Vážení,Jiri Rezek píše:Vážení,
Na sjezdu RV v Týništi n. Orlicí bylo odsouhlaseno, že krom čtyř základních programových pilířů budou stručně rozpracována i jiná témata.
konstatuji, že z výše uvedeného úkolu jsme v roce 2009 nesplnili vůbec nic.
Vzhledem k tomu, že považuji za nutné, abychom se připravili na otázky občanů a hlavně novinářů ohledně celospolečenských témat, která nemáme v hlavním programu, které zcela jistě v rámci předvolebního klání budeme dostávat, dovoluji si znovu otevřít toto téma.
Ke vznikající České pirátské straně jsem se přidal, protože souhlasím s jejím posláním a chci její témata prosazovat všemi dostupnými možnostmi. Ovšem druhým důvodem mého vstupu do politiky, v níž jsem nikdy nebyl nijak aktivní, je to, že chci udělat něco dobrého pro lidi, pro občany našeho státu, úplně stejné lidi jako jsem já. Chtěl bych poprosit, abyste na tyto lidi také pamatovali. Abyste tato témata řešili nejen jako prostředek k předvolebnímu boji, či jako nutné zlo, kvůli všetečným otázkám novinářů před volbami.
Chtěl bych, aby se naše strana v příštím roce otevřela i pro nové členy, tzv. neajťáky. Mám poznatky, že by se k nám chtěli přidat i třeba lidé ze zdravotnictví, jenže jim v tom brání úzké zaměření našeho programu. Dle mého není třeba měnit náš volební program, ale je třeba v rámci diskuse uvnitř strany dát prostor i jiným tématům, která trápí občany v naší zemi. A pokud se podaří, prohlasovat alespoň nějaká stanoviska k těmto otázkám.
Chtěl bych se ještě vyjádřit k argumentu, že Pirátské strany na západ od bývalé železné opony, mají úspěchy s programem úzce zaměřeným na pirátská témata. Chtěl bych lidi, kteří takto argumentují, upozornit na velkou odlišnost politického prostředí v těchto zemích. V naší zemi jsme prožili 40 let v totalitě. Krátce po revoluci, byly ulice, média a zejména ústa politiků plná slov o svobodě. V současné době musím konstatovat, že slovo svoboda, lidem těžce zkoušeným ekonomickou krizí, nezaměstnaností a mnohým dalším, již mnoho neříká. Ne že by neprahli po svobodě, ale z úst politiků již toto slovo nezní stejně jako dříve. Proto se Paroubkovi a jeho straně daří tyto lidi koupit předvolebním gulášem a předvolebními sliby, že se budou mít lépe. Proto mají takovou úspěšnou kampaň.
Chtěl bych také upozornit na to, že v zemích bývalého východního bloku, jsme na tom nejlépe. Dostali jsme se nejdál. To na nás klade obrovskou zodpovědnost, abychom dokázali, že pirátské strany mají šanci i na východ od bývalé železné opony.
Prosím, abyste se nad tím vším zamysleli. Prosím abyste umožnili i lidem z jiných oblastí realizovat v rámci ČPS své myšlenky a vize, i když to bude zatím mimo náš volební program. Odborníky na různé oblasti přece potřebujeme, na tom se snad shodneme všichni. A volební úspěch potřebujeme taky. Jinak z našich témat zůstanou jenom prázdná slova v předvolebních slibech parlamentních stran.
Přeji tedy České pirátské straně hodně úspěchů v roce 2010 a nám všem hodně zdraví, štěstí a dobrých nápadů.