https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 048#p29079
Rozšířený program
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Stalo se mi to 2x. Krome toho se mi stalo i mnoho dalsich veci, kvuli kterym s poplatkama proste nekamosim. Je to vec ktera zdravotni peci omezuje. Proti zneuzivani jak rikas je treba vymyslet neco jinyho. Prave ty poplatky se zneuzivaji. A neni to jeden pripad. Je jich mnohem mnohem vic.Zdenek Stepanek píše:Pokud se ti ovsem stalo tohle, tak za to opravdu nemuzou poplatky ale debilni doktor. Zakon nad zakony je stejne hipokratova prisaha, ktera doktorovi narizuje osetrit zraneneho, poplatek nepoplatek. Ten po tobe meli chtit rozhodne az cele osetrovani skonci - kdyz teda vyjdeme ze soucasne pravni upravy, kdy se plati i za deti. Pokud to opravdu tak bylo, ze ti odmitli osetrit dite krvacejici z hlavy, tak je to na stiznost nekam hodne vysoko.
Pridavam svuj nazor na poplatky z třiceti otázek:
Jsem toho názoru, že poplatky snižují počet hypochondrů a lidí, kteří nemocenskou zneužívají. Proto by ale měli poplatky platit až ti, kteří zdravotní systém dokáží zneužít. Tedy určitě ne kojenci, předškolní děti atd. Stejně tak by měl být stanoven strop, který zajistí nezruinování důchodců.
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Ty poplatky omezuji pristup k lekarske peci. Poplatky za navstevu 3x tolik za pohotovost. Poplatky za kazdou polozku na receptu.
Chodil sem mesic k doktorovi kazdej den s haksnou, protoze mi malem upadla kvuli jinymu doktorovi kterej me o ni malem pripravil.
Jenom za navstevy po 30 korunach sem vydal 600. Dalsi pak za leky a poplatky za recepty. Platim si pojisteni, mam na peci narok
ze zakona a bezplatnou.
Peci sem nenaduzival. Zaplatil sem navic za neco co posral jinej doktor, kterymu sem taky predtim platil. Zaplatil sem za to zdravim,
jenom proto, ze kdyz sem vlez do ordinace, kouknul na me, chtel hned 30 korun a pak rek sestre "hodte mu tam mastnak".
Coz bylo nejaky svinstvo, ktery tam vubec davat nemel a po tejdnu teto skvele pece me s tim nechal 4 dny bejt. Takze sem musel
opet na pohotovost protoze mi ta ruka hnila.
Poplatky se nazyvaji regulacni. Jaky maji smysl kdyz odvezes dite na pohotovost? Musel sem parkrat na pohotovost a nemel sem
u sebe vic nez par drobnejch. Nikdo se s tebou nebavi, zaplat a pojd dal. Pane, automat na poplatky je o dve patra vys.
Az to vyridite tak prijdte. Automat taky vzdycky nefunguje. Proste system poplatku omezuje pristup k peci protoze je uplne
nahovno. Doktori ho zneuzivaj kdyz inkasujou desitky tisic navic a nic navic za to neposkytuji.
Chodil sem mesic k doktorovi kazdej den s haksnou, protoze mi malem upadla kvuli jinymu doktorovi kterej me o ni malem pripravil.
Jenom za navstevy po 30 korunach sem vydal 600. Dalsi pak za leky a poplatky za recepty. Platim si pojisteni, mam na peci narok
ze zakona a bezplatnou.
Peci sem nenaduzival. Zaplatil sem navic za neco co posral jinej doktor, kterymu sem taky predtim platil. Zaplatil sem za to zdravim,
jenom proto, ze kdyz sem vlez do ordinace, kouknul na me, chtel hned 30 korun a pak rek sestre "hodte mu tam mastnak".
Coz bylo nejaky svinstvo, ktery tam vubec davat nemel a po tejdnu teto skvele pece me s tim nechal 4 dny bejt. Takze sem musel
opet na pohotovost protoze mi ta ruka hnila.
Poplatky se nazyvaji regulacni. Jaky maji smysl kdyz odvezes dite na pohotovost? Musel sem parkrat na pohotovost a nemel sem
u sebe vic nez par drobnejch. Nikdo se s tebou nebavi, zaplat a pojd dal. Pane, automat na poplatky je o dve patra vys.
Az to vyridite tak prijdte. Automat taky vzdycky nefunguje. Proste system poplatku omezuje pristup k peci protoze je uplne
nahovno. Doktori ho zneuzivaj kdyz inkasujou desitky tisic navic a nic navic za to neposkytuji.
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Mám podobné negativní zkušenosti, v posledním roce se mé návštěvy lékaře dělily na:
a) Přišel jsem a jen jsem žasl, jak to doktor obchází (prostě mi nechával jeden lísteček na víc návštěv a tak) - slušný lidský přístup, leč jsem ho nepotřeboval.
b) Když jsem nemohl chodit, tak mě vykopli z ordinace, ať se dobelhám k poplatkomatu... podobně teď s přítelkyní... Jo tohle jsem zažil v Britanii a už nechci víc...
Opravdu jsem neviděl nikoho, komu by ty poplatky pomohly (rozpočet to určitě nebyl, firmy spravující poplatkomaty ano). Pochopil bych třeba 50-60kč v nemocnici za stravu, která by šla jíst, občas výběr z nadstandartních materiálů za příplatek (vybírání si berlí, ortéz etc. - vlastně jako u zubaře), ale tohle je opravdu nesmyslné - zvláště, když jsou nemocnice a pohotovosti, kde vám nerozmění a nežere to bankovky!! (Praha 7, za kostelem sv. Antonína)
a) Přišel jsem a jen jsem žasl, jak to doktor obchází (prostě mi nechával jeden lísteček na víc návštěv a tak) - slušný lidský přístup, leč jsem ho nepotřeboval.
b) Když jsem nemohl chodit, tak mě vykopli z ordinace, ať se dobelhám k poplatkomatu... podobně teď s přítelkyní... Jo tohle jsem zažil v Britanii a už nechci víc...
Opravdu jsem neviděl nikoho, komu by ty poplatky pomohly (rozpočet to určitě nebyl, firmy spravující poplatkomaty ano). Pochopil bych třeba 50-60kč v nemocnici za stravu, která by šla jíst, občas výběr z nadstandartních materiálů za příplatek (vybírání si berlí, ortéz etc. - vlastně jako u zubaře), ale tohle je opravdu nesmyslné - zvláště, když jsou nemocnice a pohotovosti, kde vám nerozmění a nežere to bankovky!! (Praha 7, za kostelem sv. Antonína)
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
S poplatky, tak jak jsou teď, také nesouhlasím, ale celkově jsem pro. Jsem živnostník a platím si jen povinné zdravotní pojištění, nepovinné nemocenské ne. Takže k doktoru chodím jen když opravdu musím (rýmu a chřipku léčím sám a za své) a neschopenky nepotřebuji, protože mi nejsou k ničemu. Jenže přišel jsem ráno v 8 k obvoďačce (ordinuje od 8 hod) a byl jsem asi tak dvacátý. Sedělo tam spousta babizen.
Zajímavé, že dědek tam většinou nebyl žádný.
Tak jsem tam čekal třeba do 11 hodin, než jsem přišel na řadu. Pak se zavedly poplatky, přijdu ráno v 8 a v čekárně jsem třetí. Přijdu tam za půl roku znovu a jsem tam sám. Mě se to takhle líbí.
Ovšem je fakt, že to měli nastavit jinak. Platit při první návštěvě a ne při dalších, na které si vás doktor sám pozve. Neplatit za položku na receptu, ale za recept jako celek. Neplatit za porod. Rozhodně platit za pohotovost. Spousta lidí chodila na pohotovost jen proto, že se jim z různých důvodů nechtělo jít k běžnému doktoru v pracovní době. A platit za pobyt v nemocnici. Přece tam s vámi mají nějaká vydání. Musí vyprat povlečení, uvařit/koupit jídlo, zaplatit obsluhu (sestry), musí topit, svítit. Rozhodně mi nějaké poplatky připadají lepší, než aby se zvyšovalo povinné pojištění.
Ovšem je fakt, že to měli nastavit jinak. Platit při první návštěvě a ne při dalších, na které si vás doktor sám pozve. Neplatit za položku na receptu, ale za recept jako celek. Neplatit za porod. Rozhodně platit za pohotovost. Spousta lidí chodila na pohotovost jen proto, že se jim z různých důvodů nechtělo jít k běžnému doktoru v pracovní době. A platit za pobyt v nemocnici. Přece tam s vámi mají nějaká vydání. Musí vyprat povlečení, uvařit/koupit jídlo, zaplatit obsluhu (sestry), musí topit, svítit. Rozhodně mi nějaké poplatky připadají lepší, než aby se zvyšovalo povinné pojištění.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Zdenek.Stepanek
- Člen KS Ústecký kraj
- Příspěvky: 3519
- Registrován: 25 črc 2009, 22:46
- Profese: IT Expert
- Bydliště: Varnsdorf
- Dal poděkování: 1481 poděkování
- Dostal poděkování: 3048 poděkování
Re: Rozšířený program
Myslim ze se asi temer vsichni shodneme ze poplatky obecne jsou dobre, ale meli by se docela vyrazne predelat tak, aby to odfiltrovaly ty hypochondricke babky v cekarnach a zaroven aby osetrili rodinu Martina Broze a nehonili lidi s polamanou nohou nejprve k poplatkomatu a pak az k doktorovi.
Myslim ze je to tema na dalsi debatu a po CF (pripadne i tam zda bude cas) to probrat. Mozna formou velkeho poctu ruznych anket na konkretni otazky. Stylem: Platit za polozku na receptu nebo recept? Platit vubec za recepty? Platit za pobyt v nemocnici? Platit jen za prvni navstevu u doktora nebo i za kazdou dalsi na kterou vas posle nebo objedna doktor? Platit v porodnici? Platit za deti do sesti let? atd..... Kazdy at si prihodi sve otazky.
Myslim ze je to tema na dalsi debatu a po CF (pripadne i tam zda bude cas) to probrat. Mozna formou velkeho poctu ruznych anket na konkretni otazky. Stylem: Platit za polozku na receptu nebo recept? Platit vubec za recepty? Platit za pobyt v nemocnici? Platit jen za prvni navstevu u doktora nebo i za kazdou dalsi na kterou vas posle nebo objedna doktor? Platit v porodnici? Platit za deti do sesti let? atd..... Kazdy at si prihodi sve otazky.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...
Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“ F. Gellner
Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“ F. Gellner
- Petr Stehlik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1780
- Registrován: 25 srp 2009, 15:30
- Profese: všeuměl
- Bydliště: Zlín
- Dal poděkování: 686 poděkování
- Dostal poděkování: 1712 poděkování
Re: Rozšířený program
Nemyslím si, že je to chytré nechat na anketách. Především je dobré si uvědomit, že Julínek nachystal nějakou (doufejme, že komplexní) reformu zdravotnictví a začal ji zavádět ze špatné strany, od těch 30korunových poplatků. A tam hned taky skončil, on i reforma, a tak je to na levačku (do toho Rath s tím obcházením poplatků a pak už to jelo celé do ....).Zdenek Stepanek píše:Myslim ze se asi temer vsichni shodneme ze poplatky obecne jsou dobre, ale meli by se docela vyrazne predelat tak, aby to odfiltrovaly ty hypochondricke babky v cekarnach a zaroven aby osetrili rodinu Martina Broze a nehonili lidi s polamanou nohou nejprve k poplatkomatu a pak az k doktorovi.
Myslim ze je to tema na dalsi debatu a po CF (pripadne i tam zda bude cas) to probrat. Mozna formou velkeho poctu ruznych anket na konkretni otazky. Stylem: Platit za polozku na receptu nebo recept? Platit vubec za recepty? Platit za pobyt v nemocnici? Platit jen za prvni navstevu u doktora nebo i za kazdou dalsi na kterou vas posle nebo objedna doktor? Platit v porodnici? Platit za deti do sesti let? atd..... Kazdy at si prihodi sve otazky.
Další věc je, že názor "platím si pojištění a proto mám nárok na bezplatné ošetření" dlouhodobě způsobuje, že jedni doplácejí na druhé a navíc všichni mají buďto přinejlepším průměrnou, spíše však horší zdravotní péči. Podle mě je potřeba nehlasovat o desetikorunách, ale připustit si, že celý systém zdravotnictví je špatně nastaven a je potřeba ho rozvinout podobně jako systém důchodový, tj. pokud chceme zajistit úplně všem bezplatnou péči, musí se nahlas říct, že bude mít nízkou, omezenou úroveň. Zároveň ale dovolit každému, kdo chce, aby si mohl zaplatit za lepší péči - a teď nemyslím nějaké "všimné" (slepák je, Štěpánku, za 10 tisíc korun), ale oficiální systém plateb za nadstandard, o kterém si myslím, že v té reformě zdravotnictví byl (nebo měl být).
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Rozšířený program
Jestli se nemýlím, tak takhle to má být správně. Četla jsem kdesi, že se platí při první návštěvě kvůli konkrétní věci - tzn. když přijdu s angínou, za týden na kontrolu a za další týden znovu, platím pouze poprvé. To, že tomu tak v praxi není, není problém zákona, ale doktorů - a je dobré to nastudovat a případně se ozvat. (Ehm... asi bych se měla zase jít podívat k doktorce aspoň na preventivní prohlídku, ale ta se tuším neplatí...)Ondrej Profant píše:a) Přišel jsem a jen jsem žasl, jak to doktor obchází (prostě mi nechával jeden lísteček na víc návštěv a tak) - slušný lidský přístup, leč jsem ho nepotřeboval.
Martinovi Brožovi: Se divíš, že běháš s miminem po nemocnici, když děláš takové blbosti jako že chodíš na Bulovku? Buď rád, že to přežilo! To není o 30 Kč poplatku. Jen že měli rychlou záminku, jak se tě zbavit a nemuseli vymýšlet jinou.
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Hele a kam asi jinam s nim mam jet na pohotovost? Vis kolik je v Praze fungujicich detskych chirurgickych pohotovosti s RTG?Martinovi Brožovi: Se divíš, že běháš s miminem po nemocnici, když děláš takové blbosti jako že chodíš na Bulovku? Buď rád, že to přežilo! To není o 30 Kč poplatku. Jen že měli rychlou záminku, jak se tě zbavit a nemuseli vymýšlet jinou.
To by me zajimalo co bys me doporucila.
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Ve svatém levicovém boji proti regulačním poplatkům doporučuju zamyslet se nad těmito fakty:
- zdravotní péče dnes absolutně není bezplatná. systém zdravotního pojištění zatěžuje spoustu lidí, kteří ani k doktorovi moc nechodí, a hlavně když si někteří lidé (zejména takoví, kteří mají tendenci prostě kašlat na společnost kolem sebe, dokud je někdo fakt nechytne pod krkem... znám pár takových...) několik let zdravotní pojištění neplatí, tak se pak ocitnou v docela slušné pasti a mají na krku exekuce o několik řádů větší, než kolik hrozí za vymáhání regulačního poplatku. chápu, že neplatit zdravotní pojištění není pěkné... ale kromě "organizovaných" sociálně potřebných jsou tady ještě "živelné socky", které ani nestudují, ani neberou podporu nebo sociální dávky - a které pochopitelně ani neplatí zdravotní pojištění ze svého.
- lékař nemá právo odmítnout ošetření tomu, kdo poplatek není schopen zaplatit. a případná žádost o prominutí poplatku ze sociálních důvodů by byla něco jiného, než jejich paušální rušení na úkor rozpočtů krajů: a toto by šlo poměrně jednoduše posuzovat, zda ty sociální důvody jsou oprávněné, nebo ne. každopádně se podle mě neděje, že kdo by nezaplatil 90 kč na pohotovosti, a současně potřeboval naléhavě ošetřit, tak že ošetřen nebude - "vykrvácel, protože u sebe neměl drobné". řekl bych, že toto snad nějak řešeno je...
- nejsem si úplně jistý, zda toky peněz uvnitř dnešních zdravotních pojišťoven jsou až tak efektivní. povšimněte si, že pravice zdůrazňuje, že kvůli hrazení nejrůznějších drobných nesmyslů často pojišťovny nemohou proplácet opravdu nákladné a náročné zdravotní zákroky, které mohou zachraňovat lidské životy. opravdu chceme zdravotní pojištění kvůli tomu, abychom nemuseli platit za kapky proti rýmě a kašli nebo za paralen (obrazně řešeno ?). nebyl systém zdravotního pojištění vymyslet spíše kvůli lidem, kteří potřebují podstoupit operaci za mnoho milionů ?
musím se přiznat, že v otázce zdravotní péče jsem docela "umírněně pravicový". sice asi nechceme přehnaně hnát do vzájemné konkurence jednotlivé doktory, kteří koneckonců absolvovali mimořádně náročné studium, nesou mimořádně vysokou odpovědnost a celkově mají ve společnosti oprávněně dosti vyjímečný status. ale měli bychom podle mě do větší vzájemné konkurence nutit zdravotní pojišťovny - které koneckonců tvoří jenom obyčejní úředníci, kteří navíc mají zajištěnou určitou rentu už z toho titulu, že zdravotní pojištění je ze zákona povinné.
a ještě jednou zdůrazňuju, že dnešní systém není ani zdaleka bezplatný, a není ani extra solidání vůči těm sociálně slabším občanům, kteří se neúčastní "oficiálních způsobů, jak být sociálně slabší" - tedy nehradí za ně z jakéhokoliv důvodu zdravotní pojištění stát, a oni si ho naopak jsou nuceni platit ze svých značně omezených příjmů.
- zdravotní péče dnes absolutně není bezplatná. systém zdravotního pojištění zatěžuje spoustu lidí, kteří ani k doktorovi moc nechodí, a hlavně když si někteří lidé (zejména takoví, kteří mají tendenci prostě kašlat na společnost kolem sebe, dokud je někdo fakt nechytne pod krkem... znám pár takových...) několik let zdravotní pojištění neplatí, tak se pak ocitnou v docela slušné pasti a mají na krku exekuce o několik řádů větší, než kolik hrozí za vymáhání regulačního poplatku. chápu, že neplatit zdravotní pojištění není pěkné... ale kromě "organizovaných" sociálně potřebných jsou tady ještě "živelné socky", které ani nestudují, ani neberou podporu nebo sociální dávky - a které pochopitelně ani neplatí zdravotní pojištění ze svého.
- lékař nemá právo odmítnout ošetření tomu, kdo poplatek není schopen zaplatit. a případná žádost o prominutí poplatku ze sociálních důvodů by byla něco jiného, než jejich paušální rušení na úkor rozpočtů krajů: a toto by šlo poměrně jednoduše posuzovat, zda ty sociální důvody jsou oprávněné, nebo ne. každopádně se podle mě neděje, že kdo by nezaplatil 90 kč na pohotovosti, a současně potřeboval naléhavě ošetřit, tak že ošetřen nebude - "vykrvácel, protože u sebe neměl drobné". řekl bych, že toto snad nějak řešeno je...
- nejsem si úplně jistý, zda toky peněz uvnitř dnešních zdravotních pojišťoven jsou až tak efektivní. povšimněte si, že pravice zdůrazňuje, že kvůli hrazení nejrůznějších drobných nesmyslů často pojišťovny nemohou proplácet opravdu nákladné a náročné zdravotní zákroky, které mohou zachraňovat lidské životy. opravdu chceme zdravotní pojištění kvůli tomu, abychom nemuseli platit za kapky proti rýmě a kašli nebo za paralen (obrazně řešeno ?). nebyl systém zdravotního pojištění vymyslet spíše kvůli lidem, kteří potřebují podstoupit operaci za mnoho milionů ?
musím se přiznat, že v otázce zdravotní péče jsem docela "umírněně pravicový". sice asi nechceme přehnaně hnát do vzájemné konkurence jednotlivé doktory, kteří koneckonců absolvovali mimořádně náročné studium, nesou mimořádně vysokou odpovědnost a celkově mají ve společnosti oprávněně dosti vyjímečný status. ale měli bychom podle mě do větší vzájemné konkurence nutit zdravotní pojišťovny - které koneckonců tvoří jenom obyčejní úředníci, kteří navíc mají zajištěnou určitou rentu už z toho titulu, že zdravotní pojištění je ze zákona povinné.
a ještě jednou zdůrazňuju, že dnešní systém není ani zdaleka bezplatný, a není ani extra solidání vůči těm sociálně slabším občanům, kteří se neúčastní "oficiálních způsobů, jak být sociálně slabší" - tedy nehradí za ně z jakéhokoliv důvodu zdravotní pojištění stát, a oni si ho naopak jsou nuceni platit ze svých značně omezených příjmů.
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista