Obrázek bych dal tenhle (zatím neupravený, bohužel v práci nemám žádný rozumný editor, abych to resiznul/překopal.)Trable s prezidenty
Jakoby nestačilo, že zákon o přímé volbě prezidenta byl odhlasován jako bastard zastupitelské demokracie, stavící na roveň dvacet poslanců, deset senátorů a padesát tisíc občanů druhé kategorie, musíme ještě snášet všechny bizarnosti volební kampaně, okořeněné jakýmsi předkolem - sběrem podpisů na petiční archy potenciálních kandidátů.
Právě s počítáním petičních hlasů souvisí doteď nejzajímavější výstupy. Několik kandidátů bylo vyřazeno kvůli nízkému počtu platných hlasů. Ředitel odboru všeobecné správy ministerstva vnitra Václav Henych obhajuje neobhajitelnou metodu sčítání podílů z kontrolovaných vzorků. Vzorek moči A tenisty R.Š. obviněného z dopingu obsahoval 60% nepovoleného množství nepovolené látky, vzorek B obsahoval 55% tohoto množství. Sečtením obou čísel jsme dospěli k tomu, že hráč měl v moči 115% nepovoleného množství, a tudíž dopoval. Klára "Nahrad" Samková shromažďovala podpisy a peníze příznivců pouze pro srandu králíkům, jejím cílem bylo údajně podání ústavní stížnosti. (Mimochodem údaje z "transparentního účtu" mi stále nebyly poskytnuty.) Kubice obhajuje Henycha. Mezi lidem kolují hořké vtipy, díky kterým začali teorii procent jen tak mimochodem chápat i předškoláci. Boris Šťastný volá po zrušení přímé volby.
Je to všechno opravdu jen náhoda? Nebo se dá spor o přepočet podpisů (interpretovaný na jedné straně jako spor o výklad zákona, na straně druhé jako absolutní neschopnost) vidět jako pimprlové divadlo s rolemi předem danými i postavami improvizujícími v roli užitečných idiotů? Zatímco hodní zastupitelé se nám více či méně nápadně snaží naznačit, že by bylo lepší udělat to postaru, že nás zachrání Parlament nějakým vkusným politickým handlem.
Jan tnf Krouželka
Vkládání článků do Pirátských novin [pouze pro články]
Moderátor: Odbor - administrativni
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- trinitrofenol
- Příspěvky: 2090
- Registrován: 04 úno 2012, 17:01
- Profese: chemik
- Bydliště: Praha 20
- Dal poděkování: 1344 poděkování
- Dostal poděkování: 3558 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vkládání článků do Pirátských novin [pouze pro články]
- Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvek:
- Ivo.Vlasaty
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
-
Adam.Skorepa
- Asistent/ka poslance/poslankyně
- Příspěvky: 4725
- Registrován: 27 dub 2009, 20:50
- Profese: živnostník
- Dal poděkování: 851 poděkování
- Dostal poděkování: 6845 poděkování
Re: Vkládání článků do Pirátských novin [pouze pro články]
Dneska mi Karel Bílek přeposlal jeden článek, který teď jdu publikovat, tak se zamysli nad úpravou a dopsáním zmíněných článků, klidně bych Tě pověřil psaním nějakého "prezidentského seriálu", pokud nejsi proti a chtěl bys kandidátům pořádně umýt hlavy.
- trinitrofenol
- Příspěvky: 2090
- Registrován: 04 úno 2012, 17:01
- Profese: chemik
- Bydliště: Praha 20
- Dal poděkování: 1344 poděkování
- Dostal poděkování: 3558 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vkládání článků do Pirátských novin [pouze pro články]
Přiznám se, že nerozumím. Rozšířit, čím mě napadne, nebo rozšířit do tohoto textu část o Samkové? Já to čtu jako rozšířit čímkoli, klidně postřehy z linkovaného blogpostu, je to správně?Adam Skorepa píše:@trinitrofenol: Díky. Nechtěl bys k tomu ještě jeden dva odstavce doplnit? Takhle je to sice úderné a stručné, ale po použití prvního odstavce jako perexu zůstává článek hodně krátký. Nicméně ten Tvůj článek o Klárince Samkové bych tam klidně hodil (pokud bys své edity doplnil přímo do textu).
(Nad prezidentským speciálem se zamyslím, ale momentálně nemám představu. Samková mě akutně vytočila, neměl jsem v tu chvíli ambice rozebírat kandidáty.)
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
-
Adam.Skorepa
- Asistent/ka poslance/poslankyně
- Příspěvky: 4725
- Registrován: 27 dub 2009, 20:50
- Profese: živnostník
- Dal poděkování: 851 poděkování
- Dostal poděkování: 6845 poděkování
Re: Vkládání článků do Pirátských novin [pouze pro články]
- Adam.Soukal
- Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4075
- Registrován: 05 črc 2009, 12:49
- Profese: právník
- Dal poděkování: 1940 poděkování
- Dostal poděkování: 2698 poděkování
Re: Vkládání článků do Pirátských novin [pouze pro články]
Autor: MUDr. Zdeněk Hess, Ph.D.
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vkládání článků do Pirátských novin [pouze pro články]
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
- Adam.Soukal
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
-
Adam.Skorepa
- Asistent/ka poslance/poslankyně
- Příspěvky: 4725
- Registrován: 27 dub 2009, 20:50
- Profese: živnostník
- Dal poděkování: 851 poděkování
- Dostal poděkování: 6845 poděkování
Re: Vkládání článků do Pirátských novin [pouze pro články]
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vkládání článků do Pirátských novin [pouze pro články]
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Adam.Soukal
- Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4075
- Registrován: 05 črc 2009, 12:49
- Profese: právník
- Dal poděkování: 1940 poděkování
- Dostal poděkování: 2698 poděkování
Re: Vkládání článků do Pirátských novin [pouze pro články]
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vkládání článků do Pirátských novin [pouze pro články]
Mají na webu pochopitelně copyright.
Copyright © 2007-2013 Mladá fronta a.s. / Mladá fronta Zdravotnické noviny ZDN - ISSN 1214-7664
Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Technické dotazy směřujte sem.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
- Martin Broz
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)