Programove priority piratu

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 587
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 788 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Kdyz uz sem teda takle naslapnutej, tak ...
Vojtech Pikal píše:Já bych zkusil odpovědět programem ...

Otevřený stát - Transparení organizace(zveřejnění smluv, účetnictví, majetkových struktur), ...E-goverment,
Co nabidnem jako prostredek k reseni? PhpBB forum?? Proto vlakna Konecne reseni nebo github ...

Bohuzel bych rekl, ze strana selhava v drzeni kroku s rychlosti vyvoje technologii, o kterych hlasa, ze zmeni svet. A neni schopna reagovat na nic jineho nez na udrzovani svoji administrativy + nekolik (uctyhodnych) pocinu jako kampan proti OSA. Ale to je malo a navenek (aspon v tuto chvili) se mi zda, ze je na ceste k pozrani sebe sama. Proto IMO temata jako PI-DE.
Cele to pak IMO vede k te nevolitelnosti a "necitelnosti".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Klecanda za příspěvek:
Petr.Bajgar
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2749
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12367 poděkování
Dostal poděkování: 5854 poděkování

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Vaclav Klecanda píše:
Petr Kopac píše: Staci znat program a vystihnout, co daneho cloveka zajima. Mame toho tam dost pro kazdeho ;)
Nekteri z nas jsou uplne odtrzeni od reality??? Prave ty nejzasadnejsi body programu chybi! Svobodne sireni informaci, otevrenost, ochrana soukromi, na tom jsme se dokazali shodnout rychle, ale ty ostatni body, ktere jsou ostre sledovany vetsinou (at uz chceme/nechceme), chybi!!! Takze i kdyz prijmu tezi, ze bych mel dotycneho odkazovat na program, tak veci, ktere jsou nejcasteji hledany, tam proste chybi.
To je duvod, proc tu spawnuju vlakna o prioritach, o kurzu, o VZP atd. Proste IMO mame tech 66% te jednoduche prace, ale ta zbyvajici tertina bude sakra slozita a bude si zadat zmenu strategie, se kterou se delaly ty jednoduche 2/3.
Souhlasím. Než doplníme tu těžkou třetinu programuOFFTOPICBtw. pracuje se vůbec nějak na ekonomice? IMHO ne, přitom to lidi (bohužel) zajímá nejvíce.. :(, je IMHO dobrou strategií vyzdvihovat současný stav jako přednost. Např.: "Všichni současní politici mluví že chtějí takové nebo makové daně, ale přitom potajmu vám mění systém na nedemokratický. Aby pak mohli zvýšit daně stejně a nikdo jim v tom nemohl zabránit.". Zkrátka říct že naše vypracované body programu jsou důležitější než ty body co má každá strana.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Klecanda, Petr.Kopac
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od next_ghost »

Pavel Moravec píše:Souhlasím. Než doplníme tu těžkou třetinu programuOFFTOPICBtw. pracuje se vůbec nějak na ekonomice? IMHO ne, přitom to lidi (bohužel) zajímá nejvíce.. :(, je IMHO dobrou strategií vyzdvihovat současný stav jako přednost.
Já bych náš program shrnul takhle:
Vzpomínáte si, jak se zavedly S-karty, spoustě lidí je úředníci vyloženě protizákonně vnutili a nemohli jste s tím nic dělat? Vzpomínáte si, jak se několikrát po sobě zvedla DPH a nemohli jste s tím nic dělat? Vzpomínáte si, jak se schválily církevní restituce a honem podepsaly smlouvy s církvemi, aby s tím nic nemohl dělat už ani Ústavní soud? Pro nás je v programu na prvním místě to, aby v podobných případech měli poslední slovo občané a ne 101 koaličních poslanců. A tím myslíme hned, ne až za 4 roky ve volbách. Jestli máte strach, že budeme v parlamentu provádět podobné sviňárny jako předchozí vlády, tak pro nás je hlavním cílem dát vám nástroj, pomocí kterého nám i ostatním stranám budete moct podobné sviňárny hodně rychle zatrhnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kopac, Pavel.Moravec, Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“