Komise Rady města Brna

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Komise Rady města Brna

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj, jako všechny zastupitelské kluby v rámci ZMB můžeme nominovat jednoho člena a případně navrhnout budoucí Radě k nominaci až tři experty pro každou komisi RMB. Prosím tedy všechny, kteří mají zájem se o posty v komisích ucházet, aby se zde zapsali + uvedli svoji způsobilost pro danou oblast.
Komise organizační
Komise informatiky a otevřenosti radnice
Komise bezpečnosti a veřejného pořádku
Komise pro územní plán
Komise investiční
Komise životního prostředí
Komise pro výchovu a vzdělávání
Komise majetková
Komise sociální a zdravotní
Komise pro kulturu
Komise bydlení
Komise dopravy
Komise smart city
Komise pro tělesnou výchovu a sport

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komise Rady města Brna

Příspěvek od Michal_Wagner »

Vzhledem k tomu, že mě nikdy nikam nezvolí jdu na trh první :mrgreen:

Rád bych sociální a zdravotní komisi.

- v posledních cca 4 letech se této tématice aktivně věnuji
- znalost legislativy (např. zákonů č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, 110/2006 Sb., o životním a existenčním minimu, 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením , 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, 262/2006 Sb., zákoník práce a nebo prováděcích vyhlášek jako např. 505/2006 Sb. a 388/2011 Sb.)
- znalost protidrogové problematiky v ČR i v EU/ve světě -> sleduji a studuji publikace a projekty EMCDDA a podobných tuzemských serverů
- znalost protidrogové legislativy a protidrogové strategie ČR / EU
- jako garant pracovní skupiny Drogy jsem inicioval změnu tohoto bodu Pirátského programu do současné podoby viz psychotropni-latky-f541/rozpracovani-bo ... 15628.html a http://www.pirati.cz/program/psychotropni_latky
- znalost "poměrů ve městě" -> tzn. vím co v které lokalitě (zejména ty vyloučené) lidi štve, co jim chybí a co by jim pomohlo
- vím co zlepšit -> tzn. mám v hlavě dva konkrétní projekty, o kterých jsem přesvědčen, že jejich uskutečnění zlepší kvalitu života jak v dané lokalitě tak v celém Brně
- zkušenosti ze zahraničí -> tzn. měl jsem možnost osobně pozorovat (cca 3 měsíce) jak řeší danou problematiku ve Francii a můžu tak tyto nápady aplikovat v Brně
- vlastní zkušenost v problematice -> tzn. chápu, jak jisté skupiny lidí přemýšlí, co jim OPRAVDU vadí, co se bojí říct úřadům
- osobní vztah k problematice -> rok a něco jsem pečoval o člena rodiny
- chci pomáhat. prostě mám chuť tuto práci dělat a pokud to bude jen trochu možné, nebudu pouhý "zvedač ruky"

Děkuji za pozornost :)
edit: člena té komise, žádný předseda být neCHCU
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komise Rady města Brna

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Práci úřadů znám z několika projektů v barvách f. Xeos, např.:
-katalog činností krajských úřadů 2003(procesní model krajského, úřadu, popis výkonu a rozpočtování přenesené státní správy
-zefektivnění a zkvalitnění práce zřizovaných organizací ve městě Svitavy 2004 (komplexní audit a návrhy na změny)
-reorganizace Krajského úřadu v Plzni 2005 (kompletní popis procesů a jejich rozpočtování, organizační změny)
-implementace ISO 9001 a benchmarku na Praze 14 (2007)
-restrukturalizace správy a údržby silnic západočeský, středočeský a vysočina (2005-7)
-procesní analýza odboru sociálních služeb Ostrava (2010)
-zkvalitnění práce městského úřadu Prostějov (2010)
Pozn.: tyhle zakázky tvořily cca 20% obratu, v té době jsem měl zákazníky T-mobile, Microsoft, Siemens, Atlantic FT, ..
Celkově bych rád uplatnil zkušenosti s hodnocením efektivity využití zdrojů a návratnosti investic.
Jsem přesvědčen, že lze obojí zlepšit zejména přehlednou prezentaci stavu majetku a investičních záměrů na základě reálných dat. veřejná kontrola může upozornit na neodůvodněné neefektivity.
Ve firmě Xeos už nejsem od r. 2011 aktivní (mám ještě vlastnický podíl)
Pozn.: pronájmy komerčně využívaných prostor pod cenu, investice jejichž užitek je čerpán komerčně a financován z veřejných peněz a pod.
Z tohoto pohledu mohu nabídnout služby pro kontrolu investic a majetku (asi investic, protože jsou složitější).
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komise Rady města Brna

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

A trochu pro představu (peníze = >dislokace zdrojů => výsledné výstupy)https://www.brno.cz/sprava-mesta/dokume ... esta-brna/
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Komise Rady města Brna

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Já bych mohl být expertem pro Komisi informatiky a otevřenosti radnice, v rozsahu cca 2 hodiny týdně.

Kvalifikace:

- práce v open source firmě
- znalost iks FOSS projektů (OFFTOPICono "iks" je na můj vkus dost malé, ale pořád násobně větší než průměr populace)
- kritické myšlení
- dobrý tester (aneb dejte mi tool či program a jeho manuál, a já vám v rozumném čase najdu chybu jakou si zamanu)
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 960
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Komise Rady města Brna

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

V tomto programu jsem se nejvíc angažoval v oblastech které odpovídají bodům 1., 7. a 8. koaliční smlouvy. Aspoň něco z toho chci dotáhnout do realizace. Nejvíc jsem zabodoval v 8. - tam mě to skrouhli až koaliční partneři :/ na tu celkem nic neznamenající, poslední větu z bodu.

Čili - šel bych do:
Komise sociální a zdravotní - kvalifikace: už jsem to dělal (2006-2007) jako člen sociálního výboru (výbor je v "hierarchii" trochu výš než komise, ale prakticky je to stejné), dlouhodobě se zajímám o tuto oblast a právně zvládám.

nebo Komise bydlení - kvalifikace: stejná (výbor byl dobrá praxe pro jakoukoliv komisi)

event. můžu Komisi životního prostředí - v programu jsem se tématu nevěnoval, ale dlouhodobě su aktivní, vč. bakalářky na právech z téhle oblasti ( tj. kvalifikace ;) )

OFFTOPICNa právech mám zaměření pozemkové právo - to odpovídá Komisi pro územní plán. ale už mě to nebere tak jako předchozí možnosti a v ŽB jsou povolanější lidi.

Na schůzi se nejspíš neobjevím - stejně nemůžu hlasovat a doufám že se dostanu do Atlasu, zvlášť když tam nebude Jirka ani Tomáš.

P.S. můžeme (ŽB+P) jmenovat jednoho a navrhnout 3 lidi do komise - tzn. (jestli to dobře chápu), že ten jeden je v případě soc. komise automaticky zároveň předseda. To mě nevadí, naopak - co budu dělat, chci dělat razantně :) a administrativní šlemy mě nezastaví (už si to umím dopředu představit). Akorát dlouhodobě nemám náladu se někam cpát (což je jistě minus, ale je to tak). To platí i pro nějaké poměřování s Michalem - žádné není a nebude OFFTOPIC(tzn. myslím že na to máš, odhaduju že paragrafové znění dáš z halvy líp než já, ale nejde jen o závislosti, ap. ). V ideálním případě by se mohlo podařit koncentrovat síly a lidské zdroje (tj. v tomto kontextu dva lidi na komisi), ať máme někde výsledky.

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Jan Bocek
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Komise Rady města Brna

Příspěvek od Jan Bocek »

Dobrý den, ahoj,

po domluvě s Jirkou Ulipem navrhuju do komise pro otevřenost sebe :)

Proč:
- pracuju jako datový novinář (dva roky IHNED, teď čerstvě ČRo), předtím IT novinář (Computer...)
- na otevřených datech mám osobní zájem: pracuju ve firmě, která s nimi denně pracuje: Samizdat
- otevírání dat koordinujeme s Fondem Otakara Motejla, pomáhal jsem s příručkou pro politiky/úředníky/ajťáky Jak otevírat data
- se superotevřeným Michalem Bergem jsme zakládali Datablog.cz
- hraju si s brněnskými daty, Kdo s kým hlasoval v zastupitelstvu?
- od začátku peču s Žít Brno
- pracuju v Praze, ale žiju v Brně
- jo a psal jsem na politologii (nepovedenou) diplomku o pirátech!

Díky,
jb.
Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komise Rady města Brna

Příspěvek od Jiri.Ulip »

@Honza, chtel jsem ti to olikovat, ale jak jsi neregistrovany, tak nemuzu :).
J.
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komise Rady města Brna

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

To Honza Boček: V Přerově vznikne komise Rady města pro otevřenost a ač jsem jen nadšenec do opensource a IT laik, tak mě navrhují na předsedu (neboť jsem s materiály k Open Data přišel jako první). Můžu tě poprosit o spolupráci, kontakt na tebe? Napíšeš mi třeba telefonní číslo na adresu martin.svadlenka@pirati.cz?
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komise Rady města Brna

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Martin Svadlenka píše:To Honza Boček: V Přerově vznikne komise Rady města pro otevřenost a ač jsem jen nadšenec do opensource a IT laik, tak mě navrhují na předsedu (neboť jsem s materiály k Open Data přišel jako první). Můžu tě poprosit o spolupráci, kontakt na tebe? Napíšeš mi třeba telefonní číslo na adresu martin.svadlenka@pirati.cz?
V Brne jsem zatim jako idealni platformu pro OpenData identifikoval toto: http://ckan.org/ (open source portal pro publikovani otevrenych dat). Pouziva to i par ceskych obci a Fond Otakara Motejla (a ve svete je to asi nejvetsi vec, pouzivaji to vlady VB i USA). Pristi tyden to mam v planu prosondovat hloubeji. S Honzou na tom samozrejme budu spolupracovat take.
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Brno“