Máme nejlepší výsledek, ze všech

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
jzvc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1013 poděkování

Re: Máme nejlepší výsledek, ze všech

Příspěvek od jzvc »

Petr Vileta píše:
Lukas Findeis píše:
Adam Zabransky píše:č. 8 - exekutor
Ale má tam fotku i něco málo (na mě až moc málo) o sobě. Dokonce přišel na způsob, jak se dostat na kandidátku aniž by mu lidi rozbili hubu. Petr tu celou dobu řešil, že někdo tu fotku poskytnout nechce. Najednou nám pošle odkaz u kterýho nechápu co se nám tím snaží sdělit. Karlovarská kandidátka je naprosto v pořádku.
Jo, ale dlouho tam o sobe nic napsat nechtel, prave kvuli svemu zamestnani. Dokonce nekdo navrhoval jeho vyskrtnuti, tak to dodal na posledni chvili. Ja to uvadel jako priklad, co vsechno se muze stat v budoucnu. Ze jsme ukecali jednoho konkretniho cloveka jeste neznamena, ze ve volbach 2014 neprijdeme o nekolik kvalitnich lidi, kteri tu fotku a CV proste neposkytnou. Uvedom si Lukasi, ze ne kazdy je bezdetny nezamestnany bezdomovec, kteremu je vsechno jedno. Pokud nekdo neda fotku, bude zvolen, tak muze byt radovym zastupitelem, pro nas prospesnym a presto nebude verejne znamy ani v te funkci. Zadni novinari se o nej nebudou zajimat, kdyz o to nebude sam stat. Proste jeden z 50 clenneho zastupitelstva mesta, napriklad. V poslanecke funkci by to mel tezsi, ale ony prece budou i obecni volby, na to nesmime zapominat.
Jinak receno, zvolim ho, a nasledne, az si zjistim kdo ze se to stal zastupitelem, tak mu pudu rozbit hubu expost ...
Hele, co takhle zavest jeste jeden ucet ... nekdo muze mit problem s verejnym posilanim penez ... pirati tak prichazej mozna o stovky tisic Kc.

BTW: Opravdu sem nesmirne zvedav, jak bude probihat komunikace a reportovani cinnosti mozna prvniho piratskeho senatora neb po piratskych zastupcich v obcich (tusim byli dva???) se slehla zem!
Tito uživatelé poděkovali autorovi jzvc za příspěvek:
Zdenek.Stepanek
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4825
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7257 poděkování
Dostal poděkování: 6950 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Máme nejlepší výsledek, ze všech

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

jzvc píše:BTW: Opravdu sem nesmirne zvedav, jak bude probihat komunikace a reportovani cinnosti mozna prvniho piratskeho senatora neb po piratskych zastupcich v obcich (tusim byli dva???) se slehla zem!
3 zvolení + 1, co přestoupil z jiné politické strany. Fair point.
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu
Uživatelský avatar
Gabriela.Antosova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 289
Registrován: 12 led 2010, 10:50
Profese: manažer
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 448 poděkování

Re: Máme nejlepší výsledek, ze všech

Příspěvek od Gabriela.Antosova »

byli 3 a nikdy je nikdo neviděl a neslyšel o nich :-)
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Máme nejlepší výsledek, ze všech

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Jsou to obecní zastupitelé.

Na Plzeňsku je v kontaktu s Adamem Š., tuším že zasedá v komisi pro kulturu.

Ve SČK to snad ani rozebírat nemusím - Víťa je dosti aktivní a oblíbený.

No a zbylí dva jsou někde na Ostravsku a to je třeba řešit s tamnějším krajem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Petr.Kopac, Vojtech.Pikal, Tomas.Klapka

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Máme nejlepší výsledek, ze všech

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ještě pro PV:
TRANSPARENCE! Nejde o to, že našeho kandidáta zná zmocněnec a stranický sekretariát. Jde o to, aby se s naším kandidátem mohli seznámit i voliči. Aby věděli, koho volí. Proč myslíš, že na kandidátních listinách jsou nějaké povinné údaje? Aby volič věděl koho a co volí. Aby si podle toho mohl vybrat.
Jak chceš prosazovat odvolatelnost, když chceš ze zatupitelů, kteří nejsou v radě mít tiché a šedé myšky?
Hotovo. Ještě něco k výsledkům?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Martin.Shanil
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Máme nejlepší výsledek, ze všech

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jen dovetek, uz toho necham. Cituji z jednoho vyhodnoceni voleb. http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... dmw11uT-GQ
Nejnižší počet platných hlasů voliči udělili KDU-ČSL, která s výsledkem 9,27 % (1 014 hlasů) vzhledem k neúplně obsazené kandidátní listině, a tudíž i nižšímu přepočtovému základu, neobsadila ani jediný mandát.
Napriklad v obecnich volbach 2010 byla na kandidatce pro Plzen i moje zena. Samozrejme, ze ve skutecnosti zastupitelskou funkci vykonavat nechce a proto byla nekde ke konci. Nepredpokladam ani, ze by ji nekdo krouzkoval a pokud by byla cirou nahodou zvolena, odstoupila by ze zdravotnich duvodu (coz je pravdivy duvod). Pokud budeme v roce 2014 trvat na fotce a zivotopisu a nezmeni se do te doby volebni zakon, pak moje zena na kandidatce nebude a nebude tam spousta dalsich. Pro Plzen potrebujeme 47 kandidatu a opravdu si nejsem jisty, ze v te dobe bude mit KS Plzen 47 clenu (momentalne 25 + jeden zajemce).
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28464 poděkování

Re: Máme nejlepší výsledek, ze všech

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr Vileta píše:Jen dovetek, uz toho necham.
Ten dovetek sis mohl klidne odpustit. Protoze uz nejmin jednou tu zaznelo, ze v komunalnich volbach je mozne udelat vyjimku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Marcel.Kolaja, Roman.Kucera, Lukas.Findeis, Mikulas.Ferjencik
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 5005
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Máme nejlepší výsledek, ze všech

Příspěvek od Jiri.Rezek »

jeden hezký graf, který pro nás zpracovala jedna příznivkyně. Možná by nebylo do věci ho i šoupnout na FB.
Volby 2012 - rozbor.ods
(21.43 KiB) Staženo 45 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvek:
Lenka.Wagnerova
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
jzvc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1013 poděkování

Re: Máme nejlepší výsledek, ze všech

Příspěvek od jzvc »

Petr Vileta píše:Jen dovetek, uz toho necham. Cituji z jednoho vyhodnoceni voleb. http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... dmw11uT-GQ
Nejnižší počet platných hlasů voliči udělili KDU-ČSL, která s výsledkem 9,27 % (1 014 hlasů) vzhledem k neúplně obsazené kandidátní listině, a tudíž i nižšímu přepočtovému základu, neobsadila ani jediný mandát.
Napriklad v obecnich volbach 2010 byla na kandidatce pro Plzen i moje zena. Samozrejme, ze ve skutecnosti zastupitelskou funkci vykonavat nechce a proto byla nekde ke konci. Nepredpokladam ani, ze by ji nekdo krouzkoval a pokud by byla cirou nahodou zvolena, odstoupila by ze zdravotnich duvodu (coz je pravdivy duvod). Pokud budeme v roce 2014 trvat na fotce a zivotopisu a nezmeni se do te doby volebni zakon, pak moje zena na kandidatce nebude a nebude tam spousta dalsich. Pro Plzen potrebujeme 47 kandidatu a opravdu si nejsem jisty, ze v te dobe bude mit KS Plzen 47 clenu (momentalne 25 + jeden zajemce).
=> udelate to stejne jako ODS/CSSD/.. a jini, kdyby lidi nahodou chteli krouzkovat a nahodou mel byt zvolen "nevyvoleny" kandidat, tak odstoupi, aby na jeho misto moh nastoupit vyvoleny ... lol. IMO by ste si meli pridat do pravidel, ze jakykoli zvoleny kandidat, ktery odstoupi z duvodu, ktery existoval i pred jeho kandidaturou bude omakzite a navzdy exkomunikovan. O kandidaty kteri se nechteji nechat zvolit nikdo nestoji.

2JR: To by chtelo jeste graf v % (o kolik % vuci predchozimu poctu volicu prisli)
Tito uživatelé poděkovali autorovi jzvc za příspěvek:
Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: Máme nejlepší výsledek, ze všech

Příspěvek od Petr Stehlik »

Pěkný graf, speciálně oceňuji svobodný datový formát, ale bohužel je to srovnání jablek s hruškami (sněmovny s kraji).
Pokud by to mělo mít aspoň nějakou vypovídací hodnotu, tak je potřeba porovnat kraje (2008) s kraji (2012).
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“