Co na tom jestli a jak moc nám připadají naši spoluobčané hloupí?Libor Spacek píše:Když oslovíte toho průměrného člověka na ulici či v hospodě tak si přitom uvědomte, že polovina lidí je hloupějších než on
jak říkala máma Foresta GumpaPro hloupého každý hloupý
Nic nám nedává právo se nad někoho povišovat. Protože i kdyby byl skutečně hloupý, nezbavuje ho to jeho občanských práv ani zodpovědnosti za budoucí vývoj. Stejně jako jiná barva pleti, nenošení nejmodernějšího oblečení, neznalost pravopisu atp.
Proto je třeba nezapomínat na potřebu pokory před všemi spoluobčany, kteří se podílejí na fungování našeho lidského společenství.
