Stránka 3 z 3

Re: Koncept systému nahrazujícího phpbb fórum

Napsal: 08 črc 2013, 23:12
od Ivo.Vasicek
když už tu "next ghost" zmiňoval diskuse, jsou i tříděné dle like (idnes, aktuálně), dle příspěvků kde na mne někdo reagoval (idnes)

Re: Koncept systému nahrazujícího phpbb fórum

Napsal: 08 črc 2013, 23:43
od Pavel.Cisar
Pracuji na nástřelu datového modelu, pro začátek alespoň koncepčním neb konkretizace bude vyžadovat nějaké kolektivní posouzení. Trochu se to pozdrželo novými podněty které změnily základní koncepci, takže jsem musel zahodit část již vypracovaného a musím si to v hlavě celé nově přerovnat :D Navíc se tomu nemohu věnovat full time. Takže žádný strach, případné mlčení z mé strany neznamená že jsem hodil flintu do žita, jen ještě nemám v ruce něco co bych se nestyděl předložit k posouzení jako (alespoň částečný) design document. Nicméně pokud někdo máte čas a chuť, tak se mnou nenechejte zdržovat a klidně sem valte nápady, představy a potřeby, neb požadavky je nutné shromažďovat průběžně a můžeme se o nich i průběžně bavit.

Díval jsem se i na https://github.com/pirati-cz/platform-revision/wiki, a předem ohlašuji že se mi decentralizaci a šifrování vůbec nechce řešit v základní koncepci, protože to není moje silná stránka (ale mám velice jasnou představu co by to obnášelo a jak moc by nás to zdrželo). Dokonce jsem se snažil i právě toto realizovat, představa byla postavit systém nad Freenetem, ale po čase jsem dospěl k závěru že i když by se to udělat dalo, výsledek by nebyl příliš efektivní (pomalá odezva apod.). Každopádně si to hýčkám jako alternativu pokud by měli lézt tlustý do tenkejch a museli jsme přejít do darknet módu. Souhlasím že by to bylo prima, a rozhodně nechci stát v cestě pokroku, takže pokud se toho někdo chce chopit tady a teď z tohohle úhlu, tak hurá do mě, rád se nechám vést za ručičku. Pokud se nikdo takový nenajde, tak bych to odsunul jako vedlejší problém k pozdějšímu vyřešení bude-li nutnost. Rozhodně beru v potaz škálovatelnost, což je s decentralizací dost blízké, a akceptovatelná úroveň bezpečnosti se dá zajistit i jinak než totálním šifrováním všeho a všude. Mojí prioritou je otevřenost, jednoduchost a efektivita, přesně v uvedeném pořadí, ostatní je na druhé koleji, jediné co zohledňuji je aby jsme si koncepcí zbytečně nezabouchli nějaké významné možnosti pro budoucí potřeby. Každopádně nejsem děd vševěd, takže pokud něco opomenu nebo již opomíjím, tak mě tím račte bacit mezi oči.

Re: Koncept systému nahrazujícího phpbb fórum

Napsal: 11 črc 2013, 09:05
od Vaclav.Klecanda
Muzes prosim svoji praci nekde publikovat? Treba na githubu, ze? :)

Re: Koncept systému nahrazujícího phpbb fórum

Napsal: 26 črc 2013, 12:49
od Adam.Skorepa
Jen tu nechám tohle, možná lehce OT: http://www.ivpr.cz/

Lepší Fórum

Napsal: 04 srp 2013, 09:26
od Josef.Ulehla
Lepší Fórum

Včera jsem si povídal s Václavem Málkem o "lepším Fóru". Jestli si dobře pamatuju, tak Václav nebo jsme ještě zmínili Pavla Císaře a Tomáše Klapku. Přinejmenším s těmahle bych o "lepším Fóru" chtěl mluvit a k rozpravě zvu i kdekoho dalšího.

Vašek naučil "kouzelná slovíčka" graph api a crud. A mně se snad podařilo říct pár věcí tak, že je Vašek pochopil, i když s lecčím nesouhlasil. Zkusím něco z toho zaznamenat tady. Asi se mi nepodaří zaznamenat všechno a možná naopak něco přidám.

Já si to asi představuju tyhle basic operations:

Kód: Vybrat vše

adresa=vytvoř(úložiště, příspěvek)
příspěvek=přečti(úložiště, adresa)
adresa=něco(úložiště)
adresa=další(úložiště, adresa)
Je to jen cr a ud tam chybí. Žádný apdejt - edit a žádný dylít.

Úložiště. Pro začátek stačí jedno a asi se to dá stavět hned nad stávajícím phpbb Fórem. Připadá mi ale důležitý, hned od začátku přemýšlet o neomezeném množství úložišť. Zatím si představuju, že v tom parametru úložiště je skryta i nějaká vnější adresa (ip, url nebo něco takového) a nějaký protokol (imap, http nebo něco takového).

Příspěvek. Představuju si ho jako člověkem čitelný text, který může obsahovat nějaké formátovací a / nebo datové tegy, návěští, pole, položky (něco jako současné příspěvěvky na Fóru, nebo html, nebo zdroják mejlu).

Adresa. Nějaký text, co má v sobě zakódováno pokud možno jednoznačné označení úložiště a pokud možno jednoznačné označení příspěvku v rámci úložiště.

Je to nehotové... :-)

---

Tento příspěvěk je součástí Dlouhé pohádky o České pirátské straně a jejím Fóru s tímto otsahem:

OFFTOPIC[list][*]Proměnlivá posloupnost příspěvků
[*]Forma odpovídá obsahu
[*] (Až sem "hotovo"; dále více či méně "rovzrtané".)
[*]Nějaký výtah, menší odstavec, odrážky, nebo podobně, o co mi jde
[*]V České pirátské straně je něco zásadního špatně
[*]Cíle podle abecedy (rozprava pokračuje zde)
[*]Svěží deštík věcně nenavazujících odezev
[*]Uspořádání cílů
[*]Co je špatně? Příklady
[*]Úvodem: Dlouhá pohádka o České pirátské straně a jejím Fóru
[*]Záměrně nevážu "vlákno" toho dlouhého textu na členění Fóra
[*]Prosím, zapoj se, i když Ti ta forma vadí
[*]Něco je špatně - novější pokus
[*]Stav České pirátské strany
[*]Něco je špatně - starší příspěvek
[*]Sčítání a nerovnice
[*]Co je špatně? Shrnutí
[*]Co s tím?
[*]Odpovědět na otázku, co je důležité
[*]Nejprve musí vzniknout a trvat tvořivá rozprava
[*]Pirátská metoda
[*]Možné odpovědi na obrat Něco je špatně
[*]Fórové obraty
[*]Prozatímní odpověď na obrat Zmlkni
[*]Lepší Fórum (Rozvrtané.)[/list]