Připomínky k AKTUÁLNÍMU VOLEBNÍMU PROGRAMU 2009 (www)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
G.all
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 215
Registrován: 29 črc 2009, 15:03
Profese: technik

Re: Připomínky k AKTUÁLNÍMU VOLEBNÍMU PROGRAMU 2009 (www)

Příspěvek od G.all » 06 srp 2009, 21:37

Martina píše:Děkuji za odpověď.Já vím,že ze sponzoringem je to pro začínající stranu těžké. A určitě je velice dobré,když má občan možnost sledovat kdo a kolik komu přispívá protože si myslím, že právě tím se pak v budoucnu dá odhadnout jak je strana ve svém rozhodování poplatna těm,kteří jí ty dary dávají.
Budete nějak měnit postoj k autorským právům? Myslím tím, že by tvůrce dostal zaplaceno jen jednou pak už žádné další poplatky za další provozování díla. Ostatní přece také dostanou za svou práci zaplaceno jen jednou. Když si koupím auto, tak za jeho provozování také automobilce neplatím pořád dokola.
Jak se dá podle Vás řešit to, že se naše země stala nesoběstačnou ve výrobě potravin a tím pádem je vydíratelná,to samé platí pro energetickou politiku .Dále se rozpadl náš průmysl a jsme závislí na zahraničí a politice nadnárodních,mezinárodních korporací. Ty když se jim změny u nás nebudou líbit mohou říci:Chovejte se jak chceme my,nebo jdeme jinam a zbude vám tu jen spousta nezaměstaných.Je naše republika ještě vůbec suverénní stát,když je možné ji vydírat?
Jaký rozdíl je mezi EU a RVHP?Martina
Prosím, nové nápady zkuste řešit spíš ve vlákně "Program verze DRAFT" - už tam toho je více :( tady bych raděje jen "kosmetický make-up" toho co bylo odsouhlaseno. ;)
...není vše takové, jak se to jeví na první pohled...

G.all
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 215
Registrován: 29 črc 2009, 15:03
Profese: technik

Re: Připomínky k AKTUÁLNÍMU VOLEBNÍMU PROGRAMU 2009 (www)

Příspěvek od G.all » 06 srp 2009, 22:50

Připomínka č. 6)
citace z www:
Současná situace je podle nás nevýhodná pro obě strany. Pohybuje me se ve dvou rovinách, kdy je na jednu stranu legálně možné stahovat z Internetu např. hudbu a filmy, ale jejich sdílení je zakázáno. Vzniká tak velká část obyvatel, která je nesmyslně kriminalizována. Přitom se z každého záznamového média platí odměna v souvislosti s rozmnožováním díla pro osobní potřebu, který je ospravedlněn právě možností vytvářet kopie pro nekomerční užití.
Doporučil bych neopakovat po našich "póvl" novinářích (jak namnoze správně říkává pan Miloš Zeman) jejich bláboly. Oni si totíž opravudu nevidí do pusy a píší děsné hrůzy. Červeně jsem označil to co je zde napsáno naprosto nesmyslně. Myslím, že nikdo znás se v žádné rovině nepohybuje natož ve dvou současně - to jen "problém má 2 roviny" a protže dál se kupodivu nemluví o rovinách ale o stranách což odporuje začátku citace... ;) Na začátku se mluví o stranách ve smyslu autoři / ostatní [...kde zůstala OSA?]
Správně by to tedy mělo být třeba takhle:
"...Současná situace je podle nás nevýhodná pro obě hlavní zúčastněné strany - autory i veřejnost. Problém je možné rozdělit do dvou částí, kdy v jedné platí, že z internetu je možné stahovat například hudbu a filmy zcela legálně ale současně je zakázáno jejich sdílení.... Nebo jinak v duchu návaznosti pojmů a voleného slovníku....
Bohužel to chce přepracovat celou pasáž, a protože se dosud nikdo nezajímal (ani nic nepodnikl) s předchozími připomínkami, tak tenhle bod nebudu více rozebírat (chytrému napověz...)...
...není vše takové, jak se to jeví na první pohled...

a8nr
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 08 čer 2009, 00:14
Profese: student informatiky
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k AKTUÁLNÍMU VOLEBNÍMU PROGRAMU 2009 (www)

Příspěvek od a8nr » 09 srp 2009, 17:21

Právo na soukromí

V dnešní společnosti je prakticky každý občan registrován a neustále nějakým způsobem sledován. V rámci moderního státu je neakceptovatelné, aby s občanem, a to z jakýchkoliv důvodů, bylo nakládáno, jako s potenciálním pachatelem trestného činnu, nebo aby o něm byly uchovávány informace, které přímo nesouvisejí s fungováním demoktarického státu.
Opravená verze:
Právo na soukromí

V dnešní společnosti je prakticky každý občan registrován a neustále nějakým způsobem sledován. V rámci moderního státu je neakceptovatelné, aby s občanem, a to z jakýchkoliv důvodů, bylo nakládáno jako s potenciálním pachatelem trestného činu, nebo aby o něm byly uchovávány informace, které přímo nesouvisejí s fungováním demokratického státu.
Není pro nás přípustné, aby jakákoliv tajná služba měla nad sebou jediný kontrolní orgán ve formě Ministra Vnitra, který je obvykle členem některé politické strany a není tedy zajištěna jeho apolitičnost.
Opravená verze:
Není pro nás přípustné, aby jakákoliv tajná služba měla nad sebou jediný kontrolní orgán ve formě ministra vnitra, který je obvykle členem některé politické strany a není tedy zajištěna jeho apolitičnost.
ČPS bude aktivně bojovat proti snahám o prosazení zákonů, které by znemožňovali subjektům poskytujícím obsah svobodně publikovat.
Opravená verze:
ČPS bude aktivně bojovat proti snahám o prosazení zákonů, které by znemožňovaly subjektům poskytujícím obsah svobodně publikovat.
Autorské popltaky platí také podnikatelé, kteří ve své provozovně mají přístroj pro příjem televize nebo rozhlasu.
Opravená verze:
Autorské poplatky platí také podnikatelé, kteří ve své provozovně mají přístroj pro příjem televize nebo rozhlasu.
Podle ČPS jsou poplatky kolektivnímu správci z datových nosičů a rozmnožovacích strojů nemorální a je nutné je zrušit, stejně jako pPoplatky za TV a rozhlas ve firmách.
Opravená verze:
Podle ČPS jsou poplatky kolektivnímu správci z datových nosičů a rozmnožovacích strojů nemorální a je nutné je zrušit, stejně jako poplatky za TV a rozhlas ve firmách.
Naše strana jde příkladem, a proto jako jediná strana v ČR má transparentní bankovní účet.
Nebylo to již v jiném tématu vyvráceno?
Bude rozšířena a modifikována funkce stávajících CzechPointů tak, aby zcela tyto nahradily kontakt s jednotlivými úřady na běžné bázi (tedy vyřizování běžné agendy, kromě řešení specifických problémů), CzechPointy budou přítomny na každém místním úřadě jako hlavní komunikační prostor pro klienty, a stanou se místy pro veškerý styk s jakýmkoliv úřadem, od místního obecního úřadu až po ministerstva.
Upravená verze:
Bude rozšířena a modifikována funkce stávajících CzechPointů tak, aby zcela tyto nahradily kontakt s jednotlivými úřady při vyřizování běžné agendy (ne při řešení specifických problémů). CzechPointy budou přítomny na každém místním úřadě jako hlavní komunikační prostor pro klienty a stanou se místy pro veškerý styk s jakýmkoliv úřadem, od místního obecního úřadu až po ministerstva.
Samospráva i státní správa budou nezávislé na lokalitě, bude tedy možnost přijít na kterékoliv kontaktní místo bez závislosti na místě bydliště, v obecním úřadě bude moct být vyřízena stejná agenda jako ve velkém městě.
Opravená verze:
Samospráva i státní správa budou nezávislé na lokalitě, bude tedy možnost přijít na kterékoliv kontaktní místo bez závislosti na místě bydliště, na obecním úřadě bude moci být vyřízena stejná agenda jako ve velkém městě.

G.all
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 215
Registrován: 29 črc 2009, 15:03
Profese: technik

Re: Připomínky k AKTUÁLNÍMU VOLEBNÍMU PROGRAMU 2009 (www)

Příspěvek od G.all » 10 srp 2009, 13:44

Má někdo u ČPS v popisu práce odstraňování chyb ve veřejněném volebním progrmau? http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages ... rogram.php
Nebo se na to zvysoka -píp- ?
...není vše takové, jak se to jeví na první pohled...

Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Připomínky k AKTUÁLNÍMU VOLEBNÍMU PROGRAMU 2009 (www)

Příspěvek od Kamil Horky » 10 srp 2009, 13:50

Dal jsem odkaz na tohle vlákno korektorovi, až bude mít čas, tak se na to podívá.

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host