Návrat k počátkům aneb palce nahoru i dolu
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jiri.Kaderavek.sen
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2326
- Registrován: 14 črc 2009, 08:00
- Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
- Dal poděkování: 2631 poděkování
- Dostal poděkování: 3122 poděkování
Návrat k počátkům aneb palce nahoru i dolu
Chtěl bych znát názor členů o opětné zavedení možnosti dávat palce nejen nahoru jako projev souhlasu s názorem pisatele a i dolu jako vyjádření nesouhlasu s názorem pisatele. Navíc bych chtěl navrhnout snížení příspěvku člena ve fóru maximálně na tři/ jedno vlákno.
Důvod. Nekonečná vlákna ve fóru, kde dochází k sebeukájení některých jedinců, která navíc způsobují nečtenost těchto vláken. Pokud totiž některý autor příspěvku nedokáže vysvětlit svůj názor k problematice ani během tří příspěvků a používá jak jsem to já nazval v dobách založení strany kafemlejnek, zdržuje to ostatní od práce a otravuje to. Jak může běžný pirát vyjádřit svůj nesouhlas? Napíše jak se to i mnohdy stává, že nesouhlasí a tím nechtě prodlužuje vlákna. Nedej bože, když se potom má o něčem hlasovat a pirát má ke správnému hlasování pročíst celé vlákno.
Pamatuji si (kam to napsat), že v počátku založení ČPS nějaká taková možnost byla, bohužel se od ní ustoupilo. Určitě by to palcování pomohlo i píšícím. Pokud totiž člověk zjistí, že napsal třeba 10 příspěvků které se líbí celkem 5-ti pirátům a nelíbí 100 pirátům, možná by mu došlo, že má více myslet a méně psát. Bohužel počet nic neříkajících příspěvků stoupá a proto jsem přesvědčen, že by návrh byl prospěšný. Možná by se předešlo i prohřešku Ivana, Krtka a Gabriely.
Jak například já zjistím, že pirátům se můj návrh líbí či nelíbí? V tom prvním případě mi mohou dát palec nahoru, v tom druhém případě musí napsat příspěvek. Pak je to ještě možnost to přejít mlčením, což není asi ideální.
Důvod. Nekonečná vlákna ve fóru, kde dochází k sebeukájení některých jedinců, která navíc způsobují nečtenost těchto vláken. Pokud totiž některý autor příspěvku nedokáže vysvětlit svůj názor k problematice ani během tří příspěvků a používá jak jsem to já nazval v dobách založení strany kafemlejnek, zdržuje to ostatní od práce a otravuje to. Jak může běžný pirát vyjádřit svůj nesouhlas? Napíše jak se to i mnohdy stává, že nesouhlasí a tím nechtě prodlužuje vlákna. Nedej bože, když se potom má o něčem hlasovat a pirát má ke správnému hlasování pročíst celé vlákno.
Pamatuji si (kam to napsat), že v počátku založení ČPS nějaká taková možnost byla, bohužel se od ní ustoupilo. Určitě by to palcování pomohlo i píšícím. Pokud totiž člověk zjistí, že napsal třeba 10 příspěvků které se líbí celkem 5-ti pirátům a nelíbí 100 pirátům, možná by mu došlo, že má více myslet a méně psát. Bohužel počet nic neříkajících příspěvků stoupá a proto jsem přesvědčen, že by návrh byl prospěšný. Možná by se předešlo i prohřešku Ivana, Krtka a Gabriely.
Jak například já zjistím, že pirátům se můj návrh líbí či nelíbí? V tom prvním případě mi mohou dát palec nahoru, v tom druhém případě musí napsat příspěvek. Pak je to ještě možnost to přejít mlčením, což není asi ideální.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 5):
- Ondrej.Kotas, Vojtech.Pikal, next_ghost, Petr.Kopac, Jindrich.Bartek
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
tel: +420775335227
-
Karel Bilek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 393
- Registrován: 06 dub 2012, 18:52
- Profese: student
- Dal poděkování: 420 poděkování
- Dostal poděkování: 500 poděkování
Re: Návrat k počátkům aneb palce nahoru i dolu
1) nesouhlasím
2) ten phpbb modul to neumožňuje a musel by to někdo doprogramovat a muselo to projít phpbb schvalovacím procesem, což to v podstatě vylučuje.
2) ten phpbb modul to neumožňuje a musel by to někdo doprogramovat a muselo to projít phpbb schvalovacím procesem, což to v podstatě vylučuje.
- Dominika.Michailidu
- Republikový výbor
- Příspěvky: 3515
- Registrován: 28 črc 2011, 22:13
- Profese: výtvarník
- Bydliště: Krnsko
- Dal poděkování: 7685 poděkování
- Dostal poděkování: 5946 poděkování
Re: Návrat k počátkům aneb palce nahoru i dolu
a neřeší se tu v nějakém vlákně jiná platforma než phpBB? nebo už je to pasé?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
- Tomas Babicky
77S 2I 3I 3I
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrat k počátkům aneb palce nahoru i dolu
Celkem s panem Kadeřávkem souhlasím, aspoň co se tyče tech palců, ale zbytek jsou teď jé předmětem jednaní CF:
celostatni-forum-f477/cf-4-2013-hlavni- ... 15207.html
Navíc, po "vánoční revoluce" chystá se spoustu změn na forumu. O tom mohl by víc říct Vojta Pikal.
Hlavně ale zůstává stav forumu v tom, že kdo měl co na práce, tak to děla pořad.
Problém byl s Podpalubím, ale dostal úplnou svobodu a zrušení moderace.
Teď začíná práce garantu a programových skupin, moderace jé zcela na nich.
Jediný prostor na forumu, kde jé velký otazník jé Vnitrostranická diskuze.
Jsou různé názory kam jí posunout: od podpalubí až do p...lé, nebo pod jurisdikce CF a RV.
To jé už na Vás.
celostatni-forum-f477/cf-4-2013-hlavni- ... 15207.html
Navíc, po "vánoční revoluce" chystá se spoustu změn na forumu. O tom mohl by víc říct Vojta Pikal.
Hlavně ale zůstává stav forumu v tom, že kdo měl co na práce, tak to děla pořad.
Problém byl s Podpalubím, ale dostal úplnou svobodu a zrušení moderace.
Teď začíná práce garantu a programových skupin, moderace jé zcela na nich.
Jediný prostor na forumu, kde jé velký otazník jé Vnitrostranická diskuze.
Jsou různé názory kam jí posunout: od podpalubí až do p...lé, nebo pod jurisdikce CF a RV.
To jé už na Vás.
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
- Pavel.Moravec
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2749
- Registrován: 27 dub 2011, 17:25
- Profese: IT
- Bydliště: Brno Bystrc
- Dal poděkování: 12367 poděkování
- Dostal poděkování: 5854 poděkování
Re: Návrat k počátkům aneb palce nahoru i dolu
Určitě by se mi líbilo nějak omezit sebeukájení se v diskuzích, některá vlákna kvli tomu systematicky ignoruji, na to nemám žaludek ani čas..
Možnost dávat i pace dolů se mi líbí, IMHO by měly podobný účel jako palce nahoru:
Možnost dávat i pace dolů se mi líbí, IMHO by měly podobný účel jako palce nahoru:
Omezení počtu příspěvků od jednoho autora na vlákno by omezilo i konstruktivní diskuzi kdy např. A napíše nápad, B má námitku kterou A vyvrátí, C má jinou námitku kterou A odpoví, D má námitku a na tu už A neodpoví.. Neřkuli případ kdy postupně reaguji na tři různé nápady - na čtvrtý už bych nemohl. Viz. např. vlákno Co jsou peníze, tam se diskutuje a nevytahuje a třeba Ivo Vašíček tam má snad desítky příspěvků, často k něčemu jinému. Podobných příkladů bych našel řadu.http://www.pirati.cz/ao/navody/forum?redirect=1 píše: Za příspěvek, se kterým souhlasíte nebo který považujete za hodnotný, můžete autorovi poděkovat kliknutím na palec u příspěvku. Tato funkce je zavedena proto, abychom se vyhnuli jednoslovným souhlasným reakcím nebo příspěvkům obsahujícím jen smajlíky.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
- Ivan Sirko, Petr.Vileta
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrat k počátkům aneb palce nahoru i dolu
Změny na forumu jsou hlášené tady :Změny na fóru
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrat k počátkům aneb palce nahoru i dolu
Je pravda, že karma určitou sebereflexi poskytovala, jenže někteří ji nesnesli a někteří ji zneužívali. Já jsem jejím dlouhodobým příznivcem a považuji za užitečně řečníka jak vytleskat, tak vypískat. Omezení počtu příspěvků je také variantou.
Oba dva návrhy jsou ale daleko demokratičtější, než to, když se mocí pomatená osoba rozhodne tuto moc demonstrovat tím, že někomu zakáže přístup na fórum nebo přímo odebere slovo. Takhle bychom si alespoň byli rovni. A ti co argumentují, že by je omezení počtu příspěvků omezilo si alespoň mohou představit, jak to asi vypadá, když Vás takto omezí nikoliv pravidlo fóra, ale zásah moderátora. Docela mne překvapuje, jak málo proti aktivní moderaci křičí ti co křičeli proti karmě. Nakonec, strana vznikla na fóru BEZ MODERACE a já myslím, že základy nemá úplně špatné. Uvažujte.
Oba dva návrhy jsou ale daleko demokratičtější, než to, když se mocí pomatená osoba rozhodne tuto moc demonstrovat tím, že někomu zakáže přístup na fórum nebo přímo odebere slovo. Takhle bychom si alespoň byli rovni. A ti co argumentují, že by je omezení počtu příspěvků omezilo si alespoň mohou představit, jak to asi vypadá, když Vás takto omezí nikoliv pravidlo fóra, ale zásah moderátora. Docela mne překvapuje, jak málo proti aktivní moderaci křičí ti co křičeli proti karmě. Nakonec, strana vznikla na fóru BEZ MODERACE a já myslím, že základy nemá úplně špatné. Uvažujte.
Naposledy upravil(a) Jiri.Kaderavek dne 20 led 2013, 20:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: zmírnění expresiv
Důvod: zmírnění expresiv
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
- Ondrej.Kotas
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrat k počátkům aneb palce nahoru i dolu
Byl bych spíše pro nějaký sofistikovanější systém hodnocení. Bipolární systém je dost na nic a lidé s ním těžko pracují. Napadá mě třeba škála: souhlasím, souhlasím s výhradami, beru na vědomí, nesouhlasím, offtopic, děkuji (třeba za přínosný příspěvek ke kterému však nemám moc názor). To by pak pomohlo více věcem, než přetahování se o plusy a minusy.
Edit: Asi by to pak mělo být více škál, protože jsou kombinovatelné. Ale o to přesněji by to vyjadřovalo postoje - čili by bylo potřeba méně příspěvků.
Edit: Asi by to pak mělo být více škál, protože jsou kombinovatelné. Ale o to přesněji by to vyjadřovalo postoje - čili by bylo potřeba méně příspěvků.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 5):
- Ivan Sirko, Dana Kozlova, MilanM, Mikulas.Ferjencik, Jindrich.Bartek
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrat k počátkům aneb palce nahoru i dolu
Ve skutečnosti je to systém tripolární. Souhlasím, nesouhlasím, nevyjadřuji se.
Zatímco nyní máme systém bipolární, tedy souhlasím, nevyjadřuji se.
A tento systém máme, protože někteří těžce nesou, že nesouhlas může být nástrojem lynče, zatímco souhlas jako nástroj nekritického oslavování je zřejmě v pořádku. Jenže tam, kde je jako možnost jen palec nahoru, se ze zápasu stává hra. A proto mohu psát své vznešené komentáře a hrát tatíka, který spojuje a vždycky dostanu spoustu pochvalných palců, aniž bych já sám a ostatní věděli, že je to už přes míru a že jsem vlastně daleko více lidí nasral. Což nakonec celou diskuze polarizuje, protože to nepříspívá k sbližování, ale k polarizaci názorů.
EDIT: Tím se nestavím proti tvému názoru a jsem za za vícepolární hodnocení. Jen chci upozornit na to, že vývoj ve straně jde spíše opačným směrem.
Zatímco nyní máme systém bipolární, tedy souhlasím, nevyjadřuji se.
A tento systém máme, protože někteří těžce nesou, že nesouhlas může být nástrojem lynče, zatímco souhlas jako nástroj nekritického oslavování je zřejmě v pořádku. Jenže tam, kde je jako možnost jen palec nahoru, se ze zápasu stává hra. A proto mohu psát své vznešené komentáře a hrát tatíka, který spojuje a vždycky dostanu spoustu pochvalných palců, aniž bych já sám a ostatní věděli, že je to už přes míru a že jsem vlastně daleko více lidí nasral. Což nakonec celou diskuze polarizuje, protože to nepříspívá k sbližování, ale k polarizaci názorů.
EDIT: Tím se nestavím proti tvému názoru a jsem za za vícepolární hodnocení. Jen chci upozornit na to, že vývoj ve straně jde spíše opačným směrem.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
- Josef.Ulehla
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrat k počátkům aneb palce nahoru i dolu
Hodnotit pouze příspěvky palci nahoru i dolu by mohlo být užitečné. Problém předchozí karmy byl, pokud chápu, to, že hodnotila uživatele a mohla vést i k jejich zablokování.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
- Ivan Sirko, Petr.Vileta