Stránka 2 z 4
Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně
Napsal: 20 črc 2012, 01:37
od Petr.Vileta
Ivo Vasicek píše:Petr Kopac píše:Pokud chces podporit jen sam sebe a nechces podporit pripadne nekoho jineho za Ceskou piratskou stranu, tak je mi to lito, ale za sebe muzu rict, ze takoveho senatora bych nevolil a ani bych to nikomu nedoporucoval

Z kandidatury na senátora automaticky vyplývá prostor v médiích - regionální vydání celostátních deníků. Lokální deníky, regionální vysílání rozhlasu a TV, účast v diskusních pořadech. Plyne z toho tedy regionální zviditelnění Pirátů. Proto má kandidatura Petra smysl pro Plzeňáky a jeho názor je tedy zcela legitimní. Navíc lze očekávat, že do toho bude investovat nepřímo. Já např. loni věnoval kampani cca 200hodin, projezdil pár tisíc na benzínu atp.
Diky za podporu, Ivo. Jen chci dodat, ze jsem to mozna blbe napsal. Takze tedy takto: kdyz se na mou kauci slozi dost lidi a bude to vypadat, ze se to 20k da dohromady, tak bych si pripadal trapne, kdybych sam nedal alespon 2000 Kc, ackoliv mi budou zoufale chybet v rodinem rozpoctu. A ten projezdeny benzin samozrejme take.
2000 Kc je u nas jidlo pro 2 lidi na 14 dnu. Ovsem kdyz uvidim, ze na mou kauci je slibeno jen treba 5000 Kc, tak to proste vzdavam a pak tedy sam nedam nic.
Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně
Napsal: 20 črc 2012, 01:46
od Petr.Vileta
Mikulas Ferjencik píše:Na fóru se rozjel nápad na cílený fundraising pro senátní kampaně (a na kauce). Otestujeme ho.
Muzeme vyuzit tento pomocny transparentni ucet pro externi fundraising
https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... 2000074033
a variabilni symboly pro jednotlive kandidaty. Muzeme dokonce vsem darcum slibit, ze v pripade nekandidovani jejich "milacka" jim dar v plne vysi vratime.
Za FO mohu slibit, ze se s tim vyporadam, ale rozhodnout o pouziti uctu k tomuto ucelu musi nekdo jiny.
Prihlasky do senatnich voleb je ale nutne podat nejpozdeji do 7.8.2012 a to znamena vcetne te kauce.
Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně
Napsal: 20 črc 2012, 07:38
od Daniel.Hradsky
Petr Kopac píše:Petr Vileta píše:Petr Kopac píše:Predpokladam tedy, ze darujici nechteji pouze "podporit kamarada a nikoho jineho", ale chteji podporit PP-CZ.
Vzhledem k me permanentne zoufale financni situaci ja podporim jen sam sebe, pokud budu mit i podporu dalsich. Nebo jinak: pokud na mou kandidaturu bude nejaky dalsi darce, prihodim 2000 Kc.
Pokud chces podporit jen sam sebe a nechces podporit pripadne nekoho jineho za Ceskou piratskou stranu, tak je mi to lito, ale za sebe muzu rict, ze takoveho senatora bych nevolil a ani bych to nikomu nedoporucoval

Nase soucasna financni situace nam nedovoluje si takhle vymyslet a hrabat si kazdy na vlastnim pisecku. Jestli ty penize nemas, tak je nedavej. Dva tisice te stejne nevytrhnou, potrebujes 10x tolik....
Podívej, já taky nemám peněz na zbyt a pokud je budu dávat do kampaně, tak je prostě utrhnu rodině od pusy. Přispěju li na svou kampaň, je to sice sázka do loterie s malou šancí, ale můžu aspoň doma říct, že pokud by to vyšlo, peníze do rodinného rozpočtu vrátím. Přispěju i někomu jinému na kampaň, ale pochop, já ty peníze netisknu a nemám jich nadbytek, takovýto příspěvek je trvalý dar na dobrou věc. Přispěješ vozíčkáři stejnou částkou, kterou by jsi dal na vlastní vozíček, kdyby jsi se na něm octnul? - je to pro dobrou věc......
Člověk prostě dá na vlastní kampaň víc, a nemyslím tím benzín atd, nevidím na tom nic závadného. Naopak, já bych Petra volil, protože oceňuju jeho upřímnost a odvahu, že to řekl.
Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně
Napsal: 20 črc 2012, 21:49
od Simona.Skorepova
Omlouvám se, ale zase budu realistka. Věřím, že naši kandidáti do Senátu jsou kvalitní, ale na druhou stranu tím, že jsou kvalitní, domnívám se, že teď více potřebujeme v krajských kampaních. Aby se nám nestalo, že se budeme mediálně soustředit na Senát a "utečou" nám kraje.
Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně
Napsal: 20 črc 2012, 22:10
od Vaclav.Malek
Simona Skorepova píše:Omlouvám se, ale zase budu realistka. Věřím, že naši kandidáti do Senátu jsou kvalitní, ale na druhou stranu tím, že jsou kvalitní, domnívám se, že teď více potřebujeme v krajských kampaních. Aby se nám nestalo, že se budeme mediálně soustředit na Senát a "utečou" nám kraje.
Já si nemyslím, že by tady vznikali nějaké separátní (podle typu voleb) kampaně, které by se vzájemně rušily. Bude to prostě jedna hlavní kampaň, která bude krajská a doplňovat se senátní...
EDIT: Ještě bych rád doplnil, že jsem v tomhle pesimista a také nevidím moc reálně zvolení některého senátora

Ale myslím si, že pokud se povede dát dohromady těch 20k aspoň na jednoho, tak to posílí to, že budeme zase více vnímáni jako strana, která prostě je schopná posadit reálné lidi na reálná místa a ne jako banda lidí co to bere jako počítačovou hru...
Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně
Napsal: 21 črc 2012, 00:19
od Mikulas.Ferjencik
Simona Skorepova píše:Omlouvám se, ale zase budu realistka. Věřím, že naši kandidáti do Senátu jsou kvalitní, ale na druhou stranu tím, že jsou kvalitní, domnívám se, že teď více potřebujeme v krajských kampaních. Aby se nám nestalo, že se budeme mediálně soustředit na Senát a "utečou" nám kraje.
Vidím to tak, že je lepší, když běží reálný projekt, který buď klapne nebo ne, než když se vede diskuse na fóru, která se točí v kruhu. Zároveň je to i hlasování peněženkou

Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně
Napsal: 21 črc 2012, 00:49
od Petr.Vileta
Vaclav Malek píše:EDIT: Ještě bych rád doplnil, že jsem v tomhle pesimista a také nevidím moc reálně zvolení některého senátora

Popravde, jedineho realneho vidim Libora Michalka.

ale tam problem s penezi neni.
Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně
Napsal: 27 črc 2012, 13:09
od Mikulas.Ferjencik
http://piratepad.net/kickstarter-senat-pirati - fundraising u Libora se docela rozběhl. Bylo by dobré, kdybychom těch 100 000 sebrali kvůli prezentaci Pirátů jako zcela rovnocenného partnera v projektu. Uvidíme co na to příznivci až to odpálíme ven.
Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně
Napsal: 31 črc 2012, 10:06
od Mikulas.Ferjencik
Kandidatura Libora Michálka už je jistá, finanční odbor už jí přiřadil variabilní symbol - 192102 takže můžete posílat peníze, pokud myslíte, že to má smysl. Já posílám 5000 korun jak jsem slíbil.
Číslo účtu Pirátů: 2100048174/2010
vs na sbírku pro Libora Michálka: 192102
Deadline: Ideálně abychom to měli nejpozději 12. srpna na účtu, do 15. srpna to musíme převést na kampaňový účet (také transparentní u Fio).
cílová částka 100 000 Kč
Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně
Napsal: 31 črc 2012, 10:23
od Adam.Soukal
Tak by to asi chtělo už začít reklamovat. Já o tom VS slyším teďka prvně

Ale už tam někdo poslal 1111
