Spolupráce s občanskými sdruženími
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Proste a jednoduse, pokud je potreba zamezit plytvani, tak musis zacit jinde a ne sikanou o.s. obecne.
Pokud je nekdo podezrely a mas k nemu vyhrady at ti to dolozi. Do te doby zadna spoluprace.
Pokud je nekdo podezrely a mas k nemu vyhrady at ti to dolozi. Do te doby zadna spoluprace.
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
V cem konkretne jsou nekompetentni? Ostatne o me a me mistopredsednictvi vubec nejde. Snazim se vysvetlit Robertovi, proc je jeho predpis prekazkou ve spolupraci s obcanskym sdruzenim, ktere nevyhovuje jeho predstave, ze musi vest transparentni ucet. Mnou zminena organizace je placena z prispevku clenu.Jakub Michalek píše:Martine, jsi místopředseda, takovéto nekompetentní projevy by ti mohly uškodit. Kontempluj nad
http://www.pirati.cz/program/transparence
A nakonec. Ja se neohlizim na to co me muze uskodit, ja proste publikuju to co si myslim. Delal sem to tak vzdycky a tak to zustane. Ne nadarmo nademnou visi ban na foru kazdou chvili a zakrok moderatora. To fakt uz nespravis. Ale diky za upozorneni. Uvedomuju si, ze jsem permanentne jednou nohou v pruseru.
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Řekl bych, že nejde o spolupráci, ale o podporu. Pokud budeme nějaké občanské sdružení podporovat, např. se za něj veřejně postavíme, mělo by transparentní účetnictví mít. Nejde ani tak o tlak na jiné subjekty, jako spíš o naše pravidla pro takovou podporu.
-
Bohdan Svornik
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
A jak je to , když se některé o.s. chce postavit za piráty ?? To jim řeknem sory , ale nemáte transparentní účet??
To by za chvíli mohlo být , že každý pirát musí mít dle Adámka a spol transparentní účet , každý sponzor pirátů musí mít transparentní účet a co začít RV navrhnem aby lidi v něm měli transparentní účet?
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Nikoli, celou dobu je prece rec o subjektech pobirajicich prostredky z verejnych rozpoctu.Bohdan Svornik píše:To by za chvíli mohlo být , že každý pirát musí mít dle Adámka a spol transparentní účet , každý sponzor pirátů musí mít transparentní účet a co začít RV navrhnem aby lidi v něm měli transparentní účet?
Cili sponzor obecne nemusi mit transparentni ucet, ale sponzor, ktery pobira dotace, je rizikovym faktorem a z hlediska piratskych principu je opravnene pozadovat, aby nakladani s temito dotacemi bylo transparentni. (Koneckoncu jestlize na dotace jsou prostredky z penez danovych poplatniku, tak maji taky danovi poplatnici pravo vedet, jak se tyto penize vyuzily, ne?)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Karel.Fuzik, TiborGanzer
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Nevim jestli je to u vsech dotaci a grantu, ale minimalne nektere seznamy zadatelu a pridelenych dotaci/grantu se prece zverejnuji.
Viz treba http://www.praha1.cz/cps/dotace-a-granty-19535.html
Viz treba http://www.praha1.cz/cps/dotace-a-granty-19535.html
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
No třeba že se zeptáš: Berete dotace z veřejných prostředků? Případně si to necháš podepsat prohlášení, že nepobírají. Tím to máš vyřešeno.Martin Broz píše:A jak to asi zjistis ze neco pobiraj? Me fakt mrdne.
Tohle je o určité důvěře, samozřejmě preferuji nejlépe komplet transp. účet, ale chápu, že to v některých případech není možné.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Adamek za příspěvek:
- TiborGanzer
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Doporucuju si je tajne nahravat. Co kdyby kecali.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 2):
- Martin.Kaleta, Vojtech.Pikal
-
Martin.Kaleta
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 431
- Registrován: 20 bře 2012, 23:29
- Profese: podnikatel
- Dal poděkování: 251 poděkování
- Dostal poděkování: 228 poděkování
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
ono ještě mít transparentní účet neznamená že někdo transparentně hospodaří . nevím co to tu řešíte .pokud si totiž to o.s. vytvoří fiktivní nklady a bude na ně mít doklady muze si na účtě každý koukat co chce
asi vám dost chybí přehled z podnikání ..to o čem se tu bavíte je uplně zbytečné ..stačí aby každe MS posoudilo s jakým subjektem spolupracuje a samo si vyjednalo takove podmínky jež budou pro Piráty dobré .Proč furt vymýšlet nějake předpisy..ne každý případ se da nacpat do předpisu ..a pak co ?? zasedne komise a jedna se o mrtvem koni . stejně jako muj prichod do Pirátu na který neexistovali normy v předpisech . Nepachejme chaos předpisu a byrokracie .
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kaleta za příspěvky (celkem 3):
- Ivan.Bartos, Petr.Zidek, Martin Broz
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!