Stinova vlada
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Daniel.Hradsky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 358
- Registrován: 27 dub 2012, 10:54
- Profese: veterinární lékař
- Bydliště: 262 13 Nečín 044
- Dal poděkování: 283 poděkování
- Dostal poděkování: 525 poděkování
Re: Stinova vlada
Můj předchozí příspěvek mi připomíná vlastně problém odtržení politiky od reálného života, což si myslím že je celkem zásadní věc. Takový poslanec, který již 10-20 let zná opravdové lidi jen z dopisů, které mu pošlou, peticí a podobných průzkumů, žije ve velkém městě, je zajištěný a "v pohodě" si vlastně už vůbec nedokáže představit, jak běžný občan žije. Neměl by se zavést nějaký časový limit poslancování? Třeba max. 2-3 volební období a pak pauza? To je myslím celkem Pirátský nápad, ale sem to je trochu off topic. Že by nová lajna? Moc se tu ještě nevyznám....... 
Kouřím a piju. Jsem tlustej. Mám velký auto. JÁ ale do VAŠEHO života nekecám.
Nejsem pirát, jsem korzár.
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....
Nejsem pirát, jsem korzár.
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....
- Keram
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 445
- Registrován: 08 čer 2011, 09:36
- Profese: AČR
- Bydliště: Nýrsko
- Dal poděkování: 526 poděkování
- Dostal poděkování: 273 poděkování
Re: Stinova vlada
Podle mě je to blbost omezovat, jediného čeho by se docílilo by bylo. Že poslanec kterej by už nemohl být zvolen, tak by 1 období dělal jinému poslanci asistenta-poradce.
MERHAUT WIN: "PN jsou Brožovým nástrojem k manipulování PS. Samožerský anarchista, co má drzost kázat o svobodě a demokracii" 
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Stinova vlada
Oznámení moderátora:Max. délka funkčního období patří do jiného vlákna. Žádné OT.
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Ivo.Vlasaty
- Člen KS Jihočeský kraj
- Příspěvky: 2092
- Registrován: 31 led 2012, 09:15
- Bydliště: České Budějovice/Praha 4
- Dal poděkování: 8056 poděkování
- Dostal poděkování: 3452 poděkování
Re: Stinova vlada
Ten nápad 'kolektivního stínového ministra' se mi líbí. Postupně (a určitě to nepůjde nijak rychle) utvářet skupiny lidí způsobilých vyjadřovat se k danému resortu. Když se najde kandidát, buď se schválí nebo ne, pak může přibýt druhý, třetí... Funkce předsedy takové skupiny by asi byla vhodná, ale mohla by automaticky kolovat (třeba po měsíci nebo čtvrt roce by předsednictví přešlo na dalšího). Důležité, aby to mělo nějaký smysl, je, aby se 'kolektivní ministři' (včetně aktuálního předsedy) dali rychle najít na stránkách.
Kdyby se tenhle 'chaos' podařilo nějak uspořádat a využít, bylo by to jen dobře. Nezískával by vliv jeden člověk na úkor ostatních kompetentních. Mohly by se účastnit a být reprezentovány všechny názorové proudy. Myslím, že takové pružné uspořádání je demokratičtější a pluralitnější a víc pak záleží na konsensu - a já rozhodně považuji za lepší konsensuální politiku, před 'silou' aktuální většiny - k danému tématu, ne na tom, která frakce z nějakých mocenských her vytěžila zrovna tenhle resort a prosazuje svá řešení - pak je těžší dostat se do stavu, kdy strana vše prosazuje podle toho, jaká skupinka kmotrů a papalášů je zrovna nahoře a členská základna na to má minimální vliv (v tom je dneska, zdá se mi, docela bezradná třeba ČSSD, o ODS nemluvě).
Kdyby se tenhle 'chaos' podařilo nějak uspořádat a využít, bylo by to jen dobře. Nezískával by vliv jeden člověk na úkor ostatních kompetentních. Mohly by se účastnit a být reprezentovány všechny názorové proudy. Myslím, že takové pružné uspořádání je demokratičtější a pluralitnější a víc pak záleží na konsensu - a já rozhodně považuji za lepší konsensuální politiku, před 'silou' aktuální většiny - k danému tématu, ne na tom, která frakce z nějakých mocenských her vytěžila zrovna tenhle resort a prosazuje svá řešení - pak je těžší dostat se do stavu, kdy strana vše prosazuje podle toho, jaká skupinka kmotrů a papalášů je zrovna nahoře a členská základna na to má minimální vliv (v tom je dneska, zdá se mi, docela bezradná třeba ČSSD, o ODS nemluvě).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
- Ondrej.Profant
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Stinova vlada
Považuji za zcela zásadní opakovaně prezentovat postoj: " Nemáme zájem vládnout, ale změnit společnost." Primárně nyní usilujeme o přístup k informacím a podřízení politiků veřejnosti. Chceme veřejnou správu otevřít a ne se jí zmocnit.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 4):
- Vojtech.Pikal, Martin Broz, Ondrej.Profant, Petr.Tresnak
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Daniel.Hradsky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 358
- Registrován: 27 dub 2012, 10:54
- Profese: veterinární lékař
- Bydliště: 262 13 Nečín 044
- Dal poděkování: 283 poděkování
- Dostal poděkování: 525 poděkování
Re: Stinova vlada
Zajímavý názor, a to se dělá jak? Pokud se teda nestřílí z Aurory? Budeme jí měnit z ulice, nebo z krajských a městských zastupitelstev, z opozičních lavic, nebo kde je ta hranice? Každý kdo získá vliv, získá moc. Ať chce nebo nechce. A bez vlivu zase nic nezměníš. Pokud se 500tis lidí připojí k tvému názoru na změnu společnosti máš vliv jako hrom. Co budeme pak dělat, křičet my nic, nás z toho vynechte!? To je alibismus a zříkání se zodpovědnosti za vlastní činy. Pokud se k našim názorům nepřipojí, tak zase nic nezměníme....Ivo Vasicek píše:Považuji za zcela zásadní opakovaně prezentovat postoj: " Nemáme zájem vládnout, ale změnit společnost." Primárně nyní usilujeme o přístup k informacím a podřízení politiků veřejnosti. Chceme veřejnou správu otevřít a ne se jí zmocnit.
Kouřím a piju. Jsem tlustej. Mám velký auto. JÁ ale do VAŠEHO života nekecám.
Nejsem pirát, jsem korzár.
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....
Nejsem pirát, jsem korzár.
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....
-
Tomas Babicky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 682
- Registrován: 13 čer 2009, 20:51
- Dal poděkování: 865 poděkování
- Dostal poděkování: 246 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Stinova vlada
Na ustavující schůzi ČPS v Brně, kde bylo osm lidí z tehdejšího přípravného výboru jsem slyšel jednu kvalitní myšlenku. Už nevím kdo to tam říkal. Souhlasím s tím, že ČPS, pokud by byla zvolena by neměla být ve vládě a měla by jít do opozice. Protože právě to zabilo Zelené. Právě proto se teď znemožnili Veverky. Jsem proti tomu, aby ČPS dělala něco jako stínovou vládu. Každopádně takové ministerstvo informatiky bychom obsadit měli
.
- Ivo.Vlasaty
- Člen KS Jihočeský kraj
- Příspěvky: 2092
- Registrován: 31 led 2012, 09:15
- Bydliště: České Budějovice/Praha 4
- Dal poděkování: 8056 poděkování
- Dostal poděkování: 3452 poděkování
Re: Stinova vlada
S tím sice souhlasím, ale: Máme tedy vůbec zájem uspět ve volbách? (Protože mnozí by si toto mohli vyložit tak, že je zbytečné házet nám hlas, když o něj stejně nestojíme.) Snažíme se vytvořit smysluplný program? Máme zájem čitelně a srozumitelně se vyjadřovat ke krokům a návrhům vládních (a třeba i jiných stínových) ministrů, se kterými nesouhlasíme, a předkládat alternativní návrhy? Máme zájem zůstat stranou, jejíž vedení není odrtržené od členské základny? (Příklad TOP09 i VV - a dříve SZ - ukazují, že tohle odtržení se je velmi rychlý proces. A nemyslím si, že to bylo zaviněno jen tím, že se staly stranami vládnoucími nebo že nám se to stát nemůže.)Ivo Vasicek píše:Považuji za zcela zásadní opakovaně prezentovat postoj: " Nemáme zájem vládnout, ale změnit společnost." Primárně nyní usilujeme o přístup k informacím a podřízení politiků veřejnosti. Chceme veřejnou správu otevřít a ne se jí zmocnit.
Myslím si, že do budoucna by se s podobnou myšlenkou, ať už se tomu bude říkat ministr nebo jinak, počítat mělo.
edit: Možná bych to měl říct výslovně. Jsem jednoznačně pro to, aby Piráti, pokud v kterýchkoliv volbách uspějí, zůstali v opozici. (Do dalšího volebního období se to třeba může nebo nemusí přehodnotit.) Stínového ministra (v našem diskutovaném případě) nepovažuji za přípravu na vládnutí, ale za způsob prezentace svého programu do praktických návrhů a postojů ke konkrétním aktuálním problémům, protože to program sám vysvětlit zdaleka vždy neumí.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 27 kvě 2012, 13:58, celkem upraveno 2 x.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
- Daniel.Hradsky, Petr.Vileta
- Daniel.Hradsky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 358
- Registrován: 27 dub 2012, 10:54
- Profese: veterinární lékař
- Bydliště: 262 13 Nečín 044
- Dal poděkování: 283 poděkování
- Dostal poděkování: 525 poděkování
Re: Stinova vlada
Zlatá slova. Zasloužila by si vytesat do kamene. žádna nová strana, která nemá zkušenosti a stabilní volební základnu, by neměla do vlády, neboť jí to zlomí vaz. Ale do parlamentu musí jasně chtít, jinak to není strana, ale spolek.Tomas Babicky píše:Na ustavující schůzi ČPS v Brně, kde bylo osm lidí z tehdejšího přípravného výboru jsem slyšel jednu kvalitní myšlenku. Už nevím kdo to tam říkal. Souhlasím s tím, že ČPS, pokud by byla zvolena by neměla být ve vládě a měla by jít do opozice. Protože právě to zabilo Zelené. Právě proto se teď znemožnili Veverky. Jsem proti tomu, aby ČPS dělala něco jako stínovou vládu. Každopádně takové ministerstvo informatiky bychom obsadit měli.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Hradsky za příspěvky (celkem 2):
- Ivo.Vlasaty, Tomas Babicky
Kouřím a piju. Jsem tlustej. Mám velký auto. JÁ ale do VAŠEHO života nekecám.
Nejsem pirát, jsem korzár.
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....
Nejsem pirát, jsem korzár.
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....
-
jzvc
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2682
- Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
- Profese: Admin
- Dal poděkování: 2 poděkování
- Dostal poděkování: 1013 poděkování
Re: Stinova vlada
Nemeli, to je prava ta finta - pirati by meli o takovem ministertvu prohlasit, ze nepotrebuji koryto za spoustu penez nanic. Jinak napad stinove vlady = snaha se priblizit soucasnym (zkorumpovanym) stranam => hodne blbej napad.Tomas Babicky píše:Každopádně takové ministerstvo informatiky bychom obsadit měli.
2shaman: Pokud chci (rekneme) zrusit AZ tak je mi celkem jedno jestli ho zrusim v parlamentu nebo jestli jako neparlamentni organizace k tomu donutim/dotlacim ty parlamentni, nemyslis? Pirati to zatim prezentuji tak, ze parlament neni cil ale jedna z cest. A to je dobre.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi jzvc za příspěvky (celkem 2):
- Ondrej.Profant, Ivan Sirko