Stránka 12 z 20

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Napsal: 24 led 2013, 17:45
od Roman.Kucera
Já to doporučení RP k moderaci (nebo jak to je přesně formulované) beru jako vysoce positivní krok. Horší je, že z příspěvků jednotlivců už ten pocit nemám tak jasný. No ale teď bych moch napsat celou stránku zdůvodnění... k ničemu by to nebylo. Rači jdu dělat na příručce :-)

Jen jeden malinkej postřeh: Jestli to hlasování o Broochovi v RK nebrali lidi jako to, že chtějí v RK Broocha, ani jako to, že souhlasí s Broochovými názory, tak tu asi řádí UFO ;-)

Nicméně můj názor na Broocha jako osobu koresponduje s tím, co napsal Miki. Došel jsem k tomu zcela nezávisle na Mikim.

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Napsal: 24 led 2013, 17:45
od Ivan.Bartos
Sakra. To forum je naprosto nedokonalý a Jirka Kadeřávek právě změnil svůj příspěvek:-)

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Napsal: 24 led 2013, 17:47
od Jiri.Kaderavek
Ivane, právě si objevil EDIT. Gratuluji :)

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Napsal: 24 led 2013, 17:48
od Vaclav.Malek
zuzalisku píše:a řekne mi to tedy někdo? prosím?
search.php

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Napsal: 24 led 2013, 17:51
od zuzalisku
Vaclav Malek píše:
zuzalisku píše:a řekne mi to tedy někdo? prosím?
search.php
no tak to řešíte půl roku, jako mam jinou práci, než číst fórum... ostatne zminka o nem je u kazdy pruserovy veci, mela jsem na mysli konkretni vyjadreni, lec diky...

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Napsal: 24 led 2013, 18:00
od Mikulas.Ferjencik
JP: me by fakt zajimalo, co RP, krome urazeni clenu a sepisovani trestniho oznameni, kteri se snazili a nekdy zoufale aplikovat pravidla, ten celej mesic ve veci delalo.

Je fajn, ze toho tolik delas, ale ten nedostatek stranickyho rizeni od RP tu byl cejtit jak svine. nechat tu mesic bez komentare bezet debaty o tom, ze to tu stoji kvuli mods za hovno a max se do tech debat montovat bez kritickyho postoje s tim, ze lidi rozporujici soucasnej stav jsou rozvraceci, neni rizeni ale naopak prokazatelny nezvladnuti funkci.

Předsednictvo dvakrát zajistilo obnovení provozu fóra, Ivan jmenoval náhradního vedoucího AO a já osobně jsem dospěl k závěru, že atmosféru hejtu je nejlepší nechat vychladnout a pak se poučit. Martin Brož se rozhodl, že nás odstraní, stejně jako 80 % byrokracie, kde ale nikdy neuvedl, kterých 80 % má na mysli. Tzn jediný způsob jak ho uspokojit je odstoupit, k čemuž se doufám nikdo z předsednictva nechystá.

Uvedu jeden příklad. Poté, co dostal Martin Brož ban od Gabriely, začal Dalibor Záhora tlačit na předsednictvo, aby jakýmkoli způsobem ban zrušilo. Přitom to naprosto nebylo v naší kompetenci. Stejně tak se fórem šíří hysterie ohledně stranické byrokracie, přitom s byrokracií jako takovou žádný problém není. Problém je občas v její aplikaci, ale obecně se dá říci, že na řadové členy dopadá naprosto minimálně.

A zpět k tvojí otázce ano, nechali jsme tady flejm vybouřit a zasahovali jsme do něj sporadicky, protože si většina předsednictva řekla, že bude užitečnější věnovat úsilí nečemu jinému než moderaci fóra. Podle mne totiž řešení musí být primárně technické - moderace do značné míry nahrazuje chybějící pluginy v phpbb. K tomuto technickému řešení směřujeme už od října, například jsme navrhli a prosadili peníze do rozpočtu TO za tímto účelem.

zuzalisku:

Moje osobní zkušenost s Martinem mi říká, že těžce nese, že ztratil většinu vlivu, který na stranu míval. V řadě případů byl největším kritikem až do chvíle, kdy byl přizván k jednání a úplně obrátil (např. v otázce nominace Libora Michálka). Martin je osamělý člověk, který se upnul na partaj a teď ji "ztrácí z rukou". Prostě už mu já, Ivan nebo Jakub nevoláme o radu a on to špatně snáší. Současně je citlivější na věci, které jsou formálně správné, ale co do legitimity nejsou stoprocentní (viz kauza logotyp), ale odmítá používat k řešení standardní prostředky a raději běsní, ještě příznačnější potom je, že na zasedání CF si raději zabrblá pod fousy, než aby se svou připomínkou vystoupil a o to silněji potom kritizuje na Internetu. Toť můj velmi osobní pohled.

Pro Jirku:

Neboj, už se nadechujeme.

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Napsal: 24 led 2013, 18:32
od Ondrej.Profant
Jiri Kaderavek píše:pojďme se soustředit na vnějšího nepřítele.
Hmm zvláštní, že tohle ti nevonělo předtím. Dělali jsme třeba kampaň za referendum a zkus hádat kdo odrazoval členy - zaspamované forum. Pokud chceme dělat politiku poctivě, tak jí musíme dělat s lidmi. Pokud tu furt bude někdo demagogicky a pokrytecky spamovat, tak to vyústí maximálně v uzavřenou politiku strany. Martin není hloupý a tuto implikaci chápe. Ty také. Fakt uvažuji zda to neděláte záměrně.

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Napsal: 24 led 2013, 18:34
od Dalibor.Zahora
Pár poznámek.

Především se mi libí, jak RP (respektive aktuálně triumvirát I+J+M) obhajuje podání RP na Broocha ke KK, mj. tím, že "když někdo lže, manipuluje a škodí."
Samozřejmě stále nejsou vůbec ochotni připustit, že sami dělají to samé (Jakub a Ivan, pravda méně vulgarní a otevřenou formou, ta je ovšem často učinnější).

Připomenu jen kardinální Michálkovu manipulaci, kdy zcela účelově zaměňoval jednaní CF o odvolání z funkce GA za lynčování, respektive trestní tribunál. Tím popřel nejen progamové priority CPS (odvolatelnost politiků), ale i svou vlastní důvěryhodnost jako "právníka". Plus jejich invektivy o rozvrácenem životě Broocha i slova o tom, že blázen či nemocen a měl by se léčit.

Jaké manipulace či jejich nevidění a z kterých pozic jsou nebezpečnější, nechť si vyhodnotí každý sám.

P.S. Mikuláš se už ale také manipulacím zdárně učí...
Mikulas Ferjencik píše:
Uvedu jeden příklad. Poté, co dostal Martin Brož ban od Gabriely, začal Dalibor Záhora tlačit na předsednictvo, aby jakýmkoli způsobem ban zrušilo. Přitom to naprosto nebylo v naší kompetenci.
Jak sem tlačil na RP? Tím, že mi Ivan sám volal a bavili jsme se o tom? Tím, že jsem do fora napsal zhruba toto: "Je mi jedno, jak vyřešíte ban Broocha, ale odbanujte ho co nejdřív než z toho bude větší průser."? Jinak si cením toho, že mám tedy asi na RP takový vliv, byť netuším z čeho přesně pramení.

P.P.S.
Výzvy RP k zapojení do pracovní činností vnímám jen jako jednu z taktik, jak uklidnit rozbouřenou hladinu a odvést pozornost od daných problémů. Protože pokud se nevyřeší a nepovedou k demokratické nápravě, ztroská tahle loď, ať se bude u vesel veslovat usilovněji.

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Napsal: 24 led 2013, 18:36
od Vaclav.Malek
Dalibor Zahora píše: Připomenu jen kardinální Michálkovu manipulaci, kdy zcela účelově zaměňoval jednaní CF o odvolání z funkce GA za lynčování, respektive trestní tribunál.
Nedezinformuj.

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Napsal: 24 led 2013, 18:40
od Dalibor.Zahora
Napiš Václave v čem, jinak jdi s tímhle výkřikem někam ;)