Naposledy jsme spolupracovali se Seznamem, který má sídlo tuším na Kypru a transparentní účet rozhodně nemá.Robert Adamek píše:Přece když to máme v programu, nemůžeme spolupracovat s každým, to bychom mohli spolupracovat třeba s firmami, které mají akcie na doručitele a nejasnou majetkovou strukturu a to jen proto, že existuje podobný cíl, jako mají piráti a to třeba jen v jednom bodě. To by jsme snad neudělali, nebo ano?
Spolupráce s občanskými sdruženími
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
- Mikulas.Ferjencik, Petr.Bajgar
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
- Dominika.Michailidu
- Republikový výbor
- Příspěvky: 3515
- Registrován: 28 črc 2011, 22:13
- Profese: výtvarník
- Bydliště: Krnsko
- Dal poděkování: 7685 poděkování
- Dostal poděkování: 5946 poděkování
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Nevím, co bylo se Seznamem, pokud je myšlená ta "aféra" okolo Pizdy Piznamu (mně se prostě nelíbí, ale to moje věc..), tak to bych určitě nenazývala spoluprací... Píchli jste obra do paty a on v nekonečné PR modrosti se vám za to odměnil...
Roberte, taky myslím, že nemůžeme mít v regulích kde co, to bychom dopadli jako stávající zákonodárství.. Ovšem nic ti nebrání sepsat nějaký obecný šablono-dopis, ve kterém vysvětlíš, že nechceš jít dobrovolně a rád do spolupráce s institucemi, které operují s prostředky z veřejných zdrojů netransparentně.. A budu ráda, když ho budeme někde sdílet.
Roberte, taky myslím, že nemůžeme mít v regulích kde co, to bychom dopadli jako stávající zákonodárství.. Ovšem nic ti nebrání sepsat nějaký obecný šablono-dopis, ve kterém vysvětlíš, že nechceš jít dobrovolně a rád do spolupráce s institucemi, které operují s prostředky z veřejných zdrojů netransparentně.. A budu ráda, když ho budeme někde sdílet.
77S 2I 3I 3I
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Posílali jsme jim TZ před vydáním a volal jsem jim varování. Obojí v rámci korektních vztahů a abychom se vyhnuli nedorozumění a PR problémům.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
- Robert.Adamek, Petr.Bajgar
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
-
Bohdan Svornik
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Přijde mi to podivné , ale zrovna den po tom kdy křídlo prosazujici spolupraci s o.z. udělalo prevrat ve volbách v MSk kdy se prosadili noví lidé se někdo snaží narušit spolupráci s o.s. oklikou přez předpisy pirátské strany.
To bych u pirátů nečekal 
-
Martin.Kaleta
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 431
- Registrován: 20 bře 2012, 23:29
- Profese: podnikatel
- Dal poděkování: 251 poděkování
- Dostal poděkování: 228 poděkování
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Byrokracie je to co mě vadí při podnikání ,a vadí mi všude .Dělat na vše předpisy je kontraproduktivní ,jelikož pak jich je tolik že je nikdo nezná .jako naše zakony .co takhle použít zdravý rozum? přeci každe MS či kraj je schopen posoudit ,zda nabízena spolupráce s o.s. je pro Piráty přínosem ,a zda uvedené o.s. je tak nějak morálně v pořádku .Všichni víme že většina o.s. nemá transparentní účet právě proto že to nedělali z politických ambicí od začátku . Možná na ně můžem eticky zafungovat že se vylepší ,ale určovat to takto ,je vlastně vyřazení většiny z nich spolupráce .Spolupráce s o.s. přináší většinou pozitiva (až na vyjimky ) , protože tam jsou lide již aktivní ,a zajímají se o věci kolem sebe . prosím tedy at se zdržíme zbytečných předpisů a byrokracie ..dejme prostor vlastnímu uvažení .děkuji .
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kaleta za příspěvky (celkem 4):
- Dominika.Michailidu, Radek.Simkanic, Jakub.Michalek, Mikulas.Ferjencik
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Není to kontraproduktivní. Znovu opakuji, pokud chce občanské sdružení nakládat s veřejnými prostředky, pak by měli veřejně ukázat, co s těmi prostředky dělají. To je pirátské. Jinak mě samozřejmě nepřekvapuje, že se ozval Bohdan, který je členem několika o.s. a určitě by své účetnictví nerad zveřejňoval, ostatně určitě nezůstane sám, těch lidí bude jistě více, nikdo nemá rád, když se mu kouká pod prsty, ale takovou politiku prostě prosazujeme, kontrolu občanů.
Jistě bychom chtěli vědět i co dělají s prostředky různé nadace a nevíme to, protože to nechtějí zveřejnit a nic je k tomu nenutí.
Uvědomme si, že jsme reálná politická síla, která může žádat něco na oplátku za podporu o.s. a proč bychom to dělali? No protože přece o.s. prosazují cíle vždy jen určité skupiny lidí a těch ostatních, například těch co jsou proti, už se nikdo neptá.
Pirátské je ptát se všech, udělat anketu, udělat průzkum, hlasování. Není pirátské "upnout" se na určitou skupinu lidí jen proto, že jsou také určitá síla a budou nás volit když je podpoříme. Tohle jsem se snažil vysvětlit na schůzi, snažil jsem se to vysvětlit Bohdanovi osobně, vše liché. Proto jsem toto téma otevřel zde, protože jsem chtěl znát váš názor a ono ejhle, najednou jsme ochotni vyměnit jeden z hlavních bodů programu za hlasy?
Omlouvám se, ale tento přístup se mi prostě nelíbí, proto chci od občanských sdružení více než jen hlasy, protože jinak nic nezměníme.
Proč by ale neměly mít občanská sdružení zájem na tom, aby byly tyto prostředky kontrolovány? Přece je nezneužívají a dělají to pro lidi, dělají to stejně, jako Piráti, kteří to evidentně zvládli (ač jsem tomu nevěřil).
Já v tom prostě nevidím problém, naše účetnictví je ok, je zveřejnitelné bez problémů.
Mimochodem jsem chtěl po FC Vítkovice 1919 aby zřídili transp. účet pokud máme rozjet spolupráci, že budou první fotbalový klub, který ho bude mít a bylo mi řečeno že ani náhodou, s takovým přístupem fakt sorry. Zeptal se někdo těch o.s. jestli by do toho šli? Já jsem to zkusil a kupodivu nešli, proč? Každé takové o.s. je už pro mě nedůvěryhodné. Bohdane o.s. budulínek, je problém aby mělo transparentní účet a pokud ano tak proč? Stejný dotaz k Občané proti těžbě, to samé k OPS o.s.
Děláte tam snad něco, co by bylo nezákonné? Protože jinak nechápu, proč by se mělo jakékoliv o.s. po vysvětlení jaké to má výhody bránit.
Zřízení transparentního účtu u FIO trvá asi hodinu.

Jistě bychom chtěli vědět i co dělají s prostředky různé nadace a nevíme to, protože to nechtějí zveřejnit a nic je k tomu nenutí.
Uvědomme si, že jsme reálná politická síla, která může žádat něco na oplátku za podporu o.s. a proč bychom to dělali? No protože přece o.s. prosazují cíle vždy jen určité skupiny lidí a těch ostatních, například těch co jsou proti, už se nikdo neptá.
Pirátské je ptát se všech, udělat anketu, udělat průzkum, hlasování. Není pirátské "upnout" se na určitou skupinu lidí jen proto, že jsou také určitá síla a budou nás volit když je podpoříme. Tohle jsem se snažil vysvětlit na schůzi, snažil jsem se to vysvětlit Bohdanovi osobně, vše liché. Proto jsem toto téma otevřel zde, protože jsem chtěl znát váš názor a ono ejhle, najednou jsme ochotni vyměnit jeden z hlavních bodů programu za hlasy?
Omlouvám se, ale tento přístup se mi prostě nelíbí, proto chci od občanských sdružení více než jen hlasy, protože jinak nic nezměníme.
Proč by ale neměly mít občanská sdružení zájem na tom, aby byly tyto prostředky kontrolovány? Přece je nezneužívají a dělají to pro lidi, dělají to stejně, jako Piráti, kteří to evidentně zvládli (ač jsem tomu nevěřil).
Já v tom prostě nevidím problém, naše účetnictví je ok, je zveřejnitelné bez problémů.
Mimochodem jsem chtěl po FC Vítkovice 1919 aby zřídili transp. účet pokud máme rozjet spolupráci, že budou první fotbalový klub, který ho bude mít a bylo mi řečeno že ani náhodou, s takovým přístupem fakt sorry. Zeptal se někdo těch o.s. jestli by do toho šli? Já jsem to zkusil a kupodivu nešli, proč? Každé takové o.s. je už pro mě nedůvěryhodné. Bohdane o.s. budulínek, je problém aby mělo transparentní účet a pokud ano tak proč? Stejný dotaz k Občané proti těžbě, to samé k OPS o.s.
Děláte tam snad něco, co by bylo nezákonné? Protože jinak nechápu, proč by se mělo jakékoliv o.s. po vysvětlení jaké to má výhody bránit.
Zřízení transparentního účtu u FIO trvá asi hodinu.

Naposledy upravil(a) Robert.Adamek dne 18 kvě 2012, 00:25, celkem upraveno 1 x.
-
Martin.Kaleta
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 431
- Registrován: 20 bře 2012, 23:29
- Profese: podnikatel
- Dal poděkování: 251 poděkování
- Dostal poděkování: 228 poděkování
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
jako Piráti bychom neměli určovat jak kdo má fungovat . faktem je že pokud by někdo z o.s. šel na kandidátku Pirátů ,bylo by dobré snima o tom promluvit a apelovat na něj at si vylepší moralní kredit a ztransparentnil si učet.(i když z podnikání vím že mít transparentní ůčet neznamená mít transparentní účetnitví
)nebo to muže být i podmínka kandidatury...protože ta přichazí až po nějake spolupraci .zařídit ovšem předpis který odsekne všechny hned na začatku není moc dobrý . takže by to chtělo opatrně . a i s tím vyjadřováním tady. Když si to nedokážete říci do očí ,tak to pak neřešte na foru . 
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Tady se michaji dve veci. Prvni je tzv. podminka spoluprace s o.s. bez TU, coz uz sem komentoval a tento napad je nerealizovatelny beze ztrat.
A druhou jsou prostredky jak toho dosahnout.
Zamer je spravny a neni to nic noveho ze pranyrujeme politicke strany za jejich netransparentni ucty.
Presto maji rocni povinnost vykazat ve vyrocni zprave temer vse co nevadi UOOU.
Obdobny problem s UOOU maji o.s., ale ty navic nemaji ze zakona zadnou takovou povinnost, jakou mame treba my.
My svym prikladem, vytvarime urcity zvysujici se tlak na politicke strany, ale o.s. jsou veci jejich clenu a stanov.
Pokud ziskaji dotaci z verejnych zdroju, pak je evidovana na prislusnem urade a je minimalne v pripade schvaleni, verejna a jednoduse dohledatelna.
Pokud jde o jejich financovani ze soukromych zroju, nelze to po nich jakkoliv vyzadovat.
Ja si nedokazu predstavit, ze by obcanske sdruzeni majitelu bytu a domu neco takoveho MUSELO toto vykazovat.
Pokud bych to mel konkretne realizovat na vlastnim priklade aby to bylo jasne.
Rekneme ze provozuji steparske studio, kde ucim deti. Jednou za rok se kona steparsky pohar a misrovstvi republiky kam se sjedou vsichni stepari v CR i zahranici. A je tam tisice lidi.
Pak ja jako poradatel, pozadam magistrat o dotaci z grantu na sport pro deti a mladez a dostanu 30 tisic na tuto mimoradnou akci.
Ta je evidovana a zverejnena. Ja ale prece kvuli tomu nebudu zverejnovat platce vsech poplatku za deti, jejich jmena a jmena rodicu, plus adresy. Sorry. To nebudu.
Toto byl konkretni priklad. Diky tomu uz mela tri roky po sobe Piratska strana reklamu jako krava na akci ktera se objevila nejen v massmediich ale fotky a videa si sirili rodice tech deti mezi sve rodiny a pribuzne, coz melo za nasledek treba 100 tisicovou pozornost behem nasledujiciho mesice. Nehlede na narvanou sportovni halu v dobe poradani akce.
Nebo jsem spolupracoval na vydani unikatni knizky o stepu, kde sem nacpal reklamu na piraty a take to nebylo transparentni.
Za okolnosti, ktere navrhujes ty, nebudu Piratskou stranu jakkoliv podporovat ani propagovat.
Timhle pristupem lidi jen naseres. Oni nedelaj nic spatnyho.
Popremejslej a vem to z mnohem lidstejsiho hlediska prosimte.
Dukazy:
Video: https://plus.google.com/photos/10142458 ... 3183082594
A druhou jsou prostredky jak toho dosahnout.
Zamer je spravny a neni to nic noveho ze pranyrujeme politicke strany za jejich netransparentni ucty.
Presto maji rocni povinnost vykazat ve vyrocni zprave temer vse co nevadi UOOU.
Obdobny problem s UOOU maji o.s., ale ty navic nemaji ze zakona zadnou takovou povinnost, jakou mame treba my.
My svym prikladem, vytvarime urcity zvysujici se tlak na politicke strany, ale o.s. jsou veci jejich clenu a stanov.
Pokud ziskaji dotaci z verejnych zdroju, pak je evidovana na prislusnem urade a je minimalne v pripade schvaleni, verejna a jednoduse dohledatelna.
Pokud jde o jejich financovani ze soukromych zroju, nelze to po nich jakkoliv vyzadovat.
Ja si nedokazu predstavit, ze by obcanske sdruzeni majitelu bytu a domu neco takoveho MUSELO toto vykazovat.
Pokud bych to mel konkretne realizovat na vlastnim priklade aby to bylo jasne.
Rekneme ze provozuji steparske studio, kde ucim deti. Jednou za rok se kona steparsky pohar a misrovstvi republiky kam se sjedou vsichni stepari v CR i zahranici. A je tam tisice lidi.
Pak ja jako poradatel, pozadam magistrat o dotaci z grantu na sport pro deti a mladez a dostanu 30 tisic na tuto mimoradnou akci.
Ta je evidovana a zverejnena. Ja ale prece kvuli tomu nebudu zverejnovat platce vsech poplatku za deti, jejich jmena a jmena rodicu, plus adresy. Sorry. To nebudu.
Toto byl konkretni priklad. Diky tomu uz mela tri roky po sobe Piratska strana reklamu jako krava na akci ktera se objevila nejen v massmediich ale fotky a videa si sirili rodice tech deti mezi sve rodiny a pribuzne, coz melo za nasledek treba 100 tisicovou pozornost behem nasledujiciho mesice. Nehlede na narvanou sportovni halu v dobe poradani akce.
Nebo jsem spolupracoval na vydani unikatni knizky o stepu, kde sem nacpal reklamu na piraty a take to nebylo transparentni.
Za okolnosti, ktere navrhujes ty, nebudu Piratskou stranu jakkoliv podporovat ani propagovat.
Timhle pristupem lidi jen naseres. Oni nedelaj nic spatnyho.
Popremejslej a vem to z mnohem lidstejsiho hlediska prosimte.
Dukazy:
Video: https://plus.google.com/photos/10142458 ... 3183082594
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Dopracujme se k lidskému hledisku. Pokud dostaneš dotaci 30 000, pak by jsi měl vykázat, na co jsi ji použil, to přece není nic divného. Pokud ti přispějí lidé, pak tě samozřejmě nemůže nikdo nutit, aby jsi každou korunu zveřejnil, na druhou stranu by to bylo hezké. Ne, mě jde opravdu o ty granty = transparentní účet pro granty a z něj pak čerpání na konkrétní věci (jako u Pirátů). Klidně netransparentní účet pro občanské dary (ty přímé bez přispění veřejných prostředků).
Samozřejmě by bylo hezké, kdyby měly o.s. povinnost předkládat audit, ovšem je to poněkud nákladné a spousta o.s. by to prostě nezaplatila, takže je to blbost. Účetnictví má FÚ, kdyby bylo k nahlédnutí podobně jako financování stran, bylo by to výborné.
...aneb, zkusme nehledat cesty proč něco není možné a proč nám něco vadí, není to o nic složitější než pirátské provedení a my jsme to zvládli, sice to má mouchy, ovšem musím uznat že to funguje.Nenapsal jsem žádný návrh předpisu, pouze nástřel, takže by bylo pozitivní, kdybychom vynechali jakékoliv případné osobní spory a zkusili se na to dívat inovativně = neházet do koše, ale najít přijatelnou cestu, která by nám neuškodila a naopak nás i s programem propagovala víc.
Samozřejmě by bylo hezké, kdyby měly o.s. povinnost předkládat audit, ovšem je to poněkud nákladné a spousta o.s. by to prostě nezaplatila, takže je to blbost. Účetnictví má FÚ, kdyby bylo k nahlédnutí podobně jako financování stran, bylo by to výborné.
...aneb, zkusme nehledat cesty proč něco není možné a proč nám něco vadí, není to o nic složitější než pirátské provedení a my jsme to zvládli, sice to má mouchy, ovšem musím uznat že to funguje.Nenapsal jsem žádný návrh předpisu, pouze nástřel, takže by bylo pozitivní, kdybychom vynechali jakékoliv případné osobní spory a zkusili se na to dívat inovativně = neházet do koše, ale najít přijatelnou cestu, která by nám neuškodila a naopak nás i s programem propagovala víc.
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Martine, jsi místopředseda, takovéto nekompetentní projevy by ti mohly uškodit. Kontempluj nad
http://www.pirati.cz/program/transparence
http://www.pirati.cz/program/transparence
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
- Petr.Bajgar
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!