"Ďábel se ukrýva v detailech" ....... "A král je nahý"
Piráti jsou politická strana s politickým cílem a využívají politické prostředky.
Jako každá strana, mají zájem o voliče. Protože prostřednictvím voličů a
následně volených zástupců můžou uskutečnit svůj program.
I ostatní strany mají zájem o voliče. A musí je urvat ostatním stranám. Všechno co přiláká voliče je dobré, všechno co odobere voliče jiným stranám je schvalené.
Takže slíbít pivo a párky - to je skoro jistota preferencí.

( nemyslel jsem na Piráti )
Takže slíbít jistoty důchodcům - léky na kila, koupele zadara.

( nemyslel jsem na Piráti )
Takže se hledá a hodí se každá aféra u konkurence - hodíme to na ně a kamarati z bulvaru se o to postarají.
Nejsem paranoidní ale kolik hlasů Pirátům ubere nafouknutá aféra , že spolupracovali s nějakým o.s., kde se veselo prali prachy z veřejných zdrojů nebo dotací.
Je to virtuální nebo reální nebezpečí ?
Předpokládám že tohle měl Robert na mysli

.
Roberte, ja na to čas dnes a zítra nemám, ale když u sebe najdeš 15 tvorivých minut tak to napiš na Piratepad a hoď vlákno.
Všimnete si že v průzkumech veřejneho míneni u mainstreamu jsou všelijaké populistické uskupení ale o Pirátech nikdy nic ?
Proč asi ?
Protože mají strach že kral bude nahý.

Fyziku neoklameš .... Čas nezastavíš .....