O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Michal Wagner »

Petr Kopac píše: Tvoje pointa?
Proč budeme strkat hlavu do oprátky, když o ní víme? Do náměstka bych šel jedině v případě, že by debata mezi stranami dospěla do bodu, kdy žádná nebude mít navrch a všichni se budeme, tak říkajíc "držet za koule" ... jinak to pro nás dopadne hodně zle. Takže vymysli to "držení za koule" a jsem pro.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Wagner za příspěvek:
Petr.Kopac
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
TiborGanzer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2012, 15:37
Profese: Chemik a procesní inženýr
Bydliště: Dětmarovice
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od TiborGanzer »

Hoši hoši, myslím si že trochu si mícháte jablčka a vajíčka.
Od někoho, tuším od Petra Kopala tady bylo napsáno, že nemáme dost politických zkušeností, co je pravda svatá.
Kdyby jsme měli dost politických zkušeností - ale stačí i zdravý selský rozum - tak by táto debata vůbec nezvnikla.
Protože jsou tady míchané Jablčká s Vajíčkama.
Protože koalice v případě zvolení senátora má za účel dosadit tohoto člověka do Senátu, s pravomocemi které senátor může vykonávat.
To jsou Jablčka.
V případě parlamentu je to pro 5 % minimum = 10 ks Pirátských poslanců z 200 ks parlamentných poslanců, nebo z 101 ks vládních poslanců. Tady je už koalice k ničemu, je kontraproduktivní, spíš uškodí (ustupovat musíš v 90 % případů a hodí ti omrvinky v 10 % případů).
To jsou Vajička.

Takže je dobre že máme Michálka v senátě protože svým postojem zastupuje pirátskou filozofii v oblasti transparentnosti.
Takže je dobre že máme Michálka v senátě protože jako mediálně známa osobnost přiláká víc lidi k Pirátským myšlenkám.
Takže je dobre že máme Michálka v senátě protože když to přiláka víc lidi k Pirátským myšlenkám tak se v roku 2014 možná dostaneme do parlamentu s 10 poslanci což je 5 procent sněmovny a můžeme věci trochu ovlivnovat.
Takže je dobre že máme Michálka v senátě a budeme mít poslance v opozici, protože tak v roce 2018 můžeme se snažit o 30 poslanců v parlamentě, to je 30 % vlády a s tím se dá už udělat nějaká díra do země :-) ( když to tak sleduji, tak to bude asi dřiv )

Jmenuje se to střednodobá strategie politické strany.
Tak jaká je ta strategie ?
A je nějaká ?
Vůbec ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi TiborGanzer za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Petr.Vileta
Fyziku neoklameš .... Čas nezastavíš .....
jzvc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1013 poděkování

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od jzvc »

Ondrej Profant píše:IMHO vůbec není jasné, co je to vstup do vlády. Například, když se dohodneme s někým, že podpoříme jeho klíčovou reformu tvaru jablek (a tím podržíme jeho vládu) a on nám za to slíbí klíčové náměstky (stále víceméně politická pozice) v oblasti IT na 2 ministerstvech a klíčového náměstka na ministerstvu kultury, tak je to co? Fakticky nám to dá neuvěřitelnou možnost jednat a prosazovat naše myšlenky a mít informace z první ruky. Ale také "nesedíme ve vládě". A mě tohle třeba připadá 100x lepší a přiměřenější než bojovat o post ministra. Tohle považuji za konstruktivní. Šaškovat s jednou ministerskou trafikou je ubohost (pro příklad).
Tak je to vymena za koryta. Ministerstvo by melo fungovat jako odborny garant a snemovna by mela fungovat jako laicka komise, ktera hodnoti, zda se ji odborne spravny navrh libi nebo nelibi(hlavne by se v tom nemela hrabat pozmenovacima navrhama ...).
Petr Kopac píše:Jednoduchy protiargument - pokud jim nebudeme duverovat (coz ODS a CSSD tezko), muzeme pozadat, aby se ty veci hlasovaly najednou. To jde uplne normalne ;) Budto se schvali oboji nebo ani jedno.
No vidis, tohle prave nejde(prilepky) a je to i v rozporu s programem. Jinak je to zase argument vohovne. Navrh bud je v souladu s nazory poslancu (a idealne neni v rozporu s programem strany) a pak projde a je jedno kdo ho navrhne, nebo neprojde. Nejake vymeny "kdyz vy tohle tak my tamto" sou presne to, co volice sere. A ze mozna pak zadny piratsky navrch neprojde? No a? Proc myslis ze jde tak nahoru KSCM? A pirati (zatim) nemaji jejich problem s historii.

Ad zduvodnovani proc se hlasovala tak ci onak - to povazuju za naprostou samozrejmost! A u kazdeho zastupce jednotlive! Kazdy totiz hlasuje predevsim podle sveho svedomi.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tibor: v zásadě souhlas, jen v případě příkladu senátora Michalka je nutné dodat, že to co uvádíš je optimistická varianta, nezmiňuješ rizika, které jsou nemalá, právě proto, že jde o jediného člověka a on se může projevovat i negativně, takže efekt může být i přesně opačný ;)

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Jindrich Bartek píše:
Ivo Vasicek píše:Já je chci v důsledku všechny ty politriky, poskoky bankéřů nakopat do prdele.
Souhlasim, ale otazka je jak. Nejsem si jisty jestli princip hackovani bude stacit.
Mám na mysli reality hacking, tedy dostat se do parlamentu a z té pozice lze snadněji získávat informace a prezentovat názory. Nakonec i ty volby vyhrát s ústavní většinou a systém změnit (to je trochu nadsázka, nicméně společný tlak ve více parlametech různých zemí může ledacos dokázat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Michal Wagner, Petr Stehlik
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“