Schůze

Moderátoři: Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze

Příspěvek od Martin.Smida »

wow. už jsem ani nečekal, že by to tu někdo četl.
takže díky za zájem a opět oživím reportování ze zastupitelstva.
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze

Příspěvek od Martin.Smida »

právě probíhá jednání kontrolního výboru - Mikešová, Hřivnová, Šmída
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze

Příspěvek od Martin.Smida »

právě probíhá zasedání:
jsem zvolen ověřovatelem zápisu. su na antibiotikách, ale zmáknu to :-)

diskuze:
p. Lašák - občan - dotaz na internet při kabelové televizi. jednal jsem s firmou Pro-wifi - p. šnajdr, nabízí, že t ozainvestují
M. Dočkal - už se řešilo, ale bylo odmítnuto. vyzývá starostku a místostarostu, aby toto znovu zvážili.
M. Zavadilová - v novém roce se tím budeme zabývat, po dohodě s jednatelem TV Maj.
M. Dočkal - navrhuji zřízení komise, která by se tím zabývala.

vracíme se k jednání:
rozpočtové opatření č. 10 2017

...

dodatek ke smlouvě s RESTA s. r. o. - vícepráce a méněpráce
drobné chyby v rozpočtu, např. chyběly pisoáry. v projektové dokumentaci byly
celk. cena 5584 tis.
B. kovář - obec udělal chybu, když nenechala udělat další stupeň projektové dokumentace
M. Zavadilová - byli jsme v časové tísni. zároveň jsme uštřili. výběrové řízení dělala specializovaná firma.
M. Šmída - za chyby rozpočtáře zodpovídá paradoxně firma, která rozpočet převzala. přesto je menší zlo upravit rozpočet, než kvůli chybě rozpočtáře nepostavit pisoáry.

---

odpady
TSMO oznámily, že budou zdražovat. ještě nevíme o kolik
V. Dostál - návrh 385kč na osobu a rok
M. Dočkal - poplatek je nižší a je to odměna občanům, za to že třídí.

...

kalkulace stočného
Finanční výbor doporučuje zanechat na výši 26 Kč
M. Dočkal - proč občané platí i za odpisy?
M. Zavadilová - výpočet je dle zákona
8 pro
Dočkal se zdržel

...

rozpočet na rok 2018
viz návrh
9pro

...

dotace spolkům
Koníci
TJ sokol
hospic

...

inventury
likvidační komise - Šmída, Procházka, Dostál
sokol - Šmída, Dostál, mikešová
18. 12. ? školení

...

projektová dokumentace - chodníky příhon, kanalizace a komunikace
výb. řízení - nell projekt

---
využití prům. zóny
Jan Ponížil - žádost
územní plán povoluje sklady, nepovoluje však vstřikovací lisy a výzkumné pracoviště.
M. Dočkal - využijme prům. zónu Mlýnisko

...

Ciferský - firma banjolit - pronájem nebytových prostor - od 1. 2.

...

odměňování členů zastupitelstev - nové nařízení vlády
neuvolnění (do 3000 obyv.) - 1534 kč
M. Dočkal - znovu rekapituluje čísla

...

žádost starostky k proplacení nevyčerpané dovolené za 30 dní - 42 840,-
8 pro, M. dočkal se zdržel

...

investice 2018

B. Kovář - stěžuje si na nehospodárnost při akci zateplení obecního úřadu. doporučuje při soutěžení dodavatelů oslovovat více firem.

...

správa kontrolního výboru - na vědomí

...

přeložka vysokého napětí
smlouva o zřízení věcného břemene

...

diskuze
poděkování starostky

M. Dočkal - vážné upozornění - vichřice
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Schůze

Příspěvek od Návštěvník »

Dovolte abych doplnil tento raport ze zastupitelstva jakožto přímý účastník, zápis je vágní a neobsahuje zásadní skutečnosti

bod. dodatek se zhotovitelem díla v bodě - dodatek ke smlouvě s firmou Resta

pro informovanost:

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY PRO ZHOTOVENÍ STAVBY - Jsou vyjádřením obchodních zvyklostí v oblasti přípravy a realizace staveb ve smyslu § 264 Obchodního zákoníku s přihlédnutím k vyváženému postavení objednatelů a příslušných zhotovitelů a tedy zachycují vztahy, jež mezi nimi mají být realizovány v rámci zásad poctivého obchodního styku ve smyslu § 265 Obchodního zákoníku.

ČÁST VII.
ZMĚNA CENY
(9) Zhotovitel nemá právo domáhat se navýšení ceny díla z důvodů chyb nebo nedostatků v položkovém rozpočtu, pokud jsou tyto chyby důsledkem nepřesného nebo neúplného ocenění soupisu prací, dodávek a služeb včetně výkazu výměr zhotovitelem.

Je zřejmé, že dochází k porušení obchodních podmínek a navíc jde o rozkol mezi zhotovitelem stavby a projektové dokumentace, když se jedná o stejnou osobu. Obec je tímto vystavena složité situaci, kdy za chyby druhých je nucena vynakládat další finanční prostředky. Vaše obhajoba firmy Resta, u které jste mimochodem Vy zaměstnancem, byla minimálně střetem zájmů.

Výstup starostky obce byl v tomto směru amatérský, když zdůvodňovala proč nebyla zpracována realizační dokumentace dle vyhlášky 169 § 92 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb. o zadávání veřejných zakázek, slovy, že není povinována znát zákony. Tímto postupem vystavujete obec rizikům vrácení dotace pro nedodržení zákonem předepsaných požadavků při zadávání veřejné zakázky.

bod. investice 2018
U tohoto bodu se musím vyjádřit a na začátku připomenout, že jsem zpracovatel projektové dokumentace akce zateplení obecního úřadu v obci Majetín.
Několikrát byla ze strany obce občanům avízovaná cena a jednalo se o rozporuplné informace, kdy byla její hodnota měněna jednou byla cena 3.7mil, jednou 3.5mil, ale v zadání na profilu zadavatele byla cena 3,25, dle rozpočtu stavby.
Důvod proč jsem byl nucen reagovat je vysoutěžená nepřiměřeně vysoká cena, která je 3,6mil. Po mé analýze rozpočtu, která je nedílnou součástí smlouvy o dílo, vyplynuly skutečnosti, které mi jasně ukázaly, že se jedná o nacenění některých položek, které odporují ceně v místě a čase obvyklé. Musím tímto konstatovat, že obec postupuje při výběru zhotovitele nezodpovědně a k její tíži. Můj návrh pro zrušení smlouvy o dílo a provedení kvalitního výběru dodavatele, jste samozřejmě zamítli. U Vás mě to opět nepřekvapilo s ohledem, že jste ve střetu zájmů jakožto zaměstnanec vysoutěženého dodavatele. Co mě přinejmenším zamrzelo byla slova starostky obce, kdy sdělila, že smlouva nelze zrušit, což znamená, že ji snad ani nečetla. Ve smlouvě je jasně uvedena v části XIII. možnost odstoupení od smlouvy dohodou smluvních stran.

Ke sdělení paní starostky, že obeslala pro výběr zhotovitele tři účastníky a pouze jeden podal nabídku je nutné doplnit:
Dle zákona 134/2016 Sb. o Postupu pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu - 2.1.3 V uzavřené výzvě vyzývá zadavatel písemnou výzvou nejméně 3 účastníky k podání nabídky. Zadavatel vyzve pouze takové účastníky, o kterých má informace, že jsou způsobilí požadované plnění poskytnout.

Z mého pohledu je mi Vás až líto, na jednu stranu se stavíte za hodnoty Pirátské strany a na druhé byste se měl zachovat jako Pavlík Morozov.

více se rozepisovat nebudu snad si těch pár jednotlivců co se sem podívá udělá obrázek sám

Bořivoj Kovář
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze

Příspěvek od Martin.Smida »

Návštěvník píše:Dovolte abych doplnil tento raport ze zastupitelstva jakožto přímý účastník, zápis je vágní a neobsahuje zásadní skutečnosti

...


Z mého pohledu je mi Vás až líto, na jednu stranu se stavíte za hodnoty Pirátské strany a na druhé byste se měl zachovat jako Pavlík Morozov.

více se rozepisovat nebudu snad si těch pár jednotlivců co se sem podívá udělá obrázek sám

Bořivoj Kovář
Jako Pavlík Morozov bych se jistě chovat neměl, nechtěl a ani to není potřeba. ( a to přirovnání by mohlo být urážející)
Mohl bych tady taky kritizovat zastupitelstvo, že neobeslala ještě více firem, nebo že nedodává přesná zadání na konkrétní řešení.
Můžu kritizovat zastupitelstvo, že neobjednala další stupeň projektové dokumentace. A často jsem to i na poradách dělal. A udělám to klidne i teď, jenom to k ničemu konsktruktivnímu už nepovede.
Já se ve střetu zájmu nijak zvlášť necítím. Můj jeden hlas z devíti fakticky žádné zakázky přihodit nedokáže. Firma RESTA se vždy zúčastnila standartního výběrového řízení.
A nakonec to fakticky dopadá tak, že je obec ráda, že tu zakázku je vůbec někdo ochoten za těchto finančních podmínek udělat.
A zastupitelstvu tohle rozhodování nezávidím. osobně si často dovolím ten komfort se zdržet hlasování (a také proto, abych nebyl nařčen z domnělého střetu zájmů, jehož podoba je každému zřejmá od prvního dne mého nástupu do zastupitelstva).
Obec firmu RESTA nijak nezvýhodňuje. Ve výběrových řízeních žádnou výhodu nemá.. ikdyž by mohla mít, typicky požadavek, aby ve firmě pracovali občané Majetína...
konkrétní chyby rozpočtáře, firmy, nebo i zastupitelstva nijak nezakrývám a neutajuji. Ostatně chyby se stávaly i dříve při projektech, které navrhoval, či realizoval kdokoli jiný, třeba i ty Bořku.
Zkrátka, já nehájím současnou vládnoucí většinu v zastupitelstvu, nehájím ani firmu RESTA nebo najatého rozpočtáře, ani firmu, která zpracovává výběrová řízení. Zhodonucuji, stejne jako ostatní zastupitelé, reálné kroky a jejich reálné dopady na samotnou realizaci a finance.

A pokud nakonec je ta volba prostě provést X neprovést, tak chápu rozhodnutí "provést" a nedělám z toho politickou kauzu.

jsem přesvedčen, že se ani na jedné z akcí se nikdo ze zastupitelstva nijak neobohacuje a tipl bych si, že případný konečný zisk firmy, bude oproti standartním zakázkám podprůměrný, zdali bude vůbec nějaký. Můj vliv na jakékoli rozhodnutí zastupitelstva je minimální a klidne se zeptejte i ostatních zastupitelů, zda jsem vůbec někdy jakkoli lobboval nebo se přimlouval za to, aby byla jakkoli zvýhodněna firma, jejímž spoluvlastníky jsou mí rodiče.
Mám svědomí čisté, pirátské principy mám pod kůží, a kdybych nabyl jakéhokoli podezření o nějaké korupci, klientelismu nebo jakémukoli vyvádění veřejných peněz, snažil bych se tomu zabránit a pokud bych nemohl, minimálně bych se ozval.

Každopádně díky za zájem.
a doporučuji kandidovat v nadcházejích komunálních volbách.
kritizovat je vždycky snažší, než něco dělat.
a já bych mohl vytrvale kritizovat velmi pohodlně ( a dělám to), ale nepolitikařím a nevytvářím pseudokauzy.

měj se Bořku a ahoj.
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Schůze

Příspěvek od Návštěvník »

Bože, proč se takto rozepisujete! Pokud jste si jist, že je vše OK stačí napsat, že mnou podané informace se nezakládají na pravdě. Já se snažím dostat k meritu věci a poukazovat na možné dopady, které mohou být závažné pro obec. Pokud se nejen Vy, ale celé zastupitelstvo rozhodujete podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a já bych strašně chtěl, aby to bylo i na základě znalostí a jeví se vám, že je vše v pořádku nemohu s tím nic udělat. Pouze jsem využil práva občana na svobodu projevu a pokud jste si nevšimnul, tak svá tvrzení podkládám na rozdíl od vás fakty. Celkově mi to vyznělo, že já mluvím o voze a vy o koze.
Bořivoj Kovář
Host
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Schůze

Příspěvek od Host »

Dobrý den,
Měl bych na Vás, jako na člena redakční rady majetínských listů dotaz, respektive dva.
Kdo a z jakých důvodů rozhoduje o cenzuře, nebo úpravě příspěvků občanů před jejich vydáním.
Je podle Vašeho názoru takovýto postup správný?

Konkrétně jde o příspěvek pana Kováře, kdy nehodnotím jeho obsah, ale je zvláštní, když z dopisu, který je adresován občanům obce Majetín je vyjmut celý jeden odstavec, kdy je zřejmé že nejde o pouhou chybu v kopírování a vložení textu, jelikož odstavec který chybí, není ani na začátku, ani na konci. Nemyslím si že je v pořádku jakkoli upravovat někým napsaný text před jeho vydáním, navíc, když je ponechán podpis autora a text se tak tváří jako kompletní a původní.

Děkuji za odpověď
Spurný
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze

Příspěvek od Martin.Smida »

Zdravim. Podle toho co vim,se jedna o chybu pri vlozeni skenu. Chybejici odstavec se nachazel na jedne strance,pokracuje to pak druhym skenem,ktery jej pri finalni graficke uprave castecne prekryl. Nejedna se tedy o umysl,nybrz o omyl. Byl jsem ostatnimi cleny redakcni rady informovan,ze se toto stalo, 21.12. Az jiz bylo vytisknuto. Věřím, ze v elektronicke verzi bude chyba napravena a v příštím vydani bude zverejnena omluva.
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Schůze

Příspěvek od Návštěvník »

Díky za odpověď
Spurný
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Poznámka: Dopisy a komentáře apod. se běžně redakčně krátí nebo upravují. Vždy by však mělo být toto uvedeno a nemělo by se upravovat se ztrátou významu. Úpravy typu vypuštění je dobré do textu přímo vyznačit.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Majetín“