Pirátský mobilní tarif
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Ondrej.Kotas
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2298
- Registrován: 29 srp 2011, 16:25
- Profese: automatizační specialista
- Bydliště: Brno - Nový Lískovec
- Dal poděkování: 3762 poděkování
- Dostal poděkování: 3493 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pirátský mobilní tarif
Počkal bych ještě tak měsíc až dva, dnes jsem mluvil s člověkem z T-Mobile a když jsem se ho ptal, zda je možné dostat tu jejich "výhodnou" nabídku i bez úvazku, tak mi řekl, že tím chrání i mě (LOL) protože mám tu cenu garantovanou na 2 roky ale pokud by se měla snížit (a tady prokecl že se ještě sníží), tak se sníží i mně... Věřím, že do 2 měsíců se konečně objeví nabídka tarifů pro smrtelníky hodná 21. století, tudíž bychom se skupinově mohli dostat na opravdu zajímavá čísla.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvek:
- Petr.Vileta
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“
Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas
Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas
- Ondrej.dj-bobr.Ulehla
- Příspěvky: 1252
- Registrován: 14 črc 2010, 22:42
- Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
- Bydliště: Praha/Otrokovice
- Dal poděkování: 2182 poděkování
- Dostal poděkování: 1345 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pirátský mobilní tarif
Prostor pro hýbání s cenami mají operátoři pořád velký - margin minimálně 50%. Já minulý týden u Vodafonu uhádal jako fyzická osoba balík neomezeného volání do všech sítí + 1000min EU + 4GB dat a k tomu ještě druhou SIM se 4GB dat dohromady za 825,- s DPH bez závazku, a kdybych se snažil, šlo by to asi ještě o kousíček níž (nebo kdybych si to nechal napsat na IČ..)
Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pirátský mobilní tarif
Myslím, že vstupem prvního opravdového virtuálního operátora půjdou ceny ještě dolů. Také bych počkal.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
Ivan.Bartos
- Předseda strany
- Příspěvky: 10141
- Registrován: 11 čer 2009, 09:44
- Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
- Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
- Dal poděkování: 4177 poděkování
- Dostal poděkování: 17096 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pirátský mobilní tarif
Pánové, než půjsu spát, musím říct, že tohle je fakt blbost. Vzhledem k relativně časté rotaci v odborech a jiných "bafuňářských" strukturách a nebo i v rámci členů, potřebuje pirátský tarif speciální governance. Portace stávajících čísel, aby mohla být sjednocena pod jedním operátorem (tzn. že ti, kteří používají firemní tel. by byli v p..nuceni mít dual sim přístroj nebo dva telefony.) Správu skupiny může managovat i ta šedivka, ale vychytaný to nemají. Platby by musely být agregovány na jeden účet za účastníky, nebo by je musel individuálně řešit FO a posílat jednu fakturu, což zase znamená, že by všechna čísla musela mít stejný billcycle, nebo to účtovat třeba 4 krát do měsíce. TELCO svět je sviňa. Samozřejmě existuje customizované řešení pro firmy na míru, ale dáme (aby to vůbec bylo zajímavé pro operátora či šedivku (virtuál) 20 000 každý měsíc? Mít v portfoliu piráty není stále dobrá reklama. Skutečné terno by bylo, kdybychom my byli tou šedivkou (to kdysi pokoušel domlouvat MB s Ufonem, ale ten zas nebyl GSM a měli hrozný telefony) a simkarty si distribuovali sami, ale na to nemáme technologicky (integrace na matku a tak) ani lidsky. Já bych počkal...tak dva roky:-) A nebo všichni nějaký smartfouny a standardní voip přes data.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Kopac, volani.webnode.cz
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
ivan.bartos@pirati.cz
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pirátský mobilní tarif
Konecne tema kde se castecne schodneme. Cena poleti ted rychle dolu. Hlavne nedelejte zadny zavazky. Stejne poleti dolu i tarif tech sedivejch operatoru, takze pokud by byl skutecny zajem na klonu vlastniho piratskeho operatora, tak pocitam ze za par mesicu bude za 250,- Kc neco jako je ted za 890,- a to 500(az neomezene) minut a 1,5GB dat. Jako pirati bychom se mohli vic soustredit na ty data a vyjednat dosud v cesku nevidany tarfit neomezena data bez volani. Tenhle monopol dosud drzi na CDMA SPT Telecom a zmineny Ufon. Ale pouze pokud to bude delat nekdo jiny jako profik. Partaj v tom muze fungovat ciste jako marketing. Samotna strana neni schopna neco takoveho realizovat a hlavne to vubec delat nema.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 3):
- Karel Bilek, Patrik.Dolezal, Vojtech.Pikal
- Vaclav.Legner
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 82
- Registrován: 20 bře 2013, 12:22
- Profese: Projektový manažer
- Bydliště: severni cechy
- Dal poděkování: 44 poděkování
- Dostal poděkování: 80 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pirátský mobilní tarif
A hele...rozmrzlo to:)
neuveritelne...souhlasim s Martinem Brozem. 82:1.
Faktem je, ze "piratu srdcem" uz je docela kotel a kdyby Piratska strana dealovala levnejsi volani, tak bude Piratu-volicu rychle o dost vic.
neuveritelne...souhlasim s Martinem Brozem. 82:1.
Faktem je, ze "piratu srdcem" uz je docela kotel a kdyby Piratska strana dealovala levnejsi volani, tak bude Piratu-volicu rychle o dost vic.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Legner za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Vileta, Patrik.Dolezal
Dokud je možné něco s tím dělat, dělej vše co je možné. Pokud už není nic, co by mohlo s věcí pohnout, odejdi v míru.
=> Zamcene thready nectu. Casto behem jejich cteni mam chut reagovat a nemoznost onoho je tak demotivujici, ze na to radsi kaslu od zakladu. Ano, je to problem. Ne NA moji strane, ale V.
Neni tu thread bez hejtu./?/!
Na hacky a carky si hraju jen v mluvenym projevu. Pokud to nekomu vadi, jsem tolerantni, muze si je klidne domyslet:)
=> Zamcene thready nectu. Casto behem jejich cteni mam chut reagovat a nemoznost onoho je tak demotivujici, ze na to radsi kaslu od zakladu. Ano, je to problem. Ne NA moji strane, ale V.
Neni tu thread bez hejtu./?/!
Na hacky a carky si hraju jen v mluvenym projevu. Pokud to nekomu vadi, jsem tolerantni, muze si je klidne domyslet:)
- volani.webnode.cz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 472
- Registrován: 24 srp 2010, 06:20
- Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 442 poděkování
- Dostal poděkování: 408 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pirátský mobilní tarif
Zajímavý mi momentálně připadá předplacenka mobil.cz
Za 200 Kč měsíčně která se dají provolat data (sic po 200MB a měsíci pomalá do dalšího dobití) na 6 měsíců.
Chybí ale webová SMS brána a SMS e-mail - volání za 2,5 Kč.
Jako smysl pirátů bych viděl krom snižování cen pro zájemce mít možnost tlačit na to, aby nebyl mobilní internet cenzurovaný.
Momentálně některé zahraniční VoIP služby které nabízejí i zpětné volání mají hovor za méně než 50 haléřů za minutu na mobil. Takže bude lepší se asi nikde příliš neuvazovat a v maximální možné míře využívat VoIP.
Za 200 Kč měsíčně která se dají provolat data (sic po 200MB a měsíci pomalá do dalšího dobití) na 6 měsíců.
Chybí ale webová SMS brána a SMS e-mail - volání za 2,5 Kč.
Jako smysl pirátů bych viděl krom snižování cen pro zájemce mít možnost tlačit na to, aby nebyl mobilní internet cenzurovaný.
Momentálně některé zahraniční VoIP služby které nabízejí i zpětné volání mají hovor za méně než 50 haléřů za minutu na mobil. Takže bude lepší se asi nikde příliš neuvazovat a v maximální možné míře využívat VoIP.
Ⓐ☮
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pirátský mobilní tarif
S VoIP je trochu problém, ale nevím proč. Mám VoIP telefon a když volám na některé mobily nebo jiné VoIP, tak já je slyším, ale oni mě ještě ne a než se to spraví, tak mi zavěsí. Teď jsem si aktivoval u mého poskytovatele VoIP také zpětné volání a opět ten samý problém. Zavolá mi callback, já to zvednu a slyším "Halo, halo, kdo je tam?" a prásk. Když tam zavolám mobilem, tak se dozvím, že to zazvonilo a po zvednutí bylo asi tak půl minuty ticho.volani.webnode.cz píše:Momentálně některé zahraniční VoIP služby které nabízejí i zpětné volání mají hovor za méně než 50 haléřů za minutu na mobil. Takže bude lepší se asi nikde příliš neuvazovat a v maximální možné míře využívat VoIP.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- volani.webnode.cz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 472
- Registrován: 24 srp 2010, 06:20
- Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 442 poděkování
- Dostal poděkování: 408 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pirátský mobilní tarif
Vím že o tomhle problému někdo něco psal na telefonujeme.cz tuším že to byla chyba provozovatele VoIP.Petr Vileta píše:S VoIP je trochu problém, ale nevím proč. Mám VoIP telefon a když volám na některé mobily nebo jiné VoIP, tak já je slyším, ale oni mě ještě ne a než se to spraví, tak mi zavěsí. Teď jsem si aktivoval u mého poskytovatele VoIP také zpětné volání a opět ten samý problém. Zavolá mi callback, já to zvednu a slyším "Halo, halo, kdo je tam?" a prásk. Když tam zavolám mobilem, tak se dozvím, že to zazvonilo a po zvednutí bylo asi tak půl minuty ticho.volani.webnode.cz píše:Momentálně některé zahraniční VoIP služby které nabízejí i zpětné volání mají hovor za méně než 50 haléřů za minutu na mobil. Takže bude lepší se asi nikde příliš neuvazovat a v maximální možné míře využívat VoIP.
Ⓐ☮
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Pirátský mobilní tarif
Mám za necelé pětikilo neomezené volání do všech sítí + 200 SMS. Data nepořebuji, takže jsem plně spokojená. Případně se dá vzít paušál za korunu a k tomu balíčky, co člověk potřebuje.
Co jsem sledovala některé malé šedivky, tak většinou ručí za celou fakturu (za všechny) a je s tím kupa buzerace kolem. Nejsem si jistá, zda by se našel ve straně šílenec, který by to byl ochoten vzít na sebe - a zda je reálné a za jakých podmínek to brát na sebe jako strana.
Co jsem sledovala některé malé šedivky, tak většinou ručí za celou fakturu (za všechny) a je s tím kupa buzerace kolem. Nejsem si jistá, zda by se našel ve straně šílenec, který by to byl ochoten vzít na sebe - a zda je reálné a za jakých podmínek to brát na sebe jako strana.