Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Petr Stehlik »

Ahoj všem,

právě jsem se probudil po návratu z Prahy a chtěl bych se s vámi všemi podělit o reportáž z místa:

1) především chci upřímně poděkovat všem organizátorům povedené akce, personálu čajovny, co se o nás hezky staral, a přísnému moderátorovi Jakubovi, kterému jsem měl párkrát chuť fyzicky ublížil za to, jak nekompromisně přerušoval zajímavé debaty, nicméně bylo to zřejmě nezbytné, aby se akce nezvrhla a neztratila řád :)

2) jsem šťastný, že jsem se po pár měsících viděl s tolika Piráty osobně a mohl si s nimi potřást ploutví a pokecat, bylo to moc fajn. Počítám, že ani jiný smysl tahle akce neměla, větší programové výstupy bych neočekával (snad tím nezklamu ty, co v ně doufali) - socializační účel byl naplněn myslím skvěle. Fórum je na hádky dobré, ale vidět se osobně je lepší ;)

3) moc jsem si užil přednášku Ivo Vašíčka a mrzelo mě, že jsem neměl víc času na následnou OpenSpace disputaci - ti, kteří se snažili s Ivem polemizovat o některých základních věcech, by si měli nejdřív prosvištět jeho http://vasicek.blog.idnes.cz/ a seznámit se s celým jeho "učením", pak by jim vše docvaklo dřív. Mně nejvíc pomohlo, že jsem pochopil, že trh vyřeší vše, včetně eliminace nepotřebných lidí, a proto už chápu, že se o ně musí stát nějakým způsobem postarat, nemají-li nepotřební ten stát prostě zrušit. Ivo dal v přednášce moc dobré mantinely tomu, kam by se naše sociální politika měla ubírat, a za to mu děkuji a prosím ostatní, aby si udělali čas na pochopení všech souvislostí.

Jen bych rád podotkl jednu věc: pokud se opravdu chystá Velká Změna (ať už nějaký druh revoluce nebo rovnou války), tak by bylo dobré naši politiku rozdělit na dobu "před VZ" a po ní, protože když se teď příliš soustředíme na dobu "po VZ", nebudeme asi v 2014 (což bude doufám ještě před VZ) volitelní. Například masové rozšíření alternativních peněz před VZ neočekávám, protože stát si bude monopol na měnu bránit mnohem houževnatěji, než monopol třeba kopírovací.

4) a k mé přednášce o technických systémech strany - rád bych se omluvil posluchačům/divákům za rozpačitý start, který byl způsobený tím, že moje příprava v GoogleDocs byla v momentě začátku mého vystoupení nedostupná - zkolabovala místní wifi síť a zablokovalo mi to zcela můj telefén, což mě poněkud vyvedlo z míry. I pozdější předvádění možností Dokuwiki tím dost utrpělo :cry: Snažil jsem se vám to vynahradit prokládaným humorem, snad jste ho někteří postřehli nebo dokonce užili :D Pokud by více lidí mělo enormní zájem vidět mé poznámky, dal bych je někam online. Byl to v podstatě jen seznam tipů a triků k tomu, jak naše systémy rozumně ovládat...

5) Poslední úvaha k formátu OpenSpace a souběžných přednášek: pokud jsem byl na přednáškách, nestihl jsem diskuse, pokud jsem byl na diskusi, utekly mi přednášky. Pokud bych kecal s Piráty a nebo bych byl závislý na nikotinu, uteklo by mi oboje. Pořád se nějak nemůžu smířit s tím, že neumím být na více místech současně... Co se s tím dá pro příště udělat? Serializovat přednášky s OpenSpace? Více přestávek na socializaci/inhalaci? Tím by se program roztáhl do několika dní, s čím taky nemáme dobré zkušenosti... Hmmhmmm.
pavel.k
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2011, 23:22
Profese: student matematiky
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od pavel.k »

Budou k dispozici nejaka videa z Pirateconu? Docela by me zajimaly obsahy tech prednasek, protoze jsem se nemohl zucastnit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi pavel.k za příspěvky (celkem 2):
Devilkin, volani.webnode.cz
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr Stehlik píše:Pokud by více lidí mělo enormní zájem vidět mé poznámky, dal bych je někam online. Byl to v podstatě jen seznam tipů a triků k tomu, jak naše systémy rozumně ovládat...
Ja bych zajem mel. Ackoliv ajtak, nekdy s nasimi systemy trochu zapasim :)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Roman.Kucera »

Doplňuji dojmy nějakými fakty. Fotografie nelžou! :-)
Vytvořil jsem set na našem flickru a naplnil jej fotkama.
http://www.flickr.com/photos/pirati/set ... 379689019/
popřípadě větší náhledy takto:
http://www.flickr.com/photos/pirati/set ... 19/detail/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Kaderavek, Filip.Krska, Jakub.Michalek, Ivo.Vasicek, Ondrej.Kallasch, Martin.Svadlenka, Vitezslav Praks
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Roman Kucera píše:Doplňuji dojmy nějakými fakty. Fotografie nelžou! :-)
Vytvořil jsem set na našem flickru a naplnil jej fotkama.
http://www.flickr.com/photos/pirati/set ... 379689019/
popřípadě větší náhledy takto:
http://www.flickr.com/photos/pirati/set ... 19/detail/
A co Vyosení, Pájo?

Jo Piratecon byl super. Díky všem.
Mrzí mě, že jsem byl indisponován a tudíž tak 30ti procentní.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Roman.Kucera »

Z Vyosení mohu posloužit pouze dojmy. SKVĚLÉ!
Foťáxem si prozíravě nevzal.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Petr Stehlik píše:5) Poslední úvaha ...
To mě také štve... Jak píšeš.. buď zkrátit přednášky a serializovat to nebo 2 dny, což mnohým nevyhovuje...
Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 769
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 1114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Roman Kucera píše:Z Vyosení mohu posloužit pouze dojmy. SKVĚLÉ!
Foťáxem si prozíravě nevzal.
A já si ho nevzal, protože jsem spoléhal na tebe.
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Ivan.Bartos »

A Lukáš ho tam ztratil.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Moje pocity z PirateConu 10.12.11 Praha

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Moje dojmy - souhlas s rozdělením politiky "před VZ" a "po VZ". Už proto, že např. základní minimální příjem je zajímavý nápad, ale po VZ nejspíše nerealizovatelný.

Vůbec mě začlo mrazit když jsem si uvědomila, že pokud začnou lidi hromadněji utíkat k virutálním měnám, postupně se nebudou prostě vybírat peníze na daně - a jednak nebude možné už vůbec zjistit, kolik kdo vydělá (a zda vydělá), takže něco jako "zdanění příjmů" bude nereálné po všech stranách - nebude-li něco jako rovná nikoli v procentech, ale absolutní hodnotě daň stejná pro všechny (opak minimálního příjmu) - nebo prostě bude muset být úplně jiný systém danění. Anebo vůbec nebudou daně a vše bude řešeno jinak. Což si vůbec neumím představit.

Hezky jsme probrali daň ze spotřeby - ale i to se virtuální měnou může hezky osekat. Vize zajímavé.

Začínám doufat, že to ještě pár (desítek?) let počká, nakolik je to šílené a ztřeštěné. Jo a začínám přemítat, jak neplatit daně už teď :-D.

BTW je možné někam dát prezentace z přednášek? Ráda se podělím. Tedy pokud nebude vadit, že používám formát ppt :-).
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“