feedback ze zasedání CF
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Ondrej.Kallasch
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 2033
- Registrován: 02 říj 2010, 13:37
- Profese: Integration Developer
- Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
- Dal poděkování: 2509 poděkování
- Dostal poděkování: 2068 poděkování
feedback ze zasedání CF
Zakládám toto téma, jako takový feed back pro další organizátory CF. Tak do mě Piráti 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvek:
- Vojtech.Pikal
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: feedback ze zasedání CF
Celkem fajn. Vážný problém je zápis. Celá řada řešených skutečností v zápise chybí. Zcela chybí i záznamy o některých hlasováních.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Ondrej.Kallasch
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 2033
- Registrován: 02 říj 2010, 13:37
- Profese: Integration Developer
- Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
- Dal poděkování: 2509 poděkování
- Dostal poděkování: 2068 poděkování
Re: feedback ze zasedání CF
Na dopracování zápisu se pracuje, asi je v tom bordel díky výpadku internetového připojení za což se velice omlouvámIvo Vasicek píše:Celkem fajn. Vážný problém je zápis. Celá řada řešených skutečností v zápise chybí. Zcela chybí i záznamy o některých hlasováních.

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: feedback ze zasedání CF
S tím zápisem jsou to s prominutím kecy. Stále chyběly zapisovatele, každý mohl zápis vylepšit, či pripominkovat. Čili si sáhněte do svědomí. Ivo, zrovna ty si měl počítač, připojení i čas...
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: feedback ze zasedání CF
Jistě, já se nezříkám odpovědnosti. Reaguji na výzvu - bez ohledu na příčiny ten zápis problémem je a proto bychom to měli mít příště lépe ošetřeno.Ondrej Profant píše:S tím zápisem jsou to s prominutím kecy. Stále chyběly zapisovatele, každý mohl zápis vylepšit, či pripominkovat. Čili si sáhněte do svědomí. Ivo, zrovna ty si měl počítač, připojení i čas...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
- Dominika.Michailidu
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: feedback ze zasedání CF
Navrhuji na příští jednání angažovat pokud možno zkušenou zapisovatelku která povede zápis.
Tentokrát by se dal snad zápis doplnit ze záznamu jednání-pokud na to má někdo nervy.
Přece jen dělat zapis na místě je pro zkušeného zapisovatele určitě snadnější než ze záznamu lovit souvislosti mnoha vystoupení.
@ O.Kallasch se podle mého mínění nemá za co stydět, pečlivá příprava CF byla vidět na každém kroku.
Feedback by měl být spíše sbírkou jeho a účastnických postřehů pro příští pořadatele, aby měli snadnější premieru při pořádání CF.
+ Navrhuji zřízení přípravného výboru pro realizaci CF složený z pořadatelů předešlých CF a to k předávání zkušeností, proto aby to nebyla pokaždé pro pořadatele premiera a pro účastníky tedy zkušené členy, nováčky a hosty tak rostl standart, spád a zajímavost průběhu jednání CF.
+ navrhuji aby součástí vybavení jednací místnosti byli vyvěšeny pravidla jednací procedůry a tyto byly také vytištěny jako součást programu jednání
+ navrhuji aby pozměňovací návhy byly podávány po slovním upozornění v písemné formě předsedajícímu s uvedením kdo co a v kolik hodin navrhuje, tak aby se předešlo dohadům kdo co a kdy řekl-navrhl.
další podněty-doporučení jsem uvedl zde
+ Dále navrhuji-doporučuji požádat Mirka Kmínka o zopakovaní úspěšného jednání RV v Pardubicích a to pro úsporu času při hledání místa, pořadatelů a obecně přijatelnou dopravní dostupnost. Mirkova základna se skvěle osvědčila, navíc jsou prázdniny pro případné ubytování na kolejích.
Tentokrát by se dal snad zápis doplnit ze záznamu jednání-pokud na to má někdo nervy.
Přece jen dělat zapis na místě je pro zkušeného zapisovatele určitě snadnější než ze záznamu lovit souvislosti mnoha vystoupení.
@ O.Kallasch se podle mého mínění nemá za co stydět, pečlivá příprava CF byla vidět na každém kroku.
Feedback by měl být spíše sbírkou jeho a účastnických postřehů pro příští pořadatele, aby měli snadnější premieru při pořádání CF.
+ Navrhuji zřízení přípravného výboru pro realizaci CF složený z pořadatelů předešlých CF a to k předávání zkušeností, proto aby to nebyla pokaždé pro pořadatele premiera a pro účastníky tedy zkušené členy, nováčky a hosty tak rostl standart, spád a zajímavost průběhu jednání CF.
+ navrhuji aby součástí vybavení jednací místnosti byli vyvěšeny pravidla jednací procedůry a tyto byly také vytištěny jako součást programu jednání
+ navrhuji aby pozměňovací návhy byly podávány po slovním upozornění v písemné formě předsedajícímu s uvedením kdo co a v kolik hodin navrhuje, tak aby se předešlo dohadům kdo co a kdy řekl-navrhl.
další podněty-doporučení jsem uvedl zde
+ Dále navrhuji-doporučuji požádat Mirka Kmínka o zopakovaní úspěšného jednání RV v Pardubicích a to pro úsporu času při hledání místa, pořadatelů a obecně přijatelnou dopravní dostupnost. Mirkova základna se skvěle osvědčila, navíc jsou prázdniny pro případné ubytování na kolejích.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 2):
- Ondrej.Kallasch, Dominika.Michailidu
- Ondrej.Kallasch
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 2033
- Registrován: 02 říj 2010, 13:37
- Profese: Integration Developer
- Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
- Dal poděkování: 2509 poděkování
- Dostal poděkování: 2068 poděkování
Re: feedback ze zasedání CF
Petr Bajgar píše:
@ O.Kallasch se podle mého mínění nemá za co stydět, pečlivá příprava CF byla vidět na každém kroku.
Feedback by měl být spíše sbírkou jeho a účastnických postřehů pro příští pořadatele, aby měli snadnější premieru při pořádání CF.
až si najdu malinko času sepíšu, jak celá příprava probíhala.
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: feedback ze zasedání CF
Ja jsem pri registraci dostal vytisteny Jednaci a volebni rad, ty ne? Nebo mas na mysli neco jineho?Petr Bajgar píše:navrhuji aby součástí vybavení jednací místnosti byli vyvěšeny pravidla jednací procedůry a tyto byly také vytištěny jako součást programu jednání
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
- Ivan.Bartos
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: feedback ze zasedání CF
Ano, jednací řády, pořad i program byli k dispozici, nicméně by mohly být průběžně někde upravovány na stránce akce.
Co se týče zápisu, doporučil bych na příštím jednání zdvojit funkce zapisovatele a ověřovatele. Resp. ideální je když hlavnímu zapisovateli pod rukama pomáhá pár lidí co sedí na streamu či v sále.
V zápise jsou imho nejhorší ty části, kdy jsem nezapisoval (jak prosté), úplně chybí část, kdy jsem ani nezapisoval, ani nepředsedal, ale zpravodajoval. Fakt nemůžu dělat všechno naráz.
(A prosím Ondřeje Profanta, aby byl i sebekritický.)
součty hlasování by měla mít komise, do příště jí připravit i formuláře na protokoly.
Taky bych považoval za lepší, pokud by u čelního stolu místo (občas znuděného a nečinného předsednictva) seděli předsedající, zapisovatel (ověřovatel může být v sále, závisí na síti) a primárně kandidáti/zpravodajové. Myslím, že to bylo perfektně vidět, že je to dobré, při debatě o senátorské kampani. šetří se jim popocházení tam a zpět.
Popř jeden sůl nahoře a jeden dole, závisí na místě.
Co se týče zápisu, doporučil bych na příštím jednání zdvojit funkce zapisovatele a ověřovatele. Resp. ideální je když hlavnímu zapisovateli pod rukama pomáhá pár lidí co sedí na streamu či v sále.
V zápise jsou imho nejhorší ty části, kdy jsem nezapisoval (jak prosté), úplně chybí část, kdy jsem ani nezapisoval, ani nepředsedal, ale zpravodajoval. Fakt nemůžu dělat všechno naráz.
(A prosím Ondřeje Profanta, aby byl i sebekritický.)
součty hlasování by měla mít komise, do příště jí připravit i formuláře na protokoly.
Taky bych považoval za lepší, pokud by u čelního stolu místo (občas znuděného a nečinného předsednictva) seděli předsedající, zapisovatel (ověřovatel může být v sále, závisí na síti) a primárně kandidáti/zpravodajové. Myslím, že to bylo perfektně vidět, že je to dobré, při debatě o senátorské kampani. šetří se jim popocházení tam a zpět.
Popř jeden sůl nahoře a jeden dole, závisí na místě.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
- Ivo.Vasicek
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: feedback ze zasedání CF
Myslím, že by bylo dobré to psát a ukládat primárně na disk a je periodicky dávkovat online, abychom byli odolní proti výpadkům sítě.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!