Současná politická situace

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2446
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4796 poděkování
Dostal poděkování: 4286 poděkování

Re: Současná politická situace

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Aktivizace parlamentní levice je znepokojující, pokud by byly předčasné volby, všechny parlamentní strany hlásají, že by měly být co nejdřív. Nechtějí totiž připustit, aby menší strany stihly vše, co je pro úspěch ve volbách třeba. Momentální šachové partie mají jednak odpoutat pozornost od největších průšvihů, jednak zmást lid.

Jak stoupá naštvanost lidí, tím víc vystrkují růžky vyhraněné až extrémistické názory: Odbory jedním dechem tvrdí, že jsou apolitické, vzápětí vehementně omlouvají a zdůvodňují vše, co je levicové (odposloucháno od odborových funkcionářů - být před rokem v KSČ bylo v pořádku, pokud to bylo z vychcanosti a ne z přesvědčení; odměny za práci by se měly odvíjet od věku, ne od kvality práce - zkušenost je základ, mladí ji nemají, logicky nemohou pracovat lépe než starší....). Dělnická strana se snaží zmocnit Holešovské výzvy, jejíž mluvčí ovšem vůbec nemají jasno, co chtějí, co dělat dál. Na demonstracích, debatách, které se zaštiťují svobodou, buď vůbec nepustí ke slovu někoho, kdo má trochu odlišný názor, nebo tento názor v záznamech eliminují, překroutí.

Měli bychom přestat dělit politickou scénu na pravici a levici. Spíš slušní lidé a ti druzí. Komu jde o věc a komu o koryto. Ale jak to poznat předem a jak zabránit tomu, aby se kdokoli, kdo se dostane k moci, nestal korytářem, to nevím. Je třeba nabídnou jasně, co potom, nejen, co teď ne.
Piráti by měli jít do voleb, ať budou kdykoli. :)
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“