Odklánění 700kKč při výstavě ojetin? Podporované Piráty?

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Odklánění 700kKč při výstavě ojetin? Podporované Piráty?

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Petře ty tvoje hlášky typu "no já o tom teda nic nevím, ale myslím si tohle..." mě fakt zabíjí.. :D

Ale k věci:
a) Neschvalovali to magistrátní úředníci, ale úředníci městské části, k jejichž trestání nemám žádnou kompetenci.
b) Mototechna měla legální zábor, pouze porušila barterovou smlouvu, jejíž smluvním partnerem město není, na základě porušení byla smlouva smluvním partnerem vypovězena a "výstava" ukončena, ale není za co na ně podat trestní uznámení, nespáchala ani správní delikt.
c) Proč bych měl dělat stupidní demonstrativní gesto, pro který v koalici nenajdu podporu? A co s tím mají společnýho zelení?
d) Mototechna si je odvezla už před dvěma měsícema (kdy tahle věc byla aktuální), bez legálního záboru by samozřejmě odtažený byly.
e) Na úrovni vedení města jsme to samozřejmě projednávali, ale RMB nemá kompetenci ke zrušení záboru, bo ta náměstí jsou svěřena městské části, Rada by maximálně mohla zastupitelstvu navrhnout odsvěření, nebo změnu statutu města, ale obojí je na nejmíň 21 dní.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Odklánění 700kKč při výstavě ojetin? Podporované Piráty?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Díky Tomáši za vysvětlení.

Psal jsem si s Kotzianem a je to lhář. Piráti za kauzu prý taky můžou, protože před lety kandidovali spolu s ŽTB a tak patří ještě spolu se Zelenými OFFTOPICnějak zapomněl na ANO a KDU, asi s nimi chce po volbách utvořit bratrstvo kočičí pracky? do "myšlenkového proudu" co je za kauzu zodpovědný (heh? :o ). Viz. i jeho nesmyslná konstrukce v diskuzi pod jeho článkem.

Takže aspoň můžeme veřejně říkat, že Kotzian je demagog a lhář, za mne cajk.
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odklánění 700kKč při výstavě ojetin? Podporované Piráty?

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Pavel.Moravec píše:Díky Tomáši za vysvětlení.

Psal jsem si s Kotzianem a je to lhář. Piráti za kauzu prý taky můžou, protože před lety kandidovali spolu s ŽTB a tak patří ještě spolu se Zelenými OFFTOPICnějak zapomněl na ANO a KDU, asi s nimi chce po volbách utvořit bratrstvo kočičí pracky? do "myšlenkového proudu" co je za kauzu zodpovědný (heh? :o ). Viz. i jeho nesmyslná konstrukce v diskuzi pod jeho článkem.

Takže aspoň můžeme veřejně říkat, že Kotzian je demagog a lhář, za mne cajk.
Na Brně střed jsme nekandidovali, tam šlo Žít Brno sami a vůbec nikoho tam nemáme.
Celá ta akce je celkem ostuda, šachy s penězi nevím, neboť přes Brno (město) to nešlo.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odklánění 700kKč při výstavě ojetin? Podporované Piráty?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas.Kolacny píše:Petře ty tvoje hlášky typu "no já o tom teda nic nevím, ale myslím si tohle..." mě fakt zabíjí.. :D
Já psal, že si myslím? Já psal "jak to pozoruji takhle z dálky", takže je to stejně málo informovaný pohled, jako občana Brna, který si přečetl jen Kotzianův článek.

Podle mě jsi to vysvětlil velmi dobře a teď naopak máme munici proti tomu "štvavému" článku. Máme argumenty proti jeho plivancům.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Odklánění 700kKč při výstavě ojetin? Podporované Piráty?

Příspěvek od Karel666 »

Já jako občan Brna a nečlen pirátů vím akorát co je pomocí googlu.
Toto forum jsem nasel az po rade kde hledat od jednoho pirata (nemyslim samotne forum, ale vlakno). Ten odkaz na facebook jsem cetl, ale i diskusi pod tim. A jakozto obcan co nevi a ctu vyjadreni, tak si kladu otazku, proc mam vice verit jedne ci druhe strane? Kdyz prectu vyjadreni tak ten co se obhajuje oproti piratum vypada dostatecne duverihodne (vyjádřeními), abych spíše uvěřil pirátovi když jenom píše stylem "věřte mě"...
Mají vůbec piráti nějakou koncepci v angažmá v Brně. Kde toto řeší programově, aby byli spíše ofensívě,kdy mohli říci toto je náš program pro dopravu v Brně a pak za to dodat, my za Hollana nemůžeme a ty blbosti co dělá jsou mimo nás a mi v Brně odpovídáme za to a ono?
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Odklánění 700kKč při výstavě ojetin? Podporované Piráty?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Karel666 píše:Já jako občan Brna a nečlen pirátů vím akorát co je pomocí googlu.
Toto forum jsem nasel az po rade kde hledat od jednoho pirata (nemyslim samotne forum, ale vlakno). Ten odkaz na facebook jsem cetl, ale i diskusi pod tim. A jakozto obcan co nevi a ctu vyjadreni, tak si kladu otazku, proc mam vice verit jedne ci druhe strane? Kdyz prectu vyjadreni tak ten co se obhajuje oproti piratum vypada dostatecne duverihodne (vyjádřeními), abych spíše uvěřil pirátovi když jenom píše stylem "věřte mě"...
Mají vůbec piráti nějakou koncepci v angažmá v Brně. Kde toto řeší programově, aby byli spíše ofensívě,kdy mohli říci toto je náš program pro dopravu v Brně a pak za to dodat, my za Hollana nemůžeme a ty blbosti co dělá jsou mimo nás a mi v Brně odpovídáme za to a ono?
Nevím co ofic.kanály JMK sdružení, ale minimálně Tomáš jako jeden ze dvou radních se už na FB vyjádřil v tomto duchu (link je někde v tomto vlákně). FB sice není ofic.stranický kanál (a můj postoj k FB je dobře znám (hodně negativní protože FB je opak pirátských idejí)), ale aspoň tak.
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Odklánění 700kKč při výstavě ojetin? Podporované Piráty?

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Co si představujete pod "koncepcí v angažmá v Brně"? Rada města Brna má konkrétní kompetence, které jí přisuzuje zákon, popř. statut města, ze kterého také vyplývá, jaké kompetence mají přímo úředníci a do čeho Rada ve své běžné činnosti vůbec nezasahuje (spadají do přímé kompetence náměstka) - tolik obecně. Co se týče konkrétního programového pojetí, tak rámec pro řízení dopravy dává programové prohlášení Rady (http://bit.ly/2yGHBRj), které vychází z programů koaličních stran (program, pod kterým jsme kandidovali my je na http://bit.ly/2yPllVU). Nicméně žádný programový dokument nejde do takového detailu, aby řešil možnost nebo nemožnost povolení aut na konkrétním pozemku města.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Odklánění 700kKč při výstavě ojetin? Podporované Piráty?

Příspěvek od Karel666 »

Pavel.Moravec píše:
Karel666 píše:J...fic.stranický kanál (a můj postoj k FB je dobře znám (hodně negativní protože FB je opak pirátských idejí)), ale aspoň tak.
Co ti mám napsat? Já naposlal, že jsem to na tom face četl, ALE byla pod ním i rekce druhé strany, včetně další komunikace od pirátů. Sorry, ale když si to přečte někdo, kdo nesedí někde v komisích, zastupitestvu(které má jiné informace, ale jenom ono) atd.
Tak co si posmyslím? Jako, že jsi odpověděl ty a tak mám věřit? I když argumenty protistrany vypadají uvěřitelně, taj ořesto mám věřit pouze a jenom "pirátovi"?
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Odklánění 700kKč při výstavě ojetin? Podporované Piráty?

Příspěvek od Karel666 »

Tomas.Kolacny píše:Co si představujete pod "koncepcí v angažmá v Brně"? Rada města Brna má konkrétní kompetence, které jí ...detailu, aby řešil možnost nebo nemožnost povolení aut na konkrétním pozemku města.
Na jednu stranu ti můžu věřit, jednou jsem tě viděl mluvit s lidma a jako jo vypadal jsi sympaticky. Ale fakt to stačí?
Znovu opakuji, četl jsem vyjádření na FACE, ALE ČETL I DISKUSI POD NÍM.
Dával jsi argumenty, ale ty dávala i druhá strana a v diskusi "argumentačně" to skončilo tak, že jsi odešel a nevypořádal jsi se s argumenty protistrany, pouze jsi konstatoval, že máš pravdu.

A co si můžu vzít já jako občan/volič, abych se dozvěděl pravdu? Jako můžu najednu stranu říci, "věřím ti" nebo na druhou stranu "nevěřím, když protostrana má argumenty co prohlášení rozbíjí", nebo co dělám se dozvědět pravdu. Jasně co mě motivuje, že musím pracovně jezdit po Brně a za Brno a faktem je, že od příchodu nového vedení po celém Brně, je doprava v kolapsu jaký předtím nebyl, a trochu mě fakt vytáčí styl komunikace "tady je prohlášení" ať jedné či druhé strany a zakončené "my jsme prohlásili, tak uvěřte".

Jak psal i Vileta, jedna věc je "že Vy víte", ale co pohled mě jako voliče co nic neví a stejný pocit má i ten Vileta, že to prostě vypadá nějak a pouze prohlásit "není to tak" mě jaksi neuspokojuje.
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Odklánění 700kKč při výstavě ojetin? Podporované Piráty?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Karel666 píše:
Pavel.Moravec píše:
Karel666 píše:J...fic.stranický kanál (a můj postoj k FB je dobře znám (hodně negativní protože FB je opak pirátských idejí)), ale aspoň tak.
Co ti mám napsat? Já naposlal, že jsem to na tom face četl, ALE byla pod ním i rekce druhé strany, včetně další komunikace od pirátů. Sorry, ale když si to přečte někdo, kdo nesedí někde v komisích, zastupitestvu(které má jiné informace, ale jenom ono) atd.
Tak co si posmyslím? Jako, že jsi odpověděl ty a tak mám věřit? I když argumenty protistrany vypadají uvěřitelně, taj ořesto mám věřit pouze a jenom "pirátovi"?
Já tvůj postoj chápu. Nevím, co je na FB kde nejsem, vím že Kotzian je výborný demagog (napsal na toto jakýsi pamflet kde Piráty zahrnul do kritiky, psal jsem si s ním a on si jel svůj kafemlejnek).

Co tak základní argumenty:
  • město je řízeno koalicí několika stran které dohromady se zodpovídají za správu města obecně
  • za konkrétní oblasti (doprava, IT, byty, kultura,..) je zodpovědná vždy jedna strana / primárně jeden náměstek z dané strany. Za dopravu Hollan / ŽTB
  • pokud je nějaká kauza v dopravě, může za to primárně Hollan
  • JEN pokud by ta kauza byla hodně velká (že by např. ovlivňovala i další oblasti správy města či chod života ve městě obecně), nese za to zodpovědnost celá koalice (viz. první bod)
  • ať si kdo chce říká jak strašně nemorální/pokrytecké/whatever to prodávání ojetin ve středu města bylo, nedomnívám se, že jde o "velkou" kauzu, kterou by se měla zabývat či být za ni zodpovědná celá koalice. Jediná striktnější reakce koaličních stran, kterou bych považoval za ještě adekvátní, by byl požadavek na vyvození personální zodpovědnosti z dané kauzy (aby Hollana či šéfku TIC (či kdo je spoluzodpovědný) někdo nahradil) - opět ale by to muselo akceptovat ŽTB zodpovědné za dopravu (a i kulturu kam spadá TIC, byť tam personální změny je složitější dělat, pokud tomu rozumím - ale lze krátit odměny, např.). IMHO ŽTB by toto odmítlo (ale jde jen o můj odhad) a dělat z této kauzy koaliční krizi, to mi zas nepřijde adekvátní reakce.
Analogie: když udělá ministerstvo zemědělství pitomou reklamu na kapra domácího v létě (kdy si jej nikdo nekoupí a vyhazují se peníze), a MZe spadá pod KDU, jak je za to zodpovědné ČSSD nebo ANO? (ignorujme nyní fakt, že na MZe zřejmě budou náměstci z těch stran, to afaik není na Brno aplikovatelné)
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Brno“