Spolupráce s občanskými sdruženími

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Martin.Kaleta
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 431
Registrován: 20 bře 2012, 23:29
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Martin.Kaleta »

co za to ?? 7 melounů v krabici od vína ? :D pokud jsem stihl tak na kandidatce je až kolem 50 mist a nas není ani 20 co můžem/chcem kandidovat ..!a ještě si budeme klást podmínky a ptát se co za to ?? neměli bychom být spíše vděční že s nami schopní lide z o.z. chtějí spolupracovat a popřípadě dokonce kandidovat ?? nevím jak jinde ,ale MSK je dost pirátu zaroven v o.z. a díky nim je program o kus dál .Je snad v jiných krajích někdo kdo má problémy s o.z ?? nebo je to jen dozvuk schuze v MSK ? 8-)
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
Martin.Kaleta
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 431
Registrován: 20 bře 2012, 23:29
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Martin.Kaleta »

Roberte aby neměl někdo potřebu a chut něco obchazet nazařídíš předpisem o kterým se tu bavíš ,a ani tím že se budeš snažit někomu vnucovat co musí a co může aby tobě se to líbilo .Pirátum to taky někdo říkal ?? uvědom si že tvuj postoj je v dlouhodobém měřítku kontraproduktivní .ty přineseš jen další předpisy které nikdo nebude znát ,stejně jako už nikdo nezna pirátske stanovy a předpisy(pokud se nepodívá) . Navíc tvuj postoj je jako bys každýmu říkal že když nema transparentní účet tak snad dela něco nekalího ??uvědomuješ si že kdyby šlo o jakekoliv jiné jednání a s tímhle na me nikdo vyrukuje tak ho slušně pošlu někam . vzajemna spoluprace se totiž neda stavět na nedůvěře ale na důvěře !!a to je bohužel to co v MSK bohužel není . ;)
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Martin Kaleta píše:ty přineseš jen další předpisy které nikdo nebude znát ,stejně jako už nikdo nezna pirátske stanovy a předpisy(pokud se nepodívá)
Tohle tedy určitě není argument. Jak známo, neznalost zákonů neomlouvá. Pokud někdo neumí číst, pak nechápu, proč leze do politické strany. Jaké jsou asi úmysly někoho, kdo vstoupí do strany a nemá ani potuchy o existenci její základní programové filozofie a snad netuší nic o stanovách a dalších předpisech. A je mu to jedno.

Jasně, že vniknout do tajů našich celkem složitých předpisů není na pár dnů, ale pak není namístě hrát si na těžké borce, kteří všechno ví, všechno viděli a všude byli dvakrát. To nemyslím ani tak tebe, i když to, jak jsem ti minule celkem neúspěšně vysvětloval, proč stačí požadavek jediného hlasujícího k tomu, aby se muselo hlasovat tajně, mě moc nepřesvědčilo.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Martin.Kaleta
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 431
Registrován: 20 bře 2012, 23:29
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Martin.Kaleta »

Děkuji panu Fuzikovi za komentář .pro takove jako vy jsem tam dopsal to do závorky .Najít si to umí každý když potřebuje .stejně jako u zakonů naší země .Ale na ty já mám právníka .Za chvíli bude muset přibrat i Pirátské předpisy aby se v tom někdo vyznal . ;)
Možná ještě nejsem tak dlouho u Pirátů jako Vy a neznám všechny ty předpisy tak jako Vy ,ale ještě mi zůstal zdravý rozum .Co se týká tajného hlasování ,tak můj osobní názor je že bych ho zrušil uplně .ale to Vy si určitě nedokážete představit ,jelikož pak by se nemohli na schuzích pořádat takové šaškárny jako v uterý . Na jedne straně všichni požadují transparetní ůčet u o.z. a na druhou stranu si jdete mezi sebou po krku . A vy jste jeden z těch kteří rádi přilevají olej do ohně .to jsem si za tu krátkou dobu všiml.Jako člen KK by jste měl být spíše spojovacím prvkem u Pirátů ,ale bohužel vy je spíše rozdělujete .
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
Martin.Kaleta
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 431
Registrován: 20 bře 2012, 23:29
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Martin.Kaleta »

Jasně, že vniknout do tajů našich celkem složitých předpisů není na pár dnů, ale pak není namístě hrát si na těžké borce, kteří všechno ví, všechno viděli a všude byli dvakrát.

Pane Fuzik tato věta mě rozesmála .opravdu od Vás to sedí .Hlavně po té přednášce o slovensku onehdá . Takže si myslete co chcete . Já šel k Pirátum ze sve vlatní vůle a lidé jako vy mě svým pohrdáním vůbec neodradí . Ba právě naopak ,dokud se bude u Pirátu dít to co v uterý na schuzi ,mám pocit že takových lidí jako já Piráti potřebují více :?
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1918
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 763 poděkování
Dostal poděkování: 1280 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Podle mého názoru jsou předpisy důležité (bez nich je chaos a anachie a ty jsou kontraproduktivní) a pokud je neznám (nechce se mi je číst) tak se občas zeptám. JInak co se týče schůze MSK v úterý... šaškárna v podobě tajného hlasování je chyba jen toho člověka co to navrhl (už nevímkdo to byl). Ve svém věku by měl vědět jaké jsou důsledky svých činů a ne si pak případně stěžovat že je schůze příliš dlouhá když ji sám prodloužil.
A co se týče o.s. ? Dost ožehavé téma jak vidím. Asi není vhodné po nich požadovat změnu jejich pravidel, ALE pokud už by chtěli něco navíc, místa na kandidátce apod. pak ať taky udělají ústupek. (To že sami třeba nemáme lidi na kandidátku je vedlejší). Toť můj názor. Prosím, pomlouvejte mě za něj.
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Bohdan Svornik
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Bohdan Svornik »

Když na kdndidátku půjde p. Kroča z firmy na Novém poli v Ka , budeme poněm chtít transparentní účet??Většina pirátů je v nějakém o.s. to i tyto o.s. mají mít trans. účet? Nechápu , proč vám tak NAJEDNOU o.s. vadí , ještě nedávno s tím NIKDO neměl problém , ba naopak, já a snad nejen já si to dávám do souvislovti s volbama , někomu se nelíbí , že by jeho místo na kandidátce měli vyplnit lidi z o.s. jež maj nějakou práci za sebou.Stejně jsem to viděl i při volbě místopředsedů , tam nešlo o to zvolit kvalitního kandidáta , ale kandidáta jisté kliky , jenž si to vyjednala do předu .).
Martin.Kaleta
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 431
Registrován: 20 bře 2012, 23:29
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Martin.Kaleta »

souhlasím s tím že chaos nepotřebujeme ,ale ta anarchie by se hodila .Kolega by si měl nastudovat co to vůbec je ,pak by možná neříkal že je to nežadoucí .to spíš ty předpisy byrokratické ,které se tu pokoušime zase rozšířit Jinak s ním souhlasím ohledně uterní schuze . Akorát bych to neviděl jako že kšeftovaní něco za něco . ale holt asi sem nový a v politice se to tak dělá ? :D každopádně pokud se v MSK cosi nepohne ,bude to spíše komedie ty volby ,než důstojný proces :D
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Robert.Adamek »

Neřešte MSK propána. Hovořím o obecném přístupu a celostranickém předpisu. Předpisy jsou a je jich dost, jsou složité, nicméně v poslední době začínám chápat, že jsou často opodstatněné.
Pokud bude chtít kandidovat pan Kroča, pak samozřejmě kandiduje pan Kroča za svou osobu, ne za své sdružení, to s tím nemá co dělat. Pokud by chtěl kandidovat pan Kroča jako zástupce o.s. a veřejně se k tomu přihlásí ve stylu "Pan Kroča, zástupce xxx o.s. bude za sdružení xxx kandidovat na kandidátce Pirátů aby podpořil cíle sdružení" pak už je to samozřejmě věc naprosto jiná.

Hledám cesty jak by to mohlo jít, ne důvody proč to nejde. Tím jsme jako strana známí, jinak bychom nezkoušeli vůbec nic. Třeba v případě autorského zákona jsme také nalezli cesty jak se to dá udělat, přestože korporace hledají důvody proč to není možné.
Vit.Zapletal
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 40
Registrován: 20 dub 2012, 14:31
Profese: psychoterapeut
Dal poděkování: 145 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Vit.Zapletal »

Abychom se vyhnuli zbytečné byrokracii, nešlo by to ošetřit přímo deklarací s jednotlivými o.s.?
Spolupráce přece neznamená, že za nás budou vystupovat, a nutit jim Fio, na to jako pirát nemám právo.
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“