Práce s otevřenými formáty

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Práce s otevřenými formáty

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Mám tu prezentaci v ppt a odp mi počítač neumí ani přečíst.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

možná bychom měli mít někde ve wiki odkazy na doporučený sw: http://cs.libreoffice.org/
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Ivo Vasicek píše:možná bychom měli mít někde ve wiki odkazy na doporučený sw: http://cs.libreoffice.org/
Což znamená další instalaci dalšího software pouze za účelem překonvertování jednoho souboru. Tím je to pro mě podobné jako když někdo vyžaduje pro svůj web striktně Internet Explorer případně funguje pouze pod facebookem - pokud to nutně nepotřebuji pro svou práci, takový web ignoruji.

Ne že by to nešlo řešit - prostě to někomu pošlu k překonvertování, jen upozorňuji, že je to z mého pohledu podobné jako skalní windows fanatici.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Reakce na Janu (OT):
OFFTOPIC[quote="Jana Syrovatkova"][quote="Ivo Vasicek"]možná bychom měli mít někde ve wiki odkazy na doporučený sw: http://cs.libreoffice.org/[/quote]

Což znamená další instalaci dalšího software pouze za účelem překonvertování jednoho souboru. Tím je to pro mě podobné jako když někdo vyžaduje pro svůj web striktně Internet Explorer případně funguje pouze pod facebookem - pokud to nutně nepotřebuji pro svou práci, takový web ignoruji.

Ne že by to nešlo řešit - prostě to někomu pošlu k překonvertování, jen upozorňuji, že je to z mého pohledu podobné jako skalní windows fanatici.[/quote]
Jano, ukazuješ, že nevíš o čem mluvíš. Navíc máš kolem sebe spoustu lidí, kteří ti to vysvětlí => je to opravdu z tvé strany redundantní. Poprosil bych trochu více ochoty a trochu lepší vhled do tématu než začneš kritizovat.

Klidně si používej, co chceš. Ale výstup chceme v otevřeném formátu! Čili, aby byla zaručena možnost přečtení. Uprav si MS Office tak, aby ukládal v nějakém rozumném formátu - pokud chceš. Ale jednoduší je nainstalovat jeden program. Není to tak moc.

Kdybych taková pravidla nevyžadovali tak jsme ubozí pokrytci. Otevřenost a přístupnost není vždy snadná, ale je důležité jí dodržet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 8):
pavel.k, Roman.Kucera, Mikulas.Ferjencik, Ivo.Vasicek, Anonym101, Karel.Fuzik, Michaela.Vodova, Ondrej.Kotas

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

pavel.k
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2011, 23:22
Profese: student matematiky
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od pavel.k »

Ohledne LibreOffice:
OFFTOPICUprimne ono MS Office a LibreOffice (ci OpenOffice) jsou oboji uplne stejne sracky, akorat jedna je zadarmo. Osobne bych svoji prezentaci nedelal ani v jednom :D .
Tito uživatelé poděkovali autorovi pavel.k za příspěvky (celkem 3):
Petr.Bajgar, Ondrej.Profant, Karel.Fuzik
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jeste pro Janu a dalsi, kdo nemaji chut si instalovat Libre (open) office. Muzete pouzit google docs http://docs.google.com
Vytvorite novy dokument, vlozite obsah z Wordu a date "Stahnout jako" a tam je nabidka jak ODT, tak PDF.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Reakce na Janu (OT):
OFFTOPIC[quote="Ondrej Profant"]Uprav si MS Office tak, aby ukládal v nějakém rozumném formátu - pokud chceš. Ale jednoduší je nainstalovat jeden program. Není to tak moc.[/quote]
To se mi líbí nastavit MS Office tak, že to umí přechroupat i ty formáty z Open/Libre Office. Jak se to dělá? Od toho, co jsem zjistila, že Open Office a MS Office v rámci powerpointu nejsou kompatibilní a nastřídačku si navzájem bourají prezentace (např. změnou písma na bílou), preferuji používání pouze jednoho software.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Naposled OT por Janu:
OFFTOPICNejsou kompatibilní, protože MS nechce. OpenOffice implementuje všechny standarty. MS Office standardy nepoužívá a tají jak mají vypadat korektní dokumenty v něm vytvořené. Petr V. ti napsal, co potřebuješ o příspěvek výš. Je tu na to plugin, ale pochopitelně nezaručí 100% kompatibilitu (protože každý formát má jiné funkce a pokud není standard, tak je těžké to srovnat).

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

pavel.k
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2011, 23:22
Profese: student matematiky
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od pavel.k »

Ondrej Profant píše:Naposled OT por Janu:
OFFTOPICNejsou kompatibilní, protože MS nechce. OpenOffice implementuje všechny standarty. MS Office standardy nepoužívá a tají jak mají vypadat korektní dokumenty v něm vytvořené. Petr V. ti napsal, co potřebuješ o příspěvek výš. Je tu na to plugin, ale pochopitelně nezaručí 100% kompatibilitu (protože každý formát má jiné funkce a pokud není standard, tak je těžké to srovnat).
Tak jeste jeden OT: OFFTOPICSamozrejme MS standardy nedodrzuje a implementuje si ten format po svem (coz by bylo idealni mu zakazat, pokud by meli byt programy MS pouzivany napriklad pro verejne ucely, musi byt standard otevreny). Na druhou ani otevrenost standardu nezarucuje prenositelnost, prikladu je rada vsude. Staci, aby ten standard byl moc slozity a nikdo ho neimplmentuje presne (HTML, C/C++, ...). Treba PDF je otevreny format, ale pritom uplne dokonale prenositelne neni. Problem je, ze pokud nekdo vytvari generator PDFek, tak ho vetsinou vyzkousi v Acrobatu a tim to hasne. Takze to jim vytvorene PDFko je hrozny bastl proti standardu, ktery schrousta akorat Acrobat, ale kdyz to clovek zobrazi v necem jinem, muze mit smulu. A nedej boze kdyz s tim vzniklym PDFkem chce nejak manipulovat, spojovat strany a delat podobne veci! Takze otevrenost je nutnost, ale neni samospasna.
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Petr Stehlik »

Jana Syrovatkova píše:To se mi líbí nastavit MS Office tak, že to umí přechroupat i ty formáty z Open/Libre Office. Jak se to dělá?
UTFG: http://www.sosej.cz/Sun-Odf-Plugin-For- ... ffice.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Stehlik za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Petr.Vileta, Michaela.Vodova
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“