Česká pohřební tragikomedie

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Tomas Babicky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 682
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 865 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Česká pohřební tragikomedie

Příspěvek od Tomas Babicky »

Ahoj Piráti
začal jsem to pozorovat kdysi s pohřbem Pavla Dostála, který byl tuším v přímém přenosu na ČT1, pak to pokračovalo s úmrtím Karla Svobody a teď tomu zase dali nedávno korunu pravdoláskaři. Silně mi lezly všechny tyto události na nervy. Myslím, že pohřeb je pietní záležitost, která v žádném případě nemá být v přímém přenosu, natožpak nemá zasahovat lidem do života (státní smutek :roll: ), pokud nejde o osobu blízkou (rodina, příbuzní).
Myslím, že bychom mohli na toto téma vydat přinejmenším TZ.

V každém případě se nechci tímto nikoho dotknout a vyjadřuji pouze osobní názor na věc. Myslím, že o této věci by se mělo mluvit, mohl by vzniknout zákon, co je přípustné a co už není.
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2033
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2509 poděkování
Dostal poděkování: 2068 poděkování

Re: Česká pohřební tragikomedie

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Z mého pohledu s tebou souhlasím, ovšem nemyslím si, že je dobré na to vydávat TZ. Mohlo by nám to vzít dosti bodů u voličů...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvek:
Tomas Babicky
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká pohřební tragikomedie

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Tohle téma nemá nic společnýho s Pirátskou stranou (nebo mne aspoň žádná spojitost nenapadá).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Kallasch, Karel.Fuzik, Jiri.Kaderavek.sen, pavel.k, Jiri.Kaderavek
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Magnat
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 260
Registrován: 18 úno 2011, 21:34
Profese: telekomunikace
Bydliště: Praha 17, Řepy, Vondroušova
Dal poděkování: 417 poděkování
Dostal poděkování: 159 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká pohřební tragikomedie

Příspěvek od Magnat »

osobně též souhlasím, ale vytvářet zákon, tím už takovou věc posvěcuješ
Tito uživatelé poděkovali autorovi Magnat za příspěvek:
Tomas Babicky
Dobří lidé jsou v každé době ti, kdo zorávají staré myšlenky do hloubky a získávají z nich plody, oráči ducha. Ale každá půda se nakonec vyčerpá a vždy znovu musí přijít rádlo zla.
Friedrich Nietzsche
Jakub Sembera
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Česká pohřební tragikomedie

Příspěvek od Jakub Sembera »

Mě to nijak neirituje. Pokud se někdo nechce koukat, tak ať se nekouká. Pokud se někdo koukat chce, nechť se kouká. Nařizovat povolení/zákaz veřejného přenosu pohřbu je IMHO naprostá kravina.
Tomas Babicky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 682
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 865 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká pohřební tragikomedie

Příspěvek od Tomas Babicky »

Jakub Sembera píše:Mě to nijak neirituje. Pokud se někdo nechce koukat, tak ať se nekouká. Pokud se někdo koukat chce, nechť se kouká. Nařizovat povolení/zákaz veřejného přenosu pohřbu je IMHO naprostá kravina.
právěže není - je to znesvěcení památky toho člověka - pozor, jsem ateista! - přeci jen rozloučení s pozůstalými by nemělo probíhat veřejně za přítomnosti médií
a konkrétně k příkladům, které jsem uvedl - Karla Svobodu nekomentuji, u Havla jde o mediální tragédii, to co se dělo v médiích bylo fakt něco. A to jsem nezmínil Michaela Jacksona :lol:
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Česká pohřební tragikomedie

Příspěvek od Ondra.kl »

Tomas Babicky píše:právěže není - je to znesvěcení památky toho člověka -
mno podle vás možná jo, nicméně pro všechny ostatní je asi normální, že nikoli vy, ale pozůstalá rodina rozhodne zda chce pohřeb malý, velký, soukromý, veřejný, s přenosem v TV nebo s návštěvou ufonů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 6):
Jana.Syrovatkova, Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal, Tomas Babicky, Petr.Vileta, Martin.Kucera
Jakub Sembera
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Česká pohřební tragikomedie

Příspěvek od Jakub Sembera »

Tomas Babicky píše:právěže není - je to znesvěcení památky toho člověka - pozor, jsem ateista! - přeci jen rozloučení s pozůstalými by nemělo probíhat veřejně za přítomnosti médií
O tom rozhodují pozůstalí, nikoliv někdo cizí. Je to jejich vůle, zda-li chtějí pohřeb takový či makový ;) A co když to bude přání zemřelého ? Na to se bude vztahovat vyjímka ze zákona nebo bude potlačeno přání zemřelého, protože pár lidí řekne "ne ne ne" ? A pokud argumentuješ, že to dělají pro peníze, tak odpovídám a co má být ? Je to čistě každého volba, jak s chce se svým bližním rozloučit, jen a jen jejich volba.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká pohřební tragikomedie

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

"Smrt člověka je víc věcí pozůstalých, než jeho samotného."
- Thomas Mann
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Marek.Necada
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Česká pohřební tragikomedie

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Bože, bože.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 6):
Martin Broz, Jiri.Kaderavek, Vaclav.Malek, Ondrej.Kotas, Ivan.Bartos, Michaela.Vodova
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“