Stránka 6 z 8
Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora
Napsal: 12 črc 2012, 17:16
od Vaclav.Malek
Martin Shanil píše:Daniel Hradsky píše:Tak jsem udělal svůj nástřel programu. A vyzývám ostatní kandidáty, aby udělali totéž a založili si na to vlastní grilovací vlákno. Moje je
viewtopic.php?f=75&t=12394.

grafomane
už se někde rozhodlo jestli to vůbec budem realizovat? nepočkáme na schůzi do pondělka? nebo sem něco přehlíd?
Já myslím, že se prostě na tom pracuje kontinuálně a pak se jen s Víťou koukneme jakou to má podporu a rozhodneme... zatím je podpora pro variantu B viz. to hlasování.
PS: a co tenhle smajlík

má snad málo vyplazený jazyk?

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora
Napsal: 12 črc 2012, 17:21
od Roman.Kucera
Já bych chtěl tímto oficiálně poděkovat Danovi za přectavení
a neoficiálně ukázat smajlíka 
Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora
Napsal: 13 črc 2012, 14:28
od Jiri.Kaderavek.sen
Roman Kucera píše:Já bych chtěl tímto oficiálně poděkovat Danovi za přectavení
a neoficiálně ukázat smajlíka 
Piráti, snažte se alespoň trochu dodržovat češtinu. Vždyť to rve uši. Někdy je lepší nepoděkovat za představení.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak Víťo, před tvými nápady klobouk dolů. A to myslím vážně. Jsi jednička.
Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora
Napsal: 13 črc 2012, 15:06
od Roman.Kucera
OOZ, věci nejsou tím, čím zdají se býti

Znaje svůj rodný jazyk dokonale, vytvářím nová, progresivní pravidla, byv znuděn starým řádem. Mohl bych napsat stovky octavců, ale myslím, že už chápeš.
Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora
Napsal: 15 črc 2012, 16:17
od Vitezslav Praks
V pátek jsme s Martinem Shánilem seděli nad technickým řešením interaktivního hlasování.
Výsledky
[*]Google docs jsme vyloučili - graficky nedostatečné a nebrání vícenásobnému hlasování.
[*]Hlasování přes SMS jsme vyloučili - náklady pro nás i hlasujícího.
Pak jsme otestovali x různých aplikací. Prevence vícenásobného hlasování se dělá buď pomocí:
[*] cookies- nedostatečné, stačí smazat cookies a je možné znovu hlasovat. Nemůžou samostatně hlasovat lidé z rodiny, kteří sdílí 1 komp. Nevyhovující.
[*] IP adresy. - Může být společná IP adresa pro více kompů. Navíc je možné duplicitně hlasovat na více místech, např. doma a v práci. Nevyhovující.
Závěr
Rozhodli jsme se pro aplikaci na facebooku. Identita je zajištěna fb identitou. Pár lidí má více FB identit, ale řádově jsme s bezpečností dále než u předešlých řešení.
Navíc kampaň podpoří naše FB stránku (a bude jí podpořena), navýší traffic, podpoří viralitu, získáme nové fanoušky.
Můžeme využít tu FB platformu i ilustračně: ukážeme, že přímá demokracie nemusí být o tom, že všichni musí chodit na schůze (to už tu bylo a nefungovalo to), ale že se dá realizovat i pomocí nenáročných IT řešení. Že doslova jde o to pohodlně dotáhnout rozhodování až lidem do křesla... Stačí pro to mnohdy málo: Stačí jen odolat pokušení rozhodovat sám - a předat tu moc něco ovlivnit skrze IT prostředek občanům. Lidé jsou přirozeně apatičtí, když nemohou nic ovlivnit. Pokud ovšem získají tu moc, nejprve začnou být zvědaví, zda se nejedná o podfuk, pak si to vyzkouší, pak se regulérně zapojí, což samo o sobě zlepší stav.
Technicky máme nyní již všechno připraveno.
Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora
Napsal: 15 črc 2012, 16:38
od Lukas.Findeis
Přímá demokracie pro ty co maj problematickej Facebook. Něšlo by na to naprogramovat aplikaci?
Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora
Napsal: 15 črc 2012, 16:55
od Vaclav.Malek
Facebook účtů si také mohu udělat tolik kolik chci.
Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora
Napsal: 15 črc 2012, 17:27
od Ondrej.Profant
Vitezslav Praks píše:Závěr
Rozhodli jsme se pro aplikaci na facebooku. Identita je zajištěna fb identitou. Pár lidí má více FB identit, ale řádově jsme s bezpečností dále než u předešlých řešení.
[...]
Můžeme využít tu FB platformu i ilustračně: ukážeme, že přímá demokracie nemusí být o tom, že všichni musí chodit na schůze (to už tu bylo a nefungovalo to), ale že se dá realizovat i pomocí nenáročných IT řešení. Že doslova jde o to pohodlně dotáhnout rozhodování až lidem do křesla... Stačí pro to mnohdy málo: Stačí jen odolat pokušení rozhodovat sám - a předat tu moc něco ovlivnit skrze IT prostředek občanům. Lidé jsou přirozeně apatičtí, když nemohou nic ovlivnit. Pokud ovšem získají tu moc, nejprve začnou být zvědaví, zda se nejedná o podfuk, pak si to vyzkouší, pak se regulérně zapojí, což samo o sobě zlepší stav.
Tohle není ukázka přímé demokracie
(stejně tak Viletovi fantasmagorie o schvalování rozpočtu). Tohle je hazard s demokracii. Jediný výsledek je narušení dobrého jména strany, protože kdokoliv znalý problematiky se nám vysměje.
Soustavné nasírání našich core voličů vede jen k tomu, že zanikneme a dostaneme se na úroveň Cibulky. Strana si musí své jádro hýčkat, ne mu ukazovat, že pro populismus je ochotná zajít jakkoliv daleko. Tohle už dělají třeba korporace - mají samé akce pro nové zákazníky a z nejvyšší výšky ***** na současné zákazníky. Opravdu nerad bych sdílel tento postup.
Obecně se mi ani myšlenka šíršího volení kandidátů nelíbí. IMHO je tu politická strana od toho, aby zajistila voliči jistý servis - výběr a zázemí kandidáta. My tímto tuto odpovědnost necháme na voliči. Pokud vznikne tvrdší spor kadidáta se zbytkem strany, tak je možné, že později nedostane potřebné zázemí a mimojiné v důsledku toho nás bude poškozovat. Nota bene ve volbách, kde mohou kandidovat nezávislí, čili pokud se někomu náš stranický výběr nebude líbit, tak může kandidovat sám.
Téměř žádný občan nemůže v takovém hlasování hlasovat dle Demokratického minima (časové a motivační možnosti) a tím porušujeme naše vlastní pravidla (jsme si toho vědomi).
Důrazně doporučuji KS SČK, aby od tohoto nápadu:
a) ustoupilo
b) udělalo ho pořádně (v takovém případě potřebujete desítky, ne-li stovky člověkohodin jen na tento jeden projekt)
c) umět s tím mediálně pracovat. Nicméně zde se nejedná o jednoho člověka, ale o všechny. A stejně mnoho lidí dá jen na první dojem a udělá si o nás špatný obrázek. A opět je zde nepřiměřené plýtvání kapacitami strany.
Omlouvám se za demotivační kritiku. Nedělám jí z potěšení, ale protože důvody v ní uvedené jsou opravdu vážné. Občas je třeba krotit nadšení a věnovat se reálnějším cílům.
Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora
Napsal: 15 črc 2012, 19:22
od Vitezslav Praks
Ondra. Řeč byla o nástroji
http://www.Surveymokey.com Resp. o jeho FB pluginu. Tento nástroj používá pro různé pracovní průzkumy i Evropská komise.
Podle mého názoru se to takto dalo udělat. Jednalo by se o informativní anketu, testující míru podpory jednotlivých kandidátů, případnou možnost veta by měli jak členové kraje, tak RV. Smyslem bylo třeba i zjistit případ, kdy by např. 2 z aktuálních kandidátů získali výraznou podporu, mohlo by nás to namotivovat, abychom překonali sami sebe a postavili dva kandidáty. Nevidím v tom nic špatného a rizikového, co by mělo kohokoliv rozzlobit.
Ad bezpečnost jediné skutečně bezpečné řešení by muselo být postavené na kvalifikovaných certifikátech nebo datovou schránkou. V obou případech zatím v ČR nerealizovatelné pohodlnou cestou. Proto padla volba na FB a výše uvednený nástroj. Jednalo by se o anketu. Znovu říkám, nevidím nic špatného na testování názorů veřejnosti.
Ale OK, pokud máte tak silnou averzi k tomuto řešení, beru to, že si to nepřejete a že tam vidíte něco, co já tam nevidím a
stahuji tento svůj návrh.
Zrealizujme tedy alespoň minimalistickou variantu: Finální výběr kandidáta na senátora SčK z aktuálně 4 kandidátů provedou členové Sčk. Věřím, že členská základna posoudí realisticky šance jednotlivých kandidátů na úspěch v senátní volbě.
Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora
Napsal: 16 črc 2012, 00:59
od Simona.Skorepova
Omlouvám se, Víťo, ale budu nepříjemná - vůbec tě nechápu! Ty slibuješ něco, co je v tvé představě - stále nepoučený a hlavně zavádějící "blázen" - co představuješ, není "vize", to je cosi, čím odvádíš pozornost od zásadních věcích. Odpusť, ale nejsme všichni tady, kteří teď čtou N.Machcialeviho Vladaře - ps. jak jsi mi vždy psal - pracuj na sobě!
P.S. Reálně - je to naprostá pitomost - musíme mít na volby do parlamentu! To je realita!