Rozšířený program

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jakub Michalek píše:Tak v tom pochybuju, že se shodneme. Určitě by to bylo kuriózní, ale já bych si na někoho, kdo by k nám přišel oznámit, že nám postavil novou vesnici i se zahradou, protože chce vydělávat na mém pozemku, asi vzal vidle.
No kdyby prisli za mnou, ze mam domek 2+1 a 100 m2 zahradu, ale zrovna na miste, kde se ma dolovat uhli, nebo vest dalnice, tak bych je v prvnim momente asi taky poslal do mist, kde zada ztraceji sve dobre jmeno. Ovsem kdyby mi rekli, ze mi nabizi stejne velky domek se stejnou zahradou a jeste par korun na zaplaceni stehovaku, tak bych asi souhlasil. Neni prece mozne, aby jeden clovek, nebo par desitek, blokovalo zajem desitek ci stovek tisic jinych obcanu. Pravnici tomu rikaji verejny zajem, myslim. ;) V civilizovanych zemich je vyvlastneni za nahradu ve verejnem zajmu docela bezna vec a nikdo se ji nijak dramaticky nebrani. Samozrejme, ze v civilizovanych zemich je ta nahrada adekvatni.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jakub Michalek píše:My ale fakt nejsme spása všehomíra a pokud se nám povede zavést naše principy způsobem, který nás dostane třeba byť na úroveň Švédů třeba v otevřenosti informací, bude nám to stačit. Fakt nechápu, že někteří jsou zahledění do politiky s tím, že v těch lavicích budeme sedět do nekonečna a cosi tam kontrolovat.
Opravdu neni treba sedet ve snemovne donekonecna, bude stacit tak 15 az 20 let ;) Proc Mojzis vodil Zidy po pousti tak dlouho, nez je privedl do nove zeme? Protoze cekal, az vymre stara zkazena generace. No a u nas to bohuzel nepujde jinak. Vsichni, kteri se narodili pred rokem 1989 musi vymrit, jinak se spolecenske klima a moralka v tehle zemi nezmeni.

A na rozdil od "zapadnich" statu je u nas pro politicke strany trochu jina situace. Na "zapade" staci mit uzky program, protoze lide jsou tam vic angazovani, vic se sdruzuji at ve stranach nebo ve spolcich. U nas je to diky 40 lete vlade "komunizmu" naprosto v troskach a proto volici ocekavaji od jakekoliv strany nazory na reseni vsech problemu. Jakmile nejaka strana nebude mit jasny nazor na zdravotnictvi, zahranicni politiku nebo treba energetiku, tak je automaticky pasovana do role exotu, ktere neni mozne volit.

Balbinovci - si z toho delaji vyslovene srandu.
Koruna Ceska - my chceme krale.
Delnicka strana - vyzente cizaky a cikany.
CPS - svobodu, transparentnost, zmenu autorskeho zakona.
Fakt chceme patrit do tehle "skatule"?

Zeleni se dostali do parlamentu jen diky tomu, ze slibovali slusnost. Jejich zeleny program v podstate nikoho nezajimal. Jenze oni zklamali a pred nimi ODA, US-DEU a dalsi. Takze ted uz nebude stacit prosazovat svobodu informaci, zmenu autorskeho zakona, transparentnost statni spravy a slusnost v politice. Volici uz byli tolikrat zklamani novymi stranami, ze dnes uz se budou ptat na vic. Co udelate s timhle, co s tamtim? A nebude stacit porad dokola opakovat svoboda a transparentnost. Bude treba rici konkretni reseni.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri Vontroba »

Jakub Michalek píše:K provedení zásad, jak je načrtávají některé základní dokumenty (viz wiki), jsem sepsal nástin, který se zatím nedočkal široké diskuse

Kód: Vybrat vše

http://www.ceskapiratskastrana.cz/mediawiki/index.php/Zásady_programu
Tak začneme:
Pirátská propagace nestojí na tlaku strany na média a provázání s nimi, ale na osobní angažovanosti piráta, který uvědomuje, že svobody liberální společnosti nejsou samozřejmostí, a vidí znaky z východu i západu, které indikují její omezení. Hlavní agitace leží na každém pirátovi a orgány strany tyto aktivity jen podporují, dávají dohromady oficiální stanoviska a informují piráty, aby si svobodně vytvořili názor.
Naprostý souhlas, krásné, perfektní idea. Mám pouze jednu otázku. Myslíš, že tohle stačí?
Podle mě by museli piráti tvořit nejméně třetinu obyvatelstva, aby se takhle povedlo něco prosadit. Nejsou nás ani dvě stovky a obyvatel je deset miliónů.
Kromě toho doufám, že se tady ještě stále snažíme vytvořit si svobodně názor. Přestože někteří to zcela zjevně nedokážou pochopit.
+1 neb neni co dodat. Ale nekomu to proste nedojde a nedojde a me by zajimalo proc.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri Vontroba »

Spirit píše: Zaregistroval jsem na vnitřním fóru diskusi o rozšíření pirátského programu.
Chtěl bych se zeptat, jaký je vlastně status tohoto uživatele fóra, že má přístup do interního fóra?
Znamená hodnost "Registrovaný uživatel fóra - není členem ČPS" označení pro registrovaného příznivce?
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Petře,

buď je prioritou prosadit samostatně pirátské myšlenky s tím, že si za nimi stojíme, nebo jsme je mohli prosazovat v jiných stranách. Protože v našem případě jde o prvé, nesmíme dopustit, aby nějaká vedlejší myšlenka stranu rozdělila. Do programu musíme zařazovat nikoliv ty záležitosti, kde má nějaká idea většinu, ale ty na kterých se skoro všichni piráti shodnou. Pokud si chceš přečíst, co si o tom myslí strany mnohem úspěšnější, pozři na https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 760#p40760.

Pokud nejde o naše hlavní témata a jejich provedení a několik dalších maličkostí, obávám se, že taková shoda tu neexistuje, a vždy bude někdo vyhrožovat tím, že v případě přijetí toho či jiného programového bodu vystoupí.

Co se týče délky přeměny, ano, bude to několik desítek let. Nikoliv však tak dlouho, jak dlouho tu působí některé strany (ČSSD). Co se týče agitace, tak musíme zpracovat naše potenciální voliče: Na Cztorrentu je jich nějakých 400 000, na dalších torrentech jsou další. To už je slušný podíl. Na to potřebujeme funkční, aktuální a přesvědčivé informace aspoň na webu. Tomu tak bohužel zatím není.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Faktem je, že dnes v "Otazkách Vaclava Hlodavce" Topolánek rozšířil svůj volební program o náš. Občas skoro doslova, asi si četl před příchodem do studia na webu ČPS :) viz - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... a-moravce/ (opraveno)

Rozhodně bychom mu měli, nejlépe otevřeným dopisem, poděkovat za šíření piratských ideí a přiložit přihlášku do strany :) Z ODS ho za to totiž brzo vykopnou. A k tomu samozřejmě krátkou TZ :)
Naposledy upravil(a) Karel.Fuzik dne 04 led 2010, 16:59, celkem upraveno 1 x.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Petr Stehlik »

Karel Fuzik píše:Faktem je, že dnes v "Otazkách Vaclava Hlodavce" Topolánek rozšířil svůj volební program o náš. Občas skoro doslova
Je to tak, sledoval jsem to v reálném čase a nevěřil svým uším.
Rozhodně bychom mu měli, nejlépe otevřeným dopisem, poděkovat za šíření piratských ideí a přiložit přihlášku do strany :) Z ODS ho za to totiž brzo vykopnou. A k tomu samozřejmě krátkou TZ :)
Nějaká reakce z naší strany, minimálně sebereflexe, by se šikla. Pokud budou všichni (nebo stačí ODS) hlásat to samé, co my, jak se potom odlišíme?
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

My se nepotřebujeme odlišovat od ODS nebo ČSSD, těm mnoho našich potenciálních voličů stejně neuvěří, naopak poukazování na přebírání našeho programu velkými stranami nám přihraje body. Potřebujeme vymyslet hesla, body programu i nějaká konkrétnější opatření, kterými se budeme lišit od Věcí veřejných, TOP 09 a Zelených - s těmi soupeříme o inteligentnější část voličů, kteří studují rozdíli v programu (ti co nestudují rozdíli se ovlivňují úplně jinak, než odlišením programu jedné strany od druhé - tam je to ten guláš, pivo a lepá slečna).
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Vaclav Fortik píše: naopak poukazování na přebírání našeho programu velkými stranami nám přihraje body.
To jsem myslel. Že Topolánek dostal přihlášku do ČPS z důvodu "příkladné propagace" pirátského programu by se mohlo dostat i do mainstreamu (při troše štěstí) :)
Naposledy upravil(a) Karel.Fuzik dne 03 led 2010, 23:37, celkem upraveno 1 x.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Karel Fuzik píše:Faktem je, že dnes v "Otazkách Vaclava Hlodavce" Topolánek rozšířil svůj volební program o náš. Občas skoro doslova, asi si četl před příchodem do studia na webu ČPS :) viz - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... amtype=RL2

Rozhodně bychom mu měli, nejlépe otevřeným dopisem, poděkovat za šíření piratských ideí a přiložit přihlášku do strany :) Z ODS ho za to totiž brzo vykopnou. A k tomu samozřejmě krátkou TZ :)
Karle, mohl bys zpracovat komparaci? Můžeme je žalovat.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“