Co se stalo doopravdy - vysvětlení.

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gabriela.Antosova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 290
Registrován: 12 led 2010, 10:50
Profese: manažer
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 448 poděkování

Co se stalo doopravdy - vysvětlení.

Příspěvek od Gabriela.Antosova »

Ahoj Piráti a Pirátky!

Pokusím se vám objasnit, co se doopravdy stalo, ať už šlo o "vypnutí" fóra č.1, č.2 nebo č.3) a zároveň tak zodpovědět dotazy lidí, kteří mě jimi neustále bombardují. Od prvopočátku docházelo k informačním šumům, jsem přesvědčená o tom, že nikdo nechtěl fórum vypnout úplně, mám pouze za to, že některým moderátorům, stejně jako některým členů RP, jen tekly nervy.

Vzhledem k tomu, že někteří chtěli svolat CF právě kvůli vysvětlení vypnutí fóra, předkládám zde i vysvětlení. Tím ale nechci předjímat výsledky vyšetřování KK.

Asi není nutné opakovat prvotní důvody spuštění nervozity, ale pro jistotu to udělám.

Prvotní důvody = spouštěč nepokojů
Jeden z důvodů začátku celého sporu byla reakce na rozhodnutí nenastavit nováčkům Podpalubí defaultně, kdy Ingrid Romancová na základě vyjádření člena rozhodčí komise Romana Kučery sepsala článek, který měl Pirátskou stranu poškodit, místo aby se pokusil spor urovnat obvyklými prostředky nebo nalezením kompromisu. Tento článek převzala další média. Musím říci, že u mě vede podobný způsob vydírání k zatvrzelosti a že na jeho základě rozhodně nehodlám podnikat žádné kroky.http://www.zive.cz/bleskovky/politicti- ... fault.aspx

První vypnutí fora
20.12. 2012 Předseda strany na takto vyostřenou situaci reagoval stejným způsobem, ne proto, že to byl joke (jak tvrdí Dalibor Záhora), ale proto, aby dotyčným ukázal, jak přesně nechtějí, aby se předseda jejich strany choval (Ivan se zachoval stejně jako oni = trollil) Obávala jsem se toho, co se pak také stalo, téměř nikdo jeho postoj nepochopil. A diskuze i emoce tím bohužel jen přiostřil.
Celou věc jsem řešila telefonicky z křestu CD, ne od notebooku. Snažila jsem se Ivana zastavit, ptala jsem se ho, jestli tím bojuje proti AO nebo proti trollům. Odpověděl mi, že proti trolům. Žádala jsem ho aby s tím přestal, neboť jeho jednání stejně nikdo nepochopí. Chápu ale jeho pocit marnosti (kopat za trollí a nefunkční stranu, nepřináší radost asi nikomu - stejně jako vy si chcete vážit svého předsedy i on si chce vážit vás). Do hodiny pak bylo fórum vypnuto zcela. http://piratskenoviny.cz/?c_id=697405) Nejsmutnější na celé této situaci byl fakt, že doposud nezveřejněná fóra byla tento den mým rozhodnutím zveřejněna = otevřena široké veřejnosti, a tudíž šlo všechno v rámci naší transparentnosti navenek.
sprava-fora-f74/zadost-o-zmeny-nastaven ... ml#p171565
vnitrostranicka-diskuze-f75/anketa-zver ... ml#p168221

den po té
21.12. 2012 ráno - Protože jsem čin Ivana chápala (to neznamená, že jsem ho schvalovala), nenavrhla jsem ho ke KK ani RK, celé fórum jsem uvedla do pořádku, rozdala pár varování a nevhodné příspěvky přesunula do Podpalubí. Vzniklo tím několik velmi pobouřených reakcí od lidí, kteří netušili, oč běží (např. v podpalubí jsem nikdy nikoho nemoderovala). Nejhůře ale nesl moje "uklízení" Martin Brož, který psal vulgarismy rovnou do podatelny post180527.html#p180527 Nechtěla jsem, aby situace znovu vygradovala, proto jsem, ač nerada, sáhla k banu, který dle pravidel AO může udělit pouze vedoucí. V nabídce BANU je však na výběr pouze jeden den a jeden týden. Ze zkušenosti vím, že Martin se za jeden den neuklidní, chtěla jsem alespoň 2 dny (vždyť se blížily svátky) ovšem mezi dnem a týdnem se těžko vybírá, zvolila jsem tedy týden. Toto rozhodnutí je plně v mé kompetenci, o jeho přezkoumání může rozhodout KK a RK.
Spustila jsem tím spoustu protichůdných reakcí, od názorů, ať nechám Martina Brože zabanovaného navždy, až po reakci Dalibora Záhory, který na mě naopak naléhal, ať Brože ihned odblokuji. Obě strany se zaštiťovaly poškozením Pirátů. Pokusila jsem se vše s Martinem Brožem konstruktivně vyřešit po telefonu, bohužel neúspěšně.

Druhé omezení fóra
23.12. až 25.12 omezení fóra přes svátky
Vzhledem k tomu, že prvotní důvody spustily přinejmenším třetí světovou, se AO rozhodl omezit běh fóra přes vánoční svátky. A nejen z těchto důvodu, bylo to také z důvodu nedostatku lidských zdrojů = moderátorů (omezení fóra znamenalo, že se pracovalo v orgánech, členských podnětech, komisích apod, lidé si mohli chatovat v podpalubí). Situaci se tak povedlo poměrně dobře stabilizovat. Kromě několika diskuzí a urážek v podatelně ale nedošlo k žádným vážnějším incidentům.

Třetí omezení fóra jako tomu bylo přes Vánoční svátky.
29.12. 2012 po několika zprávách od různých lidí, jsem zavolala Vojtěchu Pikalovi ať opět vypne fórum do odpočinkového režimu, stejně jako přes vánoční svátky, protože nebylo v silách moderátorů, aby dále útoky trollů moderovali a někteří mi říkali, že jsou velmi unavení, tím spíš, když jsem měla obavy, že další vzedmutí emocí by mohlo vést k naštvání některých představitelů a k následným rezignacím, což se po spuštění fóra skutečně stalo. Mým cílem bylo opět jen situaci uklidnit a na pár dní odlehčit moderátorům, abychom mohli všichni rozumně naplánovat nová pravidla fóra a neprobírali je ve stresu.
Byla jsem na oslavě narozenin v restauraci a zrovna když mi přinesli večeři mi volala Lenka Matoušková. Spustila na mě bez pozdravu, arogantním a zvýšeným hlasem, co si to dovoluju a ať okamžitě zapnu fórum. Tak jsem ji adekvátně prostředí v restauraci v klidu odvětila, že teď není zrovna nejvhodnější tuto situaci řešit, víc už jsem reagovat nestihla, neboť zaječela něco v tom smyslu, že svolá republikové předsednictvo a hovor ukončila (hovor trval celých 35 vteřin).

Poté co odnesli večeři, mi volal Jakub Michálek cca 20 minut (i když jsem nehorázně kazila atmosféru narozenin svého blízkého, na které jsem byla pozvaná). S prvním místopředsedou jsme se dohodli, že fórum bude zprovozněno, že pracovat se bude v odborech, komisích, lidi budou moci chatovat v Podpalubí apod., neboť v daný okamžik měli na fórum přístup pouze moderátoři fóra. Také jsme se doholi na tom, že to celé mám tlumočit ostatním místopředsedům, pokud budou ještě volat. Obratem jsem zavolala Vojtovi, abychom si ujasnili a shodli se v tom, jak to má vypadat. Mezitím mu však volala Lenka Matoušková, která zcela obrátila a řekla mu, že když teda vypínat, tak pořádně, a Vojta to tedy vypnul pořádně, aby na fórum neměli přístup ani moderátoři. (To potom zapříčinilo, že zprovoznění fóra trvalo podstatně déle, neboť se musela znovu nastavit moderátorská oprávnění.) Říkala jsem Vojtěchovi, ať ji proboha neposlouchá a ať to napraví tak, jak jsme se domluvili. A protože se mi Marcel Kolaja několikrát během hovoru s Jakubem pokoušel dovolat, ale pak se už neozval, poslala jsem mu alepoň sms, že vše ok. Lence jsem vzhledem k jejímu nestandardnímu chování neposlala nic. Nepovažovala jsem za standardní, aby se místopředesedkyně chovala k lidem, vykonávajícím funkce dobrovolné a neplacené, tímto nedospělým způsobem.

Znovu tedy opakuji, že jsem příkaz k úplnému vypnutí fóra nevydala. K tomu, že nakonec fórum vypnuté bylo, došlo až sérií nedorozumění a informačních šumů. Respektuji však, pokud se celostátní fórum rozhodne z toho vyvodit odpovědnost, neboť jako vedoucí zásadně neodpovídám za úmysl, ale za výsledek. Moje chyba byla, že jsem vše ihned nevysvětlila, ale doufala jsem, že pravda vyjde najevo sama a upřímně, byla jsem reakcí některých lidí natolik zaskočena, že jsem považovala za důležitější podat vysvětlení až s klidnou hlavou po několikadenní rozvaze.

Den poté:
Dozvěděla jsem se, že fórum bylo zapnuto Markem Nečadou (nemám ověřeno) a že Vojta s Míšou rezignovali na své funkce.
V jakém stavu se fórum v kterou dobu nacházelo od mého prvního telefonátu, znám jen z vyprávění, byla v již zmiňované restauraci. nemohla jsem si tak ověřit, co přesně nefungovalo a zda nešlo pouze o technickou chybu, která se dala vyřešit jednoduše jejím odstraněním a ne nočním svoláváním RP, Lenkou Matouškovou (která bohužel nadále, nejspíš proto, že si uvědomila svou chybu, všude šířila, že jsem já hlavní viník vypnutí celého fóra). Následným hlasováním a zapínáním fóra (opět nevím jak přesně se co odehrálo a zda bylo zapnuto vše anebo pouze některá fóra).

Znovu říkám, že mě nastalá situace mrzí, ale já jsem nikdy nechtěla vypnout fórum úplně - pouze jsem chtěla změnit aktuální nastavení fór, aby došlo k uklidění situace, stejně jako přes vánoční svátky. Za způsobené problémy se proto omlouvám, ale ne vše, co je na mě sváděno, skutečně bylo mojí chybou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Antosova za příspěvky (celkem 6):
trinitrofenol, Michaela.Vodova, Ales.Sura, rvh, Zdenek.Stepanek, anonym53077
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Co se stalo doopravdy - vysvětlení.

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

K tomuhle mohu říci jediné: je mi špatně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 9):
Michal_Wagner, Ivan.Sirko, Josef.Ulehla, Roman.Kucera, Michaela.Schwarzova, Jiri.Vontroba, Adam.Jaros, rvh, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Co se stalo doopravdy - vysvětlení.

Příspěvek od Martin.Kucera »

Podrobnou srovnavaci analyzu s tim, jak udalosti popisovali ostatni, jsem si zatim nedelal, ale i bez ni mi v tom objasneni nesedi minimalne dve veci:
1) Nijak nevysvetluje obsah textu, ktery se zobrazoval 29 .12. vecer (Prodluzujeme svatky, forum bude mimo provoz do 2. 1., atd.)
2) Lenku znam sice nazivo jen ze srpnoveho zasedani CF, nicmene nepusobila na me dojmem, ze by se kvuli vypnuti fora uchylovala k hysterickym telefonatum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Michal_Wagner, Ivan.Sirko, Josef.Ulehla, Roman.Kucera, Jiri.Vontroba, Adam.Jaros, Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Boodin
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 20 zář 2011, 21:06
Profese: soušl punk
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování

Re: Co se stalo doopravdy - vysvětlení.

Příspěvek od Boodin »

OFFTOPICNo, já prostě nikde nevidím žádný problém a Gábina hraje hodně na vážnost (protože já si Pirátů ROZHONĚ nechci 'vážit' a už vůbec ne Bartošmana, protože jestli tenhle bývalý punk trvá na faklvingovké úctě svým směrem, může jít skutečně zhusta do prdele Jsem ochoten se s Piráty maximálně přátelit, o čem by celá tahle strana/hnutí měla být, tedy tam někde je ořech... ) a stejně tak je zbytečný apel na 'vulgarismy Martina Brože', které NEJSOU, protože zamykání vláken Pikalem je hystericky formální obsese, která neměla být nikdy zavedena a OPĚT: phpBB forum má samozřejmě funkci AUTOMATICKÉHO zamykání vláken po neaktivitě, takže Pikal aka Zamykám & Děkuji je samozřejmě negací pirátské otevřenosti a přístupnosti myšlenkám i postojům. Že forum nemělo být vůbec vypnuto a mělo být přes svátky ponecháno svému osudu je jasné každému, kdo se neprojektuje do politické angažovanosti více, než je zdrávo, protože politika jako zájem o věc veřejnou logicky následuje AŽ PO věci soukromé, tedy Pirát ctí svátek v kruhu rodiny a sere na nějaké dohlížení na ostatní přes tento čas...jenže to ne a naši nadšenci byrokracií hlídají i když se všechny ostatní strany 'vládnutí' vyhýbají, protože mají co dělat pod stromečkem - fakt masakr. Prostě se nic nestalo, chci automatické zamykání vláken po neaktivitě 10 -14 dnů, chci automaticky přístupné všechny kategorie fora po registraci a chci vysokou hladinu tolerance expresiv, protože jsem Pirát a nikoli aspirant na formální právníka s pravidly pravopisu v ústech. Co je na tom k nepochopení? Použijte mozek a je po problému okamžitě, izy way...

[tady i na Facialu, ofc...]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Boodin za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Vontroba, Jiri.Kaderavek, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo doopravdy - vysvětlení.

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já jen řeknu, že první příkaz v rámci třetího vypnutí jsem pochopil jako úplně to vypnout.
Takže to asi před komisí ještě bude zajímavé, protože nahráté to nikdo nemá. Vůbec vám - hoši - nezávidím.
Další rozpatlávání nemá smysl, počkám si na komise.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Lenka.Wagnerova, Michal_Wagner, Gabriela.Antosova, Josef.Ulehla, Jiri.Vontroba, Dalibor.Zahora

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Safar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 336
Registrován: 22 čer 2009, 15:40
Profese: IT / ERP
Bydliště: Polička / Pardubický kraj
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo doopravdy - vysvětlení.

Příspěvek od Jan.Safar »

Mým cílem bylo opět jen situaci uklidnit
A to se (překvapivě) nestalo, místo toho se (nepřekvapivě) stal pravý opak...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Safar za příspěvky (celkem 3):
Josef.Ulehla, Jiri.Vontroba, Dalibor.Zahora
Místopředseda Pardubického kraje
http://politicalcompass.org/printablegr ... &soc=-5.59
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo doopravdy - vysvětlení.

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Honziku, nikdy nevíš co se stane:-)
Mně z toho vysvětlení příjde, že za to mohu Já, Lenka a Koladža, ale to je mi v celku fuk.
Za první touch down rozhodně můžu já.
Vše ostatní mi nepřijde důležitý, protože vím, jaký pecky dokážou Piráti rozject, když jsou v afektu (a to nemyslím jen Martina Brože).
Všude jinde se řeší jak zamezit omezení fungování fóra, jak zlepšit administraci apod.
Osobně bych preferoval, kdyby se co nejdříve hlasovalo v CF.
Ti, kteří jsou rozhodnuti GA odvolat, v tom mají jasno a názory jsme si víceméně sdělili již v rámci členského podnětu.
Jinak se tady zase upečeme na 100 plus 1 individuálních intepretací toho : "Co se doopravdy stalo"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 9):
Ivan.Sirko, anonym2064, Michal_Wagner, Vojtech.Pikal, Jan.Safar, Jiri.Vontroba, Jiri.Kaderavek, Ondrej.Profant, Jan.Nezhyba
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo doopravdy - vysvětlení.

Příspěvek od Michal_Wagner »

Ivan Bartos píše:Osobně bych preferoval, kdyby se co nejdříve hlasovalo v CF.
Ti, kteří jsou rozhodnuti GA odvolat, v tom mají jasno a názory jsme si víceméně sdělili již v rámci členského podnětu.
Jinak se tady zase upečeme na 100 plus 1 individuálních intepretací toho : "Co se doopravdy stalo"
Nesouhlasím s Ivanem v tom, že by všichni měli jasno předem. Já jsem například čekal na vyjádření Gabriely a chtěl jsem vidět, jak se k celé věci postaví. Teď to vidím.
Takže souhlasím s předsedou, že o věci není třeba dlouze diskutovat.

Navrhuji ukončit rozpravu a přejít ke hlasování.

EDIT: jo, už sem si všiml vlákna ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal_Wagner za příspěvek:
Jiri.Vontroba
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Co se stalo doopravdy - vysvětlení.

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Vojtech Pikal píše:Já jen řeknu, že první příkaz v rámci třetího vypnutí jsem pochopil jako úplně to vypnout.
Takže to asi před komisí ještě bude zajímavé, protože nahráté to nikdo nemá.
Další příklad proti předávání pokynů po telefonu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 5):
Jan.Safar, Jiri.Vontroba, Dalibor.Zahora, Janek.Wagner, Tomas.Vymazal
Uživatelský avatar
Jan.Safar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 336
Registrován: 22 čer 2009, 15:40
Profese: IT / ERP
Bydliště: Polička / Pardubický kraj
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo doopravdy - vysvětlení.

Příspěvek od Jan.Safar »

Ivan Bartos píše:Honziku, nikdy nevíš co se stane:-)
No jo to nikdy nevíš, ale tušit můžeš :) a co si budem říkat, tohle se asi tušit dalo :) uklidnovat lidi, kterým vadí (přílišná) moderace tím, že jim zmoderujem fórum komplet je takový to pověstný píchnutí klacíkem do vosího hnízda. Na(sr/štv)alo to aj mě a to je co říct!

No co, jak sem psal už na začátku, stalo se stalo, důležitý je se z toho poučit, napravit a jede se dál.
Místopředseda Pardubického kraje
http://politicalcompass.org/printablegr ... &soc=-5.59
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“