Zmensit?Adam Soukal píše:http://www.eserial.cz/himym/index.php?id=276
Kampaň se rozjela
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kampaň se rozjela
- Přílohy
-
- Screenshot_2012-10-09-23-21-22-622727264.png (259.99 KiB) Zobrazeno 535 x
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kampaň se rozjela
Pokusím se stručně zodpovědět, proč neplatíme za online reklamu, ale tiskneme plakáty a letáky.
Je to jednoduché:
plakátovací kampaň umožňuje většímu počtu lidí, aby nám pomohli a podpořili nás, letáky zrovna tak. Centrální tisk plakátů a letáků tedy umožňuje, aby se do kampaně smysluplně zapojili lidé, kteří by se jinak zapojit nemohli. Přidaná hodnota somotného výlepu / rozdávání je navíc mnohem větší než cena plakátů. Výlep jednoho plakátu běžně stojí 8 Kč. Když tedy za 1,5 Kč nakoupíme plakáty a vylepí je dobrovolníci, je naše kampaň pětinásobně cenná oproti částce, kterou jsme za ni utratili. Jde to ale ještě dál. Všechny materiály z offline kampaně používáme současně i v online kampani a to jak plakáty a letáky samotné, tak fotky z výlepů, remixy atp.
Nic z tohoto online reklama neumožňuje.
Kampaň je tedy postavená tak, aby lidé, kteří chtěj mohli něco dělat. Online prostředků je v tomto směru tolik, které jsou zadarmo, že jsem nepovažoval za nutné platit něco navíc. Třeba socha korupce ze včerejška s přehledem převážila inzerát, který by stál aspoň 25 000 Kč. V online světě je to stejné.
Co se údajného příliš velkého počtu plakátů týče šlo o cenu. Sleva při větším počtu kusů je tak vysoká, že si troufám tvrdit, že i kdyby jich zbylo 5 000, dávalo logiku plakáty objednat v současném počtu. V Praze jich zbývají maximálně 2000 a zítra jedeme lepit. Situaci v krajích nemám detailně zmapovanou, ale otazník visí co vím pouze nad 3500 ks v Karlových Varech a dost možná klukům křivdím.
Je to jednoduché:
plakátovací kampaň umožňuje většímu počtu lidí, aby nám pomohli a podpořili nás, letáky zrovna tak. Centrální tisk plakátů a letáků tedy umožňuje, aby se do kampaně smysluplně zapojili lidé, kteří by se jinak zapojit nemohli. Přidaná hodnota somotného výlepu / rozdávání je navíc mnohem větší než cena plakátů. Výlep jednoho plakátu běžně stojí 8 Kč. Když tedy za 1,5 Kč nakoupíme plakáty a vylepí je dobrovolníci, je naše kampaň pětinásobně cenná oproti částce, kterou jsme za ni utratili. Jde to ale ještě dál. Všechny materiály z offline kampaně používáme současně i v online kampani a to jak plakáty a letáky samotné, tak fotky z výlepů, remixy atp.
Nic z tohoto online reklama neumožňuje.
Kampaň je tedy postavená tak, aby lidé, kteří chtěj mohli něco dělat. Online prostředků je v tomto směru tolik, které jsou zadarmo, že jsem nepovažoval za nutné platit něco navíc. Třeba socha korupce ze včerejška s přehledem převážila inzerát, který by stál aspoň 25 000 Kč. V online světě je to stejné.
Co se údajného příliš velkého počtu plakátů týče šlo o cenu. Sleva při větším počtu kusů je tak vysoká, že si troufám tvrdit, že i kdyby jich zbylo 5 000, dávalo logiku plakáty objednat v současném počtu. V Praze jich zbývají maximálně 2000 a zítra jedeme lepit. Situaci v krajích nemám detailně zmapovanou, ale otazník visí co vím pouze nad 3500 ks v Karlových Varech a dost možná klukům křivdím.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
- Vojtech.Pikal, Filip.Krska
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Petr.Kopac
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 2944
- Registrován: 10 říj 2011, 22:43
- Profese: Software engineer
- Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
- Dal poděkování: 5494 poděkování
- Dostal poděkování: 3646 poděkování
Re: Kampaň se rozjela
U nás zbývá ještě dostMikulas Ferjencik píše:Situaci v krajích nemám detailně zmapovanou, ale otazník visí co vím pouze nad 3500 ks v Karlových Varech a dost možná klukům křivdím.
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kampaň se rozjela
Tak dají se použít ještě za 6 let .... nebo se přelepit aktuálníma informacema za 2 roky 
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kampaň se rozjela
Reklamu bychom meli mit treba na Google AdWords, kde se plati za kliknuti, ne za zobrazeni. A oslovit by mela vsechny v CR a nad 18 let, to se da dost presne nastavit.Lukas Findeis píše:Otázka pro příznivce placených online kampaní: Kde bysme měli mít reklamu a koho by měla oslovit?
Souhlasim s Petrem Stehlikem, ze kdyz jsme vydali cca 60 kKc na offline, mohli jsme vydat jeste o 2-3 tisice vic a vrazit to do online. Platit Facebooku nema cenu, tam si udelame reklamu sami a zadarmo, ale Google by smysl mel, protoze spousta lidi ma na svych webech AdSense, coz je druha strana teze mince (AdWords).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
- Petr Stehlik
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Lukas.Findeis
- Komunální zastupitel/ka
- Příspěvky: 4889
- Registrován: 04 dub 2010, 15:47
- Profese: běžecký trenér
- Dal poděkování: 4617 poděkování
- Dostal poděkování: 4035 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kampaň se rozjela
Nastavení je jedna věc, možnost vytvoření reklamy, která osloví vše živé nad 18 let, je věc druhá.Petr Vileta píše:Reklamu bychom meli mit treba na Google AdWords, kde se plati za kliknuti, ne za zobrazeni. A oslovit by mela vsechny v CR a nad 18 let, to se da dost presne nastavit.Lukas Findeis píše:Otázka pro příznivce placených online kampaní: Kde bysme měli mít reklamu a koho by měla oslovit?
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kampaň se rozjela
Souhlasim, ale vhledem k tomu, ze tam mas jeste kratsi text, nez na Twitteru zas tak moc moznosti nemas. A my se o to ani nepokusili. Ten muj neumely pokus ma za 3 dny provozu cca 900 zobrazeni a 25 prokliku. No snad jsem tech 25 volicu ziskalLukas Findeis píše:Nastavení je jedna věc, možnost vytvoření reklamy, která osloví vše živé nad 18 let, je věc druhá.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kampaň se rozjela
Počítej spíš zobrazení, proklik může být dílem zlomyslného vyčerpání kreditu. Já to tak dělám jiným stranám 
Miki to řekl celkem jasně, co jsem před tím řekl nejasně. Investováním 60k do plakátů jsme získali pomocí páky dobrovolníků hodnotu 300k.
Miki to řekl celkem jasně, co jsem před tím řekl nejasně. Investováním 60k do plakátů jsme získali pomocí páky dobrovolníků hodnotu 300k.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Petr Stehlik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1780
- Registrován: 25 srp 2009, 15:30
- Profese: všeuměl
- Bydliště: Zlín
- Dal poděkování: 686 poděkování
- Dostal poděkování: 1712 poděkování
Re: Kampaň se rozjela
Chápu kampaň, která umožňuje zapojit se aktivním lidem, ale to zřejmě není univerzální řešení. Např. v celém Zlínském kraji bude podle mých informací/odhadu vylepeno okolo 50 letáků, víc asi ne. I proto kopu za online kampaň. Pokud jedete zítra lepit, přijeďte do ZLK, tady se můžete vyřádit.Mikulas Ferjencik píše:Kampaň je tedy postavená tak, aby lidé, kteří chtěj mohli něco dělat. V Praze zbývají maximálně 2000 letáků a zítra jedeme lepit. Situaci v krajích nemám detailně zmapovanou, ale otazník visí co vím pouze nad 3500 ks v Karlových Varech a dost možná klukům křivdím.
- Lukas.Findeis
- Komunální zastupitel/ka
- Příspěvky: 4889
- Registrován: 04 dub 2010, 15:47
- Profese: běžecký trenér
- Dal poděkování: 4617 poděkování
- Dostal poděkování: 4035 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kampaň se rozjela
Jen kvůli tomu? Chápu, že máte jen 6 členů a nevím jak aktivní příznivce, ale 50 plakátů vylepí jeden nebo dva lidi za den. Co jste celou tu dobu před volbami dělal, že jste si nenašli čas ani na vylepení blbých pár stovek plakátů?Petr Stehlik píše:Chápu kampaň, která umožňuje zapojit se aktivním lidem, ale to zřejmě není univerzální řešení. Např. v celém Zlínském kraji bude podle mých informací/odhadu vylepeno okolo 50 letáků, víc asi ne. I proto kopu za online kampaň. Pokud jedete zítra lepit, přijeďte do ZLK, tady se můžete vyřádit.
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)