Stránka 2 z 13

Re: Rozšířený program

Napsal: 07 srp 2009, 10:01
od Jiri.Rezek
Souhlas, do večera sem hodím výcuc toho, o čem se nejvíce mluví na foru, na netu a vůbec...

Re: Rozšířený program

Napsal: 07 srp 2009, 16:48
od Petr.Vileta
Kamil Horky píše:Fotovoltaiku máme kousek, tak Vám to vyfotím, ať víte, do šeho jdete.
Ja jsem vzdelanim elektrikar, pracoval jsem jako revizni technik elektro a podnikovy energetik. Neco malo o tom vim ;) Nejvetsi problem techto zdroju je, ze jejich vykon zavisi na pocasi. Pokud tedy dodavaji primo do rozvodne site, je problem tu sit uregulovat. Hrozi blackout - rozpad site. Pred par mesici, diky nemeckym vetrnikum, stacilo malo a pul Evropy bylo bez proudu.

Re: Rozšířený program

Napsal: 09 srp 2009, 02:07
od Martin Broz
1) Ekonomika - Pryc s monopoly, Prevest komercni exekuci na spravedlivejsi system - pod stat - nebo alespon pod dohled - je v tom bordel. Delaj z lidi zebraky kvuli 5 stovkam. Nikdo je nenuti vymahat hned. Cekaj az naskacou penale a pak berou vsechno a navic jeste odmeny. To je nehorazny co si dovolujou.
2) Socilální politika - Totalni nepodpora rodin s detma. Lepsi je se nevzit a cerpat davky. 0% DPH na detske potraviny, suseny mliko, pliny a leky.
3) Místní rozvoj - Bordel ve stavebnich povolenich, korupce za razitka, dotace do stoupy, zlevnit byty, kdo to ma splacet 70 let ? Banky rejzujou vic nez v nemecku a to tu lidi berou hovno mzdy. Stat musi zacit sam stavet. Dalnice netreba, stacej rychlostni. Parkovaci zony zrusit a zeptat se v referendu.
4) Zemědelství - Napadnout kvoty a dotace. Nesmyslna regulace, co se ma kde prestovat.
5) Ochrana přírody - Emisni povolenky. Co to je za kokotinu ? Kseft jako prase. Uplne k hovnu.
6) Zahraniční politika - Vratit nam nakradenej a odveznej majetek. Jinak nekamosim. A zjistit co tam ty velvyslanci delaj. Valej si leda sunky. A pozvat sem nekoho z Japonska aby tu udelal poradny telekomunikace. Postavit podzemni vlak k mori. Staci na Jih. A tam vyrobit umelej ostrov s pristavem. Chci vlastni pobrezi u more dostupny za 3 hodiny vlakem.
7) Obrana státu - Postavit si vlastni radar a zadny cizi vojaky. Vratit zbytecnou techniku a z vojaku neco uzitecnejsiho.
8) Školství - Zacit myslet. Prestat opakovat. Ze skol je strasnej slepicinec. Chybi muzi. A nejsou skolky. Vratit. Nebudu davat 15 taliru za soukromou. Platim dane a nezajima me ze to pred lety ofouni zrusili a ted se dostane jenom na nekoho kdo ma tlacenku.
9) Věda a výzkum - Zapracovat na teleportaci. Mnohe by to usnadnilo :-)
10) Zdravotnictví - Zrusit poplatky. Dite mi 2x odmitli osetrit, kvuli tomu ze se poplatek plati nezakone PREDEM! Svine. A to byl prosim uraz hlavy. Litat po Bulovce s drobnejma ktery nemam po nejakej poplatkomatech se zkrvavenym rocnim miminem je peklo. A castejsi kontroly a brat vazne stiznosti. Clovek se dneska k doktorovi boji. Nehlede na to ze napr. v Praze 8 vas nevezme ani zubar ani obvodak, protoze maj vsichni plno. Bordel. Co ty mestsky uradovny delaj ? Stavej si akorat dalsi baraky pro urednictvo a buzerujou s parkovanim.

Pardon za silnejsi slova, ale mohlo to byt jeste mnohem, mnohem horsi.

Re: Rozšířený program

Napsal: 09 srp 2009, 05:56
od Michal.Rusek
Martin Broz píše:Postavit podzemni vlak k mori. Staci na Jih. A tam vyrobit umelej ostrov s pristavem. Chci vlastni pobrezi u more dostupny za 3 hodiny vlakem.
Tak tohle je bomba nápad. Geniální! :) Již teď je výhra u voleb zajištěna!

Ale teď trošku vážněji. Problémem dnešní politiky je, že to nemá ty grády jako má Martin. Fakt se vyhazujou miliardy na totální hovadiny a to, co se má dělat, to se prostě z nějaký debilní připosranosti (v praxi zachování kšeftů kamarádíčků) prostě nedělá. Chce to odvahu a ráznej program. Jsme jediná strana, která ví, kde na to vzít. Jasně voličům vzkázat - Toto a toto můžeme zajistit - přestože je tu krize. Ale musíte nám dovolit zastavit ty obrovský megarozkrádačky z rozpočtu. Chcete to transparentní účetnictví - nebo ne?

Já bych to otočil - každou kapitolu bych začal větou. Pokud dovolíte, aby ČPS ušetřila 200-300 mld. korun, můžeme Vám v tomto resortu vůči dnešku nabídnout navíc: a vůbec bych se nebál trochy štědrosti. Nejtežší otázku novinářů "Kde na to chcete víc" jsme totiž už vyřešili.

A netvrďte mi, že tuto prostou úvahu nebudeme schopni lidem - i přes totální embargo ČT - k lidem doručit. Zas tak složitý to není a každej to vidí. A ČPS jsou profíci na počty, samej programátor... Tak to nebude problém...

Re: Rozšířený program

Napsal: 09 srp 2009, 09:29
od Kamil Horky
Martin Broz píše:1) Ekonomika - Pryc s monopoly, Prevest komercni exekuci na spravedlivejsi system - pod stat - nebo alespon pod dohled - je v tom bordel. Delaj z lidi zebraky kvuli 5 stovkam. Nikdo je nenuti vymahat hned. Cekaj az naskacou penale a pak berou vsechno a navic jeste odmeny. To je nehorazny co si dovolujou.
2) Socilální politika - Totalni nepodpora rodin s detma. Lepsi je se nevzit a cerpat davky. 0% DPH na detske potraviny, suseny mliko, pliny a leky.
3) Místní rozvoj - Bordel ve stavebnich povolenich, korupce za razitka, dotace do stoupy, zlevnit byty, kdo to ma splacet 70 let ? Banky rejzujou vic nez v nemecku a to tu lidi berou hovno mzdy. Stat musi zacit sam stavet. Dalnice netreba, stacej rychlostni. Parkovaci zony zrusit a zeptat se v referendu.
4) Zemědelství - Napadnout kvoty a dotace. Nesmyslna regulace, co se ma kde prestovat.
5) Ochrana přírody - Emisni povolenky. Co to je za kokotinu ? Kseft jako prase. Uplne k hovnu.
6) Zahraniční politika - Vratit nam nakradenej a odveznej majetek. Jinak nekamosim. A zjistit co tam ty velvyslanci delaj. Valej si leda sunky. A pozvat sem nekoho z Japonska aby tu udelal poradny telekomunikace. Postavit podzemni vlak k mori. Staci na Jih. A tam vyrobit umelej ostrov s pristavem. Chci vlastni pobrezi u more dostupny za 3 hodiny vlakem.
7) Obrana státu - Postavit si vlastni radar a zadny cizi vojaky. Vratit zbytecnou techniku a z vojaku neco uzitecnejsiho.
8) Školství - Zacit myslet. Prestat opakovat. Ze skol je strasnej slepicinec. Chybi muzi. A nejsou skolky. Vratit. Nebudu davat 15 taliru za soukromou. Platim dane a nezajima me ze to pred lety ofouni zrusili a ted se dostane jenom na nekoho kdo ma tlacenku.
9) Věda a výzkum - Zapracovat na teleportaci. Mnohe by to usnadnilo :-)
10) Zdravotnictví - Zrusit poplatky. Dite mi 2x odmitli osetrit, kvuli tomu ze se poplatek plati nezakone PREDEM! Svine. A to byl prosim uraz hlavy. Litat po Bulovce s drobnejma ktery nemam po nejakej poplatkomatech se zkrvavenym rocnim miminem je peklo. A castejsi kontroly a brat vazne stiznosti. Clovek se dneska k doktorovi boji. Nehlede na to ze napr. v Praze 8 vas nevezme ani zubar ani obvodak, protoze maj vsichni plno. Bordel. Co ty mestsky uradovny delaj ? Stavej si akorat dalsi baraky pro urednictvo a buzerujou s parkovanim.

Pardon za silnejsi slova, ale mohlo to byt jeste mnohem, mnohem horsi.
S většinou souhlasím, pod hlavní myšlenku, že všude je bordel, bych se klidne podepsal.

Re: Rozšířený program

Napsal: 09 srp 2009, 12:48
od Jiri Vontroba
Martine, taky se mi to líbí. Hlavně to s tím zdravotnictvím jsi vystihl úplně přesně.

Re: Rozšířený program

Napsal: 09 srp 2009, 13:33
od Martin Broz
Ja klidne jeste pridam jestli chcete :-)

Mel bych neco na policii a sprateleny odtahovky. Staci se podivat, kdo s kym jezdi nadovolenou, chodi po hospodach a bordelech.
Na prachy co tecou do rekonstrukci. Plastovy okna, zateplovani je jen dalsi vedlejsak pro zastupitele. Korupce nevidana.
Pronajem nebytovych prostor v majetku obce. Velkourednici to nevlastnej, ale rozhodujou, pravidla veskery zadny. Libovule, uplatky, kamaradsofty.
Sebepropagace vladnouci garnitury z verejnych penez. Casopisy a reklama za miliardy rocne v prdeli. Respektive u znamych z vydavatelstvi a manazeru reklamnich agentur. Zrusit.
Mafie na magistrate v Praze. Bemovce uz prece musi nekdo rozstrelit. Prachy se tam predavaj na hajzliku. Jinde sou kamery. Staci se podivat, kdo kdy byl s kym chcat.
Opravy vozovek a tramvajovych pasu, vymeny eskalatoru. Jezis vzdyt se to dela snad kazdej rok dvakrat. Proc proboha ? A proc to tak dlouho trva?
Mestska policie neplni svoji funkci. Pritom ma vetsi rozpocet na mzdy a lepsi vybaveni nez policie statni. Zrusit. Chci jednu policii a profiky, ne hlidace hoven.
Zpomalovaci retardery na vozovkach. To je snad zlej sen. Tam si snad muze navrtat kazdej co chce. Zrusit a udelat jednotny. Je to o zivot.
TV vysilani. Mam dobrou televizi ale 4:3. Kvalita obrazu se diky digitalizaci nejen zhorsila, ale jeste navic 50% uplne zmizelo. Stat neochranil moji investici do televize a jeste podporuje a sam vysila dva cerny pruhy nahore a dole a zamerne chce abych nic nevidel a nic si nemohl precist.
Stat nechrani manzelstvi ani rodinu. Kdokoliv prijde, muze vam beztrestne rozvracet rodinu a blbnout partnera. Novy zakon o rodine, ktery bude resit takove pripady, napriklad ochranou lhutou a soudnim narizenim pro nepriblizovani se k dotcenym osobam. To sice nezni moc svobodne. Ale manzelstvi neni svoboda. Ubude rozvodu. Mozna si to pak nekdo rozmysli predem.

Re: Rozšířený program

Napsal: 09 srp 2009, 14:16
od Kamil Horky
Jasně, státní policii bych zrušil a všechno převedl pod města a kraje, nechal bych jen oddělení, která pracují celostátně, to zas tolik lidí nebude.

Co z toho udělat nějaký nasraný email, který by si lidi rezesílali sami. Pointa by byla, nevolte velké strany a profláklé politiky.

Re: Rozšířený program

Napsal: 09 srp 2009, 18:58
od Petr.Vileta
Martin Broz píše:1) Ekonomika - Pryc s monopoly, Prevest komercni exekuci na spravedlivejsi system - pod stat - nebo alespon pod dohled - je v tom bordel. Delaj z lidi zebraky kvuli 5 stovkam. Nikdo je nenuti vymahat hned. Cekaj az naskacou penale a pak berou vsechno a navic jeste odmeny. To je nehorazny co si dovolujou.
Souhlas
Martin Broz píše:2) Socilální politika - Totalni nepodpora rodin s detma. Lepsi je se nevzit a cerpat davky. 0% DPH na detske potraviny, suseny mliko, pliny a leky.
Nemohu posoudit, jsem bezdetny
Martin Broz píše:3) Místní rozvoj - Bordel ve stavebnich povolenich, korupce za razitka, dotace do stoupy, zlevnit byty, kdo to ma splacet 70 let ? Banky rejzujou vic nez v nemecku a to tu lidi berou hovno mzdy. Stat musi zacit sam stavet. Dalnice netreba, stacej rychlostni. Parkovaci zony zrusit a zeptat se v referendu.
Dalnice treba, je mene nebezpecna nez rychlostni. Ovsem stavet za stejne penize, jako Nemci. U nas je to znacne predrazene.
Dotace na byty nedovedu posoudit, bydlim ve vlastnim, rodice take.
Parkovaci zony bych uplne nerusil, to pak nezaparkujes nikde. Zavedl bych parkovaci karty pro rezidenty za nejakou symbolickou cenu (par desitek korun za rok). rezidentem by byl clovek, ketry v obci bydli, nebo tam ma provozovnu.
Martin Broz píše:4) Zemědelství - Napadnout kvoty a dotace. Nesmyslna regulace, co se ma kde prestovat.
Souhlas
Martin Broz píše:5) Ochrana přírody - Emisni povolenky. Co to je za kokotinu ? Kseft jako prase. Uplne k hovnu.
Ony nejsou tak nesmyslne. Japonci vypousti do ovzdusi stragory, tak si koupi povolenky od nas. My mame penize na dalsi filtry do kominu, na vystavbu lepsich (jadernych?) elektraren, na cisticky vod. A celoplanetarne se tech sragor vypusti porad stejne. My mene, Japonci vice.
Martin Broz píše:6) Zahraniční politika - Vratit nam nakradenej a odveznej majetek. Jinak nekamosim. A zjistit co tam ty velvyslanci delaj. Valej si leda sunky. A pozvat sem nekoho z Japonska aby tu udelal poradny telekomunikace. Postavit podzemni vlak k mori. Staci na Jih. A tam vyrobit umelej ostrov s pristavem. Chci vlastni pobrezi u more dostupny za 3 hodiny vlakem.
Od ktereho stoleti chces ten majetek vratit? Od devatenacteho? Od 30.lete valky, od Husitskych valek, nebo pred nasim letopoctem? :D
Ten umelej ostrov je fakt super :lol:
Martin Broz píše:7) Obrana státu - Postavit si vlastni radar a zadny cizi vojaky. Vratit zbytecnou techniku a z vojaku neco uzitecnejsiho.
Na vlastni radar bychom nenasetrili ani za 100 let a ani nemame znalosti a technicke dovednosti to vyrobit.
Vojaku uz ted mame dost malo. Na obranu statu by stejne nestacili. A jako clen NATO musime necim prispivat. Treba chemiky, lekari, letci, ale nejake vojsko mit musime.
Martin Broz píše:8) Školství - Zacit myslet. Prestat opakovat. Ze skol je strasnej slepicinec. Chybi muzi. A nejsou skolky. Vratit. Nebudu davat 15 taliru za soukromou. Platim dane a nezajima me ze to pred lety ofouni zrusili a ted se dostane jenom na nekoho kdo ma tlacenku.
Skolstvi bylo mizerne uz za mych stredoskolskych studii v 70. letech minuleho stoleti :D Jenze jak tam dostat chlapy za soucasne platy? Na druhe strane, ma skutecne ucitel na zakladce brat plat jako hasic nebo policajt? Jinak tam nepujde.
Martin Broz píše:9) Věda a výzkum - Zapracovat na teleportaci. Mnohe by to usnadnilo :-)
:lol:
Martin Broz píše:10) Zdravotnictví - Zrusit poplatky. Dite mi 2x odmitli osetrit, kvuli tomu ze se poplatek plati nezakone PREDEM! Svine. A to byl prosim uraz hlavy. Litat po Bulovce s drobnejma ktery nemam po nejakej poplatkomatech se zkrvavenym rocnim miminem je peklo. A castejsi kontroly a brat vazne stiznosti. Clovek se dneska k doktorovi boji. Nehlede na to ze napr. v Praze 8 vas nevezme ani zubar ani obvodak, protoze maj vsichni plno. Bordel. Co ty mestsky uradovny delaj ? Stavej si akorat dalsi baraky pro urednictvo a buzerujou s parkovanim.
Ja jsem pro zachovani poplatku, ale rozumne. Napriklad v pripade urazu jednoznacne neplatit. Na druhe strane je fakt, ze od zavedeni poplatku se u nasi obvodacky vyrazne snizil pocet duchodcu v cekarne. Driv jsem rano v 8 byl dvacaty, ted jsem druhy az treti. Doktorka ordinuje od 8 hod. ;)

Re: Rozšířený program

Napsal: 09 srp 2009, 20:39
od Martin Broz
Dalnice treba, je mene nebezpecna nez rychlostni. Ovsem stavet za stejne penize, jako Nemci. U nas je to znacne predrazene.
V cem je mene bezpecna. Ma jen jine parametry co do stoupani/klesani/, opocivadel, krouceni, najezdu atp. To pri rychlosti 130, ani 160 km/h neznamena zadne nebezpeci . Jednodussi bude postavit 5xR nez 1xD.
Od ktereho stoleti chces ten majetek vratit? Od devatenacteho? Od 30.lete valky, od Husitskych valek, nebo pred nasim letopoctem? :D
Ten o ktery pozadame. Hlavne o nej pozadat. Ukradli ho, byl nas, oni zlodeji. Vratit. Ukradli sme neco my (CR) ?
Ten umelej ostrov je fakt super :lol:
Jako pirati prece musime mit svuj ostrov pokladu, ne ? :-)
Na vlastni radar bychom nenasetrili ani za 100 let a ani nemame znalosti a technicke dovednosti to vyrobit.
Za 20 let ho tu mame a vlastni, jenom na tom zacit delat. A taky chci vlastni stanice ve vesmiru s lasrovejma delama. Pak nemusime tolik resit tu konvencni armadu. A zapracovat na armade hackru. A zacit vyvyjet schopnou armadni virtualni realitu. Viz. Mír na Zemi (Stanislaw Lem) Pristi valky se povedou uz jinak.
Skolstvi bylo mizerne uz za mych stredoskolskych studii v 70. letech minuleho stoleti :D Jenze jak tam dostat chlapy za soucasne platy?
Statni byt, podpora jejich dalsiho vzdelavani, sportovni vyziti ve skolnich klubech, vedouci pionyra, zahranicni staze, povolne skolacky atp.
Ony nejsou tak nesmyslne. Japonci vypousti do ovzdusi stragory, tak si koupi povolenky od nas. My mame penize na dalsi filtry do kominu, na vystavbu lepsich (jadernych?) elektraren, na cisticky vod. A celoplanetarne se tech sragor vypusti porad stejne. My mene, Japonci vice.
Smysl povolenek nebyl v tom snima kseftovat. Ten se objevil az dodatecne. Globalne jsou nahovno.
Ja jsem pro zachovani poplatku, ale rozumne. Napriklad v pripade urazu jednoznacne neplatit. Na druhe strane je fakt, ze od zavedeni poplatku se u nasi obvodacky vyrazne snizil pocet duchodcu v cekarne. Driv jsem rano v 8 byl dvacaty, ted jsem druhy az treti. Doktorka ordinuje od 8 hod. ;)
Ty uz zkapali, protoze prechodili chripku a upadli jim kaxny od cukrovky, nebo je klepla pepka za zvyseni najmu. Zrusit, je to opruz a doktori sou ozralove od studii az po praxi. Berou pausaly i za lidi ktery k nim nechodej. Jedno nebo druhy. Zadny srani. :-)

Brooch