No kdyby prisli za mnou, ze mam domek 2+1 a 100 m2 zahradu, ale zrovna na miste, kde se ma dolovat uhli, nebo vest dalnice, tak bych je v prvnim momente asi taky poslal do mist, kde zada ztraceji sve dobre jmeno. Ovsem kdyby mi rekli, ze mi nabizi stejne velky domek se stejnou zahradou a jeste par korun na zaplaceni stehovaku, tak bych asi souhlasil. Neni prece mozne, aby jeden clovek, nebo par desitek, blokovalo zajem desitek ci stovek tisic jinych obcanu. Pravnici tomu rikaji verejny zajem, myslim.Jakub Michalek píše:Tak v tom pochybuju, že se shodneme. Určitě by to bylo kuriózní, ale já bych si na někoho, kdo by k nám přišel oznámit, že nám postavil novou vesnici i se zahradou, protože chce vydělávat na mém pozemku, asi vzal vidle.
Rozšířený program
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Opravdu neni treba sedet ve snemovne donekonecna, bude stacit tak 15 az 20 letJakub Michalek píše:My ale fakt nejsme spása všehomíra a pokud se nám povede zavést naše principy způsobem, který nás dostane třeba byť na úroveň Švédů třeba v otevřenosti informací, bude nám to stačit. Fakt nechápu, že někteří jsou zahledění do politiky s tím, že v těch lavicích budeme sedět do nekonečna a cosi tam kontrolovat.
A na rozdil od "zapadnich" statu je u nas pro politicke strany trochu jina situace. Na "zapade" staci mit uzky program, protoze lide jsou tam vic angazovani, vic se sdruzuji at ve stranach nebo ve spolcich. U nas je to diky 40 lete vlade "komunizmu" naprosto v troskach a proto volici ocekavaji od jakekoliv strany nazory na reseni vsech problemu. Jakmile nejaka strana nebude mit jasny nazor na zdravotnictvi, zahranicni politiku nebo treba energetiku, tak je automaticky pasovana do role exotu, ktere neni mozne volit.
Balbinovci - si z toho delaji vyslovene srandu.
Koruna Ceska - my chceme krale.
Delnicka strana - vyzente cizaky a cikany.
CPS - svobodu, transparentnost, zmenu autorskeho zakona.
Fakt chceme patrit do tehle "skatule"?
Zeleni se dostali do parlamentu jen diky tomu, ze slibovali slusnost. Jejich zeleny program v podstate nikoho nezajimal. Jenze oni zklamali a pred nimi ODA, US-DEU a dalsi. Takze ted uz nebude stacit prosazovat svobodu informaci, zmenu autorskeho zakona, transparentnost statni spravy a slusnost v politice. Volici uz byli tolikrat zklamani novymi stranami, ze dnes uz se budou ptat na vic. Co udelate s timhle, co s tamtim? A nebude stacit porad dokola opakovat svoboda a transparentnost. Bude treba rici konkretni reseni.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Jiri Vontroba
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 948
- Registrován: 23 čer 2009, 18:53
- Profese: podnikatel
- Bydliště: Karviná
- Dal poděkování: 1981 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Tak začneme:Jakub Michalek píše:K provedení zásad, jak je načrtávají některé základní dokumenty (viz wiki), jsem sepsal nástin, který se zatím nedočkal široké diskuseKód: Vybrat vše
http://www.ceskapiratskastrana.cz/mediawiki/index.php/Zásady_programu
Naprostý souhlas, krásné, perfektní idea. Mám pouze jednu otázku. Myslíš, že tohle stačí?Pirátská propagace nestojí na tlaku strany na média a provázání s nimi, ale na osobní angažovanosti piráta, který uvědomuje, že svobody liberální společnosti nejsou samozřejmostí, a vidí znaky z východu i západu, které indikují její omezení. Hlavní agitace leží na každém pirátovi a orgány strany tyto aktivity jen podporují, dávají dohromady oficiální stanoviska a informují piráty, aby si svobodně vytvořili názor.
Podle mě by museli piráti tvořit nejméně třetinu obyvatelstva, aby se takhle povedlo něco prosadit. Nejsou nás ani dvě stovky a obyvatel je deset miliónů.
Kromě toho doufám, že se tady ještě stále snažíme vytvořit si svobodně názor. Přestože někteří to zcela zjevně nedokážou pochopit.
+1 neb neni co dodat. Ale nekomu to proste nedojde a nedojde a me by zajimalo proc.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
- Jiri Vontroba
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 948
- Registrován: 23 čer 2009, 18:53
- Profese: podnikatel
- Bydliště: Karviná
- Dal poděkování: 1981 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Chtěl bych se zeptat, jaký je vlastně status tohoto uživatele fóra, že má přístup do interního fóra?Spirit píše: Zaregistroval jsem na vnitřním fóru diskusi o rozšíření pirátského programu.
Znamená hodnost "Registrovaný uživatel fóra - není členem ČPS" označení pro registrovaného příznivce?
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Petře,
buď je prioritou prosadit samostatně pirátské myšlenky s tím, že si za nimi stojíme, nebo jsme je mohli prosazovat v jiných stranách. Protože v našem případě jde o prvé, nesmíme dopustit, aby nějaká vedlejší myšlenka stranu rozdělila. Do programu musíme zařazovat nikoliv ty záležitosti, kde má nějaká idea většinu, ale ty na kterých se skoro všichni piráti shodnou. Pokud si chceš přečíst, co si o tom myslí strany mnohem úspěšnější, pozři na https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 760#p40760.
Pokud nejde o naše hlavní témata a jejich provedení a několik dalších maličkostí, obávám se, že taková shoda tu neexistuje, a vždy bude někdo vyhrožovat tím, že v případě přijetí toho či jiného programového bodu vystoupí.
Co se týče délky přeměny, ano, bude to několik desítek let. Nikoliv však tak dlouho, jak dlouho tu působí některé strany (ČSSD). Co se týče agitace, tak musíme zpracovat naše potenciální voliče: Na Cztorrentu je jich nějakých 400 000, na dalších torrentech jsou další. To už je slušný podíl. Na to potřebujeme funkční, aktuální a přesvědčivé informace aspoň na webu. Tomu tak bohužel zatím není.
buď je prioritou prosadit samostatně pirátské myšlenky s tím, že si za nimi stojíme, nebo jsme je mohli prosazovat v jiných stranách. Protože v našem případě jde o prvé, nesmíme dopustit, aby nějaká vedlejší myšlenka stranu rozdělila. Do programu musíme zařazovat nikoliv ty záležitosti, kde má nějaká idea většinu, ale ty na kterých se skoro všichni piráti shodnou. Pokud si chceš přečíst, co si o tom myslí strany mnohem úspěšnější, pozři na https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 760#p40760.
Pokud nejde o naše hlavní témata a jejich provedení a několik dalších maličkostí, obávám se, že taková shoda tu neexistuje, a vždy bude někdo vyhrožovat tím, že v případě přijetí toho či jiného programového bodu vystoupí.
Co se týče délky přeměny, ano, bude to několik desítek let. Nikoliv však tak dlouho, jak dlouho tu působí některé strany (ČSSD). Co se týče agitace, tak musíme zpracovat naše potenciální voliče: Na Cztorrentu je jich nějakých 400 000, na dalších torrentech jsou další. To už je slušný podíl. Na to potřebujeme funkční, aktuální a přesvědčivé informace aspoň na webu. Tomu tak bohužel zatím není.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Rozšířený program
Faktem je, že dnes v "Otazkách Vaclava Hlodavce" Topolánek rozšířil svůj volební program o náš. Občas skoro doslova, asi si četl před příchodem do studia na webu ČPS
viz - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... a-moravce/ (opraveno)
Rozhodně bychom mu měli, nejlépe otevřeným dopisem, poděkovat za šíření piratských ideí a přiložit přihlášku do strany
Z ODS ho za to totiž brzo vykopnou. A k tomu samozřejmě krátkou TZ 
Rozhodně bychom mu měli, nejlépe otevřeným dopisem, poděkovat za šíření piratských ideí a přiložit přihlášku do strany
Naposledy upravil(a) Karel.Fuzik dne 04 led 2010, 16:59, celkem upraveno 1 x.
- Petr Stehlik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1780
- Registrován: 25 srp 2009, 15:30
- Profese: všeuměl
- Bydliště: Zlín
- Dal poděkování: 686 poděkování
- Dostal poděkování: 1712 poděkování
Re: Rozšířený program
Je to tak, sledoval jsem to v reálném čase a nevěřil svým uším.Karel Fuzik píše:Faktem je, že dnes v "Otazkách Vaclava Hlodavce" Topolánek rozšířil svůj volební program o náš. Občas skoro doslova
Nějaká reakce z naší strany, minimálně sebereflexe, by se šikla. Pokud budou všichni (nebo stačí ODS) hlásat to samé, co my, jak se potom odlišíme?Rozhodně bychom mu měli, nejlépe otevřeným dopisem, poděkovat za šíření piratských ideí a přiložit přihlášku do stranyZ ODS ho za to totiž brzo vykopnou. A k tomu samozřejmě krátkou TZ
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Rozšířený program
My se nepotřebujeme odlišovat od ODS nebo ČSSD, těm mnoho našich potenciálních voličů stejně neuvěří, naopak poukazování na přebírání našeho programu velkými stranami nám přihraje body. Potřebujeme vymyslet hesla, body programu i nějaká konkrétnější opatření, kterými se budeme lišit od Věcí veřejných, TOP 09 a Zelených - s těmi soupeříme o inteligentnější část voličů, kteří studují rozdíli v programu (ti co nestudují rozdíli se ovlivňují úplně jinak, než odlišením programu jedné strany od druhé - tam je to ten guláš, pivo a lepá slečna).
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Rozšířený program
To jsem myslel. Že Topolánek dostal přihlášku do ČPS z důvodu "příkladné propagace" pirátského programu by se mohlo dostat i do mainstreamu (při troše štěstí)Vaclav Fortik píše: naopak poukazování na přebírání našeho programu velkými stranami nám přihraje body.
Naposledy upravil(a) Karel.Fuzik dne 03 led 2010, 23:37, celkem upraveno 1 x.
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Karle, mohl bys zpracovat komparaci? Můžeme je žalovat.Karel Fuzik píše:Faktem je, že dnes v "Otazkách Vaclava Hlodavce" Topolánek rozšířil svůj volební program o náš. Občas skoro doslova, asi si četl před příchodem do studia na webu ČPSviz - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... amtype=RL2
Rozhodně bychom mu měli, nejlépe otevřeným dopisem, poděkovat za šíření piratských ideí a přiložit přihlášku do stranyZ ODS ho za to totiž brzo vykopnou. A k tomu samozřejmě krátkou TZ
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!