Nějaká stará snaha cosi rozhejbat...

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Michal.Rusek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1035
Registrován: 26 čer 2009, 12:53
Profese: vystudovaný učitel
Bydliště: Olomoucký region
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nějaká stará snaha cosi rozhejbat...

Příspěvek od Michal.Rusek »

Taková drobnost: http://www.blisty.cz/2009/7/31/art48206.html

To jediné, co potřebujeme, je nezklamat pasivitou či snad vlastní malostí veřejnost.

To, že tak to v ČR dál už nejde, to ví dnes opravdu hodně lidí. Změna je nutná. A je tu 20 let od Listopadu!

To jediné, o co v politice jde, jsou peníze. A peníze (=naše peníze= naše daně) nelze ochránit bez svobodného Internetu.
Ale není jen svět politiky, je i svět kultury. To jsou samostatné sféry.

A panové programátoři, je to reálné?

Po volbách: do 31. prosince konec výběrového řízení na transparentní statní správu - kompletní, i obce a města.
1. leden - 3. březen 2010 čas na vývoj a odladení software
1. duben - 31. červen. Zavedení + paralení zkušební provoz
1. 7.- 31. srpen. Občasné zkušební spuštění bez oznámení termínu (to by hned spadlo)
1.9. 2010 Ostrý start - zavedení do statní správy.
1.10-1.12.2010 - vyhodnocení, úspora za IV kvartál 2010 tipuju 100 mld Kč.

Kamile... ekonomové... PC a Internet všude je. Účetní aplikace je relativně malá, stačí starý HW.
Chce to odhadnout náklady. Mělo by na software + zavedení (proškolení atd.) stačit 5 mld. Kč? Co myslíš?
A dopracovat podrbnosti toho výběrového řízení... Zda řešení zvlášť a realizace zvlášť.
Kamile - zkus si najít nějakého ekonoma a veďte na to téma veřejnou diskusi na fóru...
Zkuste přesně rozebrat, kde je technický problém řešení (hackerský útok?) atd...
Nebo to dát vše na LINUX?

Nebo místo šrotovného(ale koho tím podpoříme?) nová PC do statní správy všeude na LINUXu - aby to vše běhalo jen na něm? - Anketa... Veřejná šup...
Na vše diskuse... - napiště k nim všude TOP URGENT.

Potřebujeme mít (nejlíp do 24 hodin) e-mailové adresy co nejvíce regionálních rádií i místních plátků.
Posílejte to sem, ať se TZ rozesílají na co největší počet adres. Zkuste poslat i osobní e-maily na jednoltivé novináře, kteří Vám jsou sympatičtí. Každý aspoň 10 e-mailů. Díky!


Vyzvat k podpře kapelky... Dát na fórum výzvu, ať posílají e.maily a kontakty...

Michael X Chaos Polak by mohl helfnout s přesným - delším - vysvětlením, že aktuální politika je o ničem, že místo diskuse a hledání řešení problémů (na základě toho by si měli občané tu či onu stranu přece vybírat) se vypouštějí balonky (doslova i obrazně), rozdávají párky a vyrábějí aféry (Bartončíkem počínaje, Olovo, atd. vždycky se něco vyrobí). Místo ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ se jen vedou spory... Ale to snad už ví v této zemi každý.

Pár minut v TV nebo rozhlase přece určitě není řádná diskluse...

Novináři jsou nadržení, aby podpořili nějakou změnu. Všichni jsou (jsme) připosraní (no sorry no) z té krize. A ta přijde, bude mazec. - To vše je voda na náš mlýn.

Kamil byl v MF výborný... Nová tvář, žádný Langer, který se směje drze všem do očí...

Večer snad napíšu TZ že ČPS upozorňuje na fakt, že volby už nejsou soupeřením ideí, ale spíše reklamních zvratků (pardon ;)


Už jenom fakt, že se na fóru pirátuů bude snažit někdo slušně o běčem bavit, má 1000x vyšší úroveň, než ty ubohosti, co nám parlamentní strany předvádějí.

Pozor: toto už občané ví.

To jediné, co budou občané po Pirátech chtít, je, abychom je nezklamali.

Ne megaprogram, ne extra super názory, ale obyčejnou slušnost. Nic víc.

Jsme obyčejní, mladí, nemáme konexe. Vytvořili jsme amatérský tým, můžeme o věcech mluvit a budeme je i měnit.

Mediální tým navrhuje jít do všeho vabank - zcela s odkrytím hledím, narovinu...


Vývoj společnsoti je skrz diskusi, u nás se v míru baví i Ostraváci (Roberte :-) a no teď honem nevím... Atd. Atd...

Be creative... Hele neberte to vážně... Dělejte cokoliv, ale ať to je... TEĎ.

Zahajujeme kampaň. Na zteč - a motivujte lidi - zvěte je k účasti... Hledáme moderátory... Jen snad aby to ten systém zvládl...

Pravidlo jedna: Tak paní Tachecí, budu s vámi mluvit a odpovídat na všechny Vaše dotazy, ale vysvětlete mi napřed jediné, proč se platí 6 Kč za 5 DVD atd, USB, pevné disky... atd. A co ona na to asi řekne? Jak se bude tvářit? Jakože presumpce viny? Že bych si mohl vypálit cizí hudbu? NE! Já mám právo si nahrát na prázdný technický nosič své video a své děti a nikdo mi do toho nebude kafrat! Žádné poplatky. A konec, sbalit se a jít po minutě ze studia... TOTO stačí. S úsměvem na tváři. V pohodě. Na to argument není.

A ještě mediální tým. Nelze čekat, vedení to schválilo. á osobně tipuju, že to začne už okolo 12-18 srpna, ještě o prázdninách. V září už bude extra husto. Máme tak 14 dnů, vysvětlit ubohost té kampaně. Nebo si snad myslíme, že vést kampaň, kde se volí ti, kteří vedou celou společnost dál (obsah slova vývoj společnosti) je oprabdu správné těmi odpornými PR metodami? Klamavá REKLAMA místo diskuse? Ne děkuji.

Jo a tu domlovenou megakampaň od Billa za megakilo spustíme až 30. září... ;)

PS - cokoliv opravte, na ničem netrvám. ;)

Kdo zařídí dárcovské SMS? Kamile? 3 piva 3x22 za 66 Kč - OK?

Pravá demokracie již za 3 piva! ;)
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějaká stará snaha cosi rozhejbat...

Příspěvek od Lukas.Novy »

THUMBS UP! Motivace sem mel dost, ale po precteni tvych tezi se citim SKVELE! Dem jim natrhnout kadaky! :D

Ad software SS (statni spravy): za 3 mesice to jako celek mozne neni -- i kdyz je v uvedene dobe vykon programatoru docela velky (nejvic se toho udela pred koncem roku, o prazdninach sme zase lini jak ves,) stejne nemas kam nacpat analyzu (jenom ta si klidne ty 3 mesice vezme), musela by se delat pred pridelenim zakazky, coz si nikdo komerci nelajzne a o/s komunita do toho taky nebude moct darovat tolik sveho casu.
Cely to musi byt robustni a redundatni, predstava: slo by to tlacit pres i pres isdn/adsl, hardwarove naroky na klienty by tedy byly ~0, pristup bud pres prohlizec (bylo by potreba nejaky adoptovat a dopsat/vyladit pluginy na tisk/scan/ctecky karet a podobne) nebo desktopovou aplikaci mluvici na webservicu (treba REST... musela by se ale portovat na vice platforem), vhodny by bylo mit public API (abysme mohli mit aplikaci i na Facebooku:) a mobilnich/embedded zarizenich), tak i tak neni na klientech nutne vymenit OS.
Serverove pocitej aspon 3 datacentra: 2 v active-active v loadbalancu + hot-standby, co dela uloziste a background ulohy, mlatilo by to po sobe na aplikacnich vrstve, replikace na db vrstve tady asi neni potreba; kazdy centrum s vnitrni redundanci storage, aplikacnich serveru, db, stava+agregat, dvojhvezda switchu, potom redundantni tlusty linky mezi sebou i ven (s NIXem neni problem), atd.
Od oka... financne by se dalo vejit... imho. Casove jeste tusim, ze budou nejake zakonne naroky ohledne certifikace/auditu systemu s osobnima udajema, to si taky hodne vezme. Hacknuti (sic! cracknuti!) se nebojim, pruhledny veci jsou obecne bezpecnejsi...
Kdyz to sleti pri nasazeni, tak byla analyza spatne a byla by to politicka seppuku :)

Facebook rozvedu vedle v medialni sekci...
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějaká stará snaha cosi rozhejbat...

Příspěvek od Martin Broz »

"Hele Pepo, tady ctu ze Pirati potrebujou pomoct. Ze prej mam vymyslet jak se osvobodit od poslanecke vrchnosti a jak vyhnat ty kokoty v parlamente co tam smrdi uz 20 let."
"Mam jim ten napad i poslat."
"No chapes to ?"
"Nemuzu ty slance ani cejtit, tak to ja se nad tim chvili zamyslim."
"Nejlepsi by bylo, kdybych jim moh ukazat kam maj vsichni jit"
"Hele uz me neco napadlo. Poslu jim do parlamentu na mail milionkrat svoji nahou... Tvoji nahou zadnici ma draha, a bude na ni piratska vlajka"
"Lojziiicku, prestan si hrat na letadlo a prines mi tu piratkou figurku cos dostal loni k Vanocum"
"A ty milacku si sundej gate"
...
"Kde je ten Piratskej automat na rozesilani mailu, at to nemusim delat sam. Zbytek oni urcite uz dokazou sami, ne ?"
...
Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 3989
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog, process hacker
Bydliště: Praha-Dubeč
Dal poděkování: 615 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějaká stará snaha cosi rozhejbat...

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

[quote="Martin Broz]"A ty milacku si sundej gate"
[/quote]

Pirati gate nesundavaj, pirati gate stahujou!!!
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7904
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2709 poděkování
Dostal poděkování: 7706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP mediální tým - TOP URGENT

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Pánové, o co tu jde? Potřebujete něco rozeslat? Přiznávám, že jsem příspěvek M. Ruska nečetl. Odmítám přistupovat na představu grafomanů, že by si jejich výplody měl někdo přečíst. Michale, navrhuji, aby si ke každému svému textu dal 3-řádkové resumé. Pokud mne zaujme, budu číst i zbytek. A neber si to osobně.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31191
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27809 poděkování
Dostal poděkování: 23727 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějaká stará snaha cosi rozhejbat...

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mohu se zapojit. Napsal jsem už několik článků do Neviditelného Psa http://neviditelnypes.lidovky.cz/novina ... idnov=1473, takže předpokládám, že mi i další věci uveřejní. Před publikací bych to dal napřed na celorepublikové forum k případným připomínkám. Přece jen jsem tu nový a ani nemám žádnou funkci ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4614
Registrován: 21 dub 2009, 15:19
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Bydliště: Mošnova 29, Brno
Dal poděkování: 7478 poděkování
Dostal poděkování: 1590 poděkování

Re: Nějaká stará snaha cosi rozhejbat...

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Petře budeme s Michalem Ruskem určitě jenom rádi, pokud tu bude další aktivní autor tiskových zpráv.
Postup je jednoduchý:
1) Vytvoříš v mediální sekci nové vlákno s názvem TZ
2) Vlastní TZ je psána v "Quote" a ve zprávě požádáš o několik přímých řečí od lidí. Z důvodu rychlosti platí systém FCFS(First Come First Served)
3) Pošleš SZ Mediálnímu týmu(pravopisná a stylistická kontrola) a Ideokomisi (aby nám nelezli ven "brichtoviny" ;) ). Jejím obsahem je link na vlákno s TZ.
5) Jakmile je zpráva prohlášena za OK a je v ní alespoň jedna přímá řeč, přebírám jí já nebo Lukáš Nový, jakožto primární zasílači našich TZ(backup je Jirka Kadeřávek nebo Kamil Horký). Ještě předtím si vyrobím si PDF(pokud si ho neudělal sám) a hodím ho na web.

A co se týče tvých osobních kontaktů, rozhodně je využívej :)

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen

Michal.Rusek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1035
Registrován: 26 čer 2009, 12:53
Profese: vystudovaný učitel
Bydliště: Olomoucký region
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nějaká stará snaha cosi rozhejbat...

Příspěvek od Michal.Rusek »

Jaroslav Kucera píše:Petře budeme s Michalem Ruskem určitě jenom rádi, pokud tu bude další aktivní autor tiskových zpráv.
Postup je jednoduchý:
1) Vytvoříš v mediální sekci nové vlákno s názvem TZ
2) Vlastní TZ je psána v "Quote" a ve zprávě požádáš o několik přímých řečí od lidí. Z důvodu rychlosti platí systém FCFS(First Come First Served)
3) Pošleš SZ Mediálnímu týmu(pravopisná a stylistická kontrola) a Ideokomisi (aby nám nelezli ven "brichtoviny" ;) ). Jejím obsahem je link na vlákno s TZ.
5) Jakmile je zpráva prohlášena za OK a je v ní alespoň jedna přímá řeč, přebírám jí já nebo Lukáš Nový, jakožto primární zasílači našich TZ(backup je Jirka Kadeřávek nebo Kamil Horký). Ještě předtím si vyrobím si PDF(pokud si ho neudělal sám) a hodím ho na web.
A co se týče tvých osobních kontaktů, rozhodně je využívej :)
Díky konečně za nějaký jasný návod. ;) Konečně se už trochu orientuju. Ostatně za návody k procesům bych se přimlouval - někam jednotně všechny. Budou přicházet nový lidi, aby to bylo pro ně snazší - co? Bod 4) je kde? :)

Jirko K., no co k tomu říct... Život je i o emocích a já prožívám svět i v emocích. A někdy mám pocit, že jde něco pomalu... Zbytečně pomalu, víš? Prostě by některý věci měly jít jaksi samy od sebe, nebát se... Trošku jen šťouchnout do toho molocha a on spadne sám. Jinak chápu, že Tvoje odpovědnost je náročná a moc do smíchu Ti není... Tady to byl hlavně momentální apel, už jsem taky změnil název. Kdo má jiný vkus - tak tomu je zde moje omluva: Pardon, pardon za Váš čas. Ale pro někoho to může být důležité. Ostatně reakce je typická - promiň - místo rázné akce a ofenzivy na fšech frontách, mírné a postupné kroky. Ale OK, respektuju jiný názor. A možná se ty dva směry nevylučují, ale doplňují. Emoce jsou důležité, bez emocí to nejde. Je třeba vyčistit ten smrdutý Augiášův chlív. A to není neskromnost. To je třeba udělat. A lidi od Pirátů čekaj, že to i udělají. Ale říct jasně a sebevědomě nahlas - to za nás nikdo neudělá, víš? Víš to? Stačí to jen udělat. Nebát se. Vždyť ta mafie je jen cca 5-15 % lidí - skalní jádro ODS-ČSSD a i Komančů. Ostatní jsou lidi ovčané, kteří neprohlédli to divadlo novodobé Národní fronty. Letos si už lidi všimnou, že se za těch 20 let nic nezměnilo - jen k horšímu, dál a dál roste nenažranost - a světová krize jen ukazuje, že se tak neděje jen u nás.
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.
Michal.Rusek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1035
Registrován: 26 čer 2009, 12:53
Profese: vystudovaný učitel
Bydliště: Olomoucký region
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějaká stará snaha cosi rozhejbat...

Příspěvek od Michal.Rusek »

Lukas Novy píše:THUMBS UP! Motivace sem mel dost, ale po precteni tvych tezi se citim SKVELE! Dem jim natrhnout kadaky! :D

Ad software SS (statni spravy):
- za 3 mesice to jako celek mozne neni - nemas kam nacpat analyzu (jenom ta si klidne ty 3 mesice vezme),
- musela by se delat pred pridelenim zakazky, coz si nikdo komerci nelajzne a o/s komunita do toho taky nebude moct darovat tolik sveho casu.

Cely to musi byt robustni a redundatni, predstava:
- slo by to tlacit pres i pres isdn/adsl,
- hardwarove naroky na klienty by tedy byly ~0,
- pristup bud pres prohlizec (bylo by potreba nejaky adoptovat a dopsat/vyladit pluginy na tisk/scan/ctecky karet a podobne)
- nebo desktopovou aplikaci mluvici na webservicu (treba REST... musela by se ale portovat na vice platforem),
- vhodny by bylo mit public API (abysme mohli mit aplikaci i na Facebooku:) - a mobilnich/embedded zarizenich), tak i tak neni na klientech nutne vymenit OS.

Serverove pocitej aspon 3 datacentra:
- 2 v active-active v loadbalancu + hot-standby, co dela uloziste a background ulohy,
- mlatilo by to po sobe na aplikacnich vrstve,
- replikace na db vrstve tady asi neni potreba;
- kazdy centrum s vnitrni redundanci storage, aplikacnich serveru, db, stava+agregat, dvojhvezda switchu,
- potom redundantni tlusty linky mezi sebou i ven (s NIXem neni problem), atd.

Od oka... financne by se dalo vejit... imho.

Casove jeste tusim, ze budou nejake zakonne naroky ohledne certifikace/auditu systemu s osobnima udajema, to si taky hodne vezme. Hacknuti (sic! cracknuti!) se nebojim, pruhledny veci jsou obecne bezpecnejsi...

Kdyz to sleti pri nasazeni, tak byla analyza spatne a byla by to politicka seppuku :)
Někdy to člověk trochu přežene (omluva těm, co mají míň času, než já a že píšu tak moc, sorry)... Faktem je, že času je ale opravdu málo a když je stres, tak romány nikoho nebaví. To je jasný. Nejsme v cirkuse, ale ve válce. To, že jsou prázdniny, to neznamená, že právě teď se (kdo ví?) vážně mění dějiny ČR a (kdo ví?) možná i světa. Jen je třeba vydržet makat na 200 %. Ale díky za reakci, potěší... 8-)

K tomu programu, co mě napadlo, jak to vyřešit superlevně:

1) Nechat udělat analýzu, na čem všem běží učetnictví už teď ve státní správě (200 programů)
2) nechat napsat na vše speciální konverzní moduly pro jednotnou databázi, ty by jen na tlačítko kopírovaly data z databází - zatím jednou týdně (začátek)
3) přes ADSL to posílat na centrální servery... - dál už do toho nevidím.

Nemusel by se nikdo učit s tím zacházet, přestože by to neviděla třeba hned ani veřejnost, stačilo by, že by se data někam posílala. To už si dá každej majzla. Teoreticky by to šlo ;) pak někdy zveřejnit...

Výhody:
1) Nikdo by se nemusel učit nic učit (celá státní správa)
2) Bylo by to extra levné - jen ty konverzní moduly (a není už teď něco jednotného?) + zabezpečení dat cestou po síti

Co?? Měli bychom veřejnosti ukázat, že Piráti jsou bedny, kerým to pálí...
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“