Komunmální volby 2022 a a vůbec k Pirátské straně všeobecně

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Josef.Brecka
Člen KS Praha
Příspěvky: 51
Registrován: 27 bře 2018, 22:58
Profese: správce majetku
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Komunmální volby 2022 a a vůbec k Pirátské straně všeobecně

Příspěvek od Josef.Brecka »

Ahoj, píši z pozice bežného člena strany. Jsem v buňce na Praze 10 a v současniosti kandidát v komunálních volbách na pozici 16 místa. Čili nevolitelné. V roce 2018 jsem byl na pozici 15 zde. Ani tentokrát jsem se nedostal do prvých deseti, kteří se tehdy stali zastupiteli. Letos, si myslím, že to bude mnohem težší stát se tu zastupiteli. Ale já se tu zamyslet nad pirátskou stranou jako takové a jejím přístupu k volbám.
V roce 2019 jsem jako dobrovolník při eurovolbách projel v pirátském volebním autobuse celou republikou. Byl jsem v 53 městech a rozdával Pirátské listy, dá se říc, že po tisících. V roce 2020 při krajských volbách jsem pokračoval v pirátském autobuse v objíždění republiky a rozdával jsem Pirátské listy v 93 městech, opět po tisících. A to jak v takovém počtu? Vzal jsem na ruku balík o 200 výtiscích a chodil za lidmi do jejich provozů, závodů, na pracoviště bank, lékáren a do obchodů i po ulicích. Prostě všude jsem a sával lidem k rukám naše volební noviny. Samozřejmě po jejich souhlasu. Tomu říkám kontaktní kampaň, nečekal jsem až oni přijdou, ale šel přímo za nimi. Přese byli v práci a neměli čas nás vyhledávat na ulicích. Bohužel jsem si přitom všimnul jak málo kandidátů z předních pozic se účastní kampaně. Někteří z nich postávali jen u našeho volebního stánku a "politikařili".
Následující rok 2021v parlamentních volbách už jsem se nezúčastnil takhle v kampani. Řekl jsem si, že bych měl být vlastně zaměstnán v té kampani a placen. I když se všeobecně razilo přesvědčení, že kampaň zvládáme s dobrovolníky. Nicméně s tím, že já už spoustu let dobrovolničil najednou mě přišlo, že je to jako za totáče. "Ty zařiď, udělej a my si na Tebe s nějakým uznáním ani nevzpomeneme, vždyť je to tak samozřemé přec co by jsi chtěl?" Taková ta arogance moci. A tak jsem si začal připadat jako užitečný idiot. Původně jsme chtěli s republikovým manažerem kampaně Pavlem Štěpánkem a naším senátorem Lukášem Wagenknechtem rozjet se v kontaktní kampani po republice. A být za to placeni. Hlavně jsme nechtěli vše nechat na našich partnerech Strarostech a oslovit i ty lidi v odlehlých regionech státu. Ale na nás nebyly peníze. Dnes už víme jak to potom dopadlo. Pavel Štěpánek mě ještě oslovil abych hrál s ním a jinými v divadelní frašce, kde jsme si dobírali především vládnoucí ANO a objeli s tím kraje, samozřejmě zdarma. A tomu jsem neodolal a jel. Přitom jsem několikrát promluvil za Stříbrný šíp.
Letos o komunálních volbách v Praze jsem byl ve výběrovém řízení na managera voleb, ale přednost dostal jiný kandidát, hlavně proto, jak mě bylo později řečeno, že nejsem ajťák. No, to jsem v téhle věci musel uznat. Ale přesto jsem byl připraven dělat tomu managerovi dvojku jako specialista na kontaktní kampaň. Chtěl jsem jít přmo za lidmi, protože emaily jsou tak neosobní a neadresné. Ale i tentokrát na to nebyly peníze. A tak jsem se spokojil jen s rozdáváním Pirátských listů v Praze 10, Malešicích, odkud jsem a kde kandiduji. Tentokrát jsem jich rozdal 1250 kusů. Víc ne. Hlavně proto, že ve volebních pirátských novinách v této čtvrti bylo představeno jen deset předních kandidátů a ostatní nebyli ani zmíněni. S tím, že přece budou na volebních lístcích! Dál již jsem nechtěl být užitečným idiotem. Ale letos musím uznat, že i přední kandidáti se snažili o svém osobním volnu i dovolené kontaktovat lidi / voliče na ulicích.
Co mě mrzí na Pirátské straně všeobecně?! Že nemá respekt ke svým autoritám. Tím myslím bývalé poslance parlamentu, kteří prokázali svoji prací profesionalitu a ochotu pracovat pro všechny. Snad tohle změní pirátské vnitrostranické hnutí Rekonstrukce Pirátů i s druhým problémem, který ve straně vidím. Pozoruji jej v souvislosti, protože mám nyní příklad v praxi. Od září učím na základní škole druhého stupně a tam vidím co udělal covid se žáky. Učili se on line a z počítačů. Prostě nová generace skládající se z budoucích ajťáků. A najednou u nich zjištuji, že nemají základní znalosti. A to vidím i jako problém Pirátů. Jsme stranou ajťáků. V grilování na kandidáty do voleb volí často ajťáci ajťáky. A kde potom je odbornost, zkušenost i profesionalita? Proto se asi Pirátům říká aktivisté, prostě neprofesionální politici. politika je přeci řemeslo a bez zvládnutí základů společenského života a odborností to přece nejde dělat. jak jsme říkali na divadle. " Když nemáš co říct, tak tam nelez" ( myšleno na jeviště ). A to by si měli mnozí naši mladí kandidáti také uvědomit. No za pár dní nám volby řeknou jak to je s námi a státem.
Bohužel, jak si myslím a nejen asi sám, že jsme v době a situaci, kdy lidé hledají rychlá a jednoduchá řešení. Všeobecně vždy vítají změny " k lepšímu" jak jim mnozí farizejové namlouvají. Jsou rádi v opozici a kritizují. A tak bych se nedivil, že se zase objeví "staré struktury" při ANO, SPD, ODS i STANU. A budou nám vládnou. I s tím, že byly i chyby, které nám budou často i neprávem přičteny. Tak to např. vidím i na Praze 10. Protože tam byla někdy užita příliš silová řešení, která pak rozpoutala vlnu nenávisti ke straně často nezaslouženou. Obávám se, že to tak i dopadne na pražském magistrátě i jinde v republice. ( Ovšem to nedokáži objektivně posoudit z Prahy 10 ).
Na závěr bych nerad končil takhle smutně. A popřál bych mnoho zdaru úspěchu do voleb Pirátům. Držme se a podporujme se! Povolební moře bude rozbouřené.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Brecka za příspěvek:
shady
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“