je nutné shromažďovat průběžně a můžeme se o nich i průběžně bavit.
Díval jsem se i na
https://github.com/pirati-cz/platform-revision/wiki, a předem ohlašuji že se mi decentralizaci a šifrování vůbec nechce řešit v základní koncepci, protože to není moje silná stránka (ale mám velice jasnou představu co by to obnášelo a jak moc by nás to zdrželo). Dokonce jsem se snažil i právě toto realizovat, představa byla postavit systém nad Freenetem, ale po čase jsem dospěl k závěru že i když by se to udělat dalo, výsledek by nebyl příliš efektivní (pomalá odezva apod.). Každopádně si to hýčkám jako alternativu pokud by měli lézt tlustý do tenkejch a museli jsme přejít do darknet módu. Souhlasím že by to bylo prima, a rozhodně nechci stát v cestě pokroku, takže pokud se toho někdo chce chopit tady a teď z tohohle úhlu, tak hurá do mě, rád se nechám vést za ručičku. Pokud se nikdo takový nenajde, tak bych to odsunul jako vedlejší problém k pozdějšímu vyřešení bude-li nutnost. Rozhodně beru v potaz škálovatelnost, což je s decentralizací dost blízké, a akceptovatelná úroveň bezpečnosti se dá zajistit i jinak než totálním šifrováním všeho a všude. Mojí prioritou je otevřenost, jednoduchost a efektivita, přesně v uvedeném pořadí, ostatní je na druhé koleji, jediné co zohledňuji je aby jsme si koncepcí zbytečně nezabouchli nějaké významné možnosti pro budoucí potřeby. Každopádně nejsem děd vševěd, takže pokud něco opomenu nebo již opomíjím, tak mě tím račte bacit mezi oči.