JP: me by fakt zajimalo, co RP, krome urazeni clenu a sepisovani trestniho oznameni, kteri se snazili a nekdy zoufale aplikovat pravidla, ten celej mesic ve veci delalo.
Je fajn, ze toho tolik delas, ale ten nedostatek stranickyho rizeni od RP tu byl cejtit jak svine. nechat tu mesic bez komentare bezet debaty o tom, ze to tu stoji kvuli mods za hovno a max se do tech debat montovat bez kritickyho postoje s tim, ze lidi rozporujici soucasnej stav jsou rozvraceci, neni rizeni ale naopak prokazatelny nezvladnuti funkci.
Předsednictvo dvakrát zajistilo obnovení provozu fóra, Ivan jmenoval náhradního vedoucího AO a já osobně jsem dospěl k závěru, že atmosféru hejtu je nejlepší nechat vychladnout a pak se poučit. Martin Brož se rozhodl, že nás odstraní, stejně jako 80 % byrokracie, kde ale nikdy neuvedl, kterých 80 % má na mysli. Tzn jediný způsob jak ho uspokojit je odstoupit, k čemuž se doufám nikdo z předsednictva nechystá.
Uvedu jeden příklad. Poté, co dostal Martin Brož ban od Gabriely, začal Dalibor Záhora tlačit na předsednictvo, aby jakýmkoli způsobem ban zrušilo. Přitom to naprosto nebylo v naší kompetenci. Stejně tak se fórem šíří hysterie ohledně stranické byrokracie, přitom s byrokracií jako takovou žádný problém není. Problém je občas v její aplikaci, ale obecně se dá říci, že na řadové členy dopadá naprosto minimálně.
A zpět k tvojí otázce ano, nechali jsme tady flejm vybouřit a zasahovali jsme do něj sporadicky, protože si většina předsednictva řekla, že bude užitečnější věnovat úsilí nečemu jinému než moderaci fóra. Podle mne totiž řešení musí být primárně technické - moderace do značné míry nahrazuje chybějící pluginy v phpbb. K tomuto technickému řešení směřujeme už od října, například jsme navrhli a prosadili peníze do rozpočtu TO za tímto účelem.
zuzalisku:
Moje osobní zkušenost s Martinem mi říká, že těžce nese, že ztratil většinu vlivu, který na stranu míval. V řadě případů byl největším kritikem až do chvíle, kdy byl přizván k jednání a úplně obrátil (např. v otázce nominace Libora Michálka). Martin je osamělý člověk, který se upnul na partaj a teď ji "ztrácí z rukou". Prostě už mu já, Ivan nebo Jakub nevoláme o radu a on to špatně snáší. Současně je citlivější na věci, které jsou formálně správné, ale co do legitimity nejsou stoprocentní (viz kauza logotyp), ale odmítá používat k řešení standardní prostředky a raději běsní, ještě příznačnější potom je, že na zasedání CF si raději zabrblá pod fousy, než aby se svou připomínkou vystoupil a o to silněji potom kritizuje na Internetu. Toť můj velmi osobní pohled.
Pro Jirku:
Neboj, už se nadechujeme.