Spolupráce s občanskými sdruženími

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
rvh
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 725
Registrován: 09 kvě 2010, 19:20
Profese: zdravotnictví
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od rvh »

OFFTOPIC[quote="Robert Adamek"]Proč by ale neměly mít občanská sdružení zájem na tom, aby byly tyto prostředky kontrolovány? Přece je nezneužívají a dělají to pro lidi, dělají to stejně, jako Piráti, kteří to evidentně zvládli (ač jsem tomu nevěřil).[/quote]
On to ma i druhy efekt - ja ve svem sdruzeni TU mam, takto me a cely vykonny vybor mohou kontrolovat i clenove, jak s penezi nakladame. A taky nemusim vysvetlovat kazdy pohyb na uctu, pokud vedi, kam ty penize jdou, takze uspora casu ..
Uživatelský avatar
TiborGanzer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2012, 15:37
Profese: Chemik a procesní inženýr
Bydliště: Dětmarovice
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od TiborGanzer »

"Ďábel se ukrýva v detailech" ....... "A král je nahý"

Piráti jsou politická strana s politickým cílem a využívají politické prostředky.
Jako každá strana, mají zájem o voliče. Protože prostřednictvím voličů a následně volených zástupců můžou uskutečnit svůj program.
I ostatní strany mají zájem o voliče. A musí je urvat ostatním stranám. Všechno co přiláká voliče je dobré, všechno co odobere voliče jiným stranám je schvalené.
Takže slíbít pivo a párky - to je skoro jistota preferencí. :twisted: ( nemyslel jsem na Piráti )
Takže slíbít jistoty důchodcům - léky na kila, koupele zadara. :twisted: ( nemyslel jsem na Piráti )
Takže se hledá a hodí se každá aféra u konkurence - hodíme to na ně a kamarati z bulvaru se o to postarají. :twisted:

Nejsem paranoidní ale kolik hlasů Pirátům ubere nafouknutá aféra , že spolupracovali s nějakým o.s., kde se veselo prali prachy z veřejných zdrojů nebo dotací.
Je to virtuální nebo reální nebezpečí ? :ugeek:
Předpokládám že tohle měl Robert na mysli :D .
Roberte, ja na to čas dnes a zítra nemám, ale když u sebe najdeš 15 tvorivých minut tak to napiš na Piratepad a hoď vlákno.

Všimnete si že v průzkumech veřejneho míneni u mainstreamu jsou všelijaké populistické uskupení ale o Pirátech nikdy nic ?
Proč asi ? :mrgreen:
Protože mají strach že kral bude nahý. :twisted:
Fyziku neoklameš .... Čas nezastavíš .....
Bohdan Svornik
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Bohdan Svornik »

Ja to vidí pirát z Ostravy Jaroslav Němec :k tématu z vlastní zkušenosti: Pro o.s. musím zajistit finance pro naše cíle, dle znění stanov. V případě grantů a dotací se vede účetnictví většinou zvlášť. O.s. není politickou stranou, jde o právní formu nevládní neziskové organizace, což není veřejná záležitost (mě účetnictví soukromých fyzických a právnických osob nezajímá). Pokud kdokoliv, kdo dá o.s. dotaci či grant zveřejní námi odevzdané vyúčtování, nemáme s tím problém, stejně tak jsou zveřejňovány veškeré finance, které takto o.s. získá. Že o.s. něco získala zjistíte tím, že je to uvedeno, kde se dá, což nás jednak těší a jednak je to vždy vázano smlouvou. Pokud by kdokoliv chtěl činnost nějakého o.s. zneužít, způsob si najde a transparentní účet to nespraví, ten může být stále kříšťalově čistý. Skutečnou podstatu poznáte z činnosti konkrétního o.s., pokud jdou získané prostředky vidět v reálu...

Pokud chcete pouze tlachat a hovno dělat, pokračujte v nastoleném stylu. Na blbosti nemám čas.

Jdu se věnovat svému o.s., jehož účet nezveřejním, jelikož i v o.s. jde o konkurenční boj, stejně jako u jakékoliv jiné právnické osoby (např. s.r.o., a.s. atd.). Jeho zveřejněním bych přišel mj. o tu malou hrstku sponzorů (letos nemáme žádný grant ani dotaci) a partnerů - všichni jsou uvedení v našich materiálech. Jestli to připadne někomu nepirátské, můžete mě vyloučit, což by mi možná v činnosti našeho o.s. i pomohlo... Tak asi tak.
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Robert.Adamek »

...a Jarda taky napsal:
V rámci tématu spolupráce kohokoliv s Piráty - základní předpoklad je výsledek práce a činnosti (např. toho o.s., ale vnímám to všeobecně = fyz. i práv. osoba) a smlouva o spolupráci, kde jsou deklarované podmínky spolupráce. Jakékoliv další věci vnímám jako cestu k brblání u piva bez reálného výsledku a možnosti cokoliv dělat.
Jen mě trochu zaráží, když už jsme se už dostali k těm FB citacím, že cituješ zrovna Jardu Němce z Ostravy, ve které se podle tvých vlastních slov jen jebe, lže a na kterou sereš protože nic jiného neumíme a jsou tam jen zakomplexované krysy.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Broz píše:A jak to asi zjistis ze neco pobiraj? Me fakt mrdne.
Ministerstvo pro mistni rozvoj: http://www.mmr.cz/Programy-a-dotace/Dot ... organizace
Ministerstvo telocviku: http://www.msmt.cz/vzdelavani/dotace-granty-1
Ministerstvo komediantu: http://www.mkcr.cz/kulturni-dedictvi/pa ... efault.htm
Ministerstvo zemedelstvi http://eagri.cz/public/web/mze/dotace/

Dalsi by se take daly najit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
TiborGanzer, Dominika.Michailidu, Karel.Fuzik
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Spolupráci s Občanskými iniciativami a sdruženími vnímám pro některé kolegy Piráty jako až nebezpečnou. Ještě by se díky této spolupráci, mohlo přihodit, že by Piráty mohli chtít lidé-spluobčané ve větší míře volit. Spoluobčany by diky spolupráci PP-CZ s OI a OS mohlo napadnout, že nejsme jen sektou sebestředných IT exotů.

Budování značky je zatím stále preferováno před posilováním volitelnosti PP-CZ cílenou komunikací s lidmi z našich cílových skupin.

Před minulými volbami a dnešní vývoj PP-DE to podle mého potvrzuje, jsme měli podporu u prvovoličů a zklamaných voličů jiných stran. Momenty překvapení, jedinečnosti, modernitu, přímou demokracii a volení přes internet nám šikovně a velice efektivně ukradli VV. Transparentní financování se nám stále nepodařilo politicky prodat, možná že kvůli marginálním obratům na našem účtu a banálním propláceným položkám, ale podle mého také proto, že nespolupracujeme s organizacemi, pro které by mohl být transparetní učet užitečný a zvýhodňovat je před jejich podporovateli. Cesta dobrým směrem je práce na komplexním programu. Následně půjde o to jak ho budeme umět my členové přijmout za svůj, prezentovat, obhajovat a případně ho dál vybrušovat dopracovávat.

Politiku vnímám jako schopnost vzájemně komunikovat, spolupracovat a vytvářet životaschopné koalice.
Dnešní obecná představa o politice v Česku nám dává velké možnosti svou rigiditou. Byl jsem na setkání voličů a příznivců ČSSD a jejich představitelé nejsou schopni je probudit k aktivitě. Mohou k nim mluvit mohou si s nimi dokoce potřásat rukama, ale dál zůstavají odděleni hradbou mediální manipulace. Jejich vztahy nejsou vnitřní, ale vm. formálně povrchní.

Našim prvovoličům jde o to v jak moc nepřátelském prostředí k jejich vnímání světa budou nuceni žít.
Vzdorovoličům z jiných stran jde o to jestli jim nabídneme změnu pojímání politiky.
Jestli nabídneme účinné FireWally a další programy na dnešní společenost destruující červy, viry a vykrádací programy, ničící to co mnoho jednotlivců po léta shromažduje a udržuje, aby to společenští hackeři Kraďouskové už dál nemohli zadními vrátky vykrádat!

PS: toto je, jak je v záhlaví uvedeno vnitrostranická diskuze, doufám tedy, že na mě tentokrát nevyskočí nějaký ... pro poškozování dobrého jména strany před veřejností!
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 18 kvě 2012, 21:10, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
TiborGanzer
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Martin Broz »

Petr Vileta píše:
Martin Broz píše:A jak to asi zjistis ze neco pobiraj? Me fakt mrdne.
Ministerstvo pro mistni rozvoj: http://www.mmr.cz/Programy-a-dotace/Dot ... organizace
Ministerstvo telocviku: http://www.msmt.cz/vzdelavani/dotace-granty-1
Ministerstvo komediantu: http://www.mkcr.cz/kulturni-dedictvi/pa ... efault.htm
Ministerstvo zemedelstvi http://eagri.cz/public/web/mze/dotace/

Dalsi by se take daly najit.
Ale vzdyt ja jsem psal, ze se to dohledat da. Ale copak je zarukou spoluprace nejaka dotace v souvislosti s TU?
Cela tahle dizkuse mi prijde posahana uz od zacatku.
Uživatelský avatar
TiborGanzer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2012, 15:37
Profese: Chemik a procesní inženýr
Bydliště: Dětmarovice
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od TiborGanzer »

Martin Broz píše:
Ale vzdyt ja jsem psal, ze se to dohledat da. Ale copak je zarukou spoluprace nejaka dotace v souvislosti s TU?
Cela tahle dizkuse mi prijde posahana uz od zacatku.
Cela tahle diskuze neni posahana od začatku, jenom některé informace se sem asi nedostali.
1. Na setkání v Havírově nebyl schvalen navrh aby na kandidatce byli lidi z jiných stran
Nabídka spolupráce s ostatními stranami:
HLASOVÁNÍ: Krajské sdružení souhlasí s tím, aby na kandidátce mohli být kandidáti s jinou politickou příslušností.
Výsledky hlasování - Pro: 1, Proti: 16, Zdrželo se: 3 - Návrh nebyl schválen.


2. v diskuzi se odsouhlasilo že na kandidátce by mohli být lidi z o.s. když o to projeví zájem.
Co nebylo na schůzi diskutováno , to je "co za to" ? Minimálně by bylo dobre se dohodnout na aktivní propagaci Pirátů ze strany o.s.
Fyziku neoklameš .... Čas nezastavíš .....
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Martin Broz »

Co za to? Permanentku pro vstup do blazince. Je to jeste mnohem horsi, nez sem si myslel.
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce s občanskými sdruženími

Příspěvek od Robert.Adamek »

Tak to není Martine, my přebíráme témata za svá a neptáme se, co na to druhá strana. Takže pokud tak postupujeme, měli bychom chtít něco malého na oplátku a to něco by mohla být právě ta transparence. Je ale evidentní, že se zatím nevyjádřil nikdo (krom mě) kdo je v nějakém o.s. a byl by ochotný mít transparentní účto po vzoru Pirátů a to je alarmující. Samozřejmě jsou případy, které zmiňoval třeba Bohdan, osobní údaje etc. kde prostě transparence úplně nejde, i když i tam by šla, neb se uvádí datum narození ne rodné číslo. Občanská sdružení, která se s našim programem ztotožňují, by s tím také prob lém mít neměla.

Prostě vidím o.s. jako jednu z černých děr v naší legislativě. Založení je velmi jednoduché, možnosti jsou obrovské a podmínky nejsou tak přísné jako u firem. Pokud operují s veřejnými financemi, pak je vhodné, aby nad jejich využitím měli občané kontrolu stejně jako nad veřejnými financemi státu ve státní správě, nevidím rozdíl. Samozřejmě se vždycky najde cesta jak to obejít jak psal Martin Kaleta, jde o to, aby neměli důvod to obcházet a nejlépe ani potřebu.
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“