Stránka 1 z 4

Proč nedemonstrujeme? [Aktualizováno]demonstrace naplánována

Napsal: 26 led 2012, 20:14
od Robert.Adamek
Poměrně jednoduchý dotaz, ale odpověď je mi záhadou. Jaký je důvod, že jsme nezorganizovali, ani neorganizujeme žádnou demonstraci proti ACTA? Myslím že by se to od nás celkem čekalo. V Ostravě to nemá smysl moc dělat, co na to vedení a Praha (nebo vlastně to je to samé :-) )? Řekl bych že se to od nás čekalo/čeká. Když jsem už i já ochotný vyrazit 350km tak bych řekl, že to bude dost lidí. Máme šanci začít takovou malou revoluci a my jsme místo toho vydali tiskovku :shock:

Edit: Podívejte se na Polsko, jejich PP má tak 3 členy a ani neexistují, přesto byly ulice plné lidí.

Re: Proč nedemonstrujeme?

Napsal: 26 led 2012, 22:57
od pavel.k
Naprosti souhlas, proste to opravdu chce udelat demonstraci, urcite dorazi dost lidi a idealne se to dostane treba i do medii. Nejake DDoS utoky jsou uplne na nic, akorat se to prezentuje, ze straslivy hackeri utoci na nebohe servery a dela to spatny image. Sam bych na demonstraci dorazil, kdybych nebyl na druhem konci sveta. Kazdopadne s timhle bych opravdu neotalel, takhle akorat lidi ta nastvanost prejde.

Re: Proč nedemonstrujeme?

Napsal: 26 led 2012, 23:21
od Martin Broz
Roberte uvedom si, ze tiskova zprava vysla jeste pred tim nez bylo znamo, ze prezidentuv poskok velvyslankyne ji za CR podepsala. Zitra budeme dopoledne i odpoledne na BBC v radiu, rano Jakub na Megaupload, odpoledne predseda na ACTA. Novinky dnes vzali nasi ranni TZ a otiskly clanek kde cituji Mikulase. Zpravy na Facebooku a reporty o deni zasahli jenom pres kanal PN 10000 lidi. Dalsich 10000 si denne cte nase clanky uz asi 7my den. Pres ofiko fan page Piratu nevim, to musi prozradit nejaky jeji spravce co se koukne do statistiky. Ale odhadem pres pocet sdileni to muze byt tak 2-3x tolik. Hlasi se nam novi cleni. Dostavame nabidky na hostovani serveru zadarmo a lidi nam ve velkem vyjadruji podporu a tesi se na volby. My nejsme v protestech na ulici dostatecne silni a soustredime se na to vymyslet strategii co dal, jak a kdy. Samozrejme, ze lidi nastvanost prejde, ale nebud blahovy, a nemysli si, ze nekdo v Praze pujde zitra demonstrovat. Jde primarne o Internet a ten bude reagovat spontane prave utoky na symboly jako vlada, prezident, snemovna a statni sprava. Lidi chodi do prace, v Praze radi angina a mononukleoza jako nikdy driv. Pochop jake mame moznosti a co si muzeme dovolit. Predsednictvo neustale komunikuje az me z toho boli ucho, ale ty cekas zazrak, takze se vrat zpatky na zem a jestli mas nejakej konkretni napad, tak ho predloz. Dneska mela Praha vecer schuzi, takze urcite z toho neco vznikne. Nekteri jeste nedorazili domu.

Re: Proč nedemonstrujeme?

Napsal: 26 led 2012, 23:57
od next_ghost
Robert Adamek píše:Poměrně jednoduchý dotaz, ale odpověď je mi záhadou. Jaký je důvod, že jsme nezorganizovali, ani neorganizujeme žádnou demonstraci proti ACTA? Myslím že by se to od nás celkem čekalo. V Ostravě to nemá smysl moc dělat, co na to vedení a Praha (nebo vlastně to je to samé :-) )? Řekl bych že se to od nás čekalo/čeká. Když jsem už i já ochotný vyrazit 350km tak bych řekl, že to bude dost lidí. Máme šanci začít takovou malou revoluci a my jsme místo toho vydali tiskovku :shock:

Edit: Podívejte se na Polsko, jejich PP má tak 3 členy a ani neexistují, přesto byly ulice plné lidí.
Jenže Poláci narozdíl od nás věděli, že vláda rozhoduje o úřednickém podpisu ACTA za Polsko. U nás to nevěděl nikdo a teď už je na protest pozdě, ten podpis je vzít zpátky nedonutíme. Takže šetři síly a připravuj transparenty na červen, kdy bude ACTA v Europarlamentu. Tam bude první reálná šance ACTA odstřelit (pokud náš hyperaktivní parlament nezačne s ratifikací na vlastní pěst dřív).

Re: Proč nedemonstrujeme?

Napsal: 27 led 2012, 01:37
od Mikulas.Ferjencik
Na dnešní schůzi jsme se shodli, že ve čtvrtek 2. února od 14:00 uspořádáme protestní happening před / poblíž budovy parlamentu ČR. Podpora z ostatních krajů bude velmi vítána. Stejně tak je velmi vítána podpora publikační, grafická, nápadová a jiná.

Re: Proč nedemonstrujeme?

Napsal: 27 led 2012, 01:37
od pavel.k
next_ghost píše:
Robert Adamek píše:Poměrně jednoduchý dotaz, ale odpověď je mi záhadou. Jaký je důvod, že jsme nezorganizovali, ani neorganizujeme žádnou demonstraci proti ACTA? Myslím že by se to od nás celkem čekalo. V Ostravě to nemá smysl moc dělat, co na to vedení a Praha (nebo vlastně to je to samé :-) )? Řekl bych že se to od nás čekalo/čeká. Když jsem už i já ochotný vyrazit 350km tak bych řekl, že to bude dost lidí. Máme šanci začít takovou malou revoluci a my jsme místo toho vydali tiskovku :shock:

Edit: Podívejte se na Polsko, jejich PP má tak 3 členy a ani neexistují, přesto byly ulice plné lidí.
Jenže Poláci narozdíl od nás věděli, že vláda rozhoduje o úřednickém podpisu ACTA za Polsko. U nás to nevěděl nikdo a teď už je na protest pozdě, ten podpis je vzít zpátky nedonutíme. Takže šetři síly a připravuj transparenty na červen, kdy bude ACTA v Europarlamentu. Tam bude první reálná šance ACTA odstřelit (pokud náš hyperaktivní parlament nezačne s ratifikací na vlastní pěst dřív).
S timhle nesouhlasim. Ano, urcite se nevedelo, ze se tohle ma schvalit, nez se to odhlasovalo. Na druhou stranu je podle me potreba alespon zpetne vyjadrit nesouhlas, ukazat jim, ze proste takhle ne, takovyhle zpusob schvalovani v demokratice spolecnosti neprijmeme. Myslim, ze Rick to pise spravne (http://falkvinge.net/2012/01/26/eu-acta ... ext-steps/), ze pokud vyrazi lidi do ulic, tak si mozna politici uvedomi, ze udelali chybu. Kdyz se jim jenom odpali servery, tak jednak nezjisti to poselstvi, jednak nevi, kolik lidi to opravdu stve a proste spis na to budou vsichni koukat jako na utok hackeru, ne vyjadreni nesouhlasu. Podle me najit si jeden den nekdy brzo a udelat demonstraci pred budovou by bylo mnohem efektivnejsi, navic uzitecny PR pro piraty.

Re: Proč nedemonstrujeme?

Napsal: 27 led 2012, 02:09
od Petr.Vileta
next_ghost píše:Takže šetři síly a připravuj transparenty na červen, kdy bude ACTA v Europarlamentu.
Dovolim si pripomenout muj nedavny napad viewtopic.php?f=75&t=10309 ktery by v tom cervnu daval mnohem vetsi smysl. Jeli bychom protestovat a jeste by nam na to EU priplatila ;)

Re: Proč nedemonstrujeme? [Aktualizováno]demonstrace napláno

Napsal: 27 led 2012, 02:10
od Mikulas.Ferjencik
Musíme se ukázat jako akceschopná síla a kout železo dokud je žhavý

Re: Proč nedemonstrujeme? [Aktualizováno]demonstrace napláno

Napsal: 27 led 2012, 08:03
od Mikulas.Ferjencik
Btw na Pirátských novinách je poptávka po happeningu i v Brně. Přidáte se?

Re: Proč nedemonstrujeme? [Aktualizováno]demonstrace napláno

Napsal: 27 led 2012, 08:14
od Ivo.Vasicek
2.února jedu do Prahy
byznys X svoboda