feedback ze zasedání CF

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: feedback ze zasedání CF

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Vojto, ale já jsem sebekrtický. Nemyslím si, že bych nic nedělal. Zapisovatel jsem nebyl a stejně jsem v prvních 5 nejaktivnějších na daném padu. Právěže upozorňuji na to, že pomoc může kdokoliv. A štve mě, že slyším, že jsme se na vše vykašlali od lidí, co seděli kousek ode mě a mohli se zápisem rozhodně pomoci (např. Martin Brož, který si non-stop stěžuje).

Jinak má vize do budoucna:
Připravit elektronický systém, který by přehledně:
  • Zobrazoval pořad jednání (klikatelný do příslušných částí zápisu, zvyrazňující aktuální bod)
  • Zobrazoval konkrétní návrhy, uměl je různě spojovat (např. vyznačit rozdíl v pozměňovacím návrhu a tak)
  • Byly by v něm zaneseny výsledky voleb (samozřejmě zadávat by je mohla jen komise)
  • ...
Technicky:
  • Systém by uměl pracovat výhradně offline (kdyby nešel net) - po lokální síti
  • Systém by uměl tyto informace prezentovat i ven (čili by vzdálení účastníci měli opravdové info)
  • Systém by uměl přijímat hlasy z internetu (autorizované samozřejmě). Zvolil bych dokonce několik způsobů jako poradní hlasy, veřejné hlasování, tajné hlasování.
Nicméně odladit takovýto program nebude úplně triviální. Nicméně pomalu bychom si měli sepsat podrobné požadavky toho, co chceme. IMHO tím hodně pomůžeme jednáním (např. přehlednosti).

Edit:
Navíc bych zřídil pravidla pro již proběhlé rozpravy. Např. změny stanov se projednávali docela podrobně na fóru. Teď to máme zbytečně dvojkolejné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Vojtech.Pikal

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: feedback ze zasedání CF

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Ondrej Profant píše: A štve mě, že slyším, že jsme se na vše vykašlali od lidí, co seděli kousek ode mě a mohli se zápisem rozhodně pomoci (např. Martin Brož, který si non-stop stěžuje).
Já nikde nepsal, že se někdo na něco vykašlal, jen jsem zde ve feedbacku uvedl fakt, že nemáme kvalitní zápis. Cílem není někoho vinit, ale udělat to příště lépe (třeba i včetně mé pomoci). Jinak CF bylo super organizované (prostor, jídlo atp.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, anonym2064
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: feedback ze zasedání CF

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Martin Kucera píše:Ja jsem pri registraci dostal vytisteny Jednaci a volebni rad, ty ne? Nebo mas na mysli neco jineho?
Máš pravdu, jen jsem to dobné písmo nebyl schopen luštit.
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 28 srp 2012, 21:07, celkem upraveno 1 x.
rvh
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 725
Registrován: 09 kvě 2010, 19:20
Profese: zdravotnictví
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: feedback ze zasedání CF

Příspěvek od rvh »

Na CF jsem zapisovatele delal vicemene poprve, zacal jsem psat asi od pul treti. Do priste bych se hlasil jako zapisovatel / jeden ze zapisovatelu. Pokud nemate nic proti, budu pilovat a drillovat svoje psani. Umim psat bez koukani na klavesnici, sice ne nejak moc ukrutnou rychlosti (ale stihal jsem psat, to co jsem poslouchal a odposlouchal), ale to se da zlepsit.

Nekdo proti?

PS: jinak chvalim catering, i organizaci, libilo se mi stravit vikend v Praglu :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi rvh za příspěvky (celkem 6):
Ivo.Vasicek, Martin.Broz, Lenka.Wagnerova, Adam.Zabransky, Vojtech.Pikal, Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: feedback ze zasedání CF

Příspěvek od Martin.Broz »

Ondrej Profant píše:(např. Martin Brož, který si non-stop stěžuje).
Hele Ondro, nech si to.

Ja sem vam tam rozbehnul dve WiFiny, zaridil jsem streamovani a meli jste to tam vyzdobeny mejma puvodne krabicema rozparanejma na desky.
Pak sem zjistil, ze ta jedna WiFina od veleorganizatora (hlubosklon a diky) seka i router v nejaky zamceny ucebne a odpojil ho, ale pred tim sem tam lital jak kyberneticka mys, abyste mohli mit net, lidi venku stream a to porad dokola, protoze se porad neco sralo.

Ja si stezuju jen na jednu vec, ktera nema s poradatelstvim nic spolecneho. Kdyby bylo od zacatku vsechno podle pravidel a ne podle podrazu, nepozadoval bych uplny zapis, ktery ted, kdyz to nekdo dodelava zpetne, neni duveryhodny a fakticky je k nicemu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Broz za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1339 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: feedback ze zasedání CF

Příspěvek od trinitrofenol »

Taková blbá votázka, když se to streamovalo, nemohlo se to i někam ukládat? (Což by mj. pro příště ulehčilo zapisovatelům, stačilo by dělat poznámky a rozvinout do epické šíře ze záznamu.)
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
Michal.Krause
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 29 led 2012, 08:21
Profese: Jednatel společností
Bydliště: Rybná, Praha - staré město
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: feedback ze zasedání CF

Příspěvek od Michal.Krause »

Já osobně jsem z CF 2012 spokojen sice jsem si ho moc neužil, jelikož jsem byl takovej pučmidrát, ale jinak po technické stránce si myslím, že dobré.
Je důležité si pamatovat, že všechny akce jsou za minimum peněz. Až bude rozpočet na 2 denní akci 100 000 Kč, tak bude vše úplně jiné, Bude supr zvuk i obraz, nebude padat internet protože z okna bude čouhat satelit atd.
Trochu mě mrzí že tady do sebe všichni rejpou. :(
No tak prostě nějaké maličkosti se stali. Tahle akce byla cca pro 300 lidí vč. lidí doma u PC a myslím si že technické zázemí bylo asi tak 100 x lepší než na ACTA na klárově kde bylo asi ta 10 x více lidí a ještě při -20C.
Tak to je asi tak všechno. Přeji příjemné pokračování v hádkách :D :D :D :D
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: feedback ze zasedání CF

Příspěvek od Martin.Broz »

trinitrofenol píše:Taková blbá votázka, když se to streamovalo, nemohlo se to i někam ukládat? (Což by mj. pro příště ulehčilo zapisovatelům, stačilo by dělat poznámky a rozvinout do epické šíře ze záznamu.)
Mohlo, ale to by znamenalo pro ten notebook pravdepodobne opakovanou smrtelnou krec, proto jsem to ukladat nenechal. Lidi venku byli se streamem spokojeny a dostal jsem osobni podekovani od vecneho oponenta Standy Pence.

Krome toho jsem vedel, ze se bude natacet paralelne na kameru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Broz za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kallasch, Ivo.Vasicek, Michal.Krause
Uživatelský avatar
Michal.Krause
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 29 led 2012, 08:21
Profese: Jednatel společností
Bydliště: Rybná, Praha - staré město
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: feedback ze zasedání CF

Příspěvek od Michal.Krause »

Martin Broz píše:
trinitrofenol píše:Taková blbá votázka, když se to streamovalo, nemohlo se to i někam ukládat? (Což by mj. pro příště ulehčilo zapisovatelům, stačilo by dělat poznámky a rozvinout do epické šíře ze záznamu.)
Mohlo, ale to by znamenalo pro ten notebook pravdepodobne opakovanou smrtelnou krec, proto jsem to ukladat nenechal. Lidi venku byli se streamem spokojeny a dostal jsem osobni podekovani od vecneho oponenta Standy Pence.

Krome toho jsem vedel, ze se bude natacet paralelne na kameru.

Příště můžu vžít externí hadr 1TB. A určitě ještě druhý NTB jelikož se mu celej wejkend zdálo o čertech :twisted: chudák můj malinkej :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Krause za příspěvky (celkem 2):
Martin.Broz, Ivo.Vasicek
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: feedback ze zasedání CF

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

trinitrofenol píše:Taková blbá votázka, když se to streamovalo, nemohlo se to i někam ukládat? (Což by mj. pro příště ulehčilo zapisovatelům, stačilo by dělat poznámky a rozvinout do epické šíře ze záznamu.)

Myslím, že je kompletní videozáznam, samostatný

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“