Rozšířený program

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri Vontroba »

Jiri Rezek píše:Vážení,
Na sjezdu RV v Týništi n. Orlicí bylo odsouhlaseno, že krom čtyř základních programových pilířů budou stručně rozpracována i jiná témata.
Vážení,
konstatuji, že z výše uvedeného úkolu jsme v roce 2009 nesplnili vůbec nic.

Vzhledem k tomu, že považuji za nutné, abychom se připravili na otázky občanů a hlavně novinářů ohledně celospolečenských témat, která nemáme v hlavním programu, které zcela jistě v rámci předvolebního klání budeme dostávat, dovoluji si znovu otevřít toto téma.
Ke vznikající České pirátské straně jsem se přidal, protože souhlasím s jejím posláním a chci její témata prosazovat všemi dostupnými možnostmi. Ovšem druhým důvodem mého vstupu do politiky, v níž jsem nikdy nebyl nijak aktivní, je to, že chci udělat něco dobrého pro lidi, pro občany našeho státu, úplně stejné lidi jako jsem já. Chtěl bych poprosit, abyste na tyto lidi také pamatovali. Abyste tato témata řešili nejen jako prostředek k předvolebnímu boji, či jako nutné zlo, kvůli všetečným otázkám novinářů před volbami.

Chtěl bych, aby se naše strana v příštím roce otevřela i pro nové členy, tzv. neajťáky. Mám poznatky, že by se k nám chtěli přidat i třeba lidé ze zdravotnictví, jenže jim v tom brání úzké zaměření našeho programu. Dle mého není třeba měnit náš volební program, ale je třeba v rámci diskuse uvnitř strany dát prostor i jiným tématům, která trápí občany v naší zemi. A pokud se podaří, prohlasovat alespoň nějaká stanoviska k těmto otázkám.

Chtěl bych se ještě vyjádřit k argumentu, že Pirátské strany na západ od bývalé železné opony, mají úspěchy s programem úzce zaměřeným na pirátská témata. Chtěl bych lidi, kteří takto argumentují, upozornit na velkou odlišnost politického prostředí v těchto zemích. V naší zemi jsme prožili 40 let v totalitě. Krátce po revoluci, byly ulice, média a zejména ústa politiků plná slov o svobodě. V současné době musím konstatovat, že slovo svoboda, lidem těžce zkoušeným ekonomickou krizí, nezaměstnaností a mnohým dalším, již mnoho neříká. Ne že by neprahli po svobodě, ale z úst politiků již toto slovo nezní stejně jako dříve. Proto se Paroubkovi a jeho straně daří tyto lidi koupit předvolebním gulášem a předvolebními sliby, že se budou mít lépe. Proto mají takovou úspěšnou kampaň.

Chtěl bych také upozornit na to, že v zemích bývalého východního bloku, jsme na tom nejlépe. Dostali jsme se nejdál. To na nás klade obrovskou zodpovědnost, abychom dokázali, že pirátské strany mají šanci i na východ od bývalé železné opony.

Prosím, abyste se nad tím vším zamysleli. Prosím abyste umožnili i lidem z jiných oblastí realizovat v rámci ČPS své myšlenky a vize, i když to bude zatím mimo náš volební program. Odborníky na různé oblasti přece potřebujeme, na tom se snad shodneme všichni. A volební úspěch potřebujeme taky. Jinak z našich témat zůstanou jenom prázdná slova v předvolebních slibech parlamentních stran.

Přeji tedy České pirátské straně hodně úspěchů v roce 2010 a nám všem hodně zdraví, štěstí a dobrých nápadů.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 5005
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri.Rezek »

v RP již toto řešíme. Pravda, později, než bylo zamýšleno. Brzy se dozvíte více.
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri Vontroba »

Jirko děkuji za odpověď, ale myslím si, že toto by měla řešit hlavně členská základna strany. Potřebujeme zvýšit zájem členů, mi se zdá, že ta pasivita našich lidí je opravdu odstrašující.
Když jsme u předsednictva, mám jeden návrh. Mě v MSK někdo z členů zdrbal, proč nemáme na webu alespoň nějaké přání k vánocům. Dal jsem tam ve spěchu aspoň jednu větu. Jelikož šéfové ostatních stran nějaká novoroční přání na net dávali, nebylo by dobré, aby na náš celostátní web Ivan taky něco napsal?
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 5005
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Já to MO troubil dost dlouo dopředu, aby nějaké vánoční přání bylo. Prý se na tom dělalo. Evidentně ne dost.
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
Petr Sedlacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1
Registrován: 11 lis 2009, 11:43
Profese: ridic

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Petr Sedlacek »

Souhlasím s J.Vontrobou, místo toho, aby jsme řešili jak budeme buzerovat v budoucnu poslance by jsme se měli začít starat o to, aby jsme nějaké někdy vůbec měli.
Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri Vontroba »

Pánové a dámy. Tak tohle říkal i prezident v novoročním projevu, že se naši politici s oblibou dívají 50 i 100 let dopředu, ale že bysme se spíše měli všichni kolem sebe rozhlížet tady a teď.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 769
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 508 poděkování
Dostal poděkování: 635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Nevím, do jaké míry si můžeme dovolit rozšiřovat náš program, přece jen naše kapacity jsou omezené, ale určitě bychom měli zahrnout nejčastější celospolečenská témata. Také netvrdím, že bychom měli mít, nebo hledat lék na všechny neduhy naší země, ale minimálně bychom měli mít ke každému významnému tématu názor, tak abychom byli pro voliče čitelní, aby věděli, které návrhy našich partnerů (případně opozice) v parlamentu podpoříme a které ne. Určitě bych se nebál rozboru volebních programů velkých stran a zaujal stanoviska k těmto tématům - je přece zřejmé, že i když ve volbách uspějeme, nebudeme to mi, kdo bude určovat politiku země, ale minimálně by jsme k tomu měli mít co říct.

Také mi dost chybí užší spolupráce se zahraničními pirátskými stranami - mám pocit, že se tady hašteříme na našem malém smetišti, místo abychom pracovali na tom, jak opravdu ovlivnit to, co se dnes děje. Osobně se domnívám, že větší vliv než parlamentní volby budou mít jistě volby komunální a časem do Evropského parlamentu, protože v exekutivě se toho můžeme mnoho naučit, můžeme mnohé ovlivnit a mnohé udělat a naopak v Evropském parlamentu se rozhoduje o těch důležitých věcech, které pak musejí být zapracovány do národních zákonů.
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Zahraniční pirátské strany mají všechny úzký program odvozený od Švédského, o zdravotnictví nikde nenajdete ani zmínku.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 769
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 508 poděkování
Dostal poděkování: 635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Mikulas Ferjencik píše:Zahraniční pirátské strany mají všechny úzký program odvozený od Švédského, o zdravotnictví nikde nenajdete ani zmínku.
Nicméně Švédsko je v jiné situaci. Do evropského parlamentu je dostala kauze TPB, která byla ve Švédsku dost medializovaná a získala jim podporu. U nás nic takového není a pokud se média o takové, nebo podobné kauze zmíní, tak pouze okrajově a rozhodně nejsou na naší straně. Pokud Švédové nezačnou řešit širší program je dost pravděpodobné, že v dalších volbách propadnou, protože TBP jim preference neudrží navždy.
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Taková prognóza je docela troufalá.

Připomínám, že pirátská strana nikdy nebyla koncipována jako dlouhodobý obyvatel koryta. Jakmile se její cíle prosadí a nebude naděje vývoj zvrátit, pirátské strany zaniknou.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“