Co na to říkáte?
Tohle je IMHO vlna populismu, na které se snaží jezdit např. zelení a pokus o odsunutí skutečného řešení sociálních problémů.
Moderátor: Odbor - administrativni
Co na to říkáte?
Chápu tedy motiv pomoci jim státní regulací.Pak se ovšem nabízí otázka, komu tím chtějí prospět...Ivo Vasicek píše:Státní regulace otvírací doby je nepříjemná pro zákazníky, podnikatele a zaměstnce, kteří si chtějí i o svátcích vydělat.
Je to pochopitelne hrozna blbost, ale na rade mist si ji protlacili. Treba ve Svycarsku maji dneska uz otevreny vsechny obchody kazdy den do osmi do vecera, coz byl obrovsky pokrok (pry driv meli jenom ve vsedni dny do sesti). I tak me to celkem dost limituje, protoze casto musim z prace odejit driv nez bych chtel, jenom abych mohl nakoupit. Naproti tomu, kdyz jsem byl v US, tak tam je bezne, ze i mensi obchody jsou otevrene 24/7 a maji tam porad zbozi, coz je idealni. A i kdyz nejsou otevrene 24/7, tak maji alespon do 24:00.Zdenek Stepanek píše:Pak se ovšem nabízí otázka, komu tím chtějí prospět...Ivo Vasicek píše:Státní regulace otvírací doby je nepříjemná pro zákazníky, podnikatele a zaměstnce, kteří si chtějí i o svátcích vydělat.
Jinak je to samozřejmě nehorázná hovadina, kterou vymysleli tupci co berou desetitisícový platy a na domácí práce maj manželku v domácnosti nebo služku.
My normální lidi si často ani nestíháme nakoupit protože makáme od rána do večera... Už asi týden si chci koupit v bille pizzu, jenže ta naše má jen do osmi...
Nebo když chci jet do německa do OBI tak mám o víkendu smůlu protože má zavřeno...
Zdeněk