Michal Wagner píše:Hlavně se pojdme bavit jak se do toho parlamentu dostaneme nejdřív, podlemě říkáte hop a neskáčete ...
Souhlasim, ale to by bylo v tomhle vlakne offtopic

Tady se proste probira teoreticka situace, co kdyby, to se da pochopit a je to legitimni. Diskuse, kterou zminujes, probiha nekde jinde.
IMHO zatim nikdo nevyvratil moje argumenty.
Ondrejovi "namestci" nejsou ucast na vlade, ale je to zodpovedna urednicka pozice viz:
http://www.prace.cz/poradna/encyklopedi ... /namestek/
Muzeme explicitne pozadat vladu, aby nam poskytla namestka na tolika ministerstvech, kolik uvazime, abychom mohli vrtat do vseho jeste vic

Ale jak rikam, je otazka, co zvladneme a za 2. uz je to funkce s dost velkou zodpovednosti -> blizi se to problemum ucasti na vlade (prus*ry za ktere nemuzete se vam nalepi na paty). Navic jsem zvedavy na to, jak budou ochotni neco takoveho udelat

Zalezi to proste na vyjednavani. Navic samozrejme nase strana nemuze narizovat svym poslancum jak maji hlasovat, tudiz pokud takovou dohodu dojedna predsednictvo, budou s ni muset souhlasit i nasi poslanci + RV a pokud si hlasovani vyzada dostatecny pocet clenu, tak hlavne CF.