Martin Broz píše:(1) Tak me napada, jestli i tady na foru delame politiku, nebo se jenom snazime (2) domluvit, spojit, presvedcit, motivovat, vyburcovat, znechutit, nasrat, vyhodit, umlatit, vyřvat, vypudit, nebo ja nevim co. (3) Par let sem si myslel, ze se tu snazime neco noveho vytvorit. (4) A nekdo tvori, nekdo pinda, nekdo pinda do pindani a ja se vubec Jakubovi nedivim, ze je z toho unavenej, sarkastickej a hrubej. (5) Stejne jako nechapu kde na to porad bere energii. (6) Zaroven ale chapu, ze radu veci v tom tempu nepostrehne, nebo nepovazuje za podstatne. Zkuste si to delat misto nej. Ani tejden byste to nevydrzeli. Kdo z vas mi da zapravdu, kdyz reknu ze vracet se a delat neco podruhy, tak jedine s odporem a potreti nikdy. Ale tady se delaj veci terba na posesty. Obdivuhodne. (7)Odbor, ktery by mel soustredit pozornost na nase vyjimecne persony, zvlast ty, ktere jeste nezname, co daji svou energii vsanc, vitam. (8)Prejmenovat se odbor muze vzdycky, takze na nazvu ted az tak nesejde i kdyz dobry nazev je vyhoda. Tak vybirejte s rozvahou a tolerujte o neco malo vice ty, co obetuji mnohem vice ze sebe pro vas a pro vase pristi komentare. Nebyt jich, nemeli byste co delat a do ceho kafrat. Howgh.
Možná jde jen o osobní antipatii a o to jak se zbavit někoho, kdo jiného štve, jiným přístupem, pohledem, věkem, projevem(a třeba i nepravopisem).
1.
Jistě, že na tomto fóru děláme politiku a to vnitřní politiku strany, kde se jinak máme naučit jednat s jinými lidmi v politice. To fórum je naše veliká výhoda, že máme tento nástroj komunikace, že nejsme odkázáni jen na sjezdy konference a schůze. Přesto že tyto jsou naprosto nezastupitelné. Jde o možnost zpřesňovat formulace upřesňovat názory a představy členů a tím zeefektivňovat naši činnost díky součinosti.
2. daným člověkem používané volené a zvolené prstředky, taktiky způsoby odpovídají zcela přirozenějeho možnostem a schopnostem. Ostatním členům potom přinášejí možnost poznání, kdo je kdo a co dělá nedělá plní neplní atp.
3. Záleží samozřejmě na tom co je myšleno představou o tvoření v politické straně? Někdo za to považuje přepisy a paragrafy, jiný zase mediální výstupy a počty citací v tisku. Já si velice vážím toho, že jsme si udrželi před veřejností důvěryhodnost a že jsme jako malá strana velice politicky aktivní a mám za to že i efektivní. Pro mě je úpodstatou politiky jednání s lidmi a řešeních jejich názorech předstatavách a jejich reálnosti k uskutečnění. Každý jsme prostě nějaký a něco je pro nás podstatnější a něco méně.
4. co jednomu připadá jako pindání, pro druhého může být pohodová komunikace? Pravé oko taky vidí jinak než levé a žádný člověk není stejný jako jiný. Podstatným je jestli se posunujeme otvíráme k možnosti akceptovat další členy, jejich podněty, názory, představy a umíme už srozumitelně formulovat představy na kterých jsme se postupně vzájemnými jednáními předkládáním argumentů shodly.
5. to stejné jsem nechápal svého času u kolegy Rezka v době kdy pomáhal bývalému předsedovi, stejně tak jsem nechápal kde bere energii I.Bartoš před zvolením za předsedu. Jako mladí nadšení lidé investovali maximální snahu do usilování o zvolení a dosažením tohoto cíle nastává zlom co dál co s tím o co dál usilovat. Jako by následným cílem už bylo hlavně si udržet dsaženou pozici. Prodrat se do čela pelotonu a tam setrvat.
6. tempo které praktikuje J.Michálek je velké-
vražedné, otázkou ovšem kdo za to může a jestli je smyslem naší činnosti vražedné tempo přijímání nových legislativních pravidel. Jestli toto nahodou není obdobou parlamentní legislativní smršti.
7. Vyjímečné persony? Přijdu jedině pokud budeme pracovat efektivně s lidmi které už máme protože s námi spolupracovat chtějí. Toto vlákno je od samotného počátku nazváno tak jako by už název mělo, požadavek v názvu vlákna diskutovat o vymezení kompetencí jako by poněkud zapadl. Když jsem se zmínil o své představě odboru jako přípravného pro Týmovou spolupráci, což je naší velikou možností, vzhledem k našemu počtu a krajské a mistně budované struktůře, vlastně systém, který praktikují v Plzni, Praze, Brně a svého času snad praktikovali v MSK.
8.Jistě přejmenovat odbor se může vždycky, ale o to přece nejde. Jde o osobní antipatie a jejich případné překonávání. Když jsem včera v Praze na demonstraci před MŠMT viděl jak po mně J.Michálek nevraživě zlíží, skoro jsem se ho lekl. Možná je to důsledkem toho, že J. Michálek v podstatě prostřednictvím AO vykonává vedení strany jako takové. Možná ho to štve možná uspokojuje, to musí vědět on a možná vy v RP. Místopředsedové jsou možná rádi, že mají funce a nemusejí se mezi sebou složitě dohadovat a strana přesto funguje.
Jasně, že je vše složitější a samotné zvolení nedělá z člověka-člena-Piráta vedoucího, navíc jak jednat s lidmi se kterými se na první pohled jednat snad ani nedá. Právě proto je tak podstatné o těchto věcech mluvit, psát, uvažovat, hledat a zkoušet civilizované možnosti způsoby řešení. Jsme na jedné lodi a to přesto, že některým se nelibí jizvy, tetování, nebo prozpěvování kolegů u ostatních vesel.
Politika je velká výzva a to nejtěžší nás teprve čeká. Pokud tedy nechcete udělat z Pirátů v Česku jen uzavřený spolek pouze několika těch co spolu mluví?