Programove priority piratu

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Libor Spacek píše:Když oslovíte toho průměrného člověka na ulici či v hospodě tak si přitom uvědomte, že polovina lidí je hloupějších než on ;)
Co na tom jestli a jak moc nám připadají naši spoluobčané hloupí?
Pro hloupého každý hloupý
jak říkala máma Foresta Gumpa

Nic nám nedává právo se nad někoho povišovat. Protože i kdyby byl skutečně hloupý, nezbavuje ho to jeho občanských práv ani zodpovědnosti za budoucí vývoj. Stejně jako jiná barva pleti, nenošení nejmodernějšího oblečení, neznalost pravopisu atp.

Proto je třeba nezapomínat na potřebu pokory před všemi spoluobčany, kteří se podílejí na fungování našeho lidského společenství.
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 19 bře 2013, 10:54, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Dvorak, Vaclav.Klecanda
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od Ondra.kl »

Vaclav Klecanda píše:
Pavel Moravec píše:Moje čistě osobní reakce jako parafráze toho co mám na svém začínajícím blogu:

Vadí ti jak z nás politici chtějí udělat hrdiny jistého Orwellova románu? Nebo že politici neprosazují zájmy voličů ale svých vodičů? Nebo jak dnešní forma kapitalismu slouží hlavně těm nejbohatším (ale víš že komunismus je ještě horší)? Přijde ti že v tom jedou všechny politické strany? Pak se podívej na program Pirátů..
A co az se zepta: "A co ty body, ktere lidi zajimaji nejvic? Dane, socialni zabezpeceni, ..."
Na to je jednoduchá odpověď: chceš jen měnit parametry systému a nechat politiky a korporace vládnout nám stejně jako do teď? Nebo chceš změnit systém, tak aby lidé mohli mít více informací, svobod a možností jak ovlivnit samotný systém vlády? Jsi ve stejné situaci jako Spartakus - můžeš se bavit o tom jestli máš od pána dostávat denně chleba nebo dva - a nebo se postavit proti otrokářství - tedy systému vlády - jako takovému. Systém se jistě nezmění hned, budou se bránit ... ale kde je dnes otrokářství?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 4):
Martin.Kucera, Pavel.Moravec, Robert.Cuma, Devilkin
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od Ondra.kl »

Petr Bajgar píše:
Libor Spacek píše:Když oslovíte toho průměrného člověka na ulici či v hospodě tak si přitom uvědomte, že polovina lidí je hloupějších než on ;)
Co na to jestli a jak moc nám připadají naši spoluobčané hloupí? Nedává nám to právo se nad ně povišovat.
Kdo tu mluví o povyšování? Tu se zmiňuje jen o potřebě uvědomit si jaká je realita.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Libor.Spacek
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ondra.kl píše:Kdo tu mluví o povyšování? Tu se zmiňuje jen o potřebě uvědomit si jaká je realita.
Realita je taková jaká je.
Podstatné ovšem je především to jak a jestli vůbec umíme mezi sebou-spolu komunikovat.
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od next_ghost »

Ivo Vasicek píše:Situace mi už připadá tragikomická. Opakovaně čtu: "lidi zajímají daně a sociální systém", je to výsledek mediální manipulace, která odvádí pozornost od podstaty problému. V realitě se daně a sociální systém vyvíjejí zcela nezávisle na jakýchkoliv politických programech.
Já bych navrhoval reagovat na otázky potenciálních voličů ohledně daní a sociálního systému trochu jinak. Když se na to někdo začne ptát, tak odpovědět otázkou: "Co si od změn daní/sociálního systému konkrétně slibujete?" Pak jsou tři možnosti podle odpovědi:
- "víc peněz." K tomu mě zatím nenapadá co říct.
- dotyčný neumí odpovědět. V tom případě asi tahle dvě témata pro něj nebudou tak důležitá, jak tvrdí.
- řekne nějakou konkrétní věc jinou než "víc peněz". V tom případě s ním rozeberte co k tomu říká Pirátský program a co se s tím dá dělat i mimo změn daní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvek:
Petr.Nemecek
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od Petr.Vileta »

next_ghost píše:
Ivo Vasicek píše:Situace mi už připadá tragikomická. Opakovaně čtu: "lidi zajímají daně a sociální systém", je to výsledek mediální manipulace, která odvádí pozornost od podstaty problému. V realitě se daně a sociální systém vyvíjejí zcela nezávisle na jakýchkoliv politických programech.
Když se na to někdo začne ptát, tak odpovědět otázkou: "Co si od změn daní/sociálního systému konkrétně slibujete?" Pak jsou tři možnosti podle odpovědi:
- "víc peněz." K tomu mě zatím nenapadá co říct.
No jo, jenže u většiny lidí to na tomhle končí. :( Nejde přímo o peníze, odpověď může znít i "chci se mít lépe". Ono nemusí jít u lidí přímo o závist, ale jen o touhu mít to, co mají ostatní. OFFTOPICOno je to vidět už u lidoopů. Když jeden opičák má banán, tak mu ho druhý jde vzít, případně si najde svůj vlastní. A pak ho třeba zahodí, protože vlastně nemá hlad. On jen viděl, že jiná opice má banán a chtěl ho také.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Libor.Spacek
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od Libor.Spacek »

Odpověď je v nápadech, jak zlepšit celkovou ekonomickou situaci.
Jinak nekonečné hádání o tom, jak přerozdělovat ten malý průměrný příjem nikam nevede.
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od Martin.Shanil »

Libor Spacek píše:Odpověď je v nápadech, jak zlepšit celkovou ekonomickou situaci.
Jinak nekonečné hádání o tom, jak přerozdělovat ten malý průměrný příjem nikam nevede.
Ekonomická situace je suprová :) v prdeli je finančně politickej systém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Robert.Cuma
Uživatelský avatar
Petr.Kopac
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2944
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Profese: Software engineer
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
Dal poděkování: 5494 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od Petr.Kopac »

Staci znat program a vystihnout, co daneho cloveka zajima. Mame toho tam dost pro kazdeho ;)
Jakoubku, odkazujem na to http://www.pirati.cz/ao/proc odnekud viditelne? Zda se mi to zastrcene.
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 587
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 788 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programove priority piratu

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Petr Kopac píše: Staci znat program a vystihnout, co daneho cloveka zajima. Mame toho tam dost pro kazdeho ;)
Nekteri z nas jsou uplne odtrzeni od reality??? Prave ty nejzasadnejsi body programu chybi! Svobodne sireni informaci, otevrenost, ochrana soukromi, na tom jsme se dokazali shodnout rychle, ale ty ostatni body, ktere jsou ostre sledovany vetsinou (at uz chceme/nechceme), chybi!!! Takze i kdyz prijmu tezi, ze bych mel dotycneho odkazovat na program, tak veci, ktere jsou nejcasteji hledany, tam proste chybi.
To je duvod, proc tu spawnuju vlakna o prioritach, o kurzu, o VZP atd. Proste IMO mame tech 66% te jednoduche prace, ale ta zbyvajici tertina bude sakra slozita a bude si zadat zmenu strategie, se kterou se delaly ty jednoduche 2/3.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Klecanda za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Moravec, Martin.Shanil, Petr.Bajgar, Petr.Vileta
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“