Stránka 6 z 8

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Napsal: 12 črc 2012, 17:16
od Vaclav.Malek
Martin Shanil píše:
Daniel Hradsky píše:Tak jsem udělal svůj nástřel programu. A vyzývám ostatní kandidáty, aby udělali totéž a založili si na to vlastní grilovací vlákno. Moje je viewtopic.php?f=75&t=12394. :twisted:
OFFTOPICgrafomane

už se někde rozhodlo jestli to vůbec budem realizovat? nepočkáme na schůzi do pondělka? nebo sem něco přehlíd?
Já myslím, že se prostě na tom pracuje kontinuálně a pak se jen s Víťou koukneme jakou to má podporu a rozhodneme... zatím je podpora pro variantu B viz. to hlasování.

PS: a co tenhle smajlík :P má snad málo vyplazený jazyk? :D

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Napsal: 12 črc 2012, 17:21
od Roman.Kucera
Já bych chtěl tímto oficiálně poděkovat Danovi za přectavení
OFFTOPICa neoficiálně ukázat smajlíka :-P

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Napsal: 13 črc 2012, 14:28
od Jiri.Kaderavek.sen
Roman Kucera píše:Já bych chtěl tímto oficiálně poděkovat Danovi za přectavení
OFFTOPICa neoficiálně ukázat smajlíka :-P
Piráti, snažte se alespoň trochu dodržovat češtinu. Vždyť to rve uši. Někdy je lepší nepoděkovat za představení.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Jinak Víťo, před tvými nápady klobouk dolů. A to myslím vážně. Jsi jednička.

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Napsal: 13 črc 2012, 15:06
od Roman.Kucera
OOZ, věci nejsou tím, čím zdají se býti :-)
Znaje svůj rodný jazyk dokonale, vytvářím nová, progresivní pravidla, byv znuděn starým řádem. Mohl bych napsat stovky octavců, ale myslím, že už chápeš.

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Napsal: 15 črc 2012, 16:17
od Vitezslav Praks
V pátek jsme s Martinem Shánilem seděli nad technickým řešením interaktivního hlasování.

Výsledky
[*]Google docs jsme vyloučili - graficky nedostatečné a nebrání vícenásobnému hlasování.
[*]Hlasování přes SMS jsme vyloučili - náklady pro nás i hlasujícího.

Pak jsme otestovali x různých aplikací. Prevence vícenásobného hlasování se dělá buď pomocí:
[*] cookies- nedostatečné, stačí smazat cookies a je možné znovu hlasovat. Nemůžou samostatně hlasovat lidé z rodiny, kteří sdílí 1 komp. Nevyhovující.
[*] IP adresy. - Může být společná IP adresa pro více kompů. Navíc je možné duplicitně hlasovat na více místech, např. doma a v práci. Nevyhovující.

Závěr
Rozhodli jsme se pro aplikaci na facebooku. Identita je zajištěna fb identitou. Pár lidí má více FB identit, ale řádově jsme s bezpečností dále než u předešlých řešení.
Navíc kampaň podpoří naše FB stránku (a bude jí podpořena), navýší traffic, podpoří viralitu, získáme nové fanoušky.

Můžeme využít tu FB platformu i ilustračně: ukážeme, že přímá demokracie nemusí být o tom, že všichni musí chodit na schůze (to už tu bylo a nefungovalo to), ale že se dá realizovat i pomocí nenáročných IT řešení. Že doslova jde o to pohodlně dotáhnout rozhodování až lidem do křesla... Stačí pro to mnohdy málo: Stačí jen odolat pokušení rozhodovat sám - a předat tu moc něco ovlivnit skrze IT prostředek občanům. Lidé jsou přirozeně apatičtí, když nemohou nic ovlivnit. Pokud ovšem získají tu moc, nejprve začnou být zvědaví, zda se nejedná o podfuk, pak si to vyzkouší, pak se regulérně zapojí, což samo o sobě zlepší stav.

Technicky máme nyní již všechno připraveno.

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Napsal: 15 črc 2012, 16:38
od Lukas.Findeis
Přímá demokracie pro ty co maj problematickej Facebook. Něšlo by na to naprogramovat aplikaci?

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Napsal: 15 črc 2012, 16:55
od Vaclav.Malek
Facebook účtů si také mohu udělat tolik kolik chci.

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Napsal: 15 črc 2012, 17:27
od Ondrej.Profant
Vitezslav Praks píše:Závěr
Rozhodli jsme se pro aplikaci na facebooku. Identita je zajištěna fb identitou. Pár lidí má více FB identit, ale řádově jsme s bezpečností dále než u předešlých řešení.
[...]

Můžeme využít tu FB platformu i ilustračně: ukážeme, že přímá demokracie nemusí být o tom, že všichni musí chodit na schůze (to už tu bylo a nefungovalo to), ale že se dá realizovat i pomocí nenáročných IT řešení. Že doslova jde o to pohodlně dotáhnout rozhodování až lidem do křesla... Stačí pro to mnohdy málo: Stačí jen odolat pokušení rozhodovat sám - a předat tu moc něco ovlivnit skrze IT prostředek občanům. Lidé jsou přirozeně apatičtí, když nemohou nic ovlivnit. Pokud ovšem získají tu moc, nejprve začnou být zvědaví, zda se nejedná o podfuk, pak si to vyzkouší, pak se regulérně zapojí, což samo o sobě zlepší stav.
Tohle není ukázka přímé demokracie OFFTOPIC(stejně tak Viletovi fantasmagorie o schvalování rozpočtu). Tohle je hazard s demokracii. Jediný výsledek je narušení dobrého jména strany, protože kdokoliv znalý problematiky se nám vysměje.

Soustavné nasírání našich core voličů vede jen k tomu, že zanikneme a dostaneme se na úroveň Cibulky. Strana si musí své jádro hýčkat, ne mu ukazovat, že pro populismus je ochotná zajít jakkoliv daleko. Tohle už dělají třeba korporace - mají samé akce pro nové zákazníky a z nejvyšší výšky ***** na současné zákazníky. Opravdu nerad bych sdílel tento postup.

Obecně se mi ani myšlenka šíršího volení kandidátů nelíbí. IMHO je tu politická strana od toho, aby zajistila voliči jistý servis - výběr a zázemí kandidáta. My tímto tuto odpovědnost necháme na voliči. Pokud vznikne tvrdší spor kadidáta se zbytkem strany, tak je možné, že později nedostane potřebné zázemí a mimojiné v důsledku toho nás bude poškozovat. Nota bene ve volbách, kde mohou kandidovat nezávislí, čili pokud se někomu náš stranický výběr nebude líbit, tak může kandidovat sám.

Téměř žádný občan nemůže v takovém hlasování hlasovat dle Demokratického minima (časové a motivační možnosti) a tím porušujeme naše vlastní pravidla (jsme si toho vědomi).

Důrazně doporučuji KS SČK, aby od tohoto nápadu:
a) ustoupilo
b) udělalo ho pořádně (v takovém případě potřebujete desítky, ne-li stovky člověkohodin jen na tento jeden projekt)
c) umět s tím mediálně pracovat. Nicméně zde se nejedná o jednoho člověka, ale o všechny. A stejně mnoho lidí dá jen na první dojem a udělá si o nás špatný obrázek. A opět je zde nepřiměřené plýtvání kapacitami strany.

Omlouvám se za demotivační kritiku. Nedělám jí z potěšení, ale protože důvody v ní uvedené jsou opravdu vážné. Občas je třeba krotit nadšení a věnovat se reálnějším cílům.

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Napsal: 15 črc 2012, 19:22
od Vitezslav Praks
Ondra. Řeč byla o nástroji http://www.Surveymokey.com Resp. o jeho FB pluginu. Tento nástroj používá pro různé pracovní průzkumy i Evropská komise.
Podle mého názoru se to takto dalo udělat. Jednalo by se o informativní anketu, testující míru podpory jednotlivých kandidátů, případnou možnost veta by měli jak členové kraje, tak RV. Smyslem bylo třeba i zjistit případ, kdy by např. 2 z aktuálních kandidátů získali výraznou podporu, mohlo by nás to namotivovat, abychom překonali sami sebe a postavili dva kandidáty. Nevidím v tom nic špatného a rizikového, co by mělo kohokoliv rozzlobit.

Ad bezpečnost jediné skutečně bezpečné řešení by muselo být postavené na kvalifikovaných certifikátech nebo datovou schránkou. V obou případech zatím v ČR nerealizovatelné pohodlnou cestou. Proto padla volba na FB a výše uvednený nástroj. Jednalo by se o anketu. Znovu říkám, nevidím nic špatného na testování názorů veřejnosti.

Ale OK, pokud máte tak silnou averzi k tomuto řešení, beru to, že si to nepřejete a že tam vidíte něco, co já tam nevidím a stahuji tento svůj návrh.
Zrealizujme tedy alespoň minimalistickou variantu: Finální výběr kandidáta na senátora SčK z aktuálně 4 kandidátů provedou členové Sčk. Věřím, že členská základna posoudí realisticky šance jednotlivých kandidátů na úspěch v senátní volbě.

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Napsal: 16 črc 2012, 00:59
od Simona.Skorepova
Omlouvám se, Víťo, ale budu nepříjemná - vůbec tě nechápu! Ty slibuješ něco, co je v tvé představě - stále nepoučený a hlavně zavádějící "blázen" - co představuješ, není "vize", to je cosi, čím odvádíš pozornost od zásadních věcích. Odpusť, ale nejsme všichni tady, kteří teď čtou N.Machcialeviho Vladaře - ps. jak jsi mi vždy psal - pracuj na sobě!
P.S. Reálně - je to naprostá pitomost - musíme mít na volby do parlamentu! To je realita!